آیا از تأثیرات جوانسازی پوست بر اعتماد به نفس خود آگاهید؟

تاثیر جوانسازی بر اعتماد به نفس

نمی‌توان منکر این شد که ظاهر در اعتماد به نفس تأثیری ندارد. البته که داشتن یک ظاهر خوب موجب درخشش در جمع خواهد شد و همین امر متعاقب آن باعث بالا رفتن اعتماد به نفس هم می‌شود. البته باید مد نظر داشت نمی‌توان گفت بین ظاهر و اعتماد به نفس رابطه مستقیم وجود دارد، بلکه رابطه این دو ظریف و غیر مستقیم است و باید با هوشمندی با استفاده از بهتر کردن ظاهر روی اعتماد به نفس خود و گذاشتن تأثیر مثبت بر بقیه استفاده کرد.

یکی از عوامل زیبایی که بسیار هم در نظر اول تأثیرگذار است پوست است. یک پوست زیبا و شاداب ممکن است موجب شود که دیگر وجوه چهره شما هم تحت تأثیر آن قرار گیرند.

اگر از افرادی هستید که همیشه به ظاهر خود اهمیت داده‌اید، حتماً مراقب پوستتان بوده‌اید. اما با پا به سن گذاشتن دیگر نمی‌توانید مانع از ایجاد چین و چروک روی پوست خود شوید و تغییر پوست با افزایش سن گریزناپذیر است. اگر شما از افرادی هستید که می‌توانید با این مسئله کنار بیایید و همچنان خود را زیبا می‌دانید، نیازی به انجام کار خاصی ندارید. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برایتان مهم است همیشه پوستتان صاف و شفاف باشد باید برای جوانسازی پوست خود اقدام کنید. به ویژه اگر این مسئله در روحیه شما تأثیر گذاشته باشد و احساس می‌کنید باید برای رفع چین و چروک‌ها اقدامی بکنید تا به زندگی عادی خود برگردید، با تحقیق و پژوهش یک کلینیک مناسب زیبایی را انتخاب کنید تا جوانی را به پوست شما بازگرداند.

راه‌های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی به شما پیشنهاد خواهد شد. سعی کنید با مشورت با متخصصان این حرفه بهترین و کم دردسرترین راه را برای خود انتخاب کنید.

آیا از تأثیرات جوانسازی پوست بر اعتماد به نفس خود آگاهید؟

تأثیرات جوانسازی پوست بر اعتماد به نفس

جوانسازی پوست می‌تواند تأثیرات مثبتی روی روحیات فرد در برخورد با دیگران و قرار گرفتن در جامعه داشته باشد. بسیاری از افراد برای کسب رضایت بیشتر از خود عمل جوانسازی را انجام می‌دهند. موفقیت در تشکیل زندگی زناشویی و موفقیت در کار در برخورد اجتماعی با افراد مختلف و نیز جلب رضایت خانواده و دوستان از دلایلی است که افراد دست به عمل جوانسازی می‌زنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که جوانسازی پوست، هرگز انتظارات بیجا را برطرف نخواهد کرد. اگر فکر می‌کنید تمام مشکلاتتان که در اثر بالا رفتن سن در شما ایجاد شده است با جوانسازی پوست حل می‌شود سخت در اشتباهید!!

آیا از تأثیرات جوانسازی پوست بر اعتماد به نفس خود آگاهید؟

ایجاد چین و چروک‌های عمیق در پوست می‌تواند مشکلاتی را برای زیبایی چهره در فرد ایجاد کند که خود دلیل کافی برای انجام عمل جوانسازی پوست است. جوانسازی پوست برای افرادی که دچار وسواس‌های فکری یا خود شیفتگی کاذب هستند نیز توصیه نمی‌شود، زیرا نتیجه کار هر چقدر هم که خوب باشد، رضایتی در فرد ایجاد نخواهد کرد.

اما تجربه نشان داده است، افراد پا به سن گذاشته‌ای که از ظاهر پوست خود رنج می‌برند، با جوانسازی پوست تا حد زیادی احساس رضایت خواهند داشت و اعتماد به نفس بیشتری برای حضور در جامعه و محیط‌های اجتماعی به دست می‌آورند. نگرانی‌های ناشی از دیده شدن افزایش سن در چهره به ویژه در خانم‌ها به مقدار زیادی با جوانسازی پوست کاهش خواهد یافت.

برای جوانسازی پوست خود بهتر است به مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید نه اینکه به انجام این کار در آرایشگاه‌ها رضایت دهید. کلینیک پوست و مو تندیس با کادری مجرب و مجهز به فناوری روز دنیا پوستی شاداب و بدون چین و چروک را برای شما به ارمغان خواهد آورد. امید است انتظار بالا رفتن اعتماد به نفس با جوانسازی پوست در این کلینیک برای شما محقق شود.

 
ادامه خبر

چگونه بهترین و کارآمدترین شیوه جوانسازی پوست را برای خود انتخاب کنیم؟

آشنایی با بهترین شیوه های جوانسازی پوست 

جوان شدن و جوان ماندن همیشه آنقدر برای انسان‌ها مهم بوده است که کیمیاگران برای کشف راز جوانی دست به هر کاری می‌زدند. بیشترین نماد جوانی هم در پوست خود را نشان می‌دهد و با یک پوست جوان و زیبا می‌توان همیشه زیبا ماند. همین که سر و کله چین و چروک‌ها کم کم روی پوست پیدا می‌شوند، یعنی پیری از راه می‌رسد. اما خیلی از افراد هستند که دوست دارند با بالا رفتن سنشان همچنان پوستی صاف و شفاف داشته باشند.

روش‌های زیادی برای جوانسازی وجود داشته و ابداع شده است. با پیشرفت فناوری شیوه‌های زیادی برای دستیابی به پوست جوان ایجاد شده است که در ادامه برخی از آنها آورده شده‌اند.چگونه بهترین و کارآمدترین شیوه جوانسازی پوست را برای خود انتخاب کنیم؟

مهم‌ترین روش‌های جوانسازی پوست کدامند؟

 • یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌ها است و شاید بتوان گفت یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌ها هم محسوب می‌شود.
 • روش دیگر استفاده از روش‌های مکانیکی سایش پوست است که در واقع کار لایه‌برداری را انجام می‌دهند. ماسک‌ها همین کار را با پوست می‌کنند.
 • روش‌‌های شیمیایی موضعی هم برای جوانسازی پوست کاربرد دارند که همان کار لایه‌برداری را انجام می‌دهند.
 • استفاده از داروهای خوراکی که جوانسازی پوست را به همراه دارند نیز همیشه مرسوم بوده است.
 • فارغ از روش‌های پیشین، روشی که امروزه استفاده می‌شود و شاید بیشتر از بقیه شایع شده است، تزریق بوتاکس است. این شیوه برای از بین بردن خطوط روی چهره کاربرد دارد و تا کنون نتیجه بخش هم بوده است.
 • پس از بوتاکس، تزریق ژل شیوه‌ دیگری است که هدف شما را در جوانسازی پوستتان محقق می‌کند.
 • یکی از روش‌های جوانسازی پوست که عارضه کمی نیز دارد تزریق چربی است که به سادگی پوستی جوان را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • شاید باورتان نشود، اما روش‌های دیگری هم همچنان هستند. یکی از همین روش‌های رایج تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است که برای رفع چین و چروک روی پوست بسیار مؤثر است.
 • یکی از جدیدترین شیوه‌ها هم جوانسازی پوست با دستگاه لیزر است که این روزها طرف داران زیادی دارد.
 • یکی دیگر از روش‌ها هم استفاده از امواج رادیویی است.

کدام روش جوانسازی را برای خود انتخاب کنیم؟

انجام هر کاری روی پوست اعم از زیبایی یا درمانی باید با مشورت و توصیه افراد متخصص صورت گیرد. اگر پوست شما مشکل خاصی ندارد و تنها دوست دارید زیباتر شوید، پیش از هر اقدامی با متخصصان مشورت کنید و آنها با تجربه و علم و آگاهی خود بهترین پیشنهاد را به شما خواهند داد.

اگر هم پوستتان دچار عارضه است و مشکلاتی دارد که حتماً باید به پزشک مراجعه کنید و قبل از اینکه به فکر زیبایی پوستتان باشید بهتر است برای رفع مشکلات آن بکوشید.

چگونه بهترین و کارآمدترین شیوه جوانسازی پوست را برای خود انتخاب کنیم؟

شاید مشکلات پوستیتان آنقدرها هم که خودتان فکر می‌کنید جدی نباشند و نیاز به درمان پیچیده هم نداشته باشد و با مصرف دارو بر طرف شوند.

خیلی وقت‌ها یک شیوه درمان ساده و تجویز یک دارو می‌تواند طراوت و شادابی را به پوست شما بازگرداند. اما مشکلاتی جدی‌تر مانند چین و چروک‌های عمیق روی پوست یا کک و مک احتیاج دارند که شما زمان و هزینه بیشتری را صرف کنید. البته تمام روش‌های پیشرفته و مجهز به فناوری روز حتی درمان آنها را هم برای شما ساده و بدون دردسر کرده‌اند.

برای انجام جوانسازی پوست خود بهتر است به مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید. کلینیک پوست و مو تندیس با کادری مجرب راه شما برای رسیدن به زیبایی را کوتاه می‌کند و جوانی همراه با پوست شاداب و بدون چین و چروک را به شما هدیه می‌دهد. متخصصان این کلینیک سال‌ها است که در این زمینه فعالیت دارند و بهترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

 
ادامه خبر

تکنولوژی igrow

از igrow چه می دانید؟

خوشبختانه این روزها تکنولوژی با سرعت بسیار زیادی رو به پیشرفت است و  این رشد و پیشرفت در عرصه های مختلف علم پزشکی و زندگی خود را نشان داده است.  igrow نیز یک تکنولوژی جدید به حساب می آید که با استفاده از آن، دیگر جای هیچ گونه نگرانی در مورد موها وجود نخواهد داشت. با استفاده از دستگاه  igrow میتوان بدون نیاز به مصرف دارو و یا کاشت مو، موهایی پرپشت و زیبا داشت.

این دستگاه که با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی دنیا ساخته شده است، با استفاده از لیزر کم توان و طیف های نوری ایجاد شده از دایودهای نیمه رسانا کار می کند. شاید دور از ذهن باشد اما همین ترکیب ساده، اعجاز بزرگی در وضعیت موها به وجود می اورد. لیزر کم توان موجود در این دستگاه، موجب افزایش فعالیت فولیکول های مو می شود که این امر، تقویت پیازهای مو را در پی خواهد داشت. بر طبق تحقیقات پزشکی صورت گرفته، طول موج هایی که از این دستگاه ساطع می شود تاثیر به سزایی بر تحریک فولیکول های مو و هم چنین رشد موها خواهد داشت.

افرادی که نسبت به این تکنولوژی نوظهور بدگمان هستند و یا تصور می کنند شاید مضرات igrow از فواید آن بیشتر است، باید این را بدانند که این دستگاه پس از سال ها مطالعه و تحقیق تهیه و تولید شده است و هم اینک مورد تائید سازمان FDA(سازمان غذا و داروی آمریکا) می باشد. به همین جهت هیچ گونه اسیب و ضرری برای موهای افراد نخواهد داشت و به هیچ عنوان موجب ریزش مو نمی شود.

تکنولوژی igrow

کارایی دستگاه igrow

عموما از این تکنولوژی تازه به منظور درمان ریزش های ارثی مو استفاده می شود. علاوه بر درمان ریزش های ارثی، از این دستگاه برای افزایش رشد موها و هم چنین ضخیم تر شدن تارهای مو نیز استفاده می شود. جالب است بدانید این یک دستگاه کاربردی برای خانم ها و آقایان است و با هورمون های زنانه و مردانه هماهنگی کامل دارد.

این دستگاه برای افرادی که به تازگی کاشت مو انجام داده اند هم منافعی دارد. افرادی که کاشت مو انجام داده اند می توانند با استفاده از این دستگاه، زخم های ناشی از کاشت را با سرعت بیشتری درمان کنند و پیازهای کاشته شده مو را در روزهای پس از کاشت، تقویت کنند.

مدت زمان لازم برای استفاده از دستگاه igrow

بر طبق تحقیقات صورت گرفته، برای استفاده از این دستگاه، باید دست کم آن را به مدت 30 دقیقه برروی سر قرار داد. البته متخصصان و مشاوران کلینیک تخصصی پوست و موی تندیس پس از بررسی وضعیت بیمار، بهترین زمان را برای استفاده از دستگاه igrow به بیمار پیشنهاد می دهند.

آشکاری نتایج درمان

همان طور که گفته شد این دستگاه مفید بدون هیچ گونه عارضه جانبی می باشد و شما می توانید از این تکنولوژی غیر تهاجمی بدون نگرانی استفاده کنید.

عموما پس از طی شدن 4 الی 6 هفته پس از اولین استفاده از دستگاه متوجه تاثیرات مثبت تکنولوژی igrow خواهید شد. افرادی که به ریزش مو دچار هستند، حتما متوجه کم شدن ریزش های خود می شوند. اما بیشترین تاثیر پس از گذشت 4 تا 6 ماه مشخص می شود. در این بازه زمانی فعالیت فولیکول های مو افزایش چشمگیری پیدا می کند و شما متوجه پرپشت شدن موهای خود خواهید شد.

مزایای کلی دستگاه igrow

 • ایمن و بدون هیچ گونه اسیبی برای سلامت افراد
 • تاثیرگذار و نتیجه بخش
 • استفاده آسان
 • دارای قابلیت پخش موزیک و آرام کننده اعصاب
 • قابل تنظیم با توجه به الگوهای ریزش در خانم ها و آقایان
 • داشتن صرفه اقتصادی
 کنترل دستی دستگاه igrow چگونه است؟

شما می توانید با استفاده از کنترل دستی دستگاه آگرو، یکی از الگوهای ریزش مو که با نحوه ریزش موهای شما هم خوانی دارد را انتخاب کنید و بدین ترتیب کم پشتی موهای خود را با توجه به الگوهای موجود درمان کنید. با این کار میزان تاثیر دستگاه به بیشترین مقدار می رسد.

تکنولوژِی igrow

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تکنولوژی igrow همین حالا می توانید با کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس تماس حاصل کنید و از پاسخ ها و مشاوره های کارشناسان این مجموعه در رابطه با این دستگاه  استفاده کنید.

 
ادامه خبر

کاشت سبیل

کاشت سبیل چگونه انجام می شود؟

برخی از مردان در ناحیه پشت لب و یا در بخش چانه با کم پشتی موها مواجه هستند. در بسیاری از مواقع این کم پشتی ریشه ای ژنتیکی و موروثی دارد و نمی توان با استفاده از هیچ دارویی آن را درمان کرد. اما در موارد دیگری اسکار زخم و بخیه موجب از دست رفتن شکل طبیعی سبیل در آقایان می شود. از ان جایی که موهای صورت از شاخصه های اصلی جذابیت آقایان به حساب می آیند و بروز هرگونه اختلال و یا کاستی در آن از این جذابیت می کاهد و اعتماد به نفس این دسته از افراد را هم تحت تاثیر قرار می دهد، باید به دنبال راه چاره ای گشت.

قطعا کاشت سبیل یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی است  که برای رویش سبیل از هر درمان دارویی خسته و ناامید شده اند. با کاشت سبیل می توان در کوتاه ترین زمان و با کمترین دوران نقاهت به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

کاشت سبیل

روال کاشت سبیل در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

 • مشاوره و درمان
 • ارائه مراقبت های پیش از درمان به بیمار
 • کاشت سیبیل
 • سپری شدن دوران نقاهت
 • آشکاری نتیجه کاشت

مشاوره  و درمان در کلینیک تندیس

پیش از کاشت سبیل، متخصصان کلینیک تندیس، تمامی اطلاعات و مشاوره های لازم را به بیماران ارائه خواهند داد و بررسی های لازم را انجام می دهند. به عنوان مثال باید در نخستین مرحله وضعیت بانک موی بیمار به خوبی مورد بررسی قرارگیرد.  در صورتی که ناحیه اهدا کننده وضعیت مطلوبی نداشته باشد، متخصصان راه های درمانی دیگری را آغاز می کنند تا کاشت سبیل با کیفیت بهتری انجام شود. در صورتی که کاشت سبیل در بیمار با محدودیت هایی همراه باشد، متخصصان این موارد را هم به بیمار یادآور می شوند تا پیش از انجام درمان، بیمار نگاهی واقع بینانه به مقوله کاشت سبیل پیدا کند.

ارائه مراقبت های پیش از درمان به بیمار

پیش از شروع درمان، شرایط کلی بدنی فرد متقاضی کاشت مورد بررسی قرار میگیرد و اگر فرد به بیماری هایی چون: تنگی نفس، فشار خون و ... مبتلا باشد در پرونده وی ثبت می شود تا مراقبت ها و داروهای لازم تجویز شود. اما عموما به کلیه افرادی که قصد کاشت مو دارند، توصیه می شود از یک هفته پیش از کاشت مو، از مصرف الکل خودداری کنند و یا داروهای غیر استروئیدی خود را قطع نمایند. زیرا این دسته از داروها، ممکن است میزان خونریزی فرد را در حین کاشت افزایش دهد، ضمن اینکه احتمال پس زدن پیوند هم افزایش پیدا می کند.

 کاشت سبیل

پس از اینکه مراحل اولیه به درستی طی شد، زمان کاشت سبیل فرا می رسد. بدین منظور در نخستین گام، باید منطقه اهدا کننده به خوبی مشخص شود. در صورتی که فرد بانک موی قوی داشته باشد از پشت سر و یا کنار گوش ها استفاده می شود و در صورتیکه فرد طاس باشد از موهای سینه و یا بخش های دیگر بدن استفاده می شود. بعد از آن برای برداشت پیازهای مو، از مواد بی حس کننده استفاده می شود. پس از برداشت پیازهای مو، زمان آن می رسد تا منطقه مورد نظر برای کاشت آماده شود. در مرحله بعدی ازکاشت، متخصصان پیازهای مو را در زاویه های مختلف و مناسب و بسته به تراکم موی فرد، در منطقه گیرنده قرار می دهند. بدین ترتیب کاشت سبیل به پایان می رسد.

ممکن است پس از اتمام کار، فرد کمی احساس ناراحتی و درد در ناحیه گیرنده و دهنده داشته باشد که البته این احساس درد کاملا قابل کنترل است و در انتهای کار پزشک، داروهای مورد نیاز برای تسکین درد و کاهش التهابات ناشی از کاشت را به وی تجویز خواهد کرد.

کاشت سبیل

سپری شدن دوران نقاهت

فردی که کاشت سبیل انجام داده است، می تواند از فردای کاشت، کلیه فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. قرمزی و کمی التهاب تنها نشانه هایی است که پس از کاشت تا چندین روز با بیمار همراه است. موهای کاشته شده 2 الی 4 هفته پس از کاشت می ریزند که این مسئله به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد. موهای اصلی و دائمی با گذشت چندین ماه می رویند.

آشکاری نتیجه کاشت

روال کار درکلینیک تخصصی پوست و مو تندیس بدین ترتیب است که پس از کاشت مو، جلساتی به منظور بررسی وضعیت بیمار فراهم می شود. بدین ترتیب متخصص و پزشک کاشت، روال بهبود و رشد موها را به درستی مورد بررسی قرار می دهند تا نتیجه کار کاملا مطلوب و مورد تائید باشد.

 
ادامه خبر

کاشت ریش

از کاشت ریش چه می دانید؟

کم مویی در قسمت صورت برای آقایان چندان جذاب و خوشایند نیست و تا حدود بسیار زیادی جذابیت مردانه آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشبختانه با پیشرفت چشمگیری که در چند سال اخیر در عرصه کاشت مو صورت گرفته است، می توان به میزان مطلوبی مشکل کم پشتی موهای صورت و یا طاسی آقایان را حل کرد. در برخی از موارد، متقاضیان کاشت موی صورت افرادی هستند که به صورت ژنتیکی با مشکل کم پشتی و یا طاسی مواجه هستند؛ اما در این میان افرادی هم وجود دارند که به دلیل اتفاق و یا سانحه دچار سوختگی و یا بخیه شده اند. در این دسته از افراد اسکار موجب بر هم خوردن نظم و تراکم موهای صورت می شود که می توان با کمک کاشت موی صورت، این مشکل را برطرف کرد.

کاشت ریش

کاشت ریش در کلینیک ها چگونه صورت می گیرد؟

کاشت ریش به عنوان یک جراحی کم تهاجم شناخته می شود. برای این کار باید در اولین مرحله، مناطقی را به عنوان اهدا کننده تعیین کرد. عموما پشت سر، کنار گوش ها و یا حتی خود صورت(در صورت بالا بودن تراکم موها) گزینه های مناسبی برای کاشت ریش هستند. پس از استخراج فولیکول های مو از نواحی دهنده، شکاف های بسیار ریزی در جهت رویش موها ایجاد می شود تا فولیکول های استخراج شده در نواحی مورد نظر کاشته شوند.

قطعا مجموعه هایی که برای کاشت مو از دستگاه ها و ابزار های پیشرفته تری استفاده کنند، نتیجه کاشت با میزان مطلوبیت بیشتری همراه خواهد بود. در دستگاه های مدرن و امروزی از سوزن های بسیار ریز و نازکی استفاده می شود تا میزان آسیب رسانی به پوست به مقدار چشمگیری کاهش یابد. بدین ترتیب، پس از طی شدن یک بازه زمانی مشخص، دیگر اثری از جای زخم ها باقی نخواهد بود و می توان موهای کاشته شده را نیز مثل سایر موهای صورت پیرایش کرد.

کاشت ریش

دوران نقاهت کاشت ریش چگونه است؟

بر خلاف تصور برخی از افراد، کاشت ریش با دردهای سخت همراه نیست. عموما کاشت ریش در کلینیک های کاشت با استفاده از بی حسی های موضعی و یا حتی مسکن های خوراکی انجام می شود. برای انجام کاشت ریش، به بازه زمانی 2 الی 5 ساعته نیاز خواهد بود. پس از آن بیمار می تواند به منزل بازگردد و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. در 5 روز اولیه کاشت ریش، پوسته هایی در اطراف بخش های گیرنده به وجود می آید که این اتفاق کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. موهای کاشته شده، پس از گذر دو هفته، شروع به ریزش می کنند و پس از 3 ماه، دوباره رشد می کنند. موهایی که پس از گذشت 3 ماه می رویند، کاملا طبیعی بوده و از آن پس، بیمار شاهد رشد طبیعی موها خواهد بود.

توجه ویژه: افرادی که کاشت ریش انجام داده اند باید به این نکته توجه داشته باشند که بخش گیرنده در روزهای نخست کاشت، باید کاملا خشک باشد.

کاشت ریش در کلینیک تخصصی پوست و موی تندیس

کاشت مو نقش بسیار زیادی بر زیبایی و چهره افراد دارد.  اگر چه روال  کاشت ریش و سبیل  به شیوه کاشت موی سر شباهت دارد، اما کاشت ریش و سیبیل از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است. برای کاشت ریش باید به جهت رشد موها  یا به اصطلاح زاویه خواب موها دقت شود. در صورتی که به این موارد توجه شود، کاشت ریش بسیار دقیق تر و طبیعی تر خواهد بود.

دانش، مهارت، تجربه و تکنولوژی از شاخصه های اصلی درکلینیک پوست و مو تندیس  به حساب می اید. متخصصان کاشت موی تندیس، با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و ابزارهای کاشت مو، فولیکول های مو را به صورت واحد استخراج کرده و آن را به ناحیه ریش و سیبیل انتقال می دهند. برای مشاوره و یا اطلاع دقیق از نحوه کاشت ریش در کلینیک تندیس می توانید به سایت کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس مراجعه کنید و از مطالب مفید و مشاوره های کارشناسان بهره مند شوید.

ادامه خبر

مزیت کاشت ابرو به نسبت سایر شیوه‌ها

کاشت ابرو چه مزیت هایی دارد؟

برای بر طرف کردن نواقص ابروها و زیباتر دیده شدن آنها راه‌های زیادی وجود داشته و دارد. کسانی که به دنبال راه حل اساسی نباشند، کشیدن مداد ابرو و دیگر لوازم آرایشی می‌تواند به طور موقت مشکل آنها را حل کند، اما در مواردی حتی این راه حل‌های ساده پاسخگو نیست.

ابروها جزء اصلی در صورت خانم‌ها هستند و به همین دلیل است که پر پشت بودن آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است. داروهای گیاهی و شیمیایی و تاتو و دیگر شیوه‌ها هر کدام مزایای خود را دارند، اما کاشت ابرو به دلیل مزایای زیادی که دارد، به جرئت می‌توان گفت بهترین راه حل درمانی برای مشکلات و بیماری‌های ابرو است.

برای کسانی از ریزش ابروها و کم پشتی آنها رنج می‌برند و همیشه به دنبال راهی برای این مشکل بوده‌اند، کاشت ابرو مناسب خواهد بود.

داروهای تقویت ابرو

استفاده از دارو نخستین و ساده‌ترین راهی است که برای رفع مشکلات انتخاب می‌شود، به ویژه مصرف گیاهان دارویی که عوارضی هم ندارند. اما همه ما می‌دانیم که داروها تا حدی قدرت ترمیم و اثرگذاری دارند. داروهای گیاهی و شیمیایی برای تقویت ابرو بعد از مدتی اثربخشی خود را از دست می‌دهند. بسته به جنس مو و پوست افراد هر دارویی تأثیرات متفاوتی مختلف دارد. تغییر آب و هوا و فصول نیز در رشد ابروها تأثیرگذارند. ممکن است شما هم از کسانی باشید که خیلی از داروهای گیاهی و شیمیایی استفاده کرده و در مرحله‌ای باشید که هیچ کدام از آنها دیگر تأثیری ندارند، پیشنهاد ما به شما کاشت ابرو است تا برای همیشه از این معضل رها شوید.

تاتو ابرو

از روز اولی که تاتو کردن ابروها به عنوان جایگزین نقص ابروها انتخاب شد، سال‌های زیادی نمی‌گذرد، اما به زودی این راه حل هم به عنوان یک راه موقت شناخته شد. تازه پس از سال‌ها تاتو ابرو عوارض آن کم کم خود را نشان داد و حتی افرادی که تاتو کرده بودند اقدام به پاک کردن آن کردند.

از عوارض تاتو می‌توان به ایجاد گوشت اضافی، انتقال عفونت‌ها، تغییر رنگ پوست و تحریک بیماری‌های زمینه‌ای اشاره کرد. به ویژه اگر تاتو ابرو در مراکز غیر متخصص و آرایشگاه‌ها انجام شده باشد، ممکن است گاهی خطرات جبران ناپذیری را متوجه فرد کند.

 مزیت کاشت ابرو به نسبت سایر شیوه‌ها

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو که این روزها بهترین راه حل برای درمان کاستی‌های ابرو است، مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای آن نسبت به دیگر شیوه‌ها این است که یک بار برای همیشه برای آن هزینه می‌کنید و مجبور نیستید تا آخر عمر برای آن پول خرج کنید.

زیبایی و جذابیت طبیعی که کاشت ابرو به افراد می‌دهد، هرگز با تاتو و شیوه‌های دیگر به دست نخواهد آمد. با کاشت ابرو می‌توانید مدل دلخواهتان را برای خود انتخاب کنید. شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیت کاشت ابرو، دائمی بودن آن است و اینکه مشکل شما برای همیشه حل شده و شکل ظاهري آنها اصلاح خواهد شد.

از مزایای دیگر آن استفاده از موی طبیعی است و به دلیل آنکه فولیکول‌های مو از خود شخص گرفته می‌شود؛ بنابراین، کسی که کاشت ابرو انجام می‌دهد به همان شیوه که همیشه از موهای خود مراقبت می‌کرده است، از ابروهای کاشته شده خود نیز می‌تواند مراقبت کند.

البته این شیوه تنها برای خانم‌ها نیست و آقایان هم که بنا بر هر دلیلی دچار ریزش ابرو شده‌اند و یا در اثر حادثه و تصادف بخشی از ابروهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند با کاشت ابرو ظاهر بهتری داشته باشند.

مزیت کاشت ابرو به نسبت سایر شیوه‌ها

برای انجام کاشت ابرو باید به مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید. کلینیک پوست و مو  تندیس با کادری مجرب راه شما برای رسیدن به زیبایی را کوتاه می‌کند و شما را برای همیشه صاحبان ابروان زیبا و طبیعی خواهد کرد.

 
ادامه خبر

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

دانستنی هایی درباره کاشت ابرو

ابروها جزئی اصلی در چهره خانم‌ها هستند. ابروهای پر همیشه بین خانم‌ها طرف دار داشته است. برخی از زنان شکل و مدل ابروهایشان پر و زیبا است، ولی بعضی نیز ابروهای کم پشت و خالی دارند. همیشه راه‌های زیادی برای زیباتر شدن ابروها وجود داشته است، مانند مصرف گیاهان دارویی و تاتو. اما این روزها راه حل دائمی برای این مشکل پیدا شده است که به آن کاشت ابرو می‌گویند. کاشت ابرو روشی درمانی است که در آن ابرو به طور ویژه بر اساس نوع صورت طراحی می‌شود.

همچنین، ابروها اغلب در اثر عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی یا برداشت بی‌رویه ابرو‌ها و عوامل مختلفی مانند سوختگی یا آسیب‌های ‌دیگر یا عوارض جانبی درمان برخی بیماری‌ها می‌ریزند. با کاشت ابرو می‌توان این مشکل را برای همیشه رفع کرد.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

روند کاشت ابرو کدام است؟

عمل کاشت ابرو به طور معمول به ۴ تا ۷ ساعت زمان احتیاج دارد و با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. در یک جلسه، حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر ابرو زده می‌شود. بعد از اینکه کار یک ابرو انجام شد، درباره ظاهر آن با بیمار صحبت می‌شود و پس از جلب رضایت فرد کار روی ابروی دوم آغاز می‌شود. در صورت نیاز، بعد از کامل شدن ابروی دوم می‌توان اصلاحات ابروی اول را انجام داد.

موهای کاشت ابرو از سر برداشته می‌شوند. به این ترتیب که با ایجاد یک شکاف در سر، موها را از قسمت عقب سر برمی‌دارند و بعد آنها را زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک می‌کنند. پیازهای موها به طور تک تک کاشته می‌شوند تا ظاهری طبیعی داشته باشند. به دلیل اینکه از موی سر در کاشت ابرو استفاده می‌شود، نیازمند اصلاح و تمیز کردن‌های دوره‌ای است. ۶ ماه بعد از کاشت ابرو، ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج ابرو قابل مشاهده است و ۹ تا ۱۲ ماه بعد هم نتایج کامل درمان دیده می‌شود.

بیمار پس از عمل کاشت ابرو دردی نخواهد داشت، هر چند امکان دارد ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی ایجاد شود. اما پس از گذر این دوره همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد و تنها تغییرات و زیبایی فرد است که جلب توجه می‌کند. مشاهده نتایج کامل این عمل به ۱۲ ماه زمان نیاز دارد.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

مزایا و عوارض کاشت ابرو

موهای کاشته شده در ابرو رشد خواهند داشت و برای حفظ ظاهر زیبای آنها باید هر از چند گاهی مرتب ‌شوند. ریزش مو بعد از کاشت ابرو عادی است.

از مهم‌ترین مزایای کاشت ابرو می‌توان به طبیعی دیده شدن آن در صورت اشاره کرد. مزیت دیگر کاشت ابرو دائمی بودن آن است که پس از آن دیگر نیازی به هیچ درمان دیگری نخواهد بود. مزیت دیگر آن است که هر فردی که قرار است کاشت ابرو انجام دهد می‌تواند مدل و شکل دلخواه را برای خود انتخاب کند.

عوارض کاشت ابرو بسیار کم و ناچیز است. در کاشت ابرو تزریق ماده بی‌حسی تا حدودی دردناک و قسمت‌های اطراف چشم بسیار حساس هستند. بعد از تأثیر مواد بی‌حسی فرد چیزی احساس نمی‌کند. عواقب ناشی از بیماری خیلی زود ناپدید می‌شوند و ورم اطراف چشم‌ها هم زودگذر هستند. کبودی و التهاب نیز پس از کاشت ابرو وجود دارد و احساس خارش در ناحیه عمل یک تا دو روز ادامه خواهد داشت.

اگر شما هم به دنبال بر طرف کردن نقص ابروها و زیباتر شدن چهره خود هستید، می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و کاشت ابرو در آنجا انجام دهید. پیش از عمل نیز می‌توانید با کارشناسان و متخصصان این کلینیک برای انتخاب بهترین راه حل مشکل خود در هر زمینه‌ای مشورت نمایید و آنها با تجربه‌ای که دارند، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

 
ادامه خبر

درمان‌ها و مراقبت‌های بعد از کاشت مو را تا چه اندازه باید جدی گرفت؟

در مورد مراقبت های بعد از کاشت مو بیشتر بدانیم

کاشت مو در واقع یک نوع عمل جراحی محسوب می‌شود و پس از انجام آن باید مراقبت‌ها و توصیه‌هایی که پزشک معالج می‌دهد مد نظر داشته باشید. عوارض پس از این جراحی مختلف هستند و هر کدام از آنها ممکن است پس از کاشت مو در بدن فرد دیده شوند که به مراقبت‌های خاص خود نیاز دارند. در ادامه عوارضی که ممکن است پس از کاشت مو بروز کنند آورده شده‌اند.

درمان‌ها و مراقبت‌های بعد از کاشت مو را تا چه اندازه باید جدی گرفت؟

عارضه‌های پس از کاشت مو

پس از جراحی ممکن است خونریزی دیده شود که اگر چنین عارضه‌ای دیده شود و نتوانید با استراحت یا وارد کردن فشار به محل خونریزی کنترل کنید، باید با پزشک معالج خود تماس بگیرید تا درمان لازم را به شما توصیه کند.

گاهی احتمال دارد که طی 1 تا 3 روز نخست پس از عمل، یک گرافت کنده شود یا با شانه کردن از پوست سر خارج گردد. چنین چیزی نادر است و اگر اتفاق بیفتد ممکن است تنها موجب از دست رفتن بیش از چند تار مو شود و جای نگرانی نیست.

به طور معمول، تورم در پیشانی اتفاق می‌افتد که 2 تا 4 روز پس از جراحی آغاز می‌شود. این عارضه مشکل جدی نیست و به دلیل نیروی جاذبه تورم تا پلک‌ها پایین می‌آید. در موارد نادری دور چشم‌ها هم سیاه می‌شود. باید متوجه باشید که این عارضه موقتی است و هیچ مسئله‌ جدی و نگران‌کننده‌ای وجود ندارد. برای کاهش تورم صورت می‌توانید یک تا سه شب پس از عمل با استفاده از چند بالش یا صندلی‌های تاشو سر خود را با زاویه 45 درجه بالا بگیرید تا تورم برطرف شود.

عفونت هم از عوارض پس از کاشت مو است. بهتر است تا دو هفته پس از جراحی از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار دوری کنید. برای اینکه احتمال عفونت کم باشد، باید ناحیه اهداکننده و گرافت‌های کاشته شده را با دست‌های تمیز و عاری از هر نوع آلودگی لمس کرد. با مشاهده زیاد شدن هر نوع سوزش یا قرمزی و ورم در قسمت عمل باید موارد را به پزشک معالج خود گزارش دهید. تا دو هفته بهتر است از انجام ورزش‌های سنگین مانند برداشتن وزنه‌های سنگین یا شنا کردن در آب‌های کلردار خودداری نمایید.

درمان‌ها و مراقبت‌های بعد از کاشت مو را تا چه اندازه باید جدی گرفت؟

چهار پنج روز پس از جراحی از برخورد مستقیم قطره‌های آب با ناحیه دریافت‌کننده گرافت‌ها خودداری کنید. با استفاده از یک ظرف کوچک می‌توانید این ناحیه‌ها را آبکشی کنید. دو سه روز پس از جراحی می‌توان هنگام دوش گرفتن محل پیوند گرافت‌ها را با نوک انگشتان خود لمس کنید.‌ در این مرحله شانه کردن موها نیز باید با دقت انجام شود.

موها تا یک هفته پس از جراحی باید به شکل طبیعی خشک شوند و ممکن است استفاده از سشوار ناحیه درمان شده را بسوزاند یا گرمای سشوار به فولیکول‌ها آسیب بزند. دو هفته پس از جراحی و شروع روند رشد موها است که می‌توانید برای حفظ حالت موها از اسپری، ژل یا موس استفاده کنید.

به طور معمول، دلمه‌های ایجاد شده 7 تا 10 روز پس از عمل کاشت مو می‌ریزند، البته گاهی اوقات ریزش آنها به زمان بیشتری هم نیاز دارند. اگر دلمه‌ها زیاد به چشم می‌آیند، می‌توان با مالیدن پماد آنها را نرم کرد.

پس از کاشت مو، قرص‌ها و احیاناً داروهایی نیز برای فرد تجویز می‌شوند که خواب‌آور هستند و هدف از تجویز این داروها کم کردن درد و ناراحتی بیمار است. بهتر است هر نوع دارویی در این دوره با مشورت پزشک مصرف شود.

می‌توانید برای انجام کاشت مو و ابرو با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و از کارشناسان این مجموعه کمک و راهنمایی بخواهید. در زمان مواجهه با هر نوع مشکل و عارضه‌ای پس از کاشت مو می‌توانید با کلینیک تندیس در تماس باشید.

 
ادامه خبر

کدام یک از انواع لیزر در درمان و رفع موهای زائد عملکرد بهینه‌‌تری دارند؟

آشنایی با دستگاه های لیزر موهای زائد

پس از تمام راه‌هایی که برای رفع موهای زائد ایجاد شده است، استفاده از لیزر برای این کار از پر طرف دارترین این راه‌ها است. شاید شما هم بدانید که لیزر دستگاه‌های مختلف و متنوعی دارد که هر کدام کارایی خود را دارند. شاید چیزی که بتوان به عنوان مشکل لیزر در نظر گرفت این باشد که هزینه زیادی را به بیمار تحمیل می‌کند.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

 • دستگاه لیزر الکساندرایت: این دستگاه از دستگاه‌های پیشرفته لیزر است. از ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه می‌توان به قابل تنظیم بودن طول موج و میزان انرژی آن اشاره کرد. این دستگاه به سیستم خنک کننده ویژه برای جلوگیری از سوزش مجهز است.
 • دستگاه لیزر دیود: لیزر این دستگاه به طور پالسی است و به دلیل داشتن محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربرد گسترده‌ای دارد. این دستگاه برای پوست‌های تیره هم استفاده می‌شود.
 • دستگاه لیزر Nd-YAG: یکی از رایج‌ترین انواع لیزر است که کاربردهای دیگری هم دارد.
 • دستگاه نوری IPL: این دستگاه روشی است برای برداشتن موهای زائد و همچنین برای جوان سازی پوست و روشن کردن لک‌ها و آثار جوش‌ها کاربرد دارد.

کدام یک از انواع لیزر در درمان و رفع موهای زائد عملکرد بهینه‌تری دارند؟

اولین بار از لیزر Nd-YAG برای لیزر موهای زائد استفاده شد. پس از آن لیزرهای دیود و الکساندرایت برای این هدف به کار گرفته شدند که با ساطع کردن طول موج‌های اختصاصی نتایج خوبی به دنبال داشتند. این دستگاه‌ها عوارض جانبی کمی داشتند، ولی این روش‌ها برای پوست‌های بسیار روشن طراحی شده بود و بنابراین برای افراد با پوست تیره کارایی کمتری داشتند. دستگاه IPL نیز به نوبه خود تحول جدیدی برای درمان موهای زائد بود. عوارض جانبی دستگاه IPL کم است. ممکن است تنها در پوست قرمزی و تورم مشاهده شود که به سرعت برطرف خواهد شد. این روش شیوه مناسبی برای افراد با پوست روشن و موی تیره است.

دستگاه دیود عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت دارد و از مزایای آن می‌توان کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت، خنک سازی سطحی پوست و قابلیت استفاده برای پوست‌های تیره رنگ را نام برد.

از مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت می‌توان به میزان نفوذ خوب به پوست، از بین بردن موهای ریزتر و نازک‌تر که بیشتر لیزرهای دیگر قادر به رفع آنها نیستند و مناسب برای لیزر پوست‌های رنگ روشن را نام برد. ممکن است لیزر موهای زائد با این دستگاه موجب تغییر رنگدانه‌های پوست شود.

لیزر Nd-YAG روش بی خطر و مؤثر برای از میان برداشتن طولانی‌مدت موها در بیماران با پوست تیره است. این دستگاه لیزر روی انواع پوست از جمله پوست‌های برنزه یا تیره کاربرد دارد. این دستگاه قادر به دستیابی به تأخیر قابل توجه قبل از رشد مجدد موها در قسمت تحت درمان است.

جذب نسبتاً ضعیف این لیزر توسط ملانین بی‌خطر بودن آن برای پوست‌های تیره را تضمین می‌کند. این دستگاه انتخابی عالی برای درمان موهای زبر و تیره روی هر نوع پوست است و برای موهای نازک‌تر یا روشن‌تر نیز موفقیت‌آمیز است. از معایب این دستگاه لیزر می‌توان به اینکه روی موهای سفید یا روشن مؤثر نیست و برای موهای نازک نیز تأثیر کمی دارد، دردناک‌تر بودن آن، خطر سوختگی، زخم، قرمزی، تغییر رنگ پوست و ورم و ثابت نشدن دستیابی به نتایج طولانی مدت اشاره کرد.

کدام یک از انواع لیزر در درمان و رفع موهای زائد عملکرد بهینه‌تری دارند؟

بدون درد بودن از مزایای لیزر IPL است. این دستگاه لیزر با از بین بردن ریشه مو رشد مجدد آن را متوقف می‌کند و با گذشت زمان به درمان کمتری نیاز خواهید داشت. این لیزر برای افراد با رنگ موی سفید، خاکستری، روشن یا قرمز و پوست تیره مناسب نیست.

می‌توانید برای درمان و رفع موهای زائد با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و از کارشناسان این مجموعه کمک و راهنمایی بخواهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 
ادامه خبر

آیا لیزر درمان قطعی و دائمی موهای زائد به حساب می‌آید؟

تاثیر لیزر بر موهای زائد

موهایی که به آنها زائد می‌گوییم در نواحی مختلف بدن می‌رویند. به طور کل، موهای بدن رنگدانه‌هایی به نام ملانین دارند که در روند رشد مو فعال می‌شوند که با روش لیزر این رنگدانه‌ها بمباران و نابود می‌گردند. در واقع، لیزر با گسیل نور هدایت شده به سمت مو که همان محل تجمع ملانین در ریشه موها است، رنگدانه‌ها را متلاشی می‌کند. تأثیر نور لیزر روی رنگدانه مو بر اساس مکانیسم گرم و نابود کردن مو است که به این مکانیسم فوتو ترمولیز می‌گویند. به دنبال نور هدایت شده لیزر به ریشه مو، رنگدانه مو گرم می‌شود و درنهایت به دلیل افزایش شدید دما، دچار از هم گسیختگی اجزای آن و مرگ سلولی می‌شود.

یا لیزر درمان قطعی و دائمی موهای زائد به حساب می‌آید؟

استفاده از لیزر بهترین روش درمان موهای زائد بدن

لیزر از بین برنده قطعی موهای زائد نیست، ولی بهترین شیوه برای این کار است. ممکن است حدود 20 درصد موها پس از یک دوره لیزر باقی بمانند و بعد از درمان دوباره رشد کنند. رنگدانه‌های پوستی یا همان ملانین‌ها هدف لیزرها هستند و لیزر از طریق تخریب و گرما دادن به فولیکول‌های مو در مرحله فعال چرخه سلولی تأثیرگذار است.

در واقع، با لیزر فولیکول یا ریشه مو از بین می‌رود، نه خود مو و به این ترتیب موها چند وقت بعد بدون ریشه ضعیف و ضعیف‌تر می‌شوند و شروع به ریزش می‌کنند. البته هستند افرادی که پس از چند بار مراجعه و تمام کردن دوره‌ها و جلسات درمانشان از اینکه دیگر مویی در ناحیه درمان رشد نکرده است کاملاً راضی هستند.

افراد با موهای تیره با درمان با لیزر به خوبی پاسخ خواهند گرفت و افراد با موهای سفید، بلوند یا خاکستری ضعیف‌تر جواب خواهند گرفت. نتیجه درمان با لیزر به رنگ پوست، گرادیان تفاوت رنگ پوست و مو و رنگ موها بستگی دارد و بهترین نتایج برای موهای مشکی با پوست‌های روشن است.

کسانی که رنگ موهای روشن مانند قرمز و بلوند با رنگ پوست تیره دارند هم می‌‌توانند از لیزر استفاده کنند، اما به شدت پایین‌تر لیزر نیاز خواهند داشت.

لیزرها باریکه‌ای نور در طول موج خاص هستند و بر اساس همین ویژگی تقسیم‌بندی می‌شوند. لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر، لیزر دیود با طول موج ۱۰۶۰۰ نانومتر و لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۶۴ کار می‌کنند. تمام دستگاه‌های لیزر کاربردهای مختلفی دارند.

الکساندرایت سریع‌ترین لیزر است و از کیفیت خیلی خوبی هم برخوردار است و تنها در ۳۰ دقیقه پوست را لیزر می‌کند. این دستگاه که در میان مردم به دستگاه الکس معروف است برای از بین بردن موهای زائد با هر دو پوست روشن و تیره مناسب است.

یا لیزر درمان قطعی و دائمی موهای زائد به حساب می‌آید؟

لیزر دیود نیز برای رنگ پوست‌های تیره نتایج بهتری در پی دارد و کارایی آن در رنگ موهای روشن کمتر است. بهترین گزینه برای پوست‌های تیره لیزر Nd-YAG است. این لیزر برای بقیه پوست‌ها هم قابل استفاده است، اما نتایج ضعیف‌تری را حاصل می‌کند.

اگر می‌خواهید برای همیشه دیگر خبری از موهای زائد در بدنتان نباشد و تا حالا راه‌های زیادی را امتحان کرده و نتیجه دلخواه را نگرفته‌اید، یک بار برای همیشه به سراغ دستگاه‌های لیزر بروید. البته باید این کار را به متخصصان بسپارید و آن را در مکان‌های درمانی انجام دهید تا بهترین نتیجه عاید شما شود. متخصصان با تجربه‌ای که در این کار دارند می‌دانند کدام شیوه را روی پوست و موهای شما بهترین پاسخ را خواهد داد. به ویژه افرادی که پوست آنها تیره است باید حساسیت بیشتری در انتخاب راه درمان خود داشته باشند.

شما می‌توانید همچنین برای درمان و رفع موهای زائد با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید. کارشناسان این کلینیک با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه از بین بردن موهای زائد، شما را برای انتخاب بهترین راه حل یاری خواهند کرد.

 
ادامه خبر