مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چند سالی است بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. این شیوه به دلیل مزایای بسیاری که دارد، از طرفداران زیادی نیز برخوردار است و نتایج مطلوبی دارد. اما مراجع باید به مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد توجه لازم را داشته باشد تا بیشترین نتیجه را بگیرد.

مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد به چه صورتی است؟

مراقبت‌های پیش از لیزر موهای زائد

مرااقبت‌های پیش از لیزر موهای زائد شامل رعایت موارد ساده‌ای است. در صورتی که فرد آفتاب گرفته و برنزه کرده است، باید صبر کند تا تأثیر آن از روی پوست از میان برود و بعد برای لیزر اقدام کند. در غیر این صورت، لیزر ممکن است موجب تاول و سوختگی پوست شود. پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت 4 تا 6 هفته پوست بیمار در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

پیش از انجام لیزر موهای زائد بهترین روش برای کوتاه کردن موها، استفاده از ژیلت است و اپیلاسیون، موچین و بند انداختن و روش‌های دیگر اصلاً توصیه نمی‌شوند. روز قبل از لیزر هم محل مورد نظر باید با ژیلت تمیز شود، به ترتیبی که موها کمی از پوست بیرون زده باشند و اصلاً بلند نباشند. محل لیزر را پیش از انجام عمل باید با آب شست، همچنین نباید در آن محل از کرم، پودر یا هر نوع ماده آرایشی استفاده کرد. برای بی حسی محل و کاهش درد نیز از لیدوکایین استفاده می‌شود.

مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد به چه صورتی است؟

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

پرهیز از فعالیت‌های سنگین بدنی تا یک ساعت

استفاده از ضدآفتاب

پرهیز از آرایش محل لیزر شده تا 24 ساعت

خودداری از استفاده از دئودرانت و عطر در ناحیه‌ی زیربغل

پرهیز از استفاده کردن کرم‌های قوی حاوی بنزوئیل

خودداری از گرفتن دوش آب گرم، سونا و جکوزی تا 48 ساعت

در صورت بروز جوش در ناحیه‌ی لیزر شده، این موضوع را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

برای این‌که بعد از لیزر، درگیر عوارض ناخوشایند نشوید، این امر را به متخصصین بسپارید و از انجام لیزر در آرایشگاه بپرهیزید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در ارتباط باشید.

ادامه خبر

فواید و مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

 آیا لیزر موهای زائد عوارضی نیز به همراه دارد؟

یکی از کارهای رایج که امروزه برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود لیزر است. این عمل به دلیل فواید زیادی که دارد از طرف داران زیادی نیز برخوردار است. موهایی که در تمام قسمت‌های بدن و صورت هستند، می‌توان با این شیوه حذف کرد. اما اگر شما هم برای اولین بار باشد که می‌خواهید برای انجام لیزر اقدام کنید، حتماً این سؤال ذهن شما را به خود مشغول می‌کند که علاوه بر مزایایی که دارد، چه مضرات و عوارضی ممکن است داشته باشد. در ادامه به این سؤال‌ها پاسخ داده شده است.

فواید لیزر موهای زائد

از فواید این شیوه می‌توان گفت که یک روش غیر تهاجمی است که نیاز به برش در پوست ندارد و موجب کاهش همیشگی موها خواهد شد. با لیزر می‌توان موهای زائد را برای همیشه از بین برد. هر دو گروه افراد با پوست تیره و روشن می‌توانند با این شیوه موهای زائد خود را لیزر کنند.

برای انجام این عمل نیاز نیست بیمار بستری شود و او می‌تواند پس از عمل کارهای روزانه را از سر بگیرد. لیزر در مقاسیه با شیوه‌های دیگر درد کمتری دارد. احتمال زخم شدن و تغییر رنگدانه خیلی کم است. این روش اثربخشی بالایی دارد و پوست درگیر نخواهد شد. بسته به منطقه بدن به سرعت قابل انجام است و برای دیدن نتیجه آن نیاز به زمان نیست و به سرعت قابل مشاهده است. پس از انجام آن نیز نیاز نیست داروی خاصی مصرف شود.

فواید و مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

مضرات و عوارض لیزر موهای زائد

در واقع می‌توان گفت این شیوه مضرات خاصی ندارد. تنها می‌توان به قرمزی و تورم در پیاز مو اشاره کرد که البته یک اتفاق کاملاً طبیعی است که بر طرف می‌شود. احساس درد و ناراحتی در محل انجام لیزر هم ممکن است ایجاد شود که با مصرف مسکن آرام خواهد شد. برای این که نتیجه کامل گرفته شود به 4 تا 6 جلسه مراجعه نیاز است. می‌توان هزینه بر بودن آن را جزء مزایای آن محسوب کرد.

افرادی که دارای بیماری‌های پوستی هستند، افراد دیابتی و آنها که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین بیماری‌های عفونی هستند باید از انجام لیزر اجتناب کنند و به سراغ روش‌های دیگر برای از بین بردن موهای زائد خود بروند. همچنین زنان باردار، دختران زیر 17 سال و افراد با آفتاب سوختگی شدید تازه نیز باید برای انجام لیزر صبر و انجام آن را به بعد موکول کنند.

از عوارض آن می‌توان به سوختگی و تاول پوستی، احتمال وجود لک، عفونت، نگرفتن پاسخ، فولیکولیت و آکنه یا در موارد نادری تغییر رنگ و لکه شدن پوست اشاره کرد. در مواردی ممکن است پوست آسیب ببیند و جای زخم روی آن بماند. در صورت مشاهده هر کدام از این عوارض به پزشک خود اطلاع دهید.

فواید و مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

در هر حال برخی از عوارض لیزر قابل پیشگیری هستند. به عنوان مثال، می‌توان برای کاهش درد و سوزش از بی حس‌ کننده‌ها و سرد کننده‌ها استفاده کرد. برای کاهش ورم و قرمزی در پوست لیزر شده نیز می‌توان از یخ استفاده کرد.

برای کاهش عوارض پس از لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید خودداری شود و استفاده از ضد آفتاب ضروری است. برای اینکه بهترین نتیجه از لیزر گرفته شود باید به توصیه‌های پزشک پیش و پس از لیزر عمل شود.

با دانستن تمام مزایا و معایب لیزر، اگر قصد انجام لیزر دارید و این راه را همچنان بهترین شیوه برای از بین بردن موهای زائد در مناطق مختلف بدن خود می‌دانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و با مشورت با متخصصان این مجموعه و در نظر گرفتن همه جوانب اقدام به انجام این کار بکنید.

ادامه خبر

کلینیک‌های پوست و مو در سراسر دنیا چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

کلینیک های پوست و مو و خدماتشان

کلینیک‌های پوست و مو بنا بر نیاز مردمان دنیای امروز به وجود آمده‌اند. با توجه به تغییراتی که در اقلیم و تغذیه ایجاد شد، در پوست و موهای افراد نیز تغییراتی ناخواسته به وجود آمد. درگیری با پوست و مو در میان بیشتر افراد جامعه شایع است. البته خیلی از این درگیری‌ها و مشکلات افراد را سوق می‌دهند که در پی پیدا کردن راه حل برای آنها باشند. این درگیری‌ها مرد و زن و پیر و جوان هم نمی‌شناسد و همه را گرفتار خود کرده است. در کلینیک‌های پوست و مو انواع خدمات ارائه می‌شود و برای مشکلاتی که با پوست و مو ایجاد می‌شود درمان‌هایی دارند.

خدماتی که در زمینه مو در کلینیک‌ها ارائه می‌شوند کدامند؟

برای رفع نواقصی که در موها وجود دارد مانند کم پشتی، کچلی یا هر چیز دیگری همیشه راه حل‌هایی وجود داشته است. در واقع، گذاشتن کلاه گیس در زمان خودش یکی از این راه‌های چاره بوده است. اما کاشت مو مدت‌ها است که کشف شده است و در کلینیک‌های پوست و مو در سراسر دنیا انجام می‌شود.

کاشت مو نیز البته سال‌ها است که جزء درمان‌های این مشکل محسوب می‌شود. اما کاشت مو به شیوه امروز عملی اساسی است که افراد را برای رسیدن به صاحب مو شدن یاری می‌کند. این کار توسط افراد متخصص انجام می‌گیرد. چند راه نیز برای این کار وجود دارد که فرد متخصص با بررسی بهترین راه را به افراد پیشنهاد می‌دهد. این عمل بسیار ساده است و بدون هیچ عوارض و مشکل خاصی برای افراد انجام پذیر است.

البته کاشت مو تنها به موی سر محدود نمی‌شود و کاشت ابرو، کاشت ریش، کاشت سبیل و حتی کاشت موی بلند در سر را نیز شامل می‌شود. کاشت مو به شکل FIT، FUT یا ترکیبی از این دو انجام می‌شود. همه این روش‌ها با تشخیص مناسب کارآمد و با نتایج مطلوب هستند. igrow نیز یک فناوری نو است که با آن می‌توان بدون نیاز به دارو یا کاشت، موهایی پر و زیبا داشت. البته این فناوری در تمام دنیا بسیار نوظهور است و به دلیل نتایج درخشانش طرف داران زیادی دارد.

کلینیک‌های پوست و مو در سراسر دنیا چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

خدماتی که در زمینه پوست در کلینیک‌ها ارائه می‌شوند کدامند؟

داشتن پوست زیبا نیز از دغدغه‌های افراد است. خدماتی که کلینیک‌ها برای رفع نواقص پوستی و یا زیباتر شدن آن ارائه می‌دهند زیاد هستند. این خدمات شامل جوانسازی پوست، از بین بردن موهای زائد، بوتاکس، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق ژل در نواحی مختلف صورت و بدن را شامل می‌شود.

البته تمام کارهایی که روی پوست صورت می‌گیرند با هدف جوانسازی هستند. تزریق ژل و بوتاکس از بقیه شایع‌تر هستند و حتی افراد مشهور در دنیا و سوپر استارها نیز به سراغ آنها رفته‌اند. در کل، جوانی و جوان ماندن از دغدغه‌های افرادی است که کم کم در حال پا به سن گذاشتن هستند و دوست ندارند که چهره آنها شادابی و طراوت خود را از دست بدهد. در واقع، با اعمال جراحی و کارهایی که در کلینیک‌های پوست و مو بر روی پوست انجام می‌شود، این جوانی به چهره فرد برگردانده می‌شود.

کلینیک‌های پوست و مو در سراسر دنیا چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

کلینیک پوست و مو تندیس یکی از مجهزترین کلینیک‌ها در تهران است که به مدرن‌ترین و به‌روزترین دستگاه‌های روز دنیا مجهز است و جدیدترین اعمالی که روی پوست و مو در تمام دنیا انجام می‌شود در این کلینیک نیز قابل انجام است. یعنی جدیدترین شیوه‌ها که به تازگی وارد دنیای زیبایی شده باشد و در مجهزترین کلینیک‌های مدرن کشورهای دیگر قابل انجام است در این کلینیک انجام پذیر است. برای انجام تمام این اعمال بهتر است به کلینیک مراجعه کنید و تا حد امکان از انجام آنها در آرایشگاه‌ها و توسط افراد غیر متخصص بپرهیزید.

ادامه خبر

متقاضیان اعمال زیبایی در سراسر دنیا بیشتر چه کسانی هستند؟

طرفداران اعمال زیبایی در جهان

تب زیبایی و جوانی هر روز داغ‌تر و داغ‌تر می‌شود و افراد بیشتری را در هر قشر و سنی گرفتار خود می‌کند. شما هم سرتان پر از عباراتی مانند جوانسازی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و از بین بردن موهای زائد است. حتی اگر شما از آن دسته از افرادی نباشید که وقت زیادی را جلوی آینه و به برانداز کردن خودشان می‌گذرانند، باز هم دست کم به سراغ یکی از اعمال زیبایی رفته‌اید. البته که زیبایی و جوانی خوب است و اگر قرار باشد با هزینه‌ای معقول و منطقی و در زمانی کم و بدون دردسر به آن دست یافت، چرا که نه.

بیشترین متقاضیان اعمال زیبایی

می‌توان گفت بیشتر افرادی که ظاهر آنها قرار است در معرض دید آدم‌های زیادی باشد، بیشتر از افراد عادی در پی رفع نواقص خود هستند. البته شاید شبکه‌های اجتماعی باعث شده است حتی آدم‌های عادی هم بیشتر از گذشته دیده شوند و همین یکی از دلایل رو آوردن افراد به سمت اعمال زیبایی باشد.

یکی دیگر از دلایلی که افراد را ترغیب می‌کند که به سمت این اعمال رو بیاورند آسان و بی دردسر بودن این اعمال است. شاید در گذشته عوارض این اعمال زیاد بودند، ولی امروز فرد در کوتاه‌ترین زمان پس از عمل به زندگی عادی خود باز می‌گردد و کارهای روزمره خود را پیش می‌گیرد.

پیشرفت فناوری و تجهیز کلینیک‌های زیبایی و کلینیک‌های پوست و مو و جلب اطمینان افراد پس از دیدن نتایج کار یکی دیگر از عواملی است که موجب شده است طیف گسترده‌تری از افراد به سوی این اعمال روی بیاورند.

متقاضیان اعمال زیبایی در سراسر دنیا بیشتر چه کسانی هستند؟

بیشتر این اعمال زیبایی تقریباً دائمی هستند و تنها به ترمیم نیاز دارند و افراد را برای همیشه از شر مراجعه دائم به آرایشگاه‌ها و هزینه کردن خلاص می‌کند. وقتی فرد می‌اندیشد که با یک بار هزینه تا مدت‌ها زیبا خواهد بود و از چهره خود احساس رضایت می‌کند، دلیلی برای انجام ندادن آن نمی‌بیند.

روزی بود که تنها هنرپیشه‌ها و خواننده‌ها به سبب شغلشان بیشتر از بقیه متقاضیان این اعمال بودند، اما با گسترده‌‌تر شدن رسانه‌ها افراد بیشتری رو به این اعمال آورده‌اند. افراد زیبایی و حتی زیباتر شدن را حق مسلم خود می‌دانند و البته نباید منکر شد که با تعریف جامعه شناختی به یک نیاز تبدیل شده است. البته برای برخی جزء نیازهای اولیه است که در اسرع وقت آن را مرتفع می‌کنند.

متقاضیان اعمال زیبایی در سراسر دنیا بیشتر چه کسانی هستند؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انجام اعمال زیبایی وجود دارد رفع نواقصی است که در پوست و مو به دلایل مختلف ایجاد می‌شوند و در کمترین زمان و هزینه قابل اصلاح هستند. در پی همین نیاز بود که افراد زیبایی به دنبال کسب تخصص برای انجام آنها رفتند. البته وقتی صحبت از زیبایی می‌شود، از اولین جاهایی که به ذهن افراد می‌آیند آرایشگاه‌ها هستند. به دلیل اینکه این مکان‌ها از ابتدا محل زیباتر کردن افراد بوده‌اند. اما بیشتر اعمال زیبایی که این روزها انجام می‌شوند بهتر است در کلینیک‌ها و به وسیله افراد متخصص انجام شوند. زیرا درست است که این اعمال به نظر ساده و بدون دردسر می‌آیند، اما اگر درست انجام نشوند و در محل مناسب و زمان درست صورت نگیرند ممکن است افراد را دچار عواقب جبران ناپذیری کنند و نه تنها رفع نقصی صورت نگیرد بلکه فرد زیبایی اولیه خود را از دست بدهد. به خصوص در ناحیه صورت که از حساسیت بیشتری برخوردار است و به ویژه برای خانم‌ها که خیلی بیشتر از آقایان به زیبایی آن اهمیت می‌دهند.

اگر شما هم از متقاضیان انجام اعمال زیبایی هستید، می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و با خیالی آسوده و اطمینان خاطر زیبایی خود را به متخصصان این کلینیک بسپارید و نگران هیچ چیز نباشید. تنها کافی است بعد از عمل خود را در آینه ببینید و از آن لذت ببرید.

 
ادامه خبر

رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

آشنایی با رایج ترین متدهای جوانسازی پوست

اگر پا به سن گذاشته‌اید و فکر جوانی و جوانسازی در سرتان افتاده است، باید بدانید که به همین سادگی‌ها دست از سرتان برنمی‌دارد. به تناسب نیاز جامعه راه‌های زیادی نیز برای حل مشکل ایجاد شده است. از روش‌ تزریق بوتاکس گرفته تا میکرونیدلینگ همگی می‌توانند شما را در راه رسیدن به هدفتان یاری رسانند. علم پزشکی در دنیا مدام در حال پیشرفت و تغییر است و کشور ما نیز در حد توان هم گام با آنها پیش می‌رود.رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

پیش از این که مدام مجبور شوید راه‌های مختلف را روی پوستتان امتحان کنید، در این مطلب با متدهای جوانسازی رایج در دنیا آشنا شوید و با مشورت با متخصصان بهترین راه را برای خودتان انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید تا با شیوه‌ای مناسب خودتان کار جوانسازی روی پوستتان انجام شود.

رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

متدهای جوانسازی پوست کدامند؟

جوانسازی با تزریق بوتاکس: تزریق بوتاکس یکی از متدهای جوانسازی است. با بوتاکس می‌توان چین و چروک صورت را از بین برد. بوتاکس حرکت ماهیچه‌های صورت را کاهش می‌دهد و به این ترتیب چین و چروک‌ها از دید پنهان می‌شوند. این روش در تمام دنیا بسیار پر طرف دار است. تنها کاری که باید پس از تزریق بوتاکس انجام دهید این است که تا 4 ساعت دراز نکشید.

جوانسازی با تزریق ژل: این شیوه مانند تزریق بوتاکس است. در این متد، یکی از انواع مناسب ژل برای فرد انتخاب و با استفاده از سرنگ به زیر پوست محل مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق ژل فاصله میان بافت‌ها را پر می‌کند و چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. با این روش می‌توان حجم از دست رفته پوست را جبران کرد.

جوانسازی با تزریق چربی: می‌توان گفت تزریق چربی هم مانند تزریق ژل است. این چربی هم مانند ژل فاصله میان بافت‌ها را پر می‌کند و چین و چروک‌ها را از میان بر می‌دارد. تفاوت چربی با ژل و دیگر مواد مصنوعی این است که طبیعی است و از بدن خود فرد گرفته می‌شود و عوارض و حساسیتی در فرد ایجاد نخواهد کرد. تنها عارضه آن درد و ورم است.

جوانسازی با انواع لیزر: یکی از شیوه‌های جوانسازی است که با استفاده از دستگاه لیزر انجام می‌شود و انواع مختلفی دارد. نحوه کار این دستگاه این نیز به این شکل است که اول لایه بالایی پوست را از بین می‌برد و بعد موجب تحریک لایه‌های پایینی پوست برای ساخت کلاژن و سلول‌های پوستی جدید می‌شود.

جوانسازی با PRP: این شیوه در واقع با استفاده از سلول خونی به نام پلاکت‌ها است که حاوی مواد و عوامل رشد هستند. پلاکت‌ها موجب رشد سلول‌های جدید و جایگزین شدن آنها به جای قدیمی‌ها در پوست می‌شوند. نتایج این شیوه بعد از سه هفته قابل مشاهده است.

جوانسازی با لیفت: یکی از شیوه‌های جوانسازی پوست استفاده از نخ در زیر پوست است. این متد برای درمان افتادگی و شلی پوست از قرار دادن نخ‌های کوچک استفاده می‌کند. این نخ‌ها پس از ۴ تا ۶ ماه تجزیه می‌شوند. در این شیوه، نخ‌ها موجب تحریک ساخت سلول‌های فیبروبلاست و تکثیر آنها می‌شوند که مسئول تشکیل بافت‌ها هستند.

جوانسازی با هیدرودرم ابریژن: در این شیوه، آب لایه بیرونی پوست را می‌شکافد و از میان می‌برد. این عمل خیلی آرام صورت می‌‌گیرد تا حین آن بیمار درد و ناراحتی احساس نکند.

جوانسازی با میکرونیدلینگ: دستگاه میکرونیدلینگ چند سوزن ظریف و کوچک است که طول آنها با توجه به نوع پوست بیمار مشخص می‌شود. در این روش دستگاه به پوست چسبانده می‌شود و سوزن‌ها به لایه دوم پوست نفوذ و سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کنند تا کلاژن و الاستین تولید شود که از عوامل اساسی رشد و حفظ قابلیت ارتجاعی پوست هستند.

ادامه خبر

چگونه پوست درخشانی داشته باشیم؟

پوستی درخشان

داشتن یک پوست درخشان و زیبا از چیزهایی است که برای برخی آنقدر دست نیافتنی است که حتی به یک آرزو تبدیل شده است. اما همیشه هم در هر زمانی متناسب با آن عصر و دوره راه‌ها و ترفندهایی وجود داشته است که خیلی از آنها پاسخ مورد نظر را نصیب فرد می‌کردند و برخی از آنها هم کاملاً بی تأثیر بودند. از خوردن نوشیدنی‌ها و دم‌ نوش‌ها گرفته تا ماسک‌های گیاهی و در حال حاضر که راه‌های بیشتر و مؤثرتری برای رسیدن به پوست صاف و زیبا و درخشان ایجاد شده است. در پی همین خواسته افراد بود که کلینیک‌های پوست و مو و زیبایی سر بر آوردند تا نیاز آنها را بر طرف کنند و شیوه های مختلفی برای جوانسازی پوست به اجرا درآمد.

 چگونه پوست درخشانی داشته باشیم؟

ترفندهایی برای داشتن پوست زیبا و شفاف

گاهی لازم نیست برای اینکه پوست خوبی داشته باشید کارهای عجیب و غریب بکنید، همین که حواستان به مسائل ساده روزانه مثل خواب و خوراکتان باشد می‌توانید تأثیر آن را کم کم روی پوست خود ببینید.

به طور قطع، خواب کافی، نکشیدن سیگار، استفاده از کرم ضد آفتاب، شستشوی پوست پیش از خواب، اجتناب از مصرف مواد شیمیایی مضر به عنوان محصولات مراقبتی از پوست، خوردن غذاهای خوب و گیاهی و کاهش استرس‌های روزانه می‌توانند در داشتن پوست زیبا مؤثر باشند. نوشیدن آب از دیگر مسائلی است که بسیار در سلامتی پوست تأثیر گذار است.

مصرف برخی خوراکی‌های حاوی پروتئین‌ها بسیار در پوست مؤثر هستند و همچنین روغن زیتون و سیر. توت‌ فرنگی از میوه‌هایی است که چین و چروک‌ را به تأخیر می‌اندازد. چای سبز، ماهی، سبزیجات و لوبیا از دیگر خوراکی‌های هستند که برای داشتن پوستی زیبا توصیه می‌شوند.

علاوه بر همه اینها، اعمال دیگری هم هستند که می‌توانید با مراجعه به مراکز زیبایی و کلینیک‌های پوست و مو برای جوانسازی انجام دهید که هر کدام از آنها می‌توانند با توجه به کاراییشان برای شما مفید باشند. برای از بین بردن چین و چروک‌ها، لک‌ها و هر نقص دیگری که در صورت و یا بدن وجود دارد می‌توان از آنها استفاده کرد.

تمام کسانی که خواهان زیبایی و بهبودی پوست خود هستند، می‌توانند اقدام به جوانسازی کنند. افزایش اعتماد به نفس، رضایت از چهره و درخشش پوست از عواملی هستند که افراد را به انجام اعمال جوانسازی ترغیب می‌کنند.

چگونه پوست درخشانی داشته باشیم؟

روش‌های مختلف جوانسازی

بوتاکس از شیوه‌های جوانسازی است که با فلج کردن عضله‌ها، چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. از روش‌های دیگر که در کلینیک پوست و مو می‌توانید انجام دهید تزریق ژل به انحناها و خطوط صورت است. تزریق چربی نیز برای جوانسازی پوست و برجسته کردن چانه و گونه‌ها انجام می‌گیرد.

جوانسازی پوست با لیزر نیز امکان پذیر است و به طور معمول برای گوشه‌های چشم، زیر چشم و اطراف دهان به کار می‌رود.

هایفو، مزوتراپی و رادیو فرکوئنسی و بسیاری دیگر، از روش‌هایی هستند که با پیشرفت تکنولوژی و فناوری برای دست یافتن به پوست شفاف و زیبا انجام می‌شوند.

برای این که بهترین روش را برای خود انتخاب کنید تا نتیجه عالی از آنها نصیبتان شود و به هدفتان که زیبایی و شفافی پوست است دست پیدا کنید، باید با پزشک و افراد متخصص مشورت کنید. تا حد امکان از نسخه‌های خانگی بدون مشورت با متخصص اجتناب کنید. گاهی ممکن است برخی از شیوه‌ها که بدون آگاهی به کار گرفته شوند، خسارات جبران ناپذیری را به پوست وارد کنند.

کلینیک پوست و مو تندیس یکی از بهترین و مجهزترین کلینیک‌ها در تهران است که می‌توانید برای انجام هر نوع عمل زیبایی مربوط به پوست و مو به آنجا مراجعه کنید و متخصصان این کلینیک با تجربه‌ای که دارند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند کرد. با مراجعه به این کلینیک دیگر نباید نگران عوارض جبران ناپذیر باشید.

ادامه خبر

آیا می‌توان به هر فردی که ادعای داشتن تخصص زیبایی می‌کند اعتماد کرد؟

 یک کلینیک پوست و موی معتبر را چگونه باید شناخت؟

این روزها مشتریان زیبایی بسیار زیاد هستند و در پی زیاد شدن متقاضیان، کم نیستند آنها که به سراغ این شغل رفته‌اند تا از این بازار داغ بی نصیب نمانند. کار کردن با هر نوع دستگاه‌ زیبایی شاید به نظر آسان بیاید، اما در هر صورت یک کار تخصصی است و تنها افراد متخصص و دوره دیده می‌‌توانند از آنها به درستی استفاده کنند. حتماً شما هم دیده‌اید که در آرایشگاه‌ها نیز افرادی اقدام به انجام کارهای زیبایی می‌کنند. همان طور که همه ما می‌دانیم انجام تمام کارهای مربوط به زیبایی در واقع تخصصی است که هر کسی شاید قادر به انجام نباشد. یکی از بهترین مراکز انجام کارهای مربوط به زیبایی از لیزر موهای زائد گرفته تا جوانسازی، کلینیک پوست و مو تندیس است که سال‌ها است در این زمینه فعالیت می‌کند و متخصصان و مشاوران این مجموعه با تجربه فراوانی که دارند بهترین پیشنهادات و نتایج را عاید شما خواهند کرد.

آیا می‌توان به هر فردی که ادعای داشتن تخصص زیبایی می‌کند اعتماد کرد؟

اقدامات پیش از انجام اعمال زیبایی

اولین کاری که پیش از انجام هر نوع عمل زیبایی باید انجام دهید این است که از معتبر بودن محل آن مطمئن شوید. بهترین محل برای شما کلینیک‌های پوست و مو هستند، البته بسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید. در هر حال، همین که نام کلینیک در ابتدای نام مرکز قرار گرفته باشد، خود قوت قلبی برای شما خواهد بود.

به طور قطع، مراحلی که یک کلینیک برای تأیید انجام اعمال زیبایی گرفته است، یک آرایشگاه از سر نگذرانده است. داشتن دستگاه لیزر اصلاً برای انجام لیزر در آن محل کافی نیست.

در کلینیک‌ها تمام اعمال زیبایی توسط پزشکان انجام می‌شود که علاوه بر تخصص کار کردن با دستگاه، اطلاعات کامل و جامعی درباره پوست و مو دارند و در صورت دیده شدن هر نوع عارضه‌ای می‌توانند برای بیمار دارو تجویز کنند.

هرگز به ادعاهای مراکز زیبایی اکتفا نکنید. می‌توانید تابلوی دم در را با دقت ببینید. کار دیگری که می‌توانید بکنید این است که مشتریان و متقاضیان پیش و پس از خود را نیز زیر نظر داشته باشید و نتایج انجام کارها را از آنها بپرسید. در تمام مدتی که در سالن انتظار نشسته‌اید می‌توانید متوجه شوید که کلینیک شاکیانی دارد یا خیر. اگر متوجه شدید که افرادی برای شکایت از انجام کارهایی که در آنجا انجام داده‌اند آمده‌اند، به هیچ عنوان آن را ندیده نگیرید و در صورت امکان پیگیری کنید. اگر تشخیص دادید که ممکن است در آن مرکز دچار مشکل شوید، در هر مرحله‌ای از کار بودید درست‌ترین تصمیم را بگیرید.

اگر تصمیم به ترک محل گرفتید، هرگز اجازه ندهید که متصدیان بر شما چیره شوند و شما را از تصمیمتان باز دارند.

آیا می‌توان به هر فردی که ادعای داشتن تخصص زیبایی می‌کند اعتماد کرد؟

برای انجام دادن یا ندادن یک کار برای خودتان دلایل منطقی داشته باشید. اگر خواستید کاری را در یک مرکز زیبایی انجام دهید، با تحقیقات کافی و دلایل خودتان این کار را بکنید و اگر تصمیم گرفتید که انجام ندهید باز هم با دلایل قابل قبول باشد.

به دلیل اهمیت زیبایی و به ویژه کارهایی مانند جوانسازی که روی صورت انجام می‌شود، حتماً حساسیت‌های لازم را به خرج دهید. یکی دیگر از چیزهایی که باید به آن اهمیت دهید مسئله مالی است. اصلاً به دنبال این نباشید که جایی را پیدا کنید که حتماً ارزان باشد و هزینه کمتری را پرداخت کنید و در نظر داشتن مسائل مهم‌تر را فراموش نکنید. اگر یک جای غیر معتبر پول کمتری از شما می‌گیرد تا کارتان را برایتان انجام دهد و در مقابل مکان معتبری هم هست که پول بیشتری می‌گیرد، بهتر است جای معتبر را انتخاب کنید. یک اتفاق ممکن است شما را مجبور کند برای جبران آن هزینه خیلی بیشتری را پرداخت کنید و در مواردی ممکن است حتی اتفاقات جبران ناپذیری برایتان بیفتد.

ادامه خبر

آیا کاشت ابرو اعتماد به نفس را بالا می‌برد؟

مزایای کاشت ابرو

ابرو از اجزای مهم صورت خانم‌ها است و این که چه مدلی داشته باشد و مدل آن به صورت فرد بیاید یا نه نیز خیلی مهم است. اگر ابروها پر باشند مدل‌های زیبا و جذابی را می‌توان به آنها داد و همین صورت را گیرا می‌کند. اما در اثر برخی عوامل ممکن است ابروها بریزند یا کم پشت شوند و زیبایی چهره بکاهند. حتی ممکن است در اثر یک حادثه ابروهای فرد آسیب ببیند. در این موارد است که فرد می‌تواند برای کاشت ابرو اقدام کند. کاشت ابرو به دلیل ظاهر طبیعی که دارد طرف داران زیادی را به خود جلب کرده است. کاشت ابرو در واقع نوعی کاشت مو است که در این روش نیز از موی طبیعی سر خود فرد استفاده می‌شود.

زیبایی و زیباتر شدن در بیشتر مواقع موجب بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود. کاشت ابرو نیز که با نیت رفع نقص یا دست یافتن به چهره زیبا است موجبات بالا رفتن اعتماد به نفس و خود باوری را به وجود می‌آورد. در کاشت ابرو پزشک معالج می‌تواند ظاهری خاص با ضخامت و فاصله متناسب بین آنها ایجاد کند و طول ابروها را با توجه به نیاز شما مشخص کند.

پیش از این که کاشت ابرو به وجود بیاید، راه حل‌های دیگری نیز بودند که از آنها سال‌ها استفاده می‌شده است. مثلاً از تاتو یا لوازم آرایش برای بر طرف کردن نقص‌های ابرو استفاده می‌کردند. همان طور که همه می‌دانیم لوازم آرایش کاملاً موقتی هستند و تاتو که در ظاهر راه حلی دائمی است، اما در طولانی مدت نیاز افراد را بر طرف نمی‌کند. تاتو به خاطر رنگ غیر طبیعی آن کم کم طرف داران خود را از دست داده است.

 آیا کاشت ابرو اعتماد به نفس را بالا می‌برد؟

کاشت ابرو

اگر شما هم از کسانی هستید که ابروهایتان به هر دلیل زیبایی خود را از دست داده و ذهن شما را به خود درگیر کرده است، می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید. موهای کاشت ابرو از موهای سر برداشته می‌شوند. از مزایای کمپ ترک اعتیاد کاشت ابرو می‌توان به رشد آن و برخورد بیمار با آن مانند ابروهای طبیعی اشاره کرد و فرد باید آنها را اصلاح و مرتب کند. به منظور به وجود آوردن ظاهری طبیعی موها به شکل تکی و جفتی کاشته می‌شوند. در این شیوه از ابزارهای میکروسکوپی برای کاشت ابرو استفاده می‌شود.

مدت زمان درمان ابروها طولانی است و چند ساعت است و با بی حسی موضعی همراه است. در عمل کاشت ابرو حدود 200 تا 400 مو پیوند زده می‌شود. البته باید اشاره کرد که رضایت بیمار موجب بالا رفتن حس خود باوری و اعتماد به نفس خواهد شد.

ابروها بعد از 3 تا ۴ ماه رشد عادی خود را از سر می‌گیرند. شش ماه بعد ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج کاشت ابرو قابل مشاهده خواهد بود. جلسه دوم نیز برای کاشت ابرو ۸ تا ۱۲ ماه بعد انجام می‌شود. ورم و کبودی اطراف چشم‌ها ۳ تا ۴ روز وجود خواهد داشت.

آیا کاشت ابرو اعتماد به نفس را بالا می‌برد؟

تراکم موهای ابرو و زیباتر شدن آنها بعد از عمل جراحی قابل مشاهده است و همین امر حس خوبی در بیمار ایجاد می‌کند. این عمل عوارض خاصی ندارد و بسیار کم دردسر است، البته با توجه به نتایج شگفت انگیزی که دارد. تنها ممکن است کمی در ناحیه کاشت خارش داشته باشد که دوامی ندارد. اگر خارش طولانی شد باید با پزشک معالج در میان گذاشته شود.

انجام کاشت ابرو در واقع یک عمل تخصصی است که باید در کلینیک صورت گیرد. اگر می‌خواهید به زیبایی مطلوب خود دست یابید به کلینیک پوست و مو تندیس مراجعه کنید. برای باز یافتن اعتماد به نفس خود کاشت ابرو راه حل بسیار خوبی است و برای همیشه مشکل کم پشتی ابروها بر طرف خواهد شد.

 
ادامه خبر