تأثیر موها بر اعتماد به نفس خانم‌ها و آقایان

ریزش مو

داشتن موهای زیبا برای خانم‌ها و آقایان همیشه مهم بوده، هست و خواهد بود. با بالا رفتن سن همان طور که تغییراتی در بدن ایجاد می‌شود، موها نیز تغییر می‌کنند و گاهی در اثر عواملی مانند ارث موها شروع به ریزش می‌کنند. حتی در برخی افراد موهای یک بخش به طور کامل می‌ریزد و سر طاس می‌شود که این مورد بیشتر در آقایان اتفاق می‌افتد.  

همیشه برای ریزش موها چاره‌ای وجود داشته است. در گذشته از داروهای گیاهی استفاده می‌شد که به آنها داروهای معجزه آسا می‌گفتند تا امروز که شیوه‌های جدید کاشت مو طبیعی مشکل را حل کرده‌اند.

یکی از عواملی که باعث می‌شود افراد در پی درمان طاسی و کم مویی باشند پایین آمدن اعتماد به نفس آنها است. کلینیک پوست و مو تندیس به این افراد توصیه می‌کند برای بازیافتن اعتماد به نفس از دست رفته خود از شیوه کاشت مو به روش ترکیبی استفاده کنند.‌

کاشت مو به روش ترکیبی چیست؟

روش ترکیبی، ترکیب دو روش FUT و FIT است. در روش ترکیبی تعداد تار موی بیشتری کاشته می‌شود و سطح طاس یا کم پشت به خوبی پوشش داده می‌شود. کاشت مو به روش ترکیبی اکثراً در یک جلسه صورت می‌پذیرد، اما گاهی به دلیل طولانی بودن عمل، ادامه جراحی به روز بعد موکول می‌شود. در این روش حدود 6000 گرافت که هر گرافت شامل دو تا سه تار مو است برداشت و به محل کاشت منتقل می‌شود.

روش ترکیبی در طاسی‌های وسیع که تنها با یک عمل FUT یا FIT پوشش داده نمی‌شود توصیه می‌شود. در گذشته برای پوشش مناسب سطح طاس شده، جراحان متخصص، با فاصله زمانی یک ساله، دوبار روش FITیا FUT را انجام می‌دادند که علاوه بر افزایش هزینه برای بیمار، نتیجه مثبتی را ایجاد نمی‌کرد. درست است که در روش ترکیبی ممکن است باز هم نیاز به یک عمل دیگر باشد و این عمل پس از یک سال صورت می‌گیرد، اما این مورد فقط در برخی افراد صورت می‌پذیرد.

برای انجام روش ترکیبی کاشت مو به چه پزشکانی می‌توان اعتماد کرد؟

نخستین ویژگی که یک پزشک معالج در این روش باید داشته باشد این است که برای انجام هر دو روش مهارت کافی داشته باشد. یعنی هم روش FIT و هم روش FUT را به خوبی بشناسد و با عوارض و مشکلات احتمالی آنها کاملاً آشنایی داشته باشد.

نداشتن تجربه کافی در این درمان به ویژه روش FUT موجب می‌شود جای زخم برای همیشه روی سر باقی بماند. زیرا پوشاندن جای زخم در روش ترکیبی مشکل‌تر است. اگر پزشک معالج توانایی لازم را نداشته باشد، ممکن است در زمان برداشتن فولیکول‌ها به آنها آسیب بزند و بیمار تعداد گرافت‌های بانک موی خود را از دست بدهد. همچنین، برداشتن موها در روش FIT باید کاملاً حساب شده و آگاهانه باشد تا پشت سر فرد دچار کم مویی نشود.

در نهایت نیز پزشک باید روش ترکیبی را با سه شرط زیر اجرا کند:

 • به بیمار آسیب نزند.
 • برای پوشاندن جای زخم روش FUT پوشش کافی باقی بگذارد.
 • شانس برداشت‌های بعدی را از بیمار سلب نکند.

چه افرادی داوطلب مناسب کاشت مو به روش ترکیبی هستند؟

 • در صورتی که بیمار طاسی پیشرفته داشته باشد و به بیش از 4000 گرافت نیاز داشته باشد، پزشکان روش ترکیبی را به او توصیه می‌کنند.
 • پزشک باید تمام مراحل انجام دو روش را برای بیمار توضیح دهد و مطمئن باشد که او با هیچ کدام از این شیوه‌ها مشکلی ندارد.
 • داشتن بانک موی پشت سر به اندازه ۲ سانتی متر برای برداشت در روش FUT و مقدار موی لازم برای برداشت در روش FIT، الزامی است.
 • افراد دارای اضافه وزن زیاد، بیماران بسیار سالخورده و ناتوان و بیماران مبتلا به آسم داوطلب مناسبی برای این شیوه کاشت مو نخواهند بود.
 • افرادی که بخش کوچکی از موی آنها خالی است به این شیوه نیاز ندارند، زیرا هر کدام از روش‌های FIT یا FUT به تنهایی می‌توانند این کار را انجام دهند.
ادامه خبر

تأثیر موها بر زیبایی چهره

مو و زیبایی 

مدل و رنگ مو نقش مؤثری در چهره دارد. موها می‌توانند شما را خسته و فرسوده یا سرحال و شاداب نشان دهند. همان طور که داشتن موهای زیبا و پر پشت در برخورد افراد با شما و چگونگی حضور شما در جمع مؤثر است، کم مویی و طاسی هم ممکن است تأثیراتی بر عکس داشته باشد.

نکته مهم دیگر که باید به آن توجه داشت این است که با بالا رفتن سن موها نیز تغییر می‌کنند. البته موها تحت تأثیر عوامل مختلفی هستند. و معضلی که ممکن است افراد زیادی را از زن و مرد به خود درگیر کند، ریزش موها است.

چه عواملی بر ریزش موها مؤثر هستند؟

ریزش 50 تا 100 تار مو در طول روز عادی است. اما اگر جایگزینی برای موهای ریخته وجود نداشته باشد، نگران کننده است و ممکن است فرد به کم پشتی موها و یا طاسی دچار شده باشد. عوامل زیادی بر ریزش مو تأثیر دارد، اما شایع‌ترین عامل آن وراثت یا ژنتیک است. افسردگی، استرس، کمبود عناصری همچون آهن و روی، کم کاری و پر کاری تیروئید نیز بر روی ریزش موها تأثیرگذار هستند. با توجه به افزایش رشد ریزش مو، متخصصان با روش‌های متعدد توانسته‌اند تا حد زیادی از این آسیب‌ها پیشگیری کنند و با انجام روش‌های کاشت موی طبیعی، به طور کل مشکلاتی نظیر طاسی را درمان کنند و زیبایی را به چهره‌ها باز گردانند.

انواع کاشت مو

 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش ترکیبی

شرایط لازم برای کاشت مو

 • داشتن بانک موی مناسب و کافی اولین شرط برای انجام کاشت مو است.
 • داشتن پوست سر سست که قابل جدا شدن باشد.
 • ریزش موی دائمی در فرد به اثبات رسیده و همچنین ریزش موها قطع شده باشد.
 • از مصرف آسپرین دو هفته پیش از عمل کاشت خودداری شده باشد.
 • از دو هفته پیش از کاشت مو فرد باید سیگار کشیدن را کنار بگذارد.

عوامل موثر بر نتایج کاشت مو

 • انتخاب یک پزشک جراح متخصص ترمیم مو که در این زمینه تجربه کافی داشته و با تمام روش‌های کاشت موی جدید آشنا باشد از مهم‌ترین عوامل است. او باید بتواند با معاینات دقیق و بررسی‌های لازم بهترین پیشنهاد را بدون در نظر داشتن نفع مالی به بیمار پیشنهاد دهد. برای این کار انتخاب کلینیک پوست و مو تندیس بهترین گزینه است. زیرا هم متخصصان با تجربه‌ای در آن مشغول به کار هستند و هم به جدیدترین شیوه‌های کاشت مو تسلط دارند.
 • پراکندگی موها هم در برداشت و هم در کاشت باید با سلیقه و دقت صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. هنر متخصص در کاشت مو در این بخش خود را نشان می‌دهد.
 • افراد داوطلب باید مراقب باشند که فریب مراکز غیر استاندارد که با تبلیغات سعی در جلب آنها برای کاشت مو دارند را نخورند. گاهی آسیب‌های وارده غیر قابل جبران خواهد بود.
 • اگر پزشک در کاشت مو حاذق و توانا نباشد، ممکن است بیشتر بانک موی فرد را در همان جلسه اول برداشت کند. اگر بعد از برداشت، فاصله زمانی تا کاشت رعایت نشود ممکن است ریشه و پیاز مو آسیب ببیند و قابل استفاده نباشد.

چگونه کاشت موی مناسب را برای خود انتخاب کنید؟

بهتر است انتخاب روش کاشت مو را بر عهده پزشک متخصص بگذارید. یک متخصص با انجام بررسی‌های لازم و در نظر داشتن تمام عوامل بهترین پیشنهاد را به فرد متقاضی خواهد داد.

هر کدام از شیوه‌های کاشت مو به روش FIT،  FUTو روش ترکیبی دارای مزایا و معایبی هستند و همچنین عوارض خاص خود را دارند. متخصص چگونگی انجام تمام روش‌ها را برای بیمار توضیح خواهد داد، اما در نهایت این پزشک است که روش مناسب را برای فرد تعیین خواهد کرد.

 

ادامه خبر

چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم؟

ریزش مو

ریزش مو از مشکلاتی است که به دلایل مختلفی برای افراد ایجاد می‌‌شود. افراد درگیر استرس، افسردگی و قاعدگی از ریزش مو در امان نخواهند بود. رژیم غذایی نامناسب و استفاده از داروهای هورمونی و کمبود روی و آهن نیز از دیگر علل ریختن موها هستند. البته عامل ارث و ژنتیک را نیز باید جزء مهم‌ترین عوامل از دست دادن موها به حساب آورد.

به دلیل این که افراد زیادی با این معضل دست به گریبان هستند، راه‌های زیادی برای زیباتر کردن موها وجود دارد. شیوه‌های کاشت موی طبیعی می‌توانند جایگزینی برای موهای از دست رفته باشند. مراجعه به کلینیک پوست و مو تندیس برای کاشت مو به روش‌های مختلف و مدرن یکی از بهترین راه‌های داشتن موهایی جذاب است.

مراحل کاشت مو به روش FIT

در شیوه FIT، فولیکول‌ها از ناحیه دهنده مو (بانک مو) که به طور معمول پشت سر است، برداشت می‌‌شوند و در قسمت گیرنده کاشته می‌شوند؛ یعنی هم زمان فولیکول‌های مو از بانک مو جدا و در ناحیه بدون مو قرار می‌گیرند.

این عمل در مدت کوتاهی انجام می‌شود و البته بسته به تعداد گرافت‌ها ۱ تا ۳ ساعت قابل تغییر است. بعد از انجام عمل برای پیشگیری از آلودگی از پانسمان استفاده می‌‌شود. گرافت‌ها دسته‌های یک تا چهار تایی مو هستند.

پیش از انجام عمل لازم است یک تست اولیه از سلامت ریشه موها گرفته شود تا پزشک مطمئن شود از انجام عمل نتیجه مثبت عاید بیمار خواهد شد.

پیش از FIT به عنوان نمونه ۱۰۰ گرافت برداشت می‌شود تا کیفیت فولیکول‌های مو نیز مورد ارزیابی قرار گیرد. برای پیشگیری از فولیکول‌های برداشت شده آنها را در ظرف حاوی سرم نمکی قرار می‌دهند. در این محلول، فولیکول‌ها تا ۵ ساعت زنده خواهند ماند و قابل استفاده هستند.

بهتر است برای داشتن به موهای زیبا و پر پشت به جز ناحیه سر از موهای قسمت‌های دیگر بدن مانند سینه یا ریش مویی برداشت نشود، زیرا نتیجه جالب نخواهد شد. موهای بدن مانند موهای سر رشد کافی ندارند. افرادی که در قسمت پشت سر موهای مشکی و ضخیم دارند، برای انتخاب این روش گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

مراحل کاشت مو به روش  FUT

در این شیوه کاشت مو، برشی به اندازه متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که برای ناحیه طاسی نیاز دارد، از ناحیه پشت سر برداشته و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل می‌شود. سپس به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌های ۱ تا ۳ تار مویی تقسیم می‌شوند. این گرافت‌ها را به ناحیه گیرنده منتقل می‌کنند و در سوراخ‌هایی که در  آن ناحیه طراحی شده، گذاشته می‌شوند. جای زخم ایجاد شده در این روش را می‌توان زیر موها پنهان کرد. این زخم تا التیام یافتن به مراقبت نیاز دارد. در زمان مشخص شده باید برای کشیدن بخیه‌ها مراجعه شود. برای مشاهده نتیجه نهایی سه ماه زمان لازم است.

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

در ترکیب دو روش FUT و FIT، از هر دو شیوه استفاده می‌شود. پزشک بعد از معاینات اولیه به این نتیجه می‌رسد که برای حصول نتیجه خوب باید از هر دو استفاده کند. طرح اولیه و زمان انجام هر کدام از شیوه‌ها توسط پزشک معلوم خواهد شد. با هر روش یک بخش از طاسی پر می‌شود. به طور معمول، روز اول روش FIT و روز دوم روش FUT اجرا خواهد شد. در هر جلسه در این شیوه بین 6000 تا 8000 گرافت کاشته می‌شود.

قبل از انجام جراحی به این شیوه، پزشک باید نواحی اهدا کننده و دریافت کننده را به خوبی بررسی کند. اگر طاسی در سر گسترده باشد، برای پر کردن آن و تراکم مناسب به گرافت‌های زیادی نیاز خواهد بود. با ترکیب دو روش می‌توان تعداد گرافت‌های پیوندی در هر جلسه را به حداکثر رساند. برای این که بیمار نتیجه مطلوبی از انجام عمل بگیرد، باید یک برنامه‌ریزی دقیق انجام شود تا بتوان از بانک مو بیشترین بهره را برد. 

ادامه خبر

چطور راهکاری مناسب برای کم پشتی موهایمان پیدا کنیم؟

 کم پشتی مو

تارهای مویتان روی بالشت بعد از خواب یا حجم موهای روی برس بعد از استفاده از آن، ممکن است شما را نگران کند که دچار ریزش مو شده‌اید. اما ریزش موها تا یک حدی طبیعی است. اگر احساس کردید که حجم موهایتان روز به روز در حال کم شدن است، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید.

اگر پزشک متخصص تشخیص داد که موی شما واقعاً مشکل دارد و حتی بخشی از آن را از دست داده‌اید، می‌توانید از روش‌های مدرن کاشت مو استفاده کنید. تمام این روش‌ها کاملاً طبیعی هستند.

روش‌های مختلفی در کلینیک پوست و مو تندیس برای کاشت مو وجود دارد که عبارتند از روش FIT، روش  FUT و روش کاشت موی ترکیبی که هر کدام مزایای خود را دارند.

کاشت مو به روش FIT

در این روش کسانی واجد شرایط هستند که موهای پشت سرشان ضخیم و پر پشت باشد. در واقع سلامت ریشه مو و مقاومت آن در این روش حرف اول را می‌زند. در روش اف آی تی واحدهای فولیکولی مو که شامل 1 تا 4 تار مو است توسط وسیله ظریف و باریکی به نام پانچ از ناحیه دهنده مو که اغلب پشت سر است، برداشته می‌شود. فولیکول ها یا همان گرافت‌ها پس از برداشت باید در محلول نمکی قرار گیرند تا سلول‌هایشان زنده بمانند. سپس این فولیکول‌ها به بخش خالی سر منتقل می‌شوند و در شکاف‌هایی با عمق 1.5 میلی متر قرار می‌گیرند.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT با توجه به میزان نیاز فرد به مو تعیین ‌می‌‌شود. این روش یک روش جراحی است که در آن، با تیغ جراحی نوار پوستی باریکی از پشت سر جدا ‌می‌‌شود. این نوار شامل تعداد زیادی گرافت مو است. گرافت‌های مو داخل سرم نمکی قرار ‌می‌‌گیرند و سپس بخش نواری شکل، با بخیه به همدیگر رسانده ‌می‌‌شوند.

گرافت‌های مو که هر کدام شامل یک فولیکول با چندین تار مو است، به منطقه کاشت منتقل ‌می‌‌شوند و سپس با یک شکاف کوچک به عمق یک میلی‌ متر، با زاویه مناسب رشد، کاشته ‌می‌‌شوند.

این روش از آنجایی که یک روش جراحی است، با بیهوشی همراه است و بدترین عارضه آن ‌می‌‌تواند جای اسکار حاصل از بخیه بر پشت سر باشد. در این روش مهارت جراح حرف اول را ‌می‌‌زند. جراح ‌می‌‌تواند با ظرافت پوست را بخیه بزند و میزان جای اسکار را به حداقل برساند.

کاشت مو به روش ترکیبی

در این کاشت مو، از هر دو روش FIT و FUT استفاده می‌شود. اگر تنها یک روش FUT یا FIT استفاده شود، بیمار باید بعد از یک سال برای تراکم دهی بیشتر به موهای سر خود، بار دیگر این عمل را انجام دهد اما با استفاده از کاشت مو به روش ترکیبی، هر دو عمل با فاصله یک روز به جای یک سال انجام خواهد شد که بدین صورت علاوه بر کاهش هزینه‌های جراحی برای بیمار، در زمان کمتر، نتیجه مطلوب‌تر حاصل می‌شود.

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • بدون نیاز به بیهوشی
 • روشی کمتر تهاجمی
 • غیر قابل دیدن محل برداشت مو
 • طبیعی بودن پوست ناحیه کاشت مو، بدون وجود فرو رفتگی و برجستگی
 • نیاز نداشتن به دوره نقاهت
 • بدون جای زخم، درد و خونریزی و بخیه
 • شروع فعالیت ورزشی سنگین بعد از دو هفته
 • ایجاد خط موی جلوی سر به صورت دقیق
 

مزایای کاشت مو به روش  FUT

 • تقریباً 90 درصد فولیکول‌های استخراج شده موفق به رشد خواهند بود.
 • بازدهی این روش بسیار بالا است.
 • در روش FUT گرافت‌ها توسط پزشک به تکه‌های کوچک برش داده می‌شوند و امکان از بین رفتن آنها بسیار کاهش می‌یابد.
 • انجام این روش در یک جلسه امکان پذیر است.
 • جای زخم ایجاد شده در پشت سر با رشد موها غیر قابل مشاهده خواهد شد.
 • نیاز به تراشیده شدن تمام موی سر نیست.
 

 مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

 • افزایش تراکم موها
 • استفاده بهینه از بانک مو
 • پر کردن لا به لای موها در کمترین زمان
 • قابل استفاده برای افراد با طاسی وسیع
 • دست یافتن به نتیجه در یک جلسه
 • دوره درمانی کوتاه‌تر

 

ادامه خبر

درمان ترک‌های پوستی

ترک‌ پوستی

ترک‌های پوستی یا استریا بیشتر در زنان باردار شایع است، اما در نوجوانان نیز به علت رشد سریع اندام‌ها و همچنین افرادی که در زمانی کوتاه چاق و لاغر می‌شوند، ظاهر می‌شود. به این عوامل، می‌توان اختلالات ژنتیکی، مصرف مواد نیروزا و هورمون استروئید و حجیم شدن افراطی عضلات را اضافه کرد.

در ابتدا ترک‌های پوست بنفش یا قرمز رنگ هستند، اما رفته رفته کم‌ رنگ می‌شوند. در گذر زمان در بافت ترک‌ها تغییری ایجاد نمی‌شود. این ترک‌ها دردناک نیستند و هیچ عارضه‌ای ندارند. تنها موردی که افراد را ترغیب به درمان این ترک‌ها می‌کند، نازیبایی آنها است. به خصوص اگر این ترک‌ها در قسمتی از بدن باشد که توسط لباس‌ها پوشیده نمی‌شود.

نقاطی که درگیر این ترک‌ها می‌شوند عبارتند از:

 • ران‌
 • سینه
 • بازو
 • باسن
 • شکم

برای درمان ترک‌های پوستی چه می‌توان کرد؟

روش‌های درمانی بسیاری برای از بین بردن ترک پوست وجود دارد. اما با برخی از این روش‌ها نتایج رضایت بخشی حاصل نمی‌شود. برای پیشگیری از ایجاد ترک‌های پوستی، چرب کردن و ماساژ دادن مکرر پوست ناحیه مورد نظر بسیار مفید است.

استفاده از ویتامین E و کرم‌های موضعی آمونیوم لاکتات با درصدهای مختلف و ترتینوئن نیز راه‌های دیگری برای پیشگیری از ابتلا به ترک‌ پوست هستند. پیشگیری و مصرف دارو باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. اما روشی به نام میکرونیدلینگ وجود دارد که با آن می‌توان این استریاها را درمان کرد.

این شیوه در کلینیک‌های زیبایی با دستگاه مخصوص انجام می‌شود. برای از بین بردن ترک‌های پوستی در هر ناحیه‌ای از بدن کلینیک پوست و مو تندیس گزینه مناسبی است. این شیوه در این کلینیک توسط دستگاه مدرن و متخصصان با تجربه انجام می‌شود و بیمار نتیجه مطلوب را از آن خواهد گرفت. اگر این روش بنا به هر دلیلی برای بیمار مناسب نباشد، از شیوه‌های دیگر برای او استفاده خواهد شد. 

درمان ترک‌های پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی مناسب برای درمان ترک‌های پوست است. این شیوه با تحریک پوست برای کلاژن سازی عمل می‌کند. همچنین، با ایجاد سوراخ‌هایی به وسیله سوزن به طور مکرر و متوالی در پوست، ترک‌ها را حذف می‌کند.  

يکي از مهم‌ترين مزاياي این روش نسبت به ساير روش‌هاي درماني، آسيب نرساندن به لايه سطحي‌تر پوست دانست. زخم و عوارض پوستي چنداني هم از خود باقی نمی‌گذارد. البته اگر این شیوه توسط پزشک متخصص و در شرایط استریل انجام شود، عارضه‌ای ندارد. تنها امکان قرمزی پوست بعد از پایان کار وجود دارد که بسیار گذرا است و جای نگرانی در این مورد وجود ندارد. 

آیا میکرونیدلینگ برای درمان ترک‌های پوستی حتماً مؤثر عمل می‌کند؟

متخصصان این دستگاه با توجه با وضعیت پوست بیمار و انجام معاینات دقیق و در نظر داشتن تمام مسائل تشخیص می‌دهند که این شیوه برای رفع ترک‌ها مؤثر خواهد بود یا نه. اگر این شیوه کارآمد نباشد، پزشک در جلسه مشاوره فرد را از انجام این کار منع خواهد کرد.

برخی از افراد هم برای درمان ترک پوستی نباید از این روش استفاده کنند، مانند:

 • کسانی که سابقه حساسیت به مواد مورد استفاده در این روش را دارند.
 • افرادی که جوشگاه‌های گوشتی دارند.
 • افراد دارای سرطان پوست، اختلالات خونی و دیابت نیز باید از شیوه‌های دیگر استفاده کنند.
 • افراد مبتلا به تب خال فعال، عفونت حاد و دارای بیماری صرع نیز منع استفاده از این روش را دارند.
 • کسانی که به اختلال سیستم ایمنی مبتلا هستند.
 • بیماران دارای سابقه انجام رادیوتراپی در محلی که قرار است این عمل انجام شود.
 • افرادی هم که خال یا زگیل بزرگ دارند نباید از این شیوه استفاده کنند.
 • این روش برای زنان باردار و شیرده نیز منع دارد.
 • کسانی هم که به تازگی در همان قسمتی که قرار است میکرونیدلینگ انجام شود، لیزر یا لایه‌برداری پوست کرده‌اند، نباید به سراغ این روش بروند.
ادامه خبر

چگونه جای جوش و آبله مرغان و سالک را از بین ببریم؟

برخی بیماری‌های پوستی، بعد از این که دوره آنها تمام می‌شود، متأسفانه به دلیل درگیری زیاد پوست لک‌هایی از خود باقی می‌گذارند. اما هیچ کدام از لک‌ها به اندازه لک‌های ایجاد شده در صورت آزار دهنده نیستند. همیشه برای رفع این لک‌ها درمان‌هایی وجود داشته است. لک‌های به جا مانده از آبله مرغان و سالک و جای جوش‌ به روش‌های مختلفی حذف می‌شوند. یکی از مدرن‌ترین و کارآمدترین روش‌های از بین بردن لک‌ها از روی پوست میکرونیدلینگ است. این درمان تا به حال توانسته است رضایت تمام بیماران را در صاف کردن و از بین بردن ناهمواری‌ها در پوست به خصوص پوست صورت جلب کند.

جای جوش چگونه ایجاد می‌شود؟

جوش‌ها در اثر مسدود شدن غدد چربی در پوست ایجاد می‌شوند. وقتی چربی نتواند به خارج پوست راه پیدا کند، در زیر پوست جمع می‌شود. استرس‌ها و تنش‌ها، داشتن پوست چرب، غدد درون ریز و ژنتیک از عوامل بروز آکنه یا همان جوش هستند. در سنین نوجوانی این جوش‌ها بیشتر در پوست مشاهده می‌شوند. بعد از این که جوش‌ها درمان می‌شوند، در بیشتر موارد، حالت حفره‌ای در پوست از آنها به جا می‌ماند.

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

شیوه‌های مختلفی برای رفع جای جوش‌ها وجود دارد، اما میکرونیدلینگ یکی از بهترین درمان‌ها است. در این درمان، پوست تحریک به کلاژن سازی می‌شود. به این ترتیب، با ساخت کلاژن و الاستین پوست بافت خود و جای جوش را ترمیم می‌کند. این شیوه ایمن و بدون عارضه است.

جای سالک چگونه ایجاد می‌شود؟

سالک بیماری پوستی است که عامل ایجاد آن یک انگل است. این بیماری چند نوع دارد. شایع‌ترین نوع آن سالک پوستی است. در این بیماری زخم‌هایی در پوست ایجاد می‌شود. زخم‌ها در طی چند ماه یا چند هفته بروز می‌کنند. شکل زخم‌ها در اثر گذر زمان عوض می‌شود. بعد از تمام شدن دوره بیماری، زخم‌ها از خود ردی روی پوست باقی می‌گذارند. وجود این لک‌ها برای بیماران در بسیاری موارد قابل تحمل نیست.

درمان جای سالک با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن سازی شهرت دارد، برای از بین بردن جای سالک بسیار مفید است. در این شیوه بافت آسیب دیده بازسازی و رد بیماری حذف می‌شود. به این ترتیب، ظاهر پوست تغییر می‌کند. کلاژن سازی و ساخت الاستین می‌تواند برای همیشه جای بیماری سالک را از روی پوست درمان کند. این شیوه یکی از بهترین شیو‌ه‌های از میان برداشتن لک‌ها است.

جای آبله مرغان چگونه ایجاد می‌شود؟

آبله مرغان نیز بیماری است که فرد در آن گرفتار تاول‌های پوستی و دردناک می‌شود. این تاول‌‌ها روی صورت و قفسه سینه مشاهده می‌شوند. اندازه این زخم‌ها روی پوست در افراد مختلف متفاوت است و گاهی خیلی بزرگ هستند. بعد از پایان بیماری، در برخی از افراد جای زخم‌ها در پوست باقی می‌ماند. چون در این بیماری پوست صورت نیز درگیر می‌شود، باید برای رفع لک‌ها چاره‌ای اندیشیده شود.

درمان جای آبله مرغان با میکرونیدلینگ

جای آبله مرغان از موارد قابل درمان با روش میکرونیدلینگ است. این شیوه درمانی، با افزایش ساخت کلاژن و الاستین با تحریک فیبروبلاست‌ها در لایه درم موجب صاف و هموار شدن پوست می‌شود. هر چقدر زخم‌ها عمیق‌تر باشند و به عمق پوست نفوذ کرده باشند، لک ایجاد شده نیز بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. عمق نفوذ سوزن‌های استفاده شده در این دستگاه و سرعت ضربات آنها بالا است و به این ترتیب جای زخم‌ها برای همیشه  از روی پوست حذف خواهند شد.

یکی دیگر از راهکارهای قابل استفاده برای از بین بردن جای آبله مرغان، استفاده از دستگاه کیوسوئیچ می باشد. دستگاه کیوسوئیچ کلینیک تندیس لک ها، جای تاتو و همچنین جای آبله مرغان را از بین می برد.

چه کسانی نمی‌توانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند:

 • افراد دارای زخم باز
 • افرادی که طی یک سال گذشته تحت پرتودرمانی بوده‌اند
 • افراد دارای عفونت پوستی یا تب خال
 • زنان باردار یا شیر ده
 • افرادی که سابقه التیام دیر هنگام زخم دارند

در کلینیک تندیس به کمک مدرن ترین دستگاه های پیشرفته و با حضور پزشکان حاذق، به شما کمک می شود تا ظاهری شاداب تر داشته باشید. برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

ادامه خبر

با مشکل لب شکری چه کنیم؟

لب شکری 

شکاف لب یا لب شکری از اختلالاتی است که کودکان بسیاری با آن به دنیا می‌آیند. والدین این کودکان به طور حتم نگرانی بسیاری از این بابت خواهند داشت. به دلیل این که کودکان درگیر با این بیماری مشکلات زیادی دارند و باید برای درمان آنها هر چه سریع‌تر اقدام شود. 

کودکان لب شکری چه مشکلاتی دارند؟

 • داشتن مشکل در زمان غذا خوردن
 • اختلال در صحبت کردن
 • اختلال در شنیدن
 • وجود مشکل در نفس کشیدن
 • مشکل در رعایت بهداشت دهان
 • مشکلات دندانی

علاوه بر مشکلات مهمی که در بالا به آن اشاره شد، ظاهر این کودکان نیز نا مطلوب است. درمان‌های بسیاری برای رفع مشکلات این افراد وجود دارد، اما در هر حال ممکن است با تمام تلاش پزشکان، جای زخم همچنان روی لب‌ها و اطراف آنها باقی بماند. برای از بین بردن جای زخم این مشکل، از شیوه‌های زیبایی باید استفاده شود. یکی از این شیوه‌ها که افراد بسیاری از انجام آن رضایت داشته‌اند، میکرونیدلینگ است.

بیماران لب شکری از چه درمان‌هایی استفاده می‌کنند؟

جراحی پلاستیک: یکی از راه‌های درمان این مشکل عمل جراحی پلاستیک است. عمل جراحی به طور معمول در شش ماهگی انجام می‌شود. در این عمل، پوست، ماهیچه و پوشش لب در محل اصلی خود قرار داده می‌شوند. شکاف لب پوشانده می‌شود. یک سال بعد از عمل، لب و بینی در جای اصلی خود قرار خواهند گرفت. مراقبت‌های بعد از جراحی در روند بهبودی تأثیر گذار هستند.

درمان ارتودنسی: در موارد پیشرفته این بیماری رشد دندان‌ها را نیز مختل می‌کند. دندان‌ها تغییر شکل می‌یابند و در هم ریخته می‌شوند. تأثیر شکاف لب بر لثه‌ها با ارتودنسی قابل درمان است.

پیوند استخوان لثه: بیشتر کودکان درگیر با مشکل شکاف کام، شکافی هم در استخوان فک بالا دارند. این شکاف با پیوند استخوان لثه پر می‌شود.

جراحی بینی: بینی بیماران لب شکری به طور معمول شکل درستی ندارد و آنها را دچار مشکلات تنفسی می‌کند. انحراف در تیغه بینی یکی دیگر از مشکلات این کودکان است. عمل جراحی برای اصلاح بافت‌های تنفسی و به وجود آوردن تقارن در نوجوانی انجام می‌شود.

جراحی فک: این احتمال وجود دارد که این بیماران برای مرتب کردن دندان‌ها مجبور به انجام جراحی فک شوند.

استفاده از میکرونیدلینگ در درمان جای زخم مشکل لب شکری

میکرونیدلینگ معمولاً برای درمان جای زخم، چین و چروک و افتادگی پوست کاربرد دارد. ممکن است جراحی برای بر طرف کردن بیماری لب شکری درست انجام نشود یا بنا بر هر دلیلی جای زخم روی لب و بخش‌های اطراف آن باقی بماند. در مواردی ممکن است این جای زخم برای فرد خیلی خوشایند نباشد. در این مرحله است که شیوه میکرونیدلینگ برای از بین بردن اسکار لب شکری به کار خواهد آمد.

این شیوه زمان بهبود کوتاهی دارد و برای هر نوع پوستی قابل استفاده است. افرادی که مشکل لب شکری داشته‌اند، می‌توانند با این روش آسان و ارزان برای همیشه جای زخم باقی مانده در صورت خود را حذف کنند. 

مزایای میکرونیدلینگ

 • مفید برای انواع پوست
 • بسته شدن سریع کانال‌های ایجاد شده
 • ریسک پایین
 • دوره نقاهت کوتاه
 • افزایش ضخامت اپیدرم
 • افزایش کلاژن
 • افزایش الاستین
 • وارد نشدن آسیب به پوست
 • کارایی بالا برای درمان مشکلات پوستی

مزایای میکرونیدلینگ در کلینیک تندیس

میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش‌ها برای بازسازی آسیب‌های پوستی است. سوزن‌های به کار رفته در این دستگاه ظریف و کوتاه هستند و می‌توانند پوست را برای ساخت کلاژن و الاستین تحریک کنند. حتی اگر جای زخم خیلی قدیمی باشد، در کلینیک پوست و مو تندیس می‌توان آن را برای همیشه از بین برد. 

متخصصان این مجموعه با تجربه‌ای که در این کار دارند، میکرونیدلینگ را با دقت و حوصله فراوان انجام می‌دهند تا فرد بیشترین نتیجه را از این عمل به دست آورد.

ادامه خبر

حضور بهنوش بختیاری در تندیس

حضور بهنوش بختیاری، بازیگر سرشناس صدا و سیما، به منظور دریافت خدمات زیبایی در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

ما مفتخر بودیم تا در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس خدمات متنوعی از جوانسازی و لیزر را به بانو بهنوش بختیاری بازیگر دوست داشتنی صدا و سیما ارائه دهیم. ما همواره سعی داشته و داریم تا خدماتی که  ارائه می‌دهیم با بالاترین کیفیت و بیشترین میزان رضایت‌مندی مشتریان همراه باشد. حضور سرکار خانم بهنوش بختیاری و اطمینان ایشان به مجموعه بزرگ تندیس را قدر می‌دانیم و برخود می‌بالیم که مستحق چنین اعتمادی از سوی سلبریتی‌ها و چهره‌های برجسته سینمایی بوده‌ایم.

 

خبری خوش برای هواداران

افرادی که به کلینیک تخصصی تندیس و سرکار خانم بهنوش بختیاری علاقه‌مند هستند، می‌توانند  در چهاردمین روز از بهمن ماه در مجموعه ما (شعبه شهرک غرب) حاضر شده و ضمن آشنایی با خدمات مجموعه حرفه‌ای و تخصصی تندیس، عکس‌های یادگاری را با این بازیگر محبوب در خاطرات خود ثبت کنند.

منتظر حضور پرشور شما هستیم.

ادامه خبر

قرعه کشی بزرگ تندیس

قرعهکشی بزرگ تندیس (ویژه کریسمس) با حضور سرکار خانم بهنوش بختیاری

ما همواره از انرژی‌های مثبتی که از سوی مشتریان و مخاطبان کلینیک تندیس دریافت می‌کنیم، خوشحالیم و تمامی سعی خود را به کار می‌گیریم که با انرژی دو چندان و خدمتی بدون نقص که با بالاترین میزان رضایت‌مندی آنان به همراه باشد، همان انرژی خوش را به نحوی دیگر به سویشان بازگردانیم. مدتی پیش بر آن شدیم تا به پاس قدردانی از حضور پررنگ، همیشگی و مهربان تمام هواداران تندیس، مسابقه‌ای بزرگ برپا کنیم تا بهانه‌ای باشد برای برپایی قرعه‌کشی جذاب برای قدردانی از همراهان همیشگی تندیس.

این قرعه‌کشی که به مناسبت کریسمس برگزار شد با اطلاع‌رسانی‌های مختلف به یک مسابقه بسیار بزرگ تبدیل شد که بسیاری از افراد در آن شرکت کردند. در نهایت قرعه‌کشی در مجموعه تندیس (شعبه شهرک غرب) با حضور سرکار خانم بهنوش بختیاری به طور زنده و با حضور مردم برگزار شد.

 

قرعه‌کشی ویژه کریسمس تندیس چگونه بود؟

پس از مسابقه، از بین تمام شرکت‌کنندگان، به قید قرعه 3 نفر برنده انتخاب شدند که هرکدام بر طبق قرعه از جوایز ارزشمند و نفیسی بهره‌مند شدند. مسابقه هم به این صورت بود که افراد با دیدن آخرین پست اینستاگرامی صفحه تندیس، باید به سؤالی که در آن طرح شده بود پاسخ می‌دادند و 10 تن از دوستان و نزدیکان خود را در آن پست منشن می‌کردند. دست آخر هم از بین شرکت‌کنندگان به قید قرعه 3 نفر برگزیده شدند. در ادامه جوایز 3 برنده خوش شانس تندیس آورده شده است:

 • نفر اول ـ یک سکه تمام بهار آزادی
 • نفر دوم ـ یک جلسه لیزر فول بادی رایگان
 • نفر سوم ـ یک ربع سکه بهار آزادی

همان طور که گفته شد این قرعه‌کشی با حضور بهنوش بختیاری برگزار شد و اسم صفحه شرکت‌کنندگان به ترتیب، به شرح زیر بود:

 • Ati_dh

 • Lianamorment90

 • zndyht

 
ادامه خبر

آیا برای منافذ باز صورت درمان قطعی وجود دارد؟

درمان قطعی منافذ باز صورت 

ممکن است شما هم وقتی جلوی آینه می‌روید، با نقاط سیاهی روی بینی و اطراف آن و یا روی گونه‌ها در صورت خود مواجه شوید. با کمی جست و جو به این نتیجه می‌رسید که منافذ صورت شما باز شده‌اند. باید بدانید که منفذها در صورت همه وجود دارند و وظیفه آنها خارج کردن سموم از بدن و تنظیم چربی و دمای پوست و همچنین مرطوب نگه داشتن آن است. اما باز شدن بیشتر آنها به دلایل مختلف سلامت پوست را به خطر می‌اندازد و باید برای درمان آن اقدام شود.  

دلایل ایجاد منافذ باز پوست کدامند؟

باز شدن منافذ پوست عوارضی مثل تجمع کثیفی، رسوب چربی‌های پوستی و بروز جوش و آکنه را موجب می‌شوند.  

غدد چربی که در کنار فولیکول‌های مو هستند، از طریق یک مجرا ترشحات چربی که ممکن است حاوی سلول‌های مرده مجرا نیز باشند را به سطح پوست منتقل می‌کنند. بسته شدن این مجرا منجر به گشاد شدن منافذ پوست و ایجاد انواع جوش می‌شود. این منافذ اغلب به علت موهای کرکی یا اکسید شدن چربی سیاه دیده می‌شوند.

دلایل اصلی ایجاد منافذ باز پوست عبارتند از:

 • استفاده از شوینده‌های نامناسب
 • مراقبت نکردن از پوست در برابر اشعه‌های مضر آفتاب
 • استفاده نکردن از ضد آفتاب
 • بالا رفتن سن
 • داشتن سبک زندگی نا سالم
 • تغذیه نا مناسب
 • دانه‌ها یا جوش‌های سرسیاه
 • ژنتیک
 • بافت پوست سفت
 • پوست چرب
 • عرق کردن زیاد
 • استفاده از برخی شیوه‌های زیبایی و سایش پوست
 • تغییرات هورمونی
 • از بین رفتن رطوبت پوست
 • کشیدن سیگار
 

شیوه‌های درمانی از بین بردن منافذ باز پوست

درمان این مشکل کار ساده‌ای نیست. البته این جمله نباید موجب شود فکر کنید که هیچ درمانی برای منافذ باز وجود ندارد. اگر می‌خواهید برای همیشه این مشکل را حل کنید باید یک فکر اساسی برای آن بکنید. زیرا بسیاری از درمان‌ها به ویژه درمان‌های خانگی موقتی هستند.

در مراحل اولیه استفاده از کرم‌ها، ماسک‌ها و لوسیون‌ها تجویز می‌شود. در بیشتر موارد این روش‌ها پاسخگو نخواهند بود. به خصوص که منافذ سطح زیادی از پوست باز شده باشد. اما در علم پزشکی جدید راه حل‌های زیادی برای آن ایجاد شده است که به طور کامل منافذ را برای همیشه به حالت عادی بر می‌گردانند.  

بهتر است از روش‌های تهاجمی برای درمان این مشکل استفاده نشود. این درمان‌ها ممکن است عوارض شدیدتری برای پوست داشته باشند. حتی تجویز لایه برداری برای این مورد ممکن است راه درمانی مناسبی نباشد.

میکرونیدلینگ، بهترین روش درمان منافذ باز پوست

یکی از روش‌هایی که امروزه برای درمان این مشکل پیشنهاد می‌شود میکرونیدلینگ است. این شیوه از پیشرفته‌ترین درمان‌هایی است که در کلینیک‌های زیبایی برای جوانسازی پوست صورت و از بین بردن منافذ باز کاربرد دارد. برای درمان منافذ پوستی می‌توانید به کلینیک پوست و مو تندیس مراجعه کنید. افراد مراجعه کننده برای از بین بردن منافذ پوست همیشه از این درمان نتیجه گرفته و کاملاً راضی بوده‌اند.

تا به حال هیچ عوارضی پس از این شیوه درمانی دیده نشده است. اما به دلیل اهمیت این درمان به طور حتم کار با دستگاه میکرونیدلینگ باید توسط فرد متخصص انجام شود. پیش از این که برای میکرونیدلینگ اقدام کنید، بهتر است درمان‌های دیگر را نیز بررسی کنید و درباره این شیوه اطلاعات لازم را به دست آورید. با اطمینان به شما می‌گوییم که به دلیل کامل بودن این درمان، آن را برای خود انتخاب خواهید کرد.

مزایای میکرونیدلینگ برای درمان منافذ باز پوست

 • تحریک بدن برای پر کردن کانال‌های پوستی
 • تولید کلاژن و الاستین در لایه‌های پوست
 • تشکیل مویرگ‌های جدید در پوست
 • از بین بردن سلول‌های مرده در لایه‌ بیرونی پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • روشی غیرتهاجمی برای درمان منافذ باز
 • بهبود بافت و قوام پوست
 • تحریک سلول‌های بنیادی پوست و وادار کردن آن به تکثیر
ادامه خبر