چطور در میانسالی جوان بمانیم؟

جوانسازی

این روزها دیگر پیر شدن و کهنسالی معنای قدیم را ندارد. راه‌های زیادی وجود دارد که با آن می‌توان جوان ماند و مرحله‌ میانسالی را پشت سر گذاشت بدون آنکه در ظاهر نمایان شود.  

در کلینیک پوست و مو تندیس از شیوه‌های درمانی مختلفی برای جوانسازی استفاده می‌شود. پیش از این که اقدامی در این زمینه انجام دهید بهتر است با متخصصان این کلینیک برای انتخاب روش درمانی خود مشورت کنید تا بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.

روش‌های جوانسازی پوست در کلینیک تندیس

 • تزریق ژل: در این روش از ماده پر کننده در زیر پوست برای رفع چین و چروک و خطوط صورت استفاده می‌شود. این شیوه کاربردهای متعددی دارد. همچنین می‌توان نواحی گونه‌ها و لب‌ها را نیز برجسته تر و زیباتر کرد. در این کلینیک از مواد با کیفیت برای تزریق استفاده می‌شود تا بیماران با کمترین عوارض درمان مواجه شوند. باید به این نکته نیز توجه کنید که پر کنندگی ژل‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد.
 • تزریق بوتاکس: چین‌ و چروک صورت در اثر انقباض عضلاتی است که در زیر پوست قرار دارند. منقبض کردن عضلات پیشانی موجب چین خوردگی در پوست می‌شود. انقباضات مکرر چین‌های دائمی در صورت به وجود می‌آورند. اما تزریق بوتاکس مانع ایجاد انقباضات می‌شود. در واقع، با تزریق بوتاکس به یک ناحیه، اعصاب حرکتی آن قسمت به طور موقت فلج می‌شود. به این ترتیب، خطوط از بین خواهند رفت. بهترین راه پیشگیری از ایجاد خطوط بیشتر استفاده از همین روش است.
 • تزریق چربی: یکی از دلایل پیر شدن و چین افتادن در پوست کم شدن چربی است. اما خوشبختانه این امکان وجود دارد که به پوست چربی تزریق شود و شادابی به آن بازگردانده شود. این ماده یکی از بهترین پر کننده‌ها است، زیرا از خود بدن فرد برداشت و در قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. احتمال وجود عوارض شدید به همین دلیل بسیار کم است و چربی به خوبی تجزیه و در نهایت جذب بدن می‌شود. از این روش برای بر طرف کردن چین و چروک، برجسته کردن نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می‌شود. چربی تزریقی از پهلوها، ران‌ها، کنار زانو و زیر شکم بیمار برداشت می‌شوند.
 • مزوتراپی: شیوه‌ای درمانی است که در واقع می‌توان آن را مصرف دارو در دوز پایین و به طور مکرر در ناحیه مورد نظر تعریف کرد. داروهای هومیوپاتی، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها در این روش استفاده می‌شوند. رفع سلولیت و جوانسازی از موارد استفاده این روش هستند.
 • میکرونیدلینگ: کاری که این روش برای جوانسازی انجام می‌دهد تولید کلاژن و تحریک پوست است. بافت پوست از کلاژن و الاستین تشکیل شده است. اما پوست با قرار گرفتن در معرض خورشید و دیگر عوامل محیطی این مواد را از دست می‌دهد. تعداد جلسات مورد نیاز این درمان توسط مشاور برای بیمار بعد از انجام معاینات اعلام می‌شود.
 • هایفوتراپی: امواج هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست به کار می‌روند. این امواج با تولید گرما در لایه‌های زیرین پوست موجب تحریک سلول‌ها برای تولید کلاژن در پوست می‌شود. کلاژن سازی بهترین شیوه برای جوان ساختن پوست است. به این ترتیب، می‌توان در یک جلسه افتادگی‌های پوستی را درمان کرد.
 • RF Fractional: این شیوه روشی بدون عارضه و مؤثر است که با تحریک کلاژن سازی و مرتب کردن رشته‌های کلاژن پوست را سفت می‌کند. از این روش برای افراد در هر سنی می‌توان استفاده کرد. میزان رضایت افرادی که از این شیوه استفاده می‌کنند بالا است.
 • میکرودرم: در این روش متخصص با استفاده از یک ابزار دستی کوچک با پاشش کریستال‌های ریز روی پوست، سلول‌های مرده را از بین می‌برد. در نهایت نیز سلول‌های لایه زیر که سالم و زنده هستند نمایان می‌شوند. این روش برای درمان آفتاب سوختگی، رفع لک و جای زخم بسیار مفید و مؤثر است.
ادامه خبر

آیا تزریق ژل حساسیت در پی دارد؟

تزریق ژل 

ژل جزء مواد پر کننده‌ای است که برای از بین بردن خطوط صورت و رفع چین و چروک و همچنین برجسته کردن گونه‌ها و لب به کار می‌رود. اما به دلیل این که راه‌های زیادی با همین کارایی برای جوانسازی وجود دارد، ممکن است افراد در انتخاب نوع درمان خود دچار تردید شوند. به ویژه افرادی که پوست حساس تری دارند و از این که پوستشان دچار مشکلات آلرژیک بعد از درمان شود هراس دارند.

ماده مورد استفاده در تزریق ژل چیست؟

ژل‌های مورد استفاده برای تزریق انواع مختلفی دارند. اما بهترین ژل تزریقی هیالورونیک اسید است که به طور طبیعی در ساختار پوست، مفاصل و چشم و بافت‌های دیگر بدن وجود دارد، اما با افزایش سن از میزان آن در بدن کاسته می‌شود. این ژل خاصیت شکل دهی و فرم دهی دارد.

این ماده نوعی ملکول قند پیچیده است. اگرچه نام آن هیالورونیک اسید است، اما هیچ اثری از اسید و داشتن ویژگی‌های اسیدی در آن نیست. این ژل به طور بیولوژیک از محیط کشت باکتری تهیه می‌شود.

به دلیل این که این ماده در بدن وجود دارد، احتمال این که افراد به آن حساسیت نشان دهند بسیار کم است، زیرا بدن به وجود آن عادت دارد. اما در کل ممکن است تزریق ژل عوارضی برای افراد به وجود بیاورد.

عوارض تزریق ژل

 • درد این شیوه جوانسازی پوست بسیار کم و به طور کل قابل تحمل است. پیش از تزریق ژل از بی حسی موضعی استفاده می‌شود. سوزن‌های مخصوص تزریق این درمان به اسم کانولا درد را کمتر می‌کنند.
 • به علت پاره شدن مویرگ‌ها بعد از تزریق کبودی در محل مشاهده می‌شود. کبودی‌ها به زودی رفع می‌شوند.
 • ممکن است محل تزریق عفونت کند که البته این اتفاق بسیار نادر است.
 • عارضه‌ دیگری که بسیار هم کم اتفاق می‌افتد، تزریق ژل اشتباهاً درون رگ‌ها و انسداد آنها است. این مشکل با دارو قابل درمان است.
 • یکی از مشکلاتی که افراد ممکن است با تزریق ژل پیدا کنند، جا به جا شدن آن است که در زمان استفاده از پر کننده‌های غیر هیالورونیک اسید رخ می‌دهد.

چه زمانی تزریق ژل ایجاد حساسیت می‌کند؟

از انواع ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژل‌های قابل جذب
 • ژل‌های دیر جذب
 • ژل‌های غیر قابل جذب

همان طور که گفتیم احتمال این که بدن به ماده تزریقی ژل حساسیت نشان دهد خیلی کم است، زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و پوست برای شادابی به آن نیاز دارد.

اما واکنش‌های حساسیتی زمانی در بدن افراد اتفاق می‌افتد که از ژل‌های ناشناخته و غیر معتبر برای تزریق استفاده شود. با مراجعه به کلینیک‌های معتبر مانند کلینیک پوست و مو تندیس می‌توان از عوارض این تزریقات کاست.

چند سال پیش ژلی با نام پاژ تزریق می‌شد که صنعتی بود و قیمت پایینی داشت. متأسفانه این ژل جزء ژل‌هایی بود که تجزیه نمی‌شد و در بدن باقی می‌ماند. تمام ژل‌های تزریقی موقتی هستند و هیچ ژلی اثر دائم ندارد. به همین دلیل در زمان تزریق باید به این نکته توجه داشته باشید.

چه افرادی نمی‌توانند از ترزیق ژل استفاده کنند؟

با وجود این که تزریق ژل برای افراد معمولی کاملاً بی خطر است، اما این کار برای برخی افراد در شرایط خاص ممنوع است. افراد دارای ویژگی‌های زیر بهتر است از درمان‌های دیگر استفاده کنند یا آن را به تعویق بیاندازند:

 • خانم‌های حامله و شیرده
 • افراد دارای عفونت در ناحیه تزریق
 • افراد دارای آکنه یا تب خال در محل تزریق
 • افراد مستعد ابتلا به تشکیل گوشت اضافی
 • افراد مبتلا به ضعف سیستم ایمنی
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی
 • افراد مبتلا به آلرژی‌های شدید
 • افرادی که انتظارات غیر معمول از تزریق ژل دارند
 • افراد مبتلا به دیابت که انسولین مصرف می‌کنند
 • افراد با سابقه سکته قلبی و مغزی
ادامه خبر

تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس

سلامت، زیبایی و تناسب اندام

تا به حال با خودتان خلوت کرده اید؟ چقدر به سلامت، زیبایی و تناسب اندامتان اهمیت می دهید؟

متأسفانه خیلی از ما با غوطه ور شدن در زندگی هزار لایه امروزی، اهمیت خود را فراموش کرده ایم و با چشمانی بسته خود را به دامان روزگار سپرده ایم. در صورتی که چیزی که پیش از سایر اتفاقات این دنیا ارزشمند است، خود ما هستیم. اگر سالم، زیبا و با طراوت باشیم، می توانیم با انرژی و اعتماد به نفس بیشتری در زندگی قدم برداریم.

یک اندام زیبا و متناسب بیانگر یک تغذیه درست و درون سالم است. سلامت روانی، اعتماد به نفس ایده آل و  زندگی با کیفیت در جنبه های مختلف از دیگر دستاوردهای تناسب اندام است. پس یادتان باشد خود را جدی بگیرید و توجه به اندام و سلامتتان را در رأس سایر امور زندگی قرار دهید.

چگونه تناسب اندام داشته باشیم؟

یکی از جاذبه های این دنیا این است که هیچ کس به دیگری شبیه نیست. این ویژگی در اندام افراد هم نمود پیدا می کند. این روزها در باشگاه های ورزشی شاهد افرادی هستیم که برای رسیدن به اندامی متعادل و متناسب در حال ورزش کردن هستند. اما اینکه بفهمیم ایراد اندام ما کجاست و برای رسیدن به اندامی متناسب به چه اقداماتی احتیاج است، مبحثی کاملاً حرفه ای است که برای پرداختن به آن به حضور یک متخصص تغذیه مجرب نیاز خواهد بود.

یک متخصص تغذیه خوب می تواند با بررسی عادات فردی شما در خوراک و وضعیت درونی بدنتان، رژیم غذایی روزانه تان را اصلاح کند. او پس از ارائه رژیم غذایی که منحصراً برای هر بیمار تهیه می شود، از آنها میخواهد تا در بازه های زمانی مشخص برای بررسی مجدد شرایط به کلینیک مراجعه کنند تا وضعیت بدنی، توانمندی و... را مورد آنالیز قرار دهند.

اما برخی این سؤال را دارند که چطور یک متخصص تغذیه می تواند رژیم غذایی سازگار با نیاز بدن ما ارائه دهد، به طوری که در زمان رژیم ضعیف نشویم و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیازمان تأمین شود؟

متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس پس از بررسی وضعیت کلی متقاضیان لاغری و بررسی عادات فردی آنها در خورد و خوراک با ارائه آزمایش های هماتولوژی و بیوشیمیایی وضعیت افراد را بررسی کرده و سپس اقدام به تهیه و ارائه رژیم غذایی می کنند. این رژیم متناسب با شرایط فعلی بدنی بیمار خواهد بود و در زمان درمان دچار تغییرات خواهد شد. در ادامه با مراجعه های بیمار در بازه های زمانی مشخص وضعیت وی مورد بررسی قرار می گیرد تا میزان پیروی فرد از رژیم و توصیه های متخصص تغذیه مشخص شود. متخصصان تغذیه کلینیک تندیس سعی دارند تا با استفاده از دانش و مهارت خود به اصلاح الگوهای زندگی افرادی که به سلامت و زیبایی خود می اندیشند کمک کنند.

با دستگاه بادی آنالایزر بیشتر آشنا شوید

این دستگاه برای آنالیز وضعیت بدنی رده های مختلف سنی (از کودک تا کهنسال) کاربرد دارد و با استقبال خوبی هم از سوی متقاضیان لاغری همراه است. اطلاعات خروجی این دستگاه کاملاً دقیق بوده و امکان ذخیره اطلاعات بیمار و مقایسه آنها در طول درمان را دارا می باشد.

آنالیز وزن و چربی با دستگاه بادی آنالایزر در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

ما در کلینیک تخصصی تندیس به دستگاه بادی آنالایزر تجهیز هستیم که با استفاده از آن می توانید به راحتی بفهمید که در بدنتان چه می گذرد. دستگاه آنالیز وزن و چربی یک وسیله کاربردی برای بررسی چربی، آب، میزان سوخت و ساز بدن، میزان عضله، پروتئین ها، املاح، ویتامین ها و... خواهد بود.

این کار هیچ وقتی از شما نخواهد گرفت و دستگاه در مدت زمانی کوتاه درون بدنتان را به درستی بررسی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با شماره 88366080-021 تماس حاصل فرمایید.

ادامه خبر

چطور بر عادت اخم کردن غلبه کنم؟

عادت اخم کردن 

اگر بدانید که با اخم کردن تا چه اندازه از جذابیت و طراوت چهره خود می کاهید، شاید به صورت جدی تری به ترک آن فکر کنید. اخم کردن ضمن تضعیف بافت پوستی، موجب خشونت چهره می شود. اما باید چطور بر این مشکل غلبه کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد روش های کنترل اخم با شما صحبت کنیم.

اخم نکنیم

حتماً تا به حال با افرادی مواجه شده اید که علی رغم سن پایین، دارای خطی بین ابروها هستند. خط اخم می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. احساس درد، عصبانیت های پی در پی، عادت اشتباه، ضعیفی چشم و... از جمله مواردی است که می تواند به اخم منجر شود.

اگر به تازگی عادت به اخم کردن پیدا کرده اید و یا کودکانی دارید که در زمان توجه و یا عصبانیت اخم می کنند، سعی کنید با اصلاح عادات اشتباه از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. امروزه در مدارس غربی به کودکان می آموزند که برای نشان دادن تغییرات خلقی خود از انقباض ماهیچه ها استفاده نکنند. با این کار در آینده پوستی سالم خواهند داشت. بهتر است که ما هم چه در مدارس و چه توسط والدین به کودکان همین آموزش را بدهیم. زیرا قطعاً پیشگیری بسیار بهتر از درمان است.

در صورت بروز خط اخم چه کنم؟

اگر در سنین نوجوانی و یا جوانی هستید و خطوط کم رنگ اخم را مابین دو ابروی خود رؤیت می کنید، می توانید با برخی از اقدامات برای رفع آن بکوشید. همان طور که گفته شد، در نخستین گام باید کوشید تا این عادت اشتباه که در نهایت به پیری پوست منجر می شود را کنار گذاشت. اما در این میان می توان از راه های جوانسازی مثل میکرودرم ابریژن و تزریق ژل هم کمک گرفت. میکرودرم ابریژن ضمن تحریک لایه های پوستی به کلاژن سازی منتهی می شود و در نهایت خطوط اخم نسبتاً خفیف را برطرف می نماید. تزریق ژل هم یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای پر کردن فضای خالی بین بافت های پوستی است.

با خط اخم عمیق چه کنم؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که خط اخم عمیقی دارید و راه های پیشگیری و کنترل اولیه برایتان کارساز نیست، به شما تزریق بوتاکس را پیشنهاد می کنیم. اگر چه تزریق بوتاکس برای پیشگیری و کنترل خط اخم هم مناسب است و به رفع عادت اشتباه اخم کردن کمک می کند، اما می توان با استفاده از آن از انقباض ماهیچه ها جلوگیری کرد و بدون هیچ گونه عارضه ای، خط ناشی از اخم را برطرف نمود.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از ماده ای سمی به نام بوتولینوم تشکیل شده است که تزریق آن موجب فلج شدن عضلات ناحیه مورد نظر می شود. خط اخم، خط خنده، خطوط افقی پیشانی، چروک های اطراف چشم و خطوط گردن نواحی کاربردی برای تزریق بوتاکس هستند.

چه کسانی از تزریق بوتاکس منع می شوند؟

 • افراد زیر 18 سال
 • زنان باردار یا شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، ام اس و کلیوی
 • افراد مبتلا به آلرژی
 • افراد مبتلا به بیماری های عفونی و التهابی صورت

رفع خط اخم در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

اگر احساس می کنید پوستتان طراوت پیشین خود را از دست داده و یا خط اخم در چهره تان نمایان شده است، می توانید با یک متخصص پوست مجرب مشورت کنید. قطعاً یک متخصص پوست خوب می تواند بهترین نوع درمان را که به خوبی با پوستتان مطابقت دارد و با بیشترین میزان رضایت همراه است را به شما معرفی کند.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس پس از آنالیز و بررسی های دقیق بر روی پوست بیماران بهترین روش درمان را به آنها پیشنهاد خواهیم داد. قطعاً ویزیت و مشاوره پیش از اقدام به اعمال زیبایی از مهم ترین مراحلی است که باید به آن پرداخته شود که متأسفانه در برخی مراکز به آن توجهی نمی شود.

ادامه خبر

تکنیک های مدرن جوانسازی را از ما بخواهید

 جوانسازی در کلینیک تندیس

تا به حال به سلامت پوستتان فکر کرده اید؟ تا چه اندازه به آن اهمیت می دهید؟ برای از بین بردن چین و چروک های پوستی اقدامی کرده اید؟ می دانید که پوست مهم ترین پوشش بدن است که هرگونه بی توجهی به آن می تواند به منزله ارزش نگذاشتن به خود باشد؟

قطعاً همه ما به دنبال شادابی، طراوت و تازگی هستیم. در دنیای هفت رنگ امروزه که دغدغه و مشکلات فرصت زندگی آرام و بی هیاهو را تا حد زیادی از همگی ما سلب کرده است، باید به دنبال راهکارهای جدید و متدهای تازه تری بود که در مدت زمانی کوتاه ما را به نتیجه دلخواه برساند. روش هایی مدرن و تازه که با زندگی ماشینی و شلوغ این روزها همخوانی داشته باشد.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس سعی داریم تا با تیمی مجرب و دلسوز ضمن خدمت رسانی به متقاضیان زیبایی، رسالت خود را به خوبی ادا کنیم. قطعاً جوانی، شادابی و طراوت با بازتاب های بسیار خوبی همراه خواهد بود که ضمن اعتماد به نفس بخشیدن به افراد در خانه و خانواده هم به خوبی نمود پیدا می کند. افراد زیبا، جوان و با طراوت گزینه های بسیار ایده آلی برای معاشرت خواهند بود و حس سر زندگی را در سایرین به وجود خواهند آورد.

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس را باید مجموعه ای کامل از خدمات جوانسازی دانست که در ادامه محبوب ترین روش های جوانسازی تندیس را معرفی خواهیم کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از راه های رایج برای کنترل روند پیری در چهره است. با این تزریق می توان حرکت ماهیچه ها را کنترل کرد و تمامی خطوط ظاهر شده در چهره را پوشاند. پس از گذر 3 تا 4 روز نتایج بوتاکس نمایان خواهند شد. یکی از مهم ترین مزایای این روش این است که دوران نقاهتی نخواهد داشت و پس از تزریق می توان زندگی عادی را از سر گرفت.

تزریق ژل

با استفاده از تزریق ژل می توان حجم از دست رفته پوست را جبران کرد و فاصله موجود در بین بافت ها را پوشاند که این مسئله در نهایت به از بین رفتن چین و چروک منجر خواهد شد. از دیگر کاربردهای ژل حجم دهی به اجزایی مثل لب و گونه هاست که به این ترتیب می توان زیبایی چهره را افزایش داد.

تزریق چربی

تزریق چربی هم عملکردی شبیه به تزریق ژل دارد و برای پر کردن فاصله بافت های پوستی استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های تزریق چربی عدم ایجاد حساسیت زایی است. زیرا چربی از بدن خود بیمار استخراج شده و در پوست مورد استفاده قرار می گرد. نتایج این روش پس از گذر دو هفته از تزریق ظاهر خواهد شد.

میکرودرم

میکرودرم یکی از روش های پرطرفدار جوانسازی است که با کمک آن می توان چین و چروک های سطحی و سلول های مرده پوست را از بین برد. در این روش ماده ای به نام کریستال آلومینیوم بر سطح پوست ریخته می شود تا در ادامه با عمل سایش، سلول های مرده و چروک ها برطرف شوند. این روش دوران نقاهتی ندارد و پس از انجام آن می توان روال عادی زندگی را در پی گرفت.

میکرونیدلینگ

این روش از تأثیرگذارترین روش های جوانسازی است که منجر به افزایش قابلیت ارتجاعی و کششی پوست می شود. در این روش سوزن های کوچک به لایه دوم پوست وارد شده و با تحریک آنها منجر به تولید کلاژن و الاستین می شود. رفع چین و چروک، ضایعه ها و لک های پوستی از فواید این روش است.

هایفوتراپی

اگر پوستی شل و یا افتاده دارید، هایفوتراپی یک گزینه ایده آل برای لیفت و سفت کردن پوستتان خواهد بود. این روش جوانسازی پس از معرفی با استقبال بسیار خوبی از سوی متقاضیان زیبایی مواجه شد. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی بوده و با وارد کردن کمی گرما به لایه های زیرین پوستی منجر به کلاژن سازی و جوانسازی می شود.

ادامه خبر

با پلک های پف دار و افتاده چه کنیم؟

درمان پلک های پف دار 

چشم ها کانون توجه هستند و قطعاً در معاشرت ها، بیشترین حالت ها را نشان خواهند داد. با افزایش سن، پوست اطراف چشم که از حساس ترین پوست های صورت است، طراوت، تازگی و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست، افتادگی آن را در پی خواهد داشت. از این رو زنان و مردان در سنین میانسالی با افت چهره و ظاهر شدن گرد پیری بر روی صورتشان مواجه می شوند. در روال پیری پوست اطراف چشم، پلک ها به آهستگی پف کرده و هاله هایی تیره در اطراف آن شکل می گیرد.

این روزها ماسک ها و کرم های دور چشم زیادی برای درمان تیرگی ها و افتادگی های پوستی به بازار آمده است اما گاهی اوقات این نوع درمان ها جوابگو نخواهد بود. در این شرایط باید به دنبال راه اساسی تری برای درمان بود.

جراحی پلک، راهی دائمی و مطمئن برای جوانی چشم های شما

قوام بافت های نگهدارنده اطراف چشم ها را زیبا و گیرا می کند و در صورت از دست رفتن این استحکام و قوام، پلک ها آویزان و شل می شوند. بروز این اتفاق، منجر به از دست رفتن طراوت و جذابیت چهره و در برخی از افراد موجب کم شدن میدان بینایی می شود. در این شرایط جراحی زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی درمانی ایده آل و مناسب برای افراد خواهد بود. البته در برخی از مواقع مراجعه کنندگان به منظور بلفاروپلاستی خانم ها و آقایان جوان زیر 35 سال هستند که بر اثر عوامل موروثی دارای پلک های پف دار هستند.

جراحی پلک چگونه انجام میشود؟

بر خلاف تصور برخی از افراد، بلفاروپلاستی جراحی دردناکی نیست و با بی هوشی موضعی انجام می شود. در این روش شکافی بسیار ظریف در سطح پلک ها ایجاد می شود و در ادامه چربی و پوست های آویزان برداشته می شود. سپس متخصص با دقت و ظرافت بالا بر روی شکاف ایجاد شده بخیه های جذبی می زند.

بلفاروپلاستی چه مزایایی دارد؟

 • جوان تر جلوه کردن چهره
 • افزایش میدان بینایی در افرادی که به افتادگی شدید پلک دچار هستند
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • ماندگاری و دوام بالا (گاهی تا پایان عمر)
 • دوران نقاهت کوتاه
 • عدم نیاز به بستری شدن

دوران نقاهت در بلفاروپلاستی چگونه است؟

ممکن است پس از انجام جراحی، در پلک ها احساس درد و سفت شدگی داشته باشید در این شرایط می توانید با استفاده از مسکن های معمول بر درد غلبه کنید. پزشک معالج به شما توصیه می کند تا برای نرم نگه داشتن برش های جراحی از پماد استفاده کنید که باید تا چند روز نخست به این توصیه گوش دهید. استفاده از کمپرس سرد هم از راه های مقابله با تورم پلک ها است. در صورتی که در چشم هایتان احساس خشکی داشتید، می توانید از قطره های چشمی استفاده نمایید.

آیا راه دیگری به غیر از بلفاروپلاستی وجود دارد؟

در صورتی که پیری اطراف چشم زیاد نباشد، می توان آن را با روشی آسان تر و کم هزینه تر کنترل کرد. تزریق بوتاکس یک روش مناسب برای افراد بالای 25 سال است که به تازگی متوجه چین و چروک اطراف چشم خود شده اند. با کمک بوتاکس می توان پلک های بالایی را سفت کرد و طراوت چشم ها را بیشتر نمود.

در این روش که عموماً برای بهتر کردن اوضاع پلک ها و بالا بردن ابرو ها انجام می شود، ماده بوتاکس به عضله بالایی دور چشم تزریق می شود. بالا رفتن عضلات بزرگ پیشانی و عضلات فرونتالیس موجب می شود تا  چشم ها و ابروها جلوه بیشتری پیدا کنند.

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس زیر نظر متخصصان انجام می شود و کیفیت بوتاکس مورد استفاده تضمین خواهد شد. مواد مصرفی در کلینیک تندیس کاملاً معتبر بوده و هیچ گونه عارضه و یا حساسیتی را در پی نخواهند داشت.

ادامه خبر

با تزریق بوتاکس تعریق بدنتان را کنترل کنید

تزریق بوتاکس

به هیچ عنوان نمی توان گفت که تعریق بدن نشانه بدی است. این فرآیند کاملاً طبیعی بوده و نشان دهنده سلامت بدن فرد است. تنظیم آب و دمای بدن، دفع سموم و نرم نگه داشتن پوست از ویژگی های مثبت عرق کردن است. پس به هیچ عنوان نمی توان آن را امری نامطلوب دانست؛ اما در برخی از افراد، بالا بودن سطح تعریق بدن به مشکلی غیر قابل کنترل و ناخوشایند تبدیل می شود.

شاید از نظرتان این امر آن چنان هم اهمیتی نداشته باشد، اما باید بدانید که تعریق بیش از اندازه در برخی از افراد با عواقب بسیار بدی همراه است. از دست رفتن اعتماد به نفس، ایجاد دلهره و اضطراب و وسواس از رایج ترین نتایج تعریق زیاد است که در افراد بسیار زیادی که با این مشکل مواجه هستند، دیده می شود.

شاید از خودتان بپرسید که چطور تعریق می تواند زندگی روزمره را با مشکل مواجه کند. دانش آموزی را تصور کنید که به دلیل تعریق زیاد کف دست در زمان نوشتن تکالیف با مشکل مواجه است و یا خانمی که به دلیل تعریق زیر بغل هیچ وقت نمی تواند لباس های رنگ روشن بپوشد یا آقایی که به دلیل عرق کردن بیش از اندازه با مشکل بوی بدن مواجه است. تمامی اینها مواردی است که می تواند زندگی فرد را از کیفیت مطلوب دور کند.

هایپرهیدروزیس چیست؟

برخی از افراد بر این باورند که تعریق بیش از اندازه یک امر کاملاً بدیهی و طبیعی است، در صورتی که در علم پزشکی به این مشکل هایپرهیدروزیس می گویند. این عارضه که نسبتاً در تمام جهان همه گیر است، غیر قابل کنترل بوده و در بخش های مختلف بدن دیده می شود. افزایش دما و استرس از مواردی هستند که منجر به افزایش تعریق می شوند. عموماً شرایط فیزیولوژیکی و ارثی از موارد تأثیرگذار بر میزان تعریق هستند. به طوری که نتوان هایپرهیدروزیس را به درستی کنترل کرد باید منتظر عفونت های پوستی، بوی بد بدن و تغییر فلور طبیعی پوست ماند.

اهمیت این مشکل تا جایی است که سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 2004 میلادی، تزریق بوتاکس را به عنوان راهکاری مناسب برای خلاصی یافتن از تعریق بیش از اندازه معرفی کرد. در حال حاضر بوتاکس یک راهکار مناسب برای برای نجات افرادی است که از عارضه هایپرهیدروزیس رنج می برند.

افرادی که به منظور کنترل تعریق، بوتاکس درمانی می کنند، 82 الی 87 درصد از میزان تعریقشان را کاهش می دهند. نتایج درمان هم 2 تا 4 روز پس از تزریق مشخص خواهد بود، اما نتایج مطلوب آن پس از گذر 2 هفته کاملاً به چشم می خورد. بعضی از افراد تصور می کنند که ممکن است تزریق بوتاکس سلامت بدنشان را به خطر بیاندازد، در صورتی که این یک باور اشتباه است! افرادی که از تعریق زیاد رنج می برند می توانند با تزریق مداوم بوتاکس تا حدود بسیار زیادی نشانه ها و علائم عارضه هایپرهیدروزیس را کنترل و درمان نمایند.

مزایای بوتاکس برای کنترل تعریق

 • درمان عارضه با کمترین میزان عوارض جانبی
 • تأثیرگذاری مطلوب به همراه ماندگاری
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • مشهود شدن نتیجه درمان در مدت زمانی کوتاه پس از تزریق
 • عدم نیاز به دوران استراحت و نقاهت
 • کاهش دهنده خطر ابتلا به بیماری های پوستی

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس بیش از هر چیز به سلامت، شادابی و زیبایی شما می اندیشیم. بوتاکس درمانی یکی دیگر از خدمات مجموعه ما است که سعی کردیم با ارائه آن کمک شایانی به سلامت روح و جسم افرادی بکنیم که از این عارضه رنج می برند. شما می توانید پیش از درمان با متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس مشورت کنید و در صورت صلاح دید پزشک، به منظور بوتاکس درمانی اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 88366080-021 تماس حاصل فرمایید.

ادامه خبر

تزریق ژل و بوتاکس

آیا می توان برای تزریق ژل و بوتاکس به سالن های زیبایی اعتماد کرد؟

همه ما دیر یا زود طعم پیری را مزه خواهیم کرد. اما واقعاً باید با پا به سن گذاشتن خود را فراموش کنیم؟

می توانید بسیار قدرتمند رفتار کنید و با ساختن چهره ای جوان و روحیه ای شاد به خود و دیگران القا کنید که می توان با عملکردی درست روند پیری را تا مدت های بسیار زیاد به تعویق انداخت.

انسان ها مجموعه ای از حالات مختلف هستند. همه ما حالات مختلفی مانند خنده، گریه، اخم و عصبانیت را تجربه می کنیم که این حالات در طولانی مدت موجب ظهور خطوط مختلف در چهره می شود. البته موارد دیگری مثل ژنتیک، حساسیت پوست و الگوی نادرست زندگی هم در ظاهر شدن این چین و چروک ها نقش خواهند داشت. سؤالی که برای افراد خصوصاً میانسالان پیش می آید این است که با این خطوط ظاهر شده چه باید کرد؟ تزریق ژل و بوتاکس یک راهکار مناسب برای افرادی است که از پیری گریزانند. در ادامه با ما باشید تا در مورد بوتاکس و ژل بیشتر با شما صحبت کنیم.

گفتنی هایی در مورد بوتاکس

بوتاکس که ترکیباتی فلج کننده دارد، عموماً در نواحی از صورت مثل پیشانی، بین ابروها و دور چشم تزریق می شود. این تزریق با رفع اسپاسم عضلات و فلج کردن آنها از انقباضشان جلوگیری می کند. عموماً تزریق بوتاکس بین 3 تا 6 ماه دوام دارد. با این تزریق چهره جوان تر و زیباتر شده و از بروز چین و چروک در صورت جلوگیری می کند. البته این روزها تزریق بوتاکس در بین جوانان هم رایج شده است، زیرا این روش نسبتاً غیر تهاجمی برای بالا بردن ابرو ها در جوانان هم کاربرد دارد. در چند سال اخیر تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل مناسب برای زیبایی بخشی هرچه بیشتر در بین بازیگران هالیوودی هم کاربرد پیدا کرده است.

گفتنی هایی در مورد ژل

ژل ها که خاصیت پرکنندگی دارند، برای زیباتر شدن هرچه بیشتر صورت مورد استفاده قرار می گیرند. با کمک ژل ها می توان شیارهایی که بر اثر چروک در پوست ظاهر می شوند را پر کرد. البته این تنها کاربرد ژل ها نیست. از آنها برای برطرف کردن گودی چشم، حجم دهی به لب ها، برطرف کردن لاغری دست ها، حجم دهی به گونه، حجم دهی به چانه و بر طرف کردن فرورفتگی ها و ضایعاتی مثل سالک نیز استفاده می شود. ژل ها با دو عنوان دائم و موقت مورد استفاده قرار می گیرند. ژل های موقت بین 6 تا 18 ماه و نوع دائمی آن تا 6 سال دوام دارند.

تزریق ژل و بوتاکس در سالن های زیبایی ممنوع

متأسفانه برخی از مراجعه کنندگان ما در کلینیک تندیس، افرادی هستند که در گذشته در سالن های زیبایی تزریق ژل و بوتاکس انجام داده اند. این عملکرد با نتایج بدی برایشان همراه بوده است. این تزریقات که ناراحتی های پوستی و حساسیت های شدیدی برایشان در پی داشته است، آنها را نسبت به تزریق در یک مجموعه معتبر هم مردد کرده است.

ما توصیه می کنیم هیچ گاه برای تزریق ژل و بوتاکس به سالن های زیبایی مراجعه نکنید! زیرا اکثراً در این سالن ها از مواد چینی بی کیفیت استفاده می شود که این مسئله موجب بروز نارحتی های پوستی و حساسیت در افراد خواهد شد. متأسفانه از آنجایی که بوتاکس استفاده شده در سالن های زیبایی چینی بوده و به طبع قیمت پایین تری دارند، با استقبال بیشتری از سوی برخی از افراد مواجه می شوند. در صورتی که اگر در مورد عوارض استفاده از مواد چینی مطلع شوند، قطعاً مراکز معتبرتری را برای تزریق ژل و بوتاکس انتخاب خواهند کرد.

اگر به سلامت پوست و بدنتان اهمیت می دهید، بهتر است تا تزریق ژل و بوتاکس را در مراکزی انجام دهید که زیر نظر سازمان نظام پزشکی قرار دارند. کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با بهره گیری از متخصصان و کارشناسان زیبایی به خوبی بر میزان لازم برای تزریق ژل و بوتاکس واقف هستند و این درمان را به گونه ای انجام می دهند که چهره حالتی مصنوعی به خود نگیرد. در صورتی که قطعاً در سالن های زیبایی هیچ فرد متخصصی وجود نخواهد داشت و تزریق با توجه به تجربیات فردی صورت می گیرد.

ادامه خبر

لیفت صورت با نخ

راه رسیدن به چهره‌ای ایده‌آل

لیفت صورت عملی است که با هدف جوانسازی پوست انجام می‌شود. لیفت به طور کامل شامل ایجاد برش در نواحی خط مو، فک و گوش‌ها برای کشیدن پوست است.

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های لیفت صورت لیفت با نخ است که به دلیل نتایج خوبی که بیماران از آن گرفته‌اند طرف‌ داران زیادی پیدا کرده است. در کلینیک پوست و مو تندیس نیز لیفتینگ صورت با نخ انجام می‌شود که مهم‌ترین مزیت آن این است که این کار توسط افراد متخصص و با تجربه صورت می‌گیرد. پیش از اقدام در جلسه مشاوره عکس‌هایی تهیه و سپس در مورد روش درمانی تصمیم گیری می‌شود. مطمئن باشید در این کلینیک بهترین شیوه برای شما در نظر گرفته خواهد شد. اگر پزشک تشخیص دهد که این شیوه نتیجه مطلوب را روی پوست شما ندارد، به طور حتم روش مناسب را جایگزین خواهد کرد.

لیفت و کشیدن پوست با نخ چگونه انجام می‌شود؟

در این شیوه محل مورد نظر باید بی حس شود که این کار با کرم موضعی یا تزریق بیهوشی انجام می‌شود. به طور کلی این عمل در پنج مرحله انجام می‌شود که شامل وارد کردن، استقرار، مهار، تعلیق و تثبیت است.

در این فرآیند هیچ برشی ایجاد نمی‌شود و جای زخمی باقی نخواهد ماند. تنها یک برش خیلی کوچک در بخش تمپورال لازم است تا سر نخ‌ها در پوست قرار گیرند. طول این درمان بین ۳۰ تا 6۰ دقیقه است. بعد از اتمام عمل، فرد می‌تواند در کمتر از ۴۸ ساعت فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. برای بهبود به دو هفته زمان نیاز است.

انواع نخ برای کشیدن پوست

 • نوعی از نخ‌ها هستند که فقط چند سانتی‌مترند و برای تمام قسمت‌های بدن می‌توان از آنها استفاده و پوست را سفت کرد.
 • نوع دیگر با نام کُگ یا دندانه‌دار در اندازه ۶ تا ۱۲ سانتی‌متر است که روی آن قلاب‌های کوچکی برای چنگ انداختن پوست و کشیدن آن وجود دارد.

جنس نخ‌ها نیز متنوعند. از آن جمله می‌توان به نخ سیلوئت کلاسیک که فناوری خود محکم شونده‌ای در آن به کار رفته است که به ثابت نگه داشتن پوست کمک می‌کند نام برد. همچنین، Tightening Thread نخی پروتئینی است و ضخامت کمی دارد و کلاژن سازی را در پوست تحریک می‌کند.Lifting Threads  نخی است که اثرگذاری خیلی سریعی دارد.

 

مزایای لیفت با نخ

 • روشی غیر تهاجمی است.
 • نخ‌ها از مؤثرترین شیوه‌ها برای کشیدن و سفت کردن پوست هستند.
 • با این روش قسمت‌های کوچک دارای چربی در پایین صورت و بدن قابل حذف هستند.
 • نخ‌ها پوست را با تولید کلاژن‌ جدید تحریک می‌کنند.
 • حتی این شیوه می‌تواند در تجزیه و تحلیل چربی و لاغری مؤثر باشد.
 • از آن می‌توان در تمام قسمت‌های بدن استفاده کرد.
 • این روش کاملاً سلامت است و نخ مورد استفاده در آن همان نخی است که سال‌ها است در جراحی‌ها به کار می‌رود. نخ‌ها کاملاً قابل جذب هستند و اصلاً جای نگرانی در این مورد وجود ندارد.
 • بیمار پیش از عمل نیاز به هیچ آمادگی خاصی ندارد.
 • هیچ جای زخمی بعد از عمل مشاهده نخواهد شد.
 • نخ‌‌ها به هیچ وجه قابل دیدن و لمس کردن نیستند.

موارد استفاده از این روش

 • صورت، گونه‌ها و فک
 • اطراف لب و بینی
 • درمان افتادگی ابرو و پیشانی
 • پر کردن خطوط عمیق روی پوست مانند خط خنده و خط اخم
 • درمان چین و چروک صورت
 • لیفت گردن و درمان افتادگی پوست آن
 • سفت کردن سینه‌ها
 • درمان افتادگی پوست در هر نقطه‌ای از بدن مانند شکم، باسن، بازوها و کشاله ران
 • رفع چروک‌های عمودی و افقی پیشانی

عوارض این روش

 • خونریزی، حساسیت و قرمزی پوست شایع‌ترین عوارض این شیوه هستند. اما این عوارض موقتی هستند و در عرض چند هفته از بین خواهند رفت.
 • احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد.
 • واکنش‌های حساسیتی نیز در این روش مشاهده شده‌اند.
ادامه خبر