داشتن پوست براق

 همه دوست دارند که مو و ناخن هاشون همیشه براق باشه. اما پوست براق؟ هیچکس طرفدارش نیست.

به گزارش وبسایت اَلی انگلستان اگر در اواسط روز احساس کردید که پیشانی شما بیش از اندازه براق شده باید غدد ترشح چربی پوستتان را سرزنش کنید. وظیفه ی این غدد ترشح سبوم یا چربی است که در نهایت باعث چرب و براق به نظر رسیدن پوستتان میشود.

احتمالا خودتان متوجه شدید که این چربی در ناحیه ی پیشانی, بینی و چانه ی شما بیشتر از بقیه ی نواحی است. دلیل این تفاوت این است که غدد مسئول ترشح چربی در این ناحیه بیشتر و متمرکزتر هستند.

در فصل تابستان مشکل براقی پوست برای خیلی از افراد بیشتر و شدیدتر میشود. زیرا در طول تابستان تعریق افزایش پیدا میکند و دنبال آن پوست چربی بیشتری نیز ترشح میکند.

مشکل چربی اضافه و براقی پوست در بسیاری از افراد با سنین مختلف و نژادها و رنگهای پوست متفاوت وجود دارد. اما نوجوانان و افرادی که در نیمه ی اول دهه ی بیست سالگی خود به سر میبرند به طور چشمگیری بیشتر از بقیه ی افراد با این موضوع درگیر هستند.

اما خبر خوب این است که راه حل و محصولات بسیار زیادی برای کاهش و کنترل چربی و براقی پوستتان وجود دارد.

دومین خبر خوب این است که زنان با پوست چرب و براق دیرتر از بقیه ی افراد پیر میشوند و آثار کهنسالی دیرتر از بقیه ی زنان در صورتشان پدیدار میشود. پس شاید این براقی اکنون باعث آزار شما باشد اما مطمئن باشید که در آینده شکرگزارش خواهید بود.

در ادامه چند روش ساده و مفید برای کاهش چربی اضافه و براقی پوست را به شما معرفی میکنیم.

 • صورتتان را دو بار در روز بشویید.

یک شوینده ی مناسب پوستتان پیدا کنید و در صبح و شب پوستتان را با آن شستشو دهید. یک شوینده ی خوب میتواند براقی و چربی اضافه را کاهش دهد. همچنین میتوانید از ماسکهای پاک کننده برای پاکسازی عمیق پوستتان استفاده کنید. شاید وسوسه شوید که هربار صورتتان براق شد شستشو انجام دهید, اما به شدت از اینکار بپرهیزید. شستشوی بیش از حد منافذ پوست را تحریک میکند و ترشح چربی افزایش پیدا میکند. در نتیجه پوست شما سریعتر و بیشتر براق میشود.

 • از تونر استفاده کنید.

پس از شستشوی پوستتان از یک تونر مناسب برای پاکسازی کامل پوستتان از چربی, آلودگی, و مواد آرایشی استفاده کنید. تونرها بدون اینکه به لایه ی سطحی پوست آسیب برسانند پوست را پاکسازی میکنند.

 • از مرطوب کننده ها نترسید.

در طول شستشو و پاکسازی, ممکن است پوست رطوبت خود را از دست دهد. استفاده از مرطوب کننده ها میتواند این رطوبت از دست رفته را به پوست بازگرداند. بهترین گزینه یک کرم مرطوب کننده فاقد چربی است که دارای فاکتورهای محافظت در برابر آفتاب باشد. به این ترتیب هم رطوبت مورد نیاز پوستتان را تامین میکنید و هم از آن در برابر آفتاب محافظت میکنید.

 • استفاده از مرطوبت کننده ها در شب را فراموش نکنید.

از یک مرطوب کننده ی مناسب برای تمیز نگه داشتن منافذ پوست استفاده کنید. میتوانید از ژل های مرطوب کننده که دارای مقادیری پودر مات کننده هستند استفاده کنید. به این ترتیب پوستتان همیشه شاداب, جوان و مات خواهد بود.

منبع

ادامه خبر

مراقبت های پوستی برای درمان چروک

مراقبت های پوستی برای کنترل و درمان چروک در دهه‌ی ۴۰ سالگی شما، میتواند برای حفظ پوستی جوان و زیبا کمک موثری نماید. پیشرفت های چشمگیری که در امروزه در زمینه ی محصولات و مراقبت های پوستی به انجام رسیده، میتواند به شما کمک کند تا در دوران ۴۰ سالگی پوستی صاف و شفاف و جوان داشته باشید.

در ادامه به چند مورد از مشکلات پوستی مربوط به این دوران و راه های درمان و کنترل آنها میپردازیم. شما میتوانید با به کارگیری این روشهای نه چندان سخت، لطافت و جوانی را به پوست خود بازگردانید.

 • خشکی پوست در ۴۰ سالگی

با بالا رفتن سن، تولید و ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون در بدن کاهش میابد و در نتیجه سلول های پوستی میزان کمتری سبوم یا چربی ترشح میکنند. چربی برای حفظ ظاهر شاداب و تامین لطافت پوست ضروری است.

کاهش تولید هورمونهای استروژن و پروژسترون همچنین سبب کاهش روند سلولسازی در سطح پوست میشود. و به این ترتیب ممکن است پوست شفافیت خود را از دست داده و ظاهری کدر پیدا کند.

 • نشانه‌هایی از پیری پوست

بالا رفتن سن و پیری بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است.

با بالا رفتن سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش میابد، لک ها، منافذ باز و چروک های پوست بیشتر میشوند و پوست ظاهری کدر و تیره به خود میگیرد.

 • چهار روشی که به کمک آنها میتوان از این تغییرات جلوگیری کرد.

1)آلودگی ها را از روی پوست پاک کنید

 انتخاب یک شوینده‌ی مناسب با خاصیت لایه برداری ملایم میتواند کمک زیادی به زدودن سلولهای مرده‌ی سطح پوست و شفافسازی پوست شما کند. همچنین میتوانید منافذ باز پوست را به صورت عمقی از آلاینده‌های محیطی و آرایشی پاک کنید.

2) حفظ رطوبت پوست کلید اصلی زیباییی است. حداقل روزی یکبار مرطوب کننده ای با قابلیت ضدآفتابی استفاده کنید, تا ضمن تامین رطوبت مورد نیاز پوست, از آن درمقابل عوامل آسیبزای اشعه خورشید محافظت کند.

3) با استفاده از یک سرم تاثیر مرطوب کننده را چند برابر کنید. شما میتوانید درمان لک ها و یا خشکی پوست خود را با استفاده از سرم پوستی به یک مرحله جلوتر ببرید. میتوانید با استفاده از سرمها در دو نوبت صبح و عصر رطوبت مورد نیاز پوست خود را تامین کنید. ترکیبات دارای گلیسیرین (که رطوبت هوا را به پوست شما منتقل میکند) و نیاسینامید و ان استیل گلوکزامین (که عوامل لایه بردار موثر و مناسبی هستند) میتواند به حفظ رطوبت و جوانی پوست شما کمک کند..

4) شب بهترین زمان برای مراقبتهای پوستی است. پوست در شب به ترمیم خود میپردازد. بنابراین مصرف یک مرطوب کننده‌ی مغذی حاوی پپتید  میتواند به روند جوانسازی پوست و کاهش و درمان چین و چروک کمک کند.

5) کرم دور چشم استفاده کنید. میتوانید برای کاهش چروکهای دور چشم و روشن کردن رنگ پلکها از کرم های دور چشم استفاده کنید. مقدار کمی از کرم را با استفاده از نوک انگشت خود، از سمت گوشه‌ی داخلی به گوشه‌ی خارجی به صورت ضربه‌ای پخش کنید تا جذب و تاثیر آن به بیشترین میزان ممکن برسد.

6) با به کار گیری این ترفندها و مصرف مداوم کرم ضد چروک همه را در حدس سنتان به اشتباه می‌اندازید.

منبع

مراغبت های پوستی

ادامه خبر

مراقبت های ضروری مو در فصل تابستان

نور خورشید، هوای گرم و خشک و کلر و نمک موجود در آب استخر و دریا از عواملی هستند که در فصل تابستان سلامت موهای شما را در سه ماه‌ی تابستان به خطر می‌اندازند. بیشتر افراد در این فصل از موخوره، پوست سر چرب و ظاهر کدر و بی‌حالت موهای خود ناراضی‌اند.

با این حال، شما میتوانید با به کارگیری ترفندهایی ساده شانس بیشتری برای حفظ ظاهر زیبا و سلامت موهای خود داشته باشید.

 • موهای خیلی بلند خود را کوتاه کنید.

برای بیشتر افراد تابستان فصل راحتی برای بلند کردن و بلند نگه داشتن موهاست. اما قبل از آنکه متوجه شوید با مشکل خشکی و گره خوردگی موها مواجه میشوید.

تابش شدید نور خورشید در تابستان میتواند روی قسمتهای مختلف بدن ما تاثیر مخرب به جا بگذارد؛ ساقه‌ی مو هم از این قضیه مستثنی نیست.

با روند رویش و رشد و افزایش طول موها، دوشاخگی نوک مو تا ساقه نیز افزایش پیدا میکند. بنابراین باید به یاد داشته باشید که موهای دوشاخه را در همان ابتدا کوتاه و از گسترش آن جلوگیری کنید.

 • روغن نارگیل را فراموش نکنید.

مو هم مانند سایر قسمتهای بدن شما در برابر اشعه‌ی فرابنفش خورشید (UV) به مراقبت نیاز دارد.

همچنین بیشتر افراد به اشتباه تصور میکنند که موهای ما از پوست سر در برابر اثرات مخرب آفتاب حفاظت میکند. اما این تصور درست نیست! پوست و موی سر به یک اندازه در برابر اشعه‌ی خورشید آسیب‌پذیرند و به یک اندازه به مراقبت نیاز دارند.

روغن نارگیل عامل بسیار مفید و موثری برای جلوگیری از آفتاب سوختگی موها و پوست سر شماست.

روغن نارگیل نه تنها یک آنتی اکسیدان موثر و قوی است، بلکه به صورت طبیعی دارای عوامل مراقبتی در برابر آفتاب (SPF) است که میتواند به راحتی پوست سر و ساقه و ریشه‌ی موی شما را از آفتاب سوختگی در امان نگه دارد.

شما میتوانید روغن نارگیل را به پوست سر و موهای نمدار خود ماساژ دهید و بدون نگرانی در ساحل استراحت کنید و از اثرات مفید و معجزه‌آسای نور آفتاب لذت ببرید.

 • نه به شستشوی روزانه‌ی موها

پزشکان و متخصصان پوست و مو به هیچ عنوان شستشوی روزانه‌ی موها با شامپوهای شیمیایی را توصیه نمیکنند.

برخلاف تصور عموم، شستشوی مدوام موها ترشح و تولید چربی را در پوست سر افزایش میدهد. به این ترتیب پوست سر شما همیشه چرب و ساقه و‌ نوک موهایتان خشک و شکننده خواهد شد؛ که اصلا ظاهر زیبا و خوشایندی نیست.

به جای شستشوی روزانه‌ی موهای خود، میتوانید از شامپوهای مخصوص موهای چرب که درصد چربی کمتری دارند استفاده کنید. این شوینده ها بدون خشک کردن ساقه‌ی مو به صورت موثری چربی پوست سر را کاهش داده و ظاهری زیبا به پوست سر و ساقه‌ی موی شما میبخشد.

اگر از آن دسته افراد هستید که ترجیح میدهید از مواد ارگانیک و دست‌ساز استفاده کنید، این ترکیب میتواند به صورت موثر چربی پوست سر شما را کنترل کند:

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با آبِ یک لیموی تازه مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را به پوست سر خود بمالید. مخلوط را به مدت ۵ دقیقه به پوست ماساژ داده و سپس با آب خنک آبکشی کنید. میتوان برای به دست آوردن بهترین نتیجه این کار را هفته‌ای یکبار تکرار کنید.

 • آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

ما انسانها نیز مانند دیگر موجودات زنده برای ادامه‌ی حیات به آب نیازمندیم. بدون شک نمیتوان اثرات مهم و حیاتی نوشیدن آب و تامین آب مورد نیاز بدن مخصوصا در این ۳ ماهه‌ی گرم سال را نادیده گرفت.

میزان آب مورد نیاز بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. درگذشته پزشکان معتقدند بودند که نوشیدن ۸ لیوان آب در روز میتواند نیاز بدن هر فرد را تامین کند. اما آزمایشات و تحقیقات جدید نشان داده که این میزان آب برای تامین نیاز بدن اصلا کافی نیست. مطمئن ترین و مورد تایید ترین روش برای تسخیص این که به اندازه‌ی کافی آب به بدنتان میرسانید این است که به رنگ ادرارتان توجه کنید. ادرار یک بدن سالم با آب کافی معمولا بی رنگ است. آب علاوه بر اینکه احساس خوبی به شما میدهد، بهترین و قویترین عامل دفاعی در برابر پیری و کهولت نیز هست.

اما بدون توجه به فصل و زمانی که در آن هستید، فراموش نکنید مهمترین عامل برای حفظ سلامت و زیبایی موهای شما، آرامش و کنترل استرس شماست. سعی کنید زمانی در روز را به حفظ آرامش و تامین انرژی روحی بپردازید.

با رعایت این چند ترفند ساده موهایی سالم و زیبا خواهید داشت

منبع

ادامه خبر

خانه

[vc_row css=".vc_custom_1535460112502{background-color: #1e73be !important;}"][vc_column][vc_custom_heading text="عنوان سایت" font_container="tag:h1|text_align:right"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_btn title="تزریق بوتاکس" color="blue" i_icon_fontawesome="fa fa-snowflake-o" add_icon="true" link="url:http%3A%2F%2Fclinictandis.com%2Fcategory%2F%25D8%25AE%25D8%25AF%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A8%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C%2F%25D9%25BE%25D9%2588%25D8%25B3%25D8%25AA%2F%25D8%25AA%25D8%25B2%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2582-%25D8%25A8%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25A7%25DA%25A9%25D8%25B3%2F|||"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_btn title="تزریق بوتاکس" color="blue" i_icon_fontawesome="fa fa-snowflake-o" add_icon="true" link="url:http%3A%2F%2Fclinictandis.com%2Fcategory%2F%25D8%25AE%25D8%25AF%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A8%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C%2F%25D9%25BE%25D9%2588%25D8%25B3%25D8%25AA%2F%25D8%25AA%25D8%25B2%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2582-%25D8%25A8%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25A7%25DA%25A9%25D8%25B3%2F|||"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_btn title="تزریق بوتاکس" color="blue" i_icon_fontawesome="fa fa-snowflake-o" add_icon="true" link="url:http%3A%2F%2Fclinictandis.com%2Fcategory%2F%25D8%25AE%25D8%25AF%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A8%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C%2F%25D9%25BE%25D9%2588%25D8%25B3%25D8%25AA%2F%25D8%25AA%25D8%25B2%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2582-%25D8%25A8%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25A7%25DA%25A9%25D8%25B3%2F|||"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_btn title="تزریق بوتاکس" color="blue" i_icon_fontawesome="fa fa-snowflake-o" add_icon="true" link="url:http%3A%2F%2Fclinictandis.com%2Fcategory%2F%25D8%25AE%25D8%25AF%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25AA-%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A8%25D8%25A7%25DB%258C%25DB%258C%2F%25D9%25BE%25D9%2588%25D8%25B3%25D8%25AA%2F%25D8%25AA%25D8%25B2%25D8%25B1%25DB%258C%25D9%2582-%25D8%25A8%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25A7%25DA%25A9%25D8%25B3%2F|||"][/vc_column][/vc_row]
ادامه خبر