سوخت و ساز کالری در شب

آیا ما به طور طبیعی کالری بیشتری در شب میسوزانیم؟

یافته ها بر اساس یک مطالعه سه هفته ای است که تغییرات متابولیسم و سوخت و ساز را در طول شبانه روز در میان 7 مرد و زن بررسی می کند. مصرف غذا در شرکت کنندگان با دقت کنترل میشود و همه شرکت کنندگان از انجام فعالیت های منجر به سوختن کالری خودداری کردند.

جین دافی, مسِول تحقیقات گفت: "ما متوجه شدیم زمانی که مردم در حالت استراحت هستند، میزان انرژی که در شب میسوزانند، با زمان روز متفاوت است."

در حقیقت، "ما در اوایل بعد از ظهر و اوایل شب در مقایسه با ساعت های صبح زود، حتی وقتی که ما همین کار را انجام می دهیم، 10 درصد بیشتر کالری میسوزانیم"

دافی، دانشمند عصب شناختی در بخش اختلالات خواب در بیمارستان بریگهام و بیمارستان زنان در بوستون، گفت که دلیل این تفاوت هنوز مشخص نیست.

او گفت: "ما پاسخی برای پرسش مطرح شده در این تحقیق نداریم. اما ممکن است بدن با این روش با درخواست انرژی مورد نیاز کمتر در بعضی از ساعات شبانه روز انرژی بیشتری ذخیره کند."

دافی و تیم او در این مطالعه 7 مرد و زن سالم و بین 38 تا 69 ساله را به مورد مطالعه قرار دارند. هیچکدام از آنها از بی خوابی یا بیماری مزمن رنج نمی برند. سیگار نمیکشند, به میزان درست و سالم قهوه مینوشند و از هیچ داروی مدامی استفاده نمیکنند.

از همه خواسته شد که در یک اتاق که از تمام نشانه های زمان جدا شده بود زندگی کنند. یعنی هیچ ساعت, اینترنت, تلفن و پنجره ای در این اتاقها وجود نداشت.

برای سه هفته، شرکت کنندگان در زمانهای مشخصی بیدار میشدند و به خواب میرفتند و این ساعت هر روز 4 ساعت غقب تر میرفت. درنتیجه زمانبندی به گونه ای بود که انگار هر شرکت کننده در طول یک هفته کل سیاره را دور میزد.

رژیم های غذایی کنترل میشد و انجام ورزش های کالری سوز مجاز نبود، و به محققان امکان تجزیه و تحلیل الگوهای متابولیسم را بدون تأثیر غذا خوردن، خوابیدن به دانشمندان میدهد.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که میزان سوخت کالری در زمان استراحت در روز در کمترین میزان و در شب در بیشترین میزان خود قرار دارد. اما هنوز جواب قطعی برای این سوال پیدا نکرده اند که آیا اگر فعالیتهای کالری سوز را نیز به این آزمایش اضافه کنیم باز هم الگوی سوخت و ساز بدن در زمانهای مختلف روز به همین ترتیب باقی خواهند ماند یا نه.

وی گفت: "اما نتایج عملی یافته های ما این است که هر گونه بی نظمی در برنامه های غذایی و خواب ممکن است منجر به افزایش وزن و چاقی شودو این دلیل میتواند دلیل منطقی برای بالا بودن آمار اضافه وزن در میان افرادی با شیفت کاری متغیر باشد."

اما چگونه این یافته ها ممکن است استراتژی برای جلوگیری از افزایش وزن به کار گرفته شود، دافی توصیه کرد: "حفظ یک برنامه منظم خواب و بیداری، و همچنین داشتن برنامه غذایی منظم و مناسب، بهترین روش است."

"منظم بودن یعنی رفتن به رختخواب و بیدار شدن و همچنین خوردن غذا، تقریبا در همان زمان هر روز"، تأکید کرد. "این تضمین می کند که ریتم های داخلی ما برای پاسخگویی به طور مطلوب به مواد غذایی که ما می خورند آغاز شده است."

اما لونا ساندون، مدیر برنامه تغذیه بالینی در دانشکده بهداشت حرفه ای دانشگاه مرکز پزشکی جنوب غربی دالاس، پیشنهاد کرده است که این یافته ها بعید به نظر می رسد به کسانی که به دنبال کنترل وزن خود هستند کمک کند. او درگیر مطالعه نبود.

ساندون گفت: "در این زمان، من فکر نمی کنم که چیز زیادی به خصوص عملی یا مفید باشد که ما قبلا به مردم نگوییم". "به عنوان مثال، ما قبلا به مردم می گفتیم که بیشتر کالری های خود را در روز به جای آن انتخاب کرده و به دنبال خواب بیشتر و بهتر باشند.

ساندون افزود: "ورزش و تمرین خوب هر زمانی از روز است" و شما کالری بیشتری را با تمرینات ذهنی خواهید سوزاند از آنچه که با افزایش کمی متابولیسم به علت ریتم های طبیعی روزانه.

او گفت: "[بنابراین] من نمی خواهم نفس خود را برای این [است] به عنوان یک استراتژی مدیریت وزن موثر است."

این مطالعه 8 نوامبر در مجله کنونی زیست شناسی منتشر شد.

منبع

سوخت و ساز کالری در شب

ادامه خبر

تفاوت بین سرفه خشک و سرماخوردگی

به گزارش سایت دلسیم سرفه های خشک ممکن است آزار دهنده و ناخوشایند باشند، اما آنها می توانند چند علت اصلی را شامل می شوند: عمدتا آلرژی (همچنین به نام رینیت آلرژیک)، سرماخوردگی و یا آنفولانزا. ما یک راهنمایی مفید برای کمک به شما در تشخیص تفاوت بین این دو تهیه کرده ایم. اما اگر در مورد سرفه خود نگران هستید، از پزشک خود برای تشخیص دقیقتر بازدید کنید.

یک علت مشترک اساسی

چه شما از سرفه آلرژیک یا سرفه مربوط به بیماری عفونی رنج می برید، در هر دو حالت "رفلکس سرفه" یکسان است. سرفه زمانی شروع می شود که انتهای عصب های خاصی در راه های هوایی شما نوعی اختلال را تشخیص دهد، سپس سیگنال های آن را به مغز ارسال می کند که چیزی در سیستم تنفسی شما دچار مشکل شده است. هنگامی که مغز شما سیگنال های به اندازه کافی برای تصمیم گیری در مورد اینکه ممکن است مشکلی در راه هوایی وجود داشته باشد دریافت کند, یک سیگنال شیمیایی را برای شروع سرفه ارسال می کند.

ارتباطات ریه و مغز همچنان باقی می ماند، مهم نیست که علت سرفه شما چیست. سرفه های مرتبط با آلرژی ممکن است بخاطر تحریک در راه های هوایی شما ایجاد شود. این تحریکها که ناشی از پاسخ ایمنی نامناسب یا بیش از حد حساس به ذرات نسبتا بی ضرر موجود در فضا (مانند گرده) است، در حالی که التهاب مربوط به سرماخوردگی و یا آنفولانزا ناشی از عفونت ویروسی است.

مقایسه سرفه های آلرژیک و سرفه های سرد و یا آنفولانزایی: زمان بندی سرفه

اگر سرفه شما به علت آلرژی ایجاد شود، بر عکس سرفه ناشی از سرماخوردگی و یا آنفولانزا، در زمان بروز علائم تغییراتی را مشاهده خواهید کرد. اگر آلرژن در بعضی شرایط آب و هوایی وجود داشته باشد سرفه های مرتبط با آلرژی ممکن است در پاسخ به تغییر در فصل شروع شود، اما نه دردیگر شرایط  فصلی و اب و هوایی. همچنین ممکن است در بعضی از شرایط متفاوت در یک روز سرفه بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است در اداره مشکلی احساس نکنید، اما به دلیل آلرژن های موجود در خانه مانند حساسیت به حیوانات یا دود سیگار, شبها شروع به سرفه کنید. سرفه های مرتبط با آلرژی ممکن است شما را برای هفته ها یا حتی ماه ها در یک زمان تحت تاثیر قرار دهد و شدت علائم ممکن است از یک روز تا روز بعدی شدیدتر و یا خفیفتر شوند.

اگر سرفه شما به علت سرماخوردگی و یا آنفولانزا رخ دهد، علائم سرفه روز به روز شدت میگیرند و پس از بهبودی به تدریج کاهش می یابد. در حالی که شما ممکن است برخی از تغییرات در علائم زمانبندی را مشاهده کنید, برای مثال شبها بیشتر از صبح سرفه کنید.

مقایسه سرفه های آلرژیک و سرفه های سرد و یا آنفولانزایی: علائم دیگر به جز سرفه

شما ممکن است با مشاهده علائم دیگر که همراه با سرفه تجربه می کنید، بتوانید علت و نوع سرفه خود را رمزگشایی کنید. در حالی که سرماخوردگی، آنفولانزا و آلرژی ها علائم رایج و مشترکی مانند عطسه و گرفتگی بینی یا آبریزش دارند، اما معمولا از جهات دیگر متفاوتند. آلرژی می تواند خارش چشم، خارش و سوزش گلو و تیرگی زیر چشم ایجاد کند.

اگر سرفه شما از سرما یا آنفولانزا ناشی شود، ممکن است احساس خستگی, کوفتگی یا درد داشته باشید، تب و یا (در صورت ابتلا به آنفلوانزا) احساس تهوع کنید. در طی ابتلا به بیماری و بعد از آن در دوران بهبود سرفه شما ممکن است از خشک به مرطوب و مخاطی - و یا بالعکس – تبدیل شود.

منبع

سرما خشک
ادامه خبر

لاغری با دستگاه کول تک

[vc_row][vc_column][vc_column_text]لاغری با دستگاه کول تک یک روش غیرتهاجمی بدون جراحی است. کولتک بر اساس ویژگی آسیب پذیری سلولهای چربی نسبت به تغییرات دمایی عمل میکند. طی این روش با فریز کردن بافتهای چربی, مرگی ک شده در سلولهای چربی ایجاد میکنیم. درمان با روش کولتک بافت اضافی چربی و سلولیت را درنواحی مختلف بدن از بین میبرد و به دیگر بافت های بدن آسیب نمیزند.

نحوه عملکرد دستگاه کولتک

این دستگاه به منظور شکل و فرم دهی و پیکر تراشی طراحی شده است. برای نیل به این مقصود هندپیس های مکنده ی دستگاه که عمل کاهش دما در آنها اتفاق می افتد برای سازگاری و مطابقت بهتر و بیشتر با شکل اندام های بدن در اندازه ها و شکلهای متفاوت و متناسب اندامهای مختلف بدن از جمله شکم, پهلو, ران, بازو و... طراحی شده اند. دما به صورت کنترل شده در ناحیه ی انتخابی بدن کاهش پیدا کرده و به این ترتیب تخریب سلولهای چربی اتفاق می افتد. تمام لوازم دستگاه در دمای بالاتر از-8 درجه سانتیگراد کار میکنند و میتوان گفت روش کولتک روشی کاملا بدون درد, غیر تهاجمی, قطعی و مطمئن برای درمان چاقی موضعی و انجام پیکر تراشی است

تعداد جلسات و مراقبت‌های بعد از انجام کولتک

تعداد جلسات توصیه شده برای هر منطقه حدود 3 جلسه می باشد. از آنجا که این روش احتیاجی به گذراندن دوره نقاهت ندارد، می توانید بلافاصله بعد از این کار به محل کار خود بازگردید.

نتیجه‌ی کولتک چه زمانی دیده می‌شود؟

بعد از طی شدن یک دوره‌ی درمان، 20 تا 30 درصد کاهش وزن در موضع درمان شده خواهید داشت. نتیجه‌ی نهایی بعد از دوماه کاملاً دیده می‌شود.

مدت زمان هر جلسه کول‌تک چه قدر است؟

مدت زمان هر جلسه توسط متخصص مربوطه تعیین میشود. با این حال می توان گفت که .هر جلسه کول تک حدوداً یک ساعت (بین 50 تا 70 دقیقه) به طول می‌انجامد

عوارض استفاده از کول‌تک چیست؟

باید بدانیم که استفاده از دستگاه هیچ عوارض جانبی برای شما به همراه ندارد. کلیه‌ی دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک تندیس دارای تاییدیه بوده و غیر تهاجمی می باشند. استفاده از این دستگاه‌ها برای مراجعین خطری به همراه ندارد. آزمایشات انجام شده بر روی دستگاه کول تک که در محیط آزمایش‌های طبیعی و مصنوعی انجام شده است، نشان دهنده‌ی بی خطر و ایمن بودن این دستگاه است.  

استفاده از کول‌تک برای چه افرادی مناسب است؟

کول‌تک برای افرادی که دارای چربی‌هایی هستند که به ورزش و رژیم، پاسخ نمی‌دهند، مناسب است. چربی های انباشته شده پس از زایمان نیز به روش کول تک به خوبی پاسخ می دهند. در صورت وجود چربی ها در پشت یا طرفین نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد. شما می توانید همین حالا با شماره 09381111710 تماس بگیرید و با مشاورین پزشکی ما به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] [video width="1920" height="1080" mp4="http://clinictandis.com/wp-content/uploads/2019/09/fc2fc1630644d0fb60eb49ad8f8bfb3212495190-1080p__18518.mp4"][/video] [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
ادامه خبر

کشف ارتباط ژنتیکی و مشکلات ریه

یک گروه تحقیقاتی بین المللی که توسط اعضای دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو رهبری می شود ارتباط ژنتیکی بین بیماری های ریه ای بین ریه و روماتیسم و ​فیبروز ریوی idiopathic را شناسایی کرده است.

یافته ها در شماره جاری مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است.

جویس لی، مدرس، دانشیار در بخش پزشکی گفت: "با کشف این ارتباط ژنتیکی، اکنون می دانیم که بیماری ریه وابسته به آرتریت روماتوئید و فیبروز ریوی وابسته به ایدئوپاتیک علل مشابهی دارند و ممکن است درمان های مشابهی داشته باشند."

آرتریت روماتوئید (RA) یک بیماری التهابی و خود ایمنی است که حدود 1 درصد از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که به طور معمول با اختلال پیشرفت، با عوارض سیستماتیک و افزایش مرگ و میر همراه است، تا 60 درصد از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید از شرایط ریوی به عنوان بیماری بینابینی ریه رنج می برند که باعث بروز زخم های پیشرفته در ریه، اختلال عملکرد ریه و مرگ می شود. بیماری های ریوی بینابینی یکی از علل عمده مرگ و میر در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید است.

فیبروز ریوی idiopathic (IPF) شایع ترین نوع فیبروز پیشرونده ریه است. با گذشت زمان، زخم بدتر می شود و تنفس عمیق دشوار میشود و ریه ها نمی توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. مدت زمان متوسط ​​ادامه حیات بیماران مبتلا به IPF سه تا پنج سال است. شناسایی و شروع به درمان بیماری قبل از اینکه زخم های ریوی پیشفت کنند و غیر قابل درمان شوند از مشکلاتی است که پزشکان هنوز موفق به حل آن نشده اند.

فرضیه ی پژوهشگران این تحقیق این بود که احتمالا یک عنصر ژنتیکی مشترک بین بیماری ریه RA-بینابینی و IPF وجود دارد. آنها برای آزمودن این فرضیه یک جمعیت متنوع از بیماران مبتلا به RA، شامل کسانی که به بیماری بینابینی ریوی دچار هستند و کسانی که به این بیماری دچار نیستند از کشورهای فرانسه، چین، یونان، ژاپن، مکزیک، هلند و ایالات متحده را جمع آوری کرده مورد مطالعه قرار دادند. تعداد افراد مورد مطالعه بیش از 6000 نفر بود.

محققان دریافتند که یک ویژگی ژنتیکی خاص، شناخته شده به عنوان MUC5B پروموتر نوع  rs35705950, که منجر به تولید افزایش قابل ملاحظه از موکوس در ریه و قوی ترین عامل خطر ژنتیکی برای فیبروز ریوی ایدیوپاتیک است، همچنین قوی ترین عامل خطر برای بیماری های ریوی بینایی است.

دیوید شوارتز، MD، رئیس بخش از پزشکی در دانشکده پزشکی گفت: "این یافته ها ما را قادر به شناسایی کسانی که مبتلا به آرتریت روماتوئید و در معرض خطر فیبروز هستند کرده. همچنین به آنها در طراحی مداخلاتی برای کنترل و پیشگیری بیماری افرادی که دچار آرتریت روماتوئید هستند و تبدیل بیماری آنها به فیبروز ریوی است."

منبع

 

ادامه خبر

اثرات قرص متفورمین در دیابت

اثرات جدید قرص متفورمین در درمان دیابت

محققان سرنخی جدید برای مکانیسم عمل داروهای اولیه در ردمان دیابت نوع 2 کشف کردند.

محققان کانادایی و بریتانیایی کشف کردند که متفورمین داروی اصلی دیابت نوع 2 ممکن است برای کمک به عملکرد بهتر سلول ها کمک کند. مطالعات آنها، که در مجله معتبر Cell منتشر شده است، دیگر اثرات احتمالی متفورمین را برای پیشگیری از انواع بیماری های مزمن، از جمله سرطان، توضیح میدهد.

به نظر می رسد که متفورمین باعث می شود که عملکرد سلول ها طوری تغییر یابد که انگار از کمبود شدید آهن رنج میبرند. گروه بیوشیمی در Université de Montréal از روش جدیدی استفاده کردند تا به طور همزمان بررسی کند که چگونه تمام فرایندهای بیوشیمیایی سلول به یک داروی جدید پاسخ میدهند. تیم UdeM با همکاری محققان موسسه فرانسیس کریک در لندن نشان دادند که متفورمین اثر گسترده ای بر توزیع آهن در سلول ها دارد و منجر به تغییر پروسه های بیوشیمیایی ضروری در سلول می شود.

تکنولوژی اصلی که این کشف را امکان پذیر ساخت، در آزمایشگاه استاد استفن میشنیک، یک استاد بیوشیمی در UdeM ، توسعه یافته است. دکتر میشنیک گفت: "اگر می خواهید بدانید که یک داروی یا هر مولکول دیگری در بدن چه کار می کند، باید همه چیز را در سلول های آن در یک زمان بررسی کنید."

"امروز راه های متعددی برای این کار وجود دارد، اما روش ما، نام hdPCA، روشی بسیار ساده برای انجام و تفسیر، غیر تهاجمی و ارزان است؛ و می تواند در تقریبا هر آزمایشگاهی با حداقل امکانات انجام شود." این روش می تواند به سرعت پیش بینی و تایید کند که چگونه یک دارو ممکن است سلول ها را تحت تأثیر قرار دهد."

برام استینن، از دانشگاه biochemist UdeM میگوید: "ما انتخاب کردیم از متفورمین استفاده کنیم، عمدتا به این دلیل که که هیچ مکانیسم واضحی از عمل ندارد و یک نمونه جالب برای آزمایش بود."

"پیگیری اثرات متفورمین بر روی هوموتازای آهن یکی از نکات قوت این مطالعه بود. ارتباط بین متابولیسم آهن و دیابت موضوع جالب توجهی برای دانشمندان به شمار می آمد، اما هیچ کس تا به حال اثر ضددیباتی متفورمین در سلول های زنده مرتبط با هوموتازای آهن را اثبات نکرده بود." مارکوس رالرس، عضو Biochemist در فرانسیس کریک، افزود: " متابولیسم گلوکز به احتمال زیاد به طور تکامل یافته از واکنش های شیمیایی وابسته به آهن ظاهر می شود؛ چنین روابط شیمیایی در تکامل ناپدید نمی شوند."

منبع

  اثرات جدید قرص متفورمین
ادامه خبر

تنفس از بینی و کمک به حافظه

تاریخ:

    اکتبر 22، 2018

منبع:

موسسه     کارولینسکا

طبق گزارش سایت ساینس دیلی و گزارش محققین موسسه Karolinska در سوئد در مجله علوم اعصاب گزارش می کنند که  نحوه تنفس ما ممکن است چگونگی حفظ خاطرات و اطلاعات در مغز را تحت تاثیر قرار دهد.ما خاطرات خود را تقویت می کنیم (منظور تقویت و تثبیت خاطرات است). اگر برای به حافظه سپردن مجموعه ای از بوی ها، به جای دهان از طریق بینی نفس بکشیم، آنها را بهتر به یاد می سپاریم.

تحقیقات در مورد چگونگی تاثیر تنفس بر به حافظه سپردن مطالب در مغز، در سال های اخیر به موضوع تحقیقات جدید تبدیل شده است و روش های جدید و مطالعات بیشتری در اینمورد انجام شده است. محققان موسسه کارولینسکا اکنون نشان می دهند که افرادی که از طریق بینی نفس می کشند، خاطرات خود را بهتر یاداوری می کنند.

"مطالعات نشان می دهد که اگر هنگام تنفس از بینی خود نفس بکشیم بوی مواد را سریعتر و بهتر و به مدت طولانیتری به خاطه میسپاریم. و ارتباط زیادی بین نفس کشیدن از راه بینی و توانایی به خاطر سپردن و بازیابی اطلاعات موجود در حافظه اتفاق می افتد"، آرتین آرشامیان، سرپرست محقق در گروه علوم اعصاب بالینی، در موسسه کارولینسکا اولین کسی است که در این مورد به تحقیق پرداخته است.

یکی از دلایلی که پیش از این کسی به مطالعه در اینمورد نپرداخته است این است که شایع ترین نمونه های آزمایشگاهی یعنی موش ها عمدتا نمی توانند به طور طبیعی از دهانشان نفس بکشند.

برای مطالعه، محققان دوازده بوی مختلف را در دو مرحله متفاوت به شرکت کنندگان ارائه دادند. سپس از آنها خواسته شد تا از طریق بینی یا دهان خود برای یک ساعت نفس بکشند. بعد از اتمام این زمان موادی با بوهای جدید و قدیمی به شرکت کنندگان داده شد و از آنها خواسته شد تا بگویند کدام بو جدید است و کدام و بو را قبلا حس کرده اند.

نتایج نشان داد که هنگامی که شرکت کنندگان در طول دوره یادگیری و به خاطر سپردن بو از طریق بینی کمک گرفتند، بو را بهتر به یاد اورده اند.

اندازه گیری فعالیتهای مغزی با استفاده از روشهای جدید

دكتر آرشاميان مي گويد: "گام بعدي اين است درک کنیم كه در طول تنفس چه اتفاقي در مغز اتفاق مي افتد و چه ارتباطی با حافظه دارد. "این عملیات قبلا غیر عملی بود زیرا الکترود ها باید مستقیما به مغز وصل میشدند. اما ما توانستیم این مشکل را حل کنیم و در حال حاضر با همکاری یوهان لندستروم، یک وسیله جدید برای اندازه گیری فعالیت در بافت عصبی در مغز بدون نیاز به وارد کردن الکترود را بیابیم. "

تحقیقات پیشین نشان داده است که گیرنده های بویایی نه تنها تغییرات بویایی بلکه تغییرات در جریان هوا را نیز تشخیص میدهند. در مراحل مختلف استنشاق و خروج، قسمت های مختلف مغز فعال می شوند. اما چگونگی ارتباط بین بویایی و فعالیت های مغزی و چگونه بر مغز تاثیر می گذارد برای ما غیر قابل شناسایی است. با اینحال در طب سنتی همیشه بر تاثیرات چگونگی تنفس در بدن تاثیر می گذارد.

دکتر آرشامیان می گوید: "این ایده که تنفس بر رفتار ما تاثیر بگذارد، واقعا جدید نیست. در حقیقت، این دانش هزاران سال در زمینه هایی مانند مدیتیشن رایج بوده است. اما هیچکس موفق به اثبات علمی آنچه در مغز اتفاق نمی افتد نشده بود. اکنون ابزارهایی وجود دارد که می تواند دانش بالینی جدیدی را در این زمینه نشان دهد."

این مطالعه توسط چند نهاد، از جمله بنیاد Knut و آلیس والنبرگ، شورای پژوهشی سوئد و سازمان هلدینگ تحقیقات علمی، Ammodo Science Award، تأمین مالی شده است.

منبع

تنفس از طریق بینی و کمک به حافظه

ادامه خبر

باکتری های روده و حساسیت های پوستی

کشف ارتباط بین آلرژی های پوست و میکروبیولوژیست روده و شکمی

تاریخ:

25 سپتامبر 2018

منبع:

CNRS

خلاصه:

به گزارش سایت ساینس دیلی در طول چند سال گذشته، دانشمندان ارتباطات بین عدم تعادل میکروبیوتیک روده و بیماری های مختلف را کشف کرده اند. در حال حاضر، در مطالعه ای روی از موش ها، محققان یک رابطه شگفت آور بین سیستم تشخیص ویروس، ترکیب میکروبیوتاسیون روده و توسعه آلرژی های پوستی را گشف کرده اند.نشان داده اند. یافته های آنها پیشنهاد درمان های جدید بالقوه را می دهد.

در طول چند سال گذشته، دانشمندان ارتباطات بین عدم تعادل میکروبیوتیک روده و بیماری های مختلف را کشف کرده اند. در حال حاضر، در مطالعه با استفاده از موشها، زیست شناسان CNRS، INSERM یک ارتباط شگفت آور بین سیستم تشخیص ویروسی ، ترکیب میکروبیوتاسیون روده و توسعه آلرژیهای پوستی پیدا کرده اند.

تعداد میکروارگانیسم های میزبان در دستگاه گوارش ما 10 تا 100 برابر بیشتر از تمام سلول هایی است که بدن ما را تشکیل می دهند و اکوسیستم حساس و متعادل آنها ممکن است با رژیم غذایی و دارو ما اصلاح شود. داده های اپیدمیولوژیکی انواع مختلف نشان می دهد که  بین تغییرات ترکیب و میزان میکرو اورگانیزمهای روده و توسعه بیماری های آلرژیک مانند اگزما در سطح بدن ارتباطی دارد. اما تا به حال توضیحی برای این ارتباط نیافته بودند.

در مرکز بین المللی تحقیقات عفونت شناسی (CNRS / INSERM /) یک تیم به رهبری دو محقق از CNRS توجه خود را بر روی موشی که فاقد ژن MAVS، که نقش نقش کلیدی در تشخیص ویروس ها توسط سیستم ایمنی بدن دارد معطوف کردند. آنها مشاهده کردند که میکروبیولوکتومی روده تغییر کرده و واکنش های شدید آلرژیک پوست در این موش به وجود آمده است. محققان برای نشان دادن ارتباط بین این دو پدیده، میکروبیوتایپ تغییر یافته را به موشهای نرمال انتقال دادند. دومی به نوبه خود واکنش های شدید آلرژیک را نشان داد که نشان می داد که باکتری های روده ای با حساسیتهای پوستی پیوند دارند.

علاوه بر این، متخصصان زیست شناسی نشان دادند که چنین تغییراتی در میکروبیوتاسیون روده منجر به نفوذپذیری بیشتر روده شده است که به برخی از باکتریهای روده اجازه می دهد تا به گره های طحال و لنفاوی مهاجرت کنند و شدت واکنش های پوستی آلرژیک را افزایش دهند.

این یافته ها نشان می دهد که نقش غیر منتظره پروتئین ضد ویروسی (MAVS) در حفظ تعادل میکروبیولوژیک روده نقش مهمی ایفا می کند. با نشان دادن اینکه تغییرات در میکروبوتاسیون روده باعث افزایش پاسخ حساسیتی در پوست می شود، این تحقیق مرحله ای برای توسعه درمان های جدید است. در آینده نه چندان دور، ممکن است ما با اعمال بر روی میکروبیا از اگزما برخورد کنیم یا درمان های موجود در حال حاضر را بهبود دهیم؟ این روش در حال حاضر برای سایر بیماری ها مانند سرطان مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع

ادامه خبر

محرک های محیطی و سرماخوردگی

مطالعه می گوید که مبارزه همزمان با ویروس های سرماخوردگی و تهدیدات دیگر، بدن را در معرض خطر قرار می دهد.

تاریخ:

سپتامبر 2018

طبق گزارش سایت ساینس دیلی یک تیم تحقیق نشان داده است که چرا و چگونه پاسخ و واکنش سلول های مختلف موجود در راه تنفسی و هوایی انسان به ویروس سرماخوردگی متفاوت هستند. محققان می گویند یافته های آنها می تواند به کشف راز این که چرا برخی از افراد پس از در معرض ویروس سرما خوردگی قرار گرفتن بیمار میشوند اما بعضی دیگر در شریاط یکسان هیچگته دچار این بیماری نمیشوند.

رینوویروس عامل بروز از سرماخوردگی معمول، حملات آسم و سایر بیماری های تنفسی است. هنگامی که ویروس به داخل بینی می رسد، سلولهایی که در ابتدای مسیرهای هوایی قرار دارند و به عنوان سلول های اپیتلیال شناخته می شوند، واکنش نشان می دهند و اغلب ویروس را قبل از تکثیر و به وجود اوردن علایم بیماری از بین میبرند. اما در موارد دیگر، ممکن است افرادی که در معرض ویروس هستند، به شدت و به طور جدی بیمار شوند. گروهی از محققان، به رهبری الن فاکسمن، طی تحقیقانشان دلیل این تفاوت را تعیین کرده اند.

تیم تحقیقاتی از سلول های اپیتلیال از اهداکنندگان سالم استفاده می کند. این سلولها یا از کانال بینی و یا از شش ها استخراج شده اند. آنها هر دو نوع سلول را در معرض شرایط مشابه در کشت سلولی و در معرض رینوویروس قرار دادند. محققان در کمال تعجب مشاهده کردند که واکنش سلولهایی که از کانال بینی استخراج شده بودند به شدت بیشتر است.

به منظور بررسی بیشتر، محققان مسیر ردیابی ویروس را که با عنوان RIG-I شناخته می شوند، در سلول های بینی و ریه راه انداختند. آنها دریافتند که هر دو نوع سلول یک پاسخ ضد ویروسی و یک پاسخ دفاعی در برابر فشار اکسیداتیو ایجاد می کنند. فشار اکسیداتیو یک نوع از آسیب سلولی است که در مواجهه با ویروس ها و سایر تحریک کننده های استنشاقی مانند دود سیگار یا گرده درخت به وجود می آید. در سلول های بینی، پاسخ ضد ویروسی قوی تر بود، اما در سلول های شش، دفاع در برابر محرک اکسیداتیو بیشتر مشخص شد.

در آزمایش های بیشتر، تیم تحقیقاتی شواهد بیشتری برای اثبات این فرضیه پیدا کردند: پاسخ دفاعی در برابر مجرکهای اکسیداتیو، دفاع در برابر ویروس را خنثی می کند. به منظور بررسی بیشتر این گروه، سلولهای بینی را در معرض مجرک اکسیداتیو در قالب دود سیگار و سپس ویروس سرماخوردگی قرار دادند. کشف کرد و متوجه شد که سلول های بینیدر برابر ویروس آسیب پذیرتر هستند. فاکسمن گفت: "سلولها در برابر دود سیگار زنده می مانند اما نمی توانند با ویروس هم مبارزه کنند."

Foxman گفت: این یافته ها نشان می دهد که تعادل دقیقی بین مکانیسم های مختلف دفاعی بدن وجود دارد. فوکسمن توضیح داد: "راه هوایی بدن از شما در برابر ویروس ها محافظت می کند، اما همچنین مواد مضر دیگر که به راه های هوایی وارد می شوند. اگر مسیرهای هوایی بدن در آن واحد فقط در معرض یک محرک قرار بگیرند به خوبی از بدن دفاع میکنند، اما زمانی که دو محرک وجود داشته باشد, یک جایگزینی و انتخاب بینشان به وجود می آید." "آنچه ما متوجه شدیم این است که وقتی راه هوایی شما در حال تلاش برای مقابله با نوع دیگری از محرکها است، می تواند انطباق یابد و در برابر آن محرک دوام بیاورد, اما بهای آن خطر بالای ابتلا به عفونتهای رینوویروسی است."

او گفت، مطالعه نشان می دهد که بین اثرات محیطی و حساسیت به سرماخوردگی ارتباط وجود دارد، و همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا سیگاری ها نسبت به عفونت rhinovirus آسیب پذیرتر هستند. محققان امیدوارند که این یافته به کشف استراتژی های جدید برای مبارزه با ویروس های تنفسی منجر شود.

منبع

عوامل محرک بر سرماخوردگی

ادامه خبر