آیا لیزر موهای زائد سرطان‌ زا است؟

امروزه از لیزرها برای از بین بردن موهای زائد، بازسازی سطح پوست برای از بین بردن زخم‌ها، چین و چروک و تقویت‌ کلاژن‌سازی استفاده می‌شود. آیا می‌خواهید بدانید که لیزر موهای زائد سرطان زا است؟ آیا ترس از ابتلا به سرطان، مانع از لیزر موهای زائد شما شده است؟ شما تنها نیستید. این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ به این سوال، با ما همراه باشید.

لیزر چیست؟

برای پاسخ این سوال، باید ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که لیزر چیست؟ در واقع لیزرها، اشعه‌هایی در بازه‌ای بی خطر هستنند. در درمان لیزر برای تولید اشعه‌ی لیزر مناسبی که برای کشتن فولیکول مو استفاده می‌شود؛ از اشعه‌ی غیر یونیزه استفاده می‌شود. از این روش برای از بین بردن تاتو، درمان‌های دنداپزشکی، جراحی های پوست و چشم، درمان واریس، درمانی برای سرطان پوست و پر کردن پوست استفاده می‌شود.

نوع تابشی که از لیزرها خارج می‌شود، غیر یونیزه است و با تابش یونیزه‌ای که از منابع هسته‌ای یا اشعه‌های ایکس می‌آید و سرطان‌زا است، متفاوت می‌باشد. از نظر خطر سرطان‌زا بودن، اشعه‌های ایکس و گاما، خطرناک‌ترین اشعه‌ها و در واقع تابش یونیزه‌ با فرکانس بالا هستند. با این حال حتی امروزه نیز از اشعه‌ی ایکس برای عکس‌برداری از استخوان‌های ما استفاده می‌شود.

آیا لیزر به DNA آسیب می زند؟

آن‌چه که اهمیت دارد این است که چه نوع اشعه‌ی یونیزه‌ای از بدن ما عبور می‌کند. این اشعه ممکن است به DNA سلول‌های ما آسیب برساند و ممکن است منجر به ابتلا به سرطان شود. اما این مساله هنگام عبور لیزر از لایه‌های پوست ما اتفاق نمی‌افتد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعلام کرده است که انرژی نوری که توسط لیزرها ایجاد می‌شود، به عمق پوست ما نفوذ نمی‌کند. اشعه‌ی لیزر در سطح پوست باقی مانده و این لیزرها باعث آسیب و جهش DNA و تغییر در آن و در نتیجه ابتلا به سرطان نخواهند شد.

استفاده از لیزر برای بیکینی

پالس انرژی نوری مورد استفاده در لیزر موهای زائد برای از بین بردن فولیکول‌های مو طراحی شده است. برخی از زنان درباره‌ی استفاده از لیزر برای خط بیکینی خود و در نزدیکی اندام تناسلی، مردد هستند اما متخصصان می‌گویند که جای نگرانی نیست و خطر ابتلا به سرطان وجود ندارد.

متخصصان می‌گویند که نور ناشی از لیزر، فراتر از فولیکول مو دراندام‌های داخلی نخواهند رفت.در ننیجه؛ باروری آسیبی نخواهد دید. تحریک و قرمزی ناشی از استفاده از لیزر، به راحتی با استفاده از موادی مثل شیر سرد، ژل و یخ برطرف می‌شود. لیزرها بی خطر هستند چرا که لیزرتراپی، از طول ‌موج‌های فرابنفشی که در نور خورشید یافت می‌شوند (UVA و UVB)، استفاده نمی‌کند. چرا که این دو طول موج باعث آسیب به DNA سلول‌ها و سرطان پوست خواهند شد.

ریسک استفاده از لیزر

ریسک استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد، با توجه  به نوع پوست، بافت آن و نوع و رنگ موی زائد متفاوت است. رایج‌ترین خطرات لیزر عبارتند از:

تحریک پوست موقت

قرمزی در حین استفاده

تورم جزئی

عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از طریق لیزرهای کوچک با دمای بالا انجام می‌گیرد. به همین علت، برخی عوارض جانبی را باید در نظر گرفت که عبارتند از:

تحریک پوست

قرمزی و حساسیت

احتمال دارد که اندکی قرمزی و حساسیت در ناحیه‌ی موردنظر دیده شود. همین اتفاق بعد از وکس و اپیلاسیون رخ می‌دهد.

تغییر پیگمنت

ممکن است بعد از استفاده از لیزر، تغییراتی در پوست مثل روشن یا تیره شدن جزئی آن را مشاهده کنید. این تغییرات موقتی هستند و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در تماس باشید.

ادامه خبر

بلفاروپلاستی

جراحی‌های زیبایی امروزه پاسخگوی بسیاری از نیازهای مراجعان است که پیش از این ممکن نبود. عمل بلفاروپلاستی، یکی از پرطرفدارتزین این جراحی‌هاست. از آن‌جا که چشم‌ها، عامل مهم و تاثیرگذاری در زیبایی ما هستند، افراد زیادی تمایل دارند که چشم خود را در بهترین شکل ان، حفظ کنند. با این حال، اولین نشانه‌های پیری در چشم‌ها بروز پیدا می‌کنند. افتادگی پلک‌ها یکی از این نشانه‌هاست که می‌توان با بلفاروپلاستی آن را برطرف کرد و حالت چشم‌ها را 8 تا 10 سال، جوان کرد.

از بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست و چربی اضافی پلک‌ها، استفاده می‌شود و ظاهر جوان پلک‌ها را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این عمل حدوداً یک ساعت به طول می‌انجامد.  بلفاروپلاستی میدان دید شما را افزایش می‌دهد. با انجام این کار، می‌توانید اعتماد به نفس و جوانی را به خود هدیه دهید.

بلفاروپلاستی را می توان برای پلک بالا و پلک پایین چشم انجام داد. تصویر زیر نمونه ای از عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین است:

تصویر بعدی نمونه ای از انجام بلفاروپلاستی برای پلک بالا است:

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

از دو هفته قبل از بلفاورپلاستی تا دو هفته بعد از بلفاروپلاستی از استعمال هر گونه دخانیات یا مصرف الکل، بپرهیزید.

از یک هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل، از مصرف آسپرین و ایبوبروفن، خودداری کنید.

تمام حساسیت‌‌ها و داروهای مصرفی خود را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی

بعد از گذشت 1 الی 2 روز، از بلفاروپلاستی، می‌توان به انجام کارهایی مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون پرداخت. با گذشت یک هفته از عمل، بخیه‌ها جوش می‌خورند. بهتر از در 3 هفته‌ی اول بعد از انجام بلفاروپلاستی، از استفاده از لنزهای تماسی خودداری کنید و از عینک‌های طبی و آفتابی بزرگ استفاده کنید تا از ورود گرد و غبار به ناحیه‌ی چشم جلوگیری کتید.

موارد منع بلفاروپلاستی

در صورت وجود هر یک از موارد زیر، از انجام بلفاروپلاستی خودداری کنید:

 • ابتلا به دیابت
 • وجود هرگونه بیماری قلب
 • بیماری‌های ایمنی
 • وجود تیروئید چشمی و خشکی چشم
 • فشار چشم و فشار خون

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی انجام بلفاروپلاستی با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در ارتباط باشید.

ادامه خبر

لیزر موهای زائد

به موهایی که در ناحیه‌ی صورت، پشت لب، پیشانی، گوش‌ها، گردن، شکم، چانه و زیرچانه و گونه‌ها رشد می‌کند، موی زائد گفته می‌شود. از بین بردن این موها، کاری ناخوشایند و دشوار است. از دیرباز روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود داشته است. بند انداختن، کرم‌ها و پودرهای موبر، وکس و اپیلاسیون، دستگاه‌های موبر خانگی، استفاده از تیغ و موچین و محلول‌های شیمیایی از جمله‌ی این راه‌هاست. با توجه به موقت و دردناک بودن این روش‌ها، نیاز به روشی احساس می‌شد تا ما را برای همیشه از موهای زائد و روش‌های سخت از بین بردنآن‌ها بی‌نیاز کند. در کلینیک تندیس، به کمک جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد ساخت آمریکا، می‌توانیم موهای زائد را از بین ببریم.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد، به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل شامل رنگ پوست، ناحیه موردنظر، الگوی رشد موها و ... است. با این حال، می توان گفت تعداد جلسات لیزر موهای زائد بین 4 تا 6 جلسه است.

موارد منع لیزر موهای زائد

 • سن کمتر از 17 سال
 • مبتلا بودن به بیماری‌های عفونی
 • وجود بیماری‌های پوستی مادرزادی
 • سرطان لوزه یا تیروئید
 • وجود بیماری‌های قلبی-عروقی
 • پوستی که دچار آفتاب‌سوختگی شده است.
 • ابتلا به دیابت
 • مصرف راکوتان

با این که تاکنون اثر سویی از لیزر بر جنین‌ها اثبات نشده است. استفاده از لیزر به زنان باردار توصیه نمی‌شود.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، با ایجاد ظاهری بهتر، باعث ایجاد حس بهتر در شما و متعاقباً موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد. استفاده از این روش مورد تایید FDA است. این روش در طولانی مدت، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه‌هاست. چرا که شما را از سایر روش‌های زمان‌بر از بین بردن موهای ناخواسته بی‌نیاز می کند. لیزر موهای زائد، ظرف مدت زمان اندکی، بیشترین حجم موهای زائد را از بین می‌برد. برای این روش، درد و رنجی تحمل نمی‌کنید و بلافاصله بعد از انجام لیزر می‌توانید به محل کار و تحصیل خود بازگردید.

برای اطلاعات بیشتر درباره لیزر موهای زائد با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در تماس باشید.

     
ادامه خبر

لاغری با دستگاه کویتیشن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در برخی از موارد، رژیم غذایی و ورزش، کاهش وزن مطلوب شما را به همراه نمی‌آورد. از جمله روش‌هایی که می‌تواند در تسریع و تسهیل این روند موثر باشد، می‌توان به کویتیشن اشاره کرد. امواج اولتراساوند، با فرکانس‌هایی که ایجاد می‌کنند؛ باعث حرکت جربی‌های بدن می‌شوند. چربی‌های که سفت شده‌اند و با رژیم‌های غذایی از بین نمی‌روند، با کویتیشن شکسته شده و از بین خواهند رفت. 

کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی جمع شد در سطوح بدن است که از امواج التراسوند با فرکانس صوتی استفاده می‌کند. این امواج که گوش انسان‌ها نمی‌تواند آن‌ را بشنود، تکان‌هایی در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند. این تکان‌ها آن‌قدر شدید است که سلول‌های چربی توانایی مقاومت با آن را ندارد. در نتیجه سلول‌های چربی شکسته می‌شود و به حالت مایع در می‌آیند. بدن سلول‌های چربی مایع را یا می‌سوزاند یا برای دفع شدن در کبد استفاده می‌کند.

کاربردها

 • از بین بردن سلولیت
 • از بین بردن چین و چروک و خطوط پوست
 • کاهش جربی موضعی در قسمت‌های مختلف بدن مانند شکم، پهلو، باسن، شانه و ران
 • از بین بردن خطوط  زایمان
 • فرم دهی به بدن
 • کشیدگی و سفت کردن پوست صورت و بدن

موارد منع استفاده از کویتیشن

آیا کویتیشن برای همه‌ی افراد مناسب است؟ این پرسشی است که بسیاری از مراجع‌کنندگان از پزشکان کلینیک تندیس دارند. باید بدانیم که استفاده از کوییتیشن برای لاغری، به همه‌ی افراد خواهان اندام مناسب، توصیه نمی‌شود. در صورت وجود هریک از موارد زیر با پزشک حاضر در مجموعه مشورت کنید.

 • وجود بیماری قلبی-عروقی یا قرار داشتن وسایل الکترونیکی در بدن
 •  بارداری یا شیردهی
 • بیماری‌های کبدی، کلیوی و دیابتی، سنگ کلیه و روده‌ی تحریک پذیر
 •  افسردگی شدید یا سایر اختلالات روان
 •  کلسترول بالا (بیش از 300)
 •   فشار خون یا تری گلیسرید بالا
 •  وجود تاتو، عفونت یا سایر بیماری‌های پوستی در ناحیه‌ی موردنظر
 •  وجود قطعات فلزی در بدن، مانند ترکش، پروتز، IUD
 •   داشتن سنی کمتر از 20 و بیشتر از 55
 • مصرف بلندمدت داروهای مسکن و آسپرین
 • داشتن بیماری‌های انعقاد خون یا آمبولی یا سایر مسائل فیزیکی مشابه

عوارض کویتیشن

استفاده از این دستگاه، عوارض خاصی را به دنبال ندارد.این درمان به بیهوشی احتیاجی نداشته و غیرتهاجمی است. بعد از استفاده از این دستگاه می‌توانید بلافاصله، فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر گیرید. آسان و بدون درد است.  استفاده از کویتیشن برخلاف روش‌های لاغری جراحی، احتیاجی به برش و بخیه ندارد و در نتیجه اسکاری به جا نخواهد گذاشت. نباید از دستگاه کویتیشن در ناحیه پشت ، قفسه سینه و سر و گردن استفاده کرد. این کار ممکن است باعث ایجاد صدای قوی در گوش مراجع شود. در هنگام استفاده از کویتیشن، دستگاه‌هایی مانند موبایل و وسایل فلزی را از بدن دور کنید تا گرمای ایجاد شده باعث آسیب دیدن بدن یا موبایل نشود. در صورتی که در بدن خود IUD دارید، از دستگاه کویتیشن برای لاغری شکم خود استفاده نکنید. نوشیدن مقداری زیادی آب قبل و بعد از استفاده از این دستگاه موثر خواهد بود.

مزایای استفاده از کویتیشن

کویتیشن روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خطر و بدون نیاز به بیهوشی برای کاهش وزن است. با استفاده از کویتیشن قادر خواهید بود که چربی‌هایی که نسبت به رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند را از بین ببرید. کویتیشن سلولیت‌ها را نیز از بین می‌برد. به جز نوشیدن آب فراوان و داشتن سبک زندگی سالم، لازم نیست کار دیگری انجام دهید. چرا که این روش هیج اسکار و زخمی ایجاد نمی‌کند و عوارضی با خود همراه ندارد. نتایج کویتیشن به عینه قابل مشاهده هستند. به طور معمول گذراندن 6 تا 9 جلسه به مراجعین توصیه می‌شود. با این حال با گذشت سه روز از اولین روز درمان، تغییرات را خواهید دید. درمان کویتیشن زمان بر نیست و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. دفع چربی‌ها از طریق فرآیند کویتیشن طی فرآیندی طبیعی رخ می‌دهد و آسیبی به بافت‌های اطراف چربی وارد نمی‌کند.

  تعداد جلسات کویتیشن

تعداد جلسات، بسته به میزان چربی و محل آن و مدت زمان وجود چربی در بدن متغیر است. با این حال، می‌توان گفت تعداد جلسات برای هر ناحیه، 3 جلسه می‌باشد.

مراقبت های بعد از کار با دستگاه

بعد از کویتیشن، می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید. با این حال در هنگام گذراندن دوره‌ی کویتیشن از ورزش‌هایی چون وزنه‌برداری و کشتی بپرهیزید و حداقل سی دقیقه ورزش هوازی یا پیاده‌روی را جایگزین آن کنید. مصرف زیاد آب در طی انجام این درمان، می‌تواند موثر و مفید واقع شود. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] [video width="640" height="360" mp4="http://clinictandis.com/wp-content/uploads/2019/09/کویتیشن.mp4"][/video] [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
ادامه خبر

تغذیه‌ی پوست

برای این‌که پوست خود را سالم و در بهترین وضعیتش حفظ کنید، باید به آن برسید.برای این که ظاهر شاداب خود را حفظ کنید، باید به تغذیه‌ی پوست خود اهمیت زیادی بدهید. برای تغذیه‌ی بهتر پوستتان، باید از موادی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید، به خوبی مطلع باشید. زمانی می‌توانی از پوست ایده‌آل خود بهره‌مند شویم که احتیاجات پوست خود را از درون و بیرون برآورده سازیم. پس غذایی که می‌خوریم، در سلامت پوست ما اهمیت زیادی دارد.

مواد ضروری برای داشتن پوستی سالم

مواد ضروری برای داشتن پوستی سالم، عبارتند از:

ویتامین آ

ویتامین آ را می‌توان در جگر، تخم مرغ، شیر، لبنیات و سیب زمینی یافت. پیش ساز ویتامین آ، در سبزیجاتی مثل سبزی خوردن و اسفناج، کلم بروکلی پخته، هویج،  کدو حلوایی، پرتقال، گرمک، زردآلو و انبه یافت.

زینک

زینک در موادی مانند دانه‌ی کدو، گوشت بره، بادام زمینی، پودر کاکائو، قارچ، اسفناج و ... یافت می‌شود.

ویتامین سی

ویتامین سی در مرکبات، خانواده‌ی کلم‌ها، کیوی، طالبی، خربزه، نخود فرنگی، اسفاج، آناناس، گوجه فرنگی، شلغم و ... یافت می‌شود.

اسید چرب امگا 3

روغن و دانه‌ی کتان، ماهی، آجیل به خصوص گردو، تخم مرغ های غنی شده با امگا 3، منابع خوبی برای اسید چرب امگا 3 هستند.

بیوتین

بیوتین در جگر، گل کلم، موز، سفیده تخم مرغ پخته، ساردین، حبوبات، قارچ و مخمر و محصولات تخمیری، بادام و پیاز یافت می‌شود.

سلنیوم

تخمه‌ی آفتابگردان، ماهی تن، ماهی سالمون، گوشت مرغ، تخم مرغ، قارچ، صدف، میگو، جو و ... منابع غذایی سلنیوم هستند.

ویتامین ای

 تخمه‌ی آفتابگردان، گوجه‌فرنگی، انبه، بادام، کدو حلوایی و .. منابع غنی ویتامین ای هستند.

ویتامین کا2

ویتامین کا2 در ماست، کره‌ی بادام زمینی، سینه‌ی مرغ، تخم مرغ، جگر مرغ و گوشت گاوی که به طور طبیعی رشد و تغذیه کرده‌اند، یافت می‌شود.

پروبیوتیک برای سلامتی معده

ماست پروبیوتیک، پنیرغیرپاستوریزه، شکلات تلخ، کفیر و... پروبیوتیک دارند.

کورکومین برای التهاب

آنتی‌اکسیدان‌ها و تغذیه‌ی پوست

 سبزیجات و میوه‌ها، سرشار از آنتی اکسیدان‌های قوی هستند که به حفاظت از پوست در برابر آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. رادیکال‌های آزاد مانند مولکول‌های آلوده در هوا هستند. این رادیکال‌ها، اغلب به وسیله‌ی دود سیگار، آلودگی و حتی نور خورشید به شکل UVA، UVB و UVC ایجاد می‌شوند.

آنتی اکسیدان‌ها قادر به از بین بردن اثر رادیکال‌های آزاد هستند و از عمل آن‌ها در بدن فرد جلوگیری می‌کنند. اگر پوست خود را بدون هیچ محافظتی رها کنیم، پوست چروک خواهد شد و روی آن لکه‌ می‌شود. این کار باعث می‌شود که نشانه‌های پیری روی صورت شما دیده شود و به پوست حالتی چرمی خواهد داد. در رژیم غذایی خود، سبزیجات و میوه‌های متنوع را بگنجانید و حداقل 5 سهم از آن‌ها را در روز در نظر داشته باشید.

وقتی این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید، انتظار معجزه در یک شب را نداشته باشید. بدن شما برای وفق دادن خود با این مواد غذایی و بازسازی بدن، به زمان احتیاج دارد. دیدن تاثیر این تفییرات بر روی پوست شما، حداقل شش هفته زمان خواهد برد. نتیجه‌ی قابل مشاهده‌ی این تغییرات در رژیم زمان، تعهد و تلاش زیادی می‌طلبد. با این حال، نتایج طولانی مدت این تغییر، ارزش صبر و تلاش شما را خواهد داشت. فراموش نکنید که زیبایی پوست نیازمند مراقبت درونی و بیرونی از آن است. برای حفظ این اثرات، با پزشک در ارتباط باشید.

ادامه خبر

آیا از کم‌کاری تیروئید رنج می‌برید؟

آیا همیشه خسته‌اید؟ آیا وزنتان مرتباً زیاد می‌شود و موهایتان نازک‌تر؟ این علائم اثرات کار و خستگی زیاد است یا نشانه‌های تحت بالینی کم‌کاری تیروئید شماست؟ بیشتر ما درباره‌ی هیپوتیروئید یا همان کم‌کاری تیروئید می‌دانیم. در این شرایط، غده‌ی پروانه‌ای شکل تیروئید شما، قادر به تولید هورمون به میزان کافی نیست. کم‌کاری تیروئید تحت بالینی، نسخه‌ی خفیف‌تری از این شرایط است. در بیشتر اوقات، این شرایط به هیپوتیروئید شدید منجر می‌شود و با ابتلا به بیماری سرخرگ کرونری در ارتباط است. به همین علت، تشخیص سریع و برگرداندن بدن به وضعیت متعادلش، از اهمیت زیادی برخوردار است.

نشانه‌های کم‌کاری تیروئید را بشناسید.

کم‌کاری تیروئید ممکن است برخی نشانه‌های رایج آن را داشته باشد، اما برخی نشانه‌های دیگر را نه. برخی از نشانه‌های معمول کم‌کاری تیروئید عبارت است از:

افسردگی، خشکی پوست، ریزش مو، عدم تحمل سرما، خستگی، افزایش وزن، بزرگ شدن تیروئید، یبوست، مغشوش شدن ذهن

آیا از کم‌کاری تیروئید رنج می‌برید؟

بهترین راه برای پی بردن به اینکه از کم‌کاری تیروئید تحت بالینی رنج می‌برید یا نه، انجام آزمایش خون است. در صورتی که تشخیص داده شود که در چنین شرایطی قرار دارید، احتمالاً باید به مصرف دارو روی آورید. درمان شما شامل لیستی از غذاداروها و تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی شما خواهد بود.

بازیابی تعادل بدن

تا جایی که به رژیم غذایی مربوط است، برنامه‌ی غذایی که شاخص گلوکز در آن پایین باشد می‌تواند برای افرادی که از کم‌کاری تیروئید رنج می‌برند مفید باشد. از آن جا که این افراد احتمالاً مقاوم به انسولین هستند، کم کردن وزن به دست آمده برای آن‌ها دشوار است.

انسولین، هورمونی است که باعث می‌شود شکر موجود در خون به سلول‌‌هایی برود که آن را به عنوان سوخت مصرف می‌کنند. هنگامی که به انسولین مقاوم باشید، شکر موجود در خون به این سلول‌ها نمی‌رود و در نهایت به شکل چربی ذخیره می‌شود. برنامه‌ی غذایی که شاخص گلوکز در آن پایین باشد، بدن شما را از شکر محروم می‌کند و باعث می‌شود دیگر چربی ذخیره نکند و به تدریج نسبت به اثرات انسولین، مقاومت خود را از دست میدهد.

در رابطه با مکمل‌های غذایی، از بین تمام غذاداروهای مناسب برای شرایط تیروئید، ید از همه‌چیز مناسب‌تر است. چرا که برای ساخت هورمون تیروئید ضروری است. یکی دیگر از مواد معدنی مهم برای هر کسی که درگیر مسائل و مشکلات تیروئیدی است، سلنیوم است. در بدن بزرگسالان، تیروئید بیشرین مقدار سلنیوم را دارد. سلنیوم به عنوان یک آنتی اکسیدان با خاصیت ضدالتهابی خود، می‌تواند تولید هورمون تیروئید را تقویت کند.

سخن پایانی

در فرآیند درمان، شرایط ذهن و بدن خود را بهبود بخشید. نسخه‌ی شما، صرفاً دارو نخواهد بود. بلکه، تغییری در سبک زندگی شما برای بازگرداندن سلامتی شماست.اگر فکر می کنید که به کم‌کاری تیروئید تحت بالینی یا خود کم‌کاری تیروئید دچارید، سعی نکنید که خودتان آن را درمان کنید. نتیجه‌ی چنین کار خودسرانه‌ای می‌تواند فاجعه‌بار باشد! از پزشک کمک بگیرید. چرا که پزشکان قبل از تجویز برنامه‌‌ی درمانی، به دقت نتیجه‌ی آزمایش خون شما را بررسی می‌کنند و بایدها و نبایدها را به شما می‌گویند

 
ادامه خبر

آنالیز وزن و چربی با دستگاه بادی آنالایزر

بدن آدمی شامل ترکیبات مختلفی نظیر آب، چربی، مواد معدنی، پروتئین‌ها و… است. آب موجود در بدن به دو دسته تقسیم میشود: درون سلولی و برون سلولی. حجم سلولهای بدن ناشی از آب درون سلولی است و آب موجود در دستگاه خون، لنفاوی و… از نوع آب برون سلولی است. نسبت این ترکیبات در افراد سالم مشخص است، اگر این نسبتها در فردی در مقایسه با فرد سالم، نامناسب باشد، یعنی فرد مورد نظر دچار مشکل جسمی و عدم تناسب اندام است و باید به فکر درمان باشد. دستگاه بادی آنالایزر در این مواقع به کمک شما می‌آید.

اطلاعات به دست آمده از دستگاه

شما میتوانید با کمک دستگاه بادی آنالایزر (Body Analayzer) که دستگاه پیشرفتهای برای آنالیز ترکیبات بدن است، درصد و میزان عضله، چربی کل و میزان آب بدن را به طور مجزا اندازه گیری نمایید. کافی است چند دقیقه روی این دستگاه بایستید تا اطلاعات دقیقی راجع به میزان چربی، عضله، آب بدن، شاخص توده بدنی و… بدن خود به دست آورید.

این دستگاه قادر است اطلاعات کاملی درباره‌ی حجم توده‌ی چربی شما، میزان آب  بدن، درصد چربی موجود در بدن، میزان توده‌ی چربی آزاد، توده‌ی عضلانی اسکلتی، میزان متابولیسم پایه و نسبت دور کمر به باسن شما ارائه کند.

آنالیز ترکیب بدن با دستگاه بادی آنالایزر مزایای زیادی دارد. برای مثال اگر شما در حال کاهش وزن یا اضافه وزن هستید، میتوانید با استفاده‌ی منظم از این دستگاه از میزان پاسخ دهی رژیم و برنامه خود و درستی آن‌ها مطمئن شوید. هم چنین برای اطمینان از سلامت خود یا فرزندتان میتوانید از این دستگاه استفاده نمایید.

ارتباط با ما

در کلینیک تخصصی تندیس، آنالیز وزن و چربی با دستگاه آنالایزر انجام می‌شود. شما می توانید با کمک دستگاه بادی آنالایزر مواردی از قبیل کل آب بدن، میزان عضله، میزان چربی و توزیع آن در قسمت های مختلف بدن، میزان وزن دقیق و… را اندازه گیری نمایید و از وضعیت جسمانی و تناسب اندام خود به طور دقیق مطلع شوید. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

ادامه خبر

لاغری با دستگاه LPG

LPG یا همان روش اندرمولوژی، راهکاری بدون جراحی و مناسب برای کاهش سایز و همچنین از بین بردن سلولیت است. این تکنیک، به وسیله‌ی افزایش جریان خون در زیر پوست، تخلیه‌ی لنفاوی را بالا برده و چربی زیر پوست را سیال می‌سازد. این کار به افزایش سوخت و ساز در ناحیه‌ی موردنظر کمک خواهد کرد.

نواحی مناسب استفاده LPG

نواحی مورد استفاده ال.پی.جی شامل ران، باسن، اطراف لگن، سلولیت پهلو وسایر نواحی است که دچار چاقی موضعی یا افتادگی است.

کاربردهای دستگاه LPG (اندرمولب)

کاربردهای دستگاه ال.پی.جی منحصر به کاهش سایز نیست و شامل موارد زیر است:

بالا بردن و لیفت صورت و سینه

از بین بردن سلولیت

رفع چاقی موضعی

فرم دادن به بدن

کاهش چین و چروک صورت

کاهش افتادگی و شلی پوست ناشی از لیپولیز و لیپوساکشن

آیا استفاده از LPG برای شما مناسب است؟

گاهی اوقات، با وجود ورزش و تغذیه‌ی مناسب، نمی‌توانیم به اندام دلخواه خود دست یابیم. اگر در پی روشی بدون خطر و بدون درد و بدون نیاز به جراحی هستید، LPG برای شما مناسب است. ال.پی.جی به شما کمک می کند تا به صورت طبیعی لاغر شوید و به ظاهری جوان‌تر دست پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌های پکیج‌های لاغری با ما در تماس باشید.

ادامه خبر

8 درمان خانگی برای خشکی پوست

خشکی پوست شرایطی است که بسیار رایج است و می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. خشکی پوست می تواند یک علامت باشد که نشان دهنده‌ی تشخیص جدی‌تری باشد. اما در اغلب موارد، خشکی پوست ناشی از عوامل محیطی است که رطوبت پوست را از بین می برد. گرما، دوش آب گرم، آب و هوای خشک و صابون های زبر می‌تواند باعث بروز خشکی پوست شود. خوشبختانه، شما می‌توانید برای درمان علائم خشکی پوست و رطوبت‌رسانی به پوست خود از درمان‌های خانگی استفاده کنید.

 1. روغن نارگیل

  روغن نارگیل دارای خواص نرم کننده است. نرم‌کننده‌ها، فضاهای بین سلول های پوست را پر می‌کنند و سطح صافی را ایجاد می‌کنند. به همین دلیل است که اسیدهای چرب اشباع که به طور طبیعی در روغن نارگیل هستند، می‌توانند پوست را آبرسانی و نرم کنند. شما می توانید از روغن نارگیل حتی در حساس‌ترین نقاط بدن خود، به صورت روزانه استفاده کنید. این نواحی حساس، شامل ناحیه زیر چشم و دور دهان شماست. یکی دیگر از مزایای روغن نارگیل، این است که شما نیازی به ترکیب آن با ماده‌ی دیگری ندارید. نارگیل به اندازه کافی برای استفاده‌ی روزمره، مناسب است.
 2. وازلین

محصولات وازلینی می توانند پوست افراد مسن تر را بهبود بخشد. وازلین که به عنوان روغن معدنی نیز شناخته می شود، پوست را به وسیله‌ی یک لایه‌ی محافظ پوشش می دهد.وازلین رطوبت را در زیر پوست نگه می‌دارد و  باعث بهبود پوست خشک و تحریک‌شده می‌گردد.

 1. حمام با جوی دوسر

جو دوسر یک درمان قدیمی برای پوست تحریک شده است. تحقیقی در سال 2015 نشان داد که چرا مادربزرگ‌ها و اجداد ما، برای قرنها از این روش استفاده کرده‌اند، چون این روش جواب می‌دهد.

جو دوسر دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که باعث بهبود تحریکات پوستی می شود. اگر به دنبال درمانی برای خارش هستید، استفاده از جو دوسر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. پس از حمام با جو دوسر، حتماً از مرطوب‌کننده استفاده کنید. شما می توانید در منزل، حمام جو دوسر داشته باشید. برای پودر کردن جو دوسر از یک غذاساز استفاده کنید. سپس آن را در آب گرم بریزید. همچنین می توانید برای خیساندن جو دوسر از یکی از محصولات تجاری استفاده کنید.

 1. آنتی اکسیدان‌ها و امگا 3

وقتی که پوست شما خشک است، به این معنی است که پوست در معرض چیزهایی قرار دارد که به سلول‌های پوست شما آسیب می‌زنند و پوست شما قادر به بازسازی آن‌ها نیست برخی از غذاها می‌توانند به پوست شما کمک کنند تا سالم‌تر به نظر برسد.

غذاهایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند، می توانند باعث کاهش آسیب ناشی از سموم شوند و به بدن شما در ساخت سلول‌های سالم کمک کنند. برخی از غذاهایی که به سلامت پوست کمک می کنند، عبارتند از:

 • بلوبری
 • گوجه‌فرنگی
 • هویج
 • لوبیا
 • نخود
 • عدس

غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3، مانند ماهی سالمون نیز ممکن است در داشتن پوستی درخشان موثر باشند.

 1. دستکش

دست‌ها بیشترین تماس مستقيم با ​​آلودگي‌های محيط زيست را دارند که شامل مایع ظرفشویی و مواد شوینده است. عادت کنید که هنگامی که دست‌هایتان با آب تماس دارند، دستکش بپوشید. هنگامی که دمای هوا کاهش پیدا می کتند و درحال کار کردن در محیط بیرون هستید نیز، دست‌های شما اذیت می‌شوند.

استفاده از دستکش‌های محافظ ، هنگام انجام کارهای خانه، یا هنگام کار در بیرون از خانه در دماهای بسیار بالا یا پایین، می‌تواند خشکی و تحریک پوست را کم کند.

 1. دمای دوش خود را تنظیم کنید

آکادمی پوست ایالات متحده می‌گوید که گاهی اوقات بهبود وضعیت پوست خشک به سادگی  تغییر در نحوه‌ی دوش گرفتن شماست. بیشتر افراد به دوش گرفتن با آب داغ تمایل دارند، در حالی که این کار می‌تواند باعث آسیب رسیدن به پوست آن‌ها شود. تمایل دارند دوش گرم بگیرند، این می تواند پوست را خراشیده و آسیب برساند. برخی از صابون‌هایی که ادعا می کنند قادر به روطبت رسانی و بازسازی پوست هستند، می‌توانند تاثیر معکوس داشتته باشند. آن‌ها می‌توانند باعث بروز واکنش آلرژیک شوند و به وسیله‌ی مواد شیمایی قوی، پوست را نازک کنند.

دوش‌های کوتاه و با آب گرم بگیرید (نه آب داغ) و از صابونهای غیرعطری استفاده کنید که نسبت به صابون‌های قدیمی نسبت به پوست با لطافت بیشتری برخورد می‌کنند.

 1. از یک دستگاه بخور و رطوبت‌ساز استفاده کنید

استفاده از دستگاه بخور در منزل، می تواند به کاهش خشکی ناشی از سیستم‌های گرمایش خانگی کمک کند. اگرچه گرمای گاز و الکتریسیته، رطوبت هوا را می‌گیرد، استفاده از یک دستگاه بخور تا 60 درصد می تواند این مساله را جبران کند.

 1. از آلرژن‌ها و تحریک کننده‌ها اجتناب کنید

خشک شدن ناگهانی پوست ممکن است به لباس هایی که می‌پوشید یا آنچه که پوست خود را در معرض آن قرار داده‌اید، مرتبط باشد. نشستن کنار شومینه، گذراندن وقت در آب کلردار یا شیمیایی، و یا حتی پوشیدن لباس پشمی می تواند پوست شما را تحریک و خشک کند. بررسی کنید که پوست شما در معرض چه چیزهایی قرار دارد و سعی کنید با آن به لطافت برخورد کنید.

سخن پایانی

حفظ سلامت پوست بسیار مهم است. پوست شما، اولین خط دفاعی در برابر باکتری‌ها و ویروس‌ها است. هنگامی که پوست شما دچار خارش می‌شود، ممکن است باعث بروز عفونت شود. عفونت ممکن است رخ دهد. بهتر است که یک مرطوب‌کننده‌ی مناسب را در روتین پوست خود بگنجانید، حتی اگر در حال حاضر از آسیب‌های پوستی رنج نمی برید.

در واقع، حفظ سلامت پوست، یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از بروز خشکی پوست است. یکی دیگر از نکات ضروری مراقبت از پوست، استفاده از یک کرم ضد آفتاب مرطوب‌کننده برای جلوگیری از آسیب و خشکی پوست است. هنگامی که در فضایی قرار دارید که دمای بالایی دارد یا باعث ایجاد حساسیت در پوست می‌شود، از لباس‌هایی استفاده کنید که آزاد باشند.

فراموش نکنید که پوست به شدت خشک می‌تواند نشان‌دهنده‌ی شرایط جدی و حاد باشد. اگر درمان‌های خانگی موثر واقع نشدند، حتماً به پزشک مراجعه کرده و برای درمان خشکی پوست خود از نسخه‌ی تجویز شده استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی درمان‌های کلینیک تندیس برای از بین بردن خشکی پوست و بازگرداندن نشاط جوانی به صورت خود، با کارشناسان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.

ادامه خبر

لاغری بدون جراحی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پکیج لاغری کلینیک تندیس

با 5 دستگاه لاغری روز دنیا

استفاده از دستگاه لاغری موضعی

انجام ورزش و فعالیت بدنی به همراه رژیم غذایی کم کالری، قطعاً کاهش وزن را به همراه خواهد داشت. ولی در بعضی از مواقع، مانند زمانی‌که می‌خواهیم این اتفاق سریع‌تر رخ بدهد و یا برای از بین بردن چربی‌های موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاومت می‌کنند؛ می‌توان از دستگاه‌های لاغری موضعی جهت رسیدن به این هدف استفاده کرد.

این دستگاه‌ها دارای اثر‌بخشی بالایی بوده و بدون جراحی شما را به اندام ایده‌آلتان خواهد رساند.

کلینیک تخصصی تندیس به شماره مجوز 130/3860/ص/93

از وزارت بهداشت و درمان

بهترین روش درمانی برای لاغری را برای هر شخص با توجه نواحی مورد نظر پس از بررسی و آنالیز ارائه می‌دهد.

با تماس با ما، از مشاوره‌ی رایگان متخصصان کلینیک بهره‌‌مند شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=".vc_custom_1559995050974{margin-top: 80px !important;}"]

پنج دستگاه لاغری روز دنیا در کلینیک زیبایی تندیس

[/vc_column_text][vc_single_image image="1897" img_size="full" alignment="center"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image="1830" primary_title="" hover_title="" shape="round" hover_background_color="custom" el_width="80" css_animation="fadeIn" hover_custom_background="#2e86c1" css=".vc_custom_1559994701655{margin-top: 80px !important;}"]

دستگاه اگزیمیا، دستگاهی غیرتهاجمی، بی خطر و مجهز به تمام تکنولوژی های اثبات شده لاغری است. این دستگاه برای موارد متعددی به کار گرفته می‌شود: رفع چین و چروک سطحی، سلولیت و چربی اضافی پوست صورت، گردن، اندام‌ها و بدن، رفع افتادگی بازو و سینه، سلولیت باسن و ران‌ها، رفع ناهمواری های روی پوست، بهبود کیفیت و سفتی پوست و ...

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image="1833" primary_title="" hover_title="" shape="round" hover_background_color="custom" el_width="80" hover_custom_background="#b7950b" css=".vc_custom_1559995720963{margin-top: 80px !important;}"]

LPG، روشی غیرتهاجمی و بدون درد برای لاغری است که با تحریک مکانیکی پوست، سلول‌های به خواب رفته را مجدداً فعال می‌کند. LPG برای از بین بردن سلولیت، چربی، ادم، چسبندگی‌های پوستی، پوست‌های نازک و ملتهب، تحریک کلاژن سازی، از بین بردن اسکار و چین و چروک پوستی و ... به کار می رود.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image="1834" primary_title="" hover_title="" shape="round" hover_background_color="custom" el_width="80" hover_custom_background="#ad1143" css=".vc_custom_1559994763002{margin-top: 80px !important;}"]

بادی اسکالپتور، دستگاهی غیرتهاجمی برای لیپولیز و از بین بردن چربی‌های احشایی و چربی زیر پوستی می‌باشد. این دستگاه قادر است به کمک امواج مغناطیسی، متابولیسم را به حالت طبیعی برگردانده و به تجزیه‌ی چربی‌ها و دفع طبیعی آن‌ها از بدن کمک کند. این روش در بهبود قوام پوست و کاهش سلولیت نیز موثر است.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image="1835" primary_title="" hover_title="" shape="round" hover_background_color="custom" el_width="80" css=".vc_custom_1559994416252{margin-top: 80px !important;}" hover_custom_background="#196f3d"]

کویتیشن روشی ایمن و بدون نیاز به جراحی است که قادر به از بین بردن چربی‌های جمع شده در نواحی مختلف بدن می‌باشد. این تکنیک با وارد کردن تکان‌هایی از طریق امواج مافوق صوت به بدن، بافت چربی را می‌شکند و آن را به مایع تبدیل می‌کند. این مایع به عنوان سوخت به کار رفته یا دفع می‌گردد. کویتیشن علاوه بر از بین بردن چربی‌ها، قادر به فرم‌دهی بدن نیز هست.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image="1837" primary_title="" hover_title="" shape="round" hover_background_color="custom" el_width="80" css=".vc_custom_1559995297934{margin-top: 80px !important;}" hover_custom_background="#502462"]

کول‌تک روشی غیرتهاجمی، بدون درد و بدون جراحی است که قادر است بدون آسیب زدن به سایر بافت‌های بدن، از طریق فریز کردن بافت‌های چربی، بافت اضافی چربی و سلولیت نواحی مختلف بدن را از بین ببرد. 

به منظور سهولت کار، سری‌های دستگاه در اندازه‌‌های مختلف متناسب با اندام‌های مختلف بدن طراحی شده‌اند.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=".vc_custom_1559994808851{margin-top: 80px !important;}"]

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/4"][/vc_column][/vc_row]
ادامه خبر