4 راه‌حل برای جلوگیری از چین و چروک

همه می‌دانند که با افزایش سن، چین و چروک نیز زیاد می‌شود. در صدسال گذشته، را‌ه‌های زیادی برای جلوگیری از بروز زودهنگام نشانه‌های پیری ارائه شده است. راه‌حل‌هایی از جمله رژیم‌ها، درمان‌ها و محصولات متنوع. زنان در سنین مختلف به دنبال راه‌های جدید برای حفظ شادابی و جوانی چهره‌ی خود هستد. برای حفظ شادابی چهره‌ی خود، این 4 نکته را در نظر داشته باشید.

  • همیشه، همیشه، همیشه از پوست خود دربرابر آفتاب محافظت کنید.

بیش از 28 درصد از زنان زیر 25 سال می‌گویند که درباره‌ی بروز نشانه‌های پیری در چهره‌ی خود نگران هستند. این درصد برای زنان بین 25 تا 34 سال به 42 درصد و برای سنین بین 35 تا 44 به 54 درصد می‌رسد. پونزیو گارینو یکی از متخصصین بنام زیبایی می‌گوید که اصلی‌ترین مساله در مراقبت پوستی، آسیب‌های ناشی از نور خورشید است. حتی اگر این آسیب‌ها، چندان چشمگیر نباشند.

استفاده از ضدآفتاب، ساده‌ترین راهی است که می‌توانید در بیست سالگی به وسیله‌ی آن، از آسیب‌های آفتاب جلوگیری کنید تا اینکه بخواهید در چهل سالگی، آسیب‌ها را درمان کنید. بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به سرطان، بروز زودهنگام نشانه‌های پیری و چین و چروک، استفاده از ضدآفتاب است. اگر این مرحله‌ی اساسی را در مراقبت های روزانه‌ی پوستی خود نگنجانید، هیچ‌یک از درمان‌ها و مراقبت‌های دیگر شما، تاثیری نخواهد داشت. ضدآفتاب‌ها، باید قادر باشند با SPF حداقل 30، از پوست در برابر اشعه‌ی UVA و UVB محافظت کنند.

  • از آنتی اکسیدان‌ها و آلفاهیدورکسی‌اسیدها غافل نشوید.

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که زنان امروزی در سنین پایین‌تری به استفاده از محصولات ضد چین و چروک و نشانه‌های پیری، تمایل نشان می‌دهند. زنان امروزی به طور میانگین در 26 سالگی، شروع به استفاده از این محصولات می کنند؛ در حالی که زنانی که بیشتر از 55 سال، سن دارند، حدوداً در 47 سالگی به فکر این کار افتاده‌اند.

حالا وقت طرح این سوال همیشگی است. بهترین سن برای شروع استفاده از محصولات ضدپیری، چه سنی است؟ راهکارهای ضدپیری، روزبه‌روز، بیشتر فراگیر و شایع می‌شوند. بهترین محصولات ضدپیری که در 20 تا 30 سالگی می توان استفاده کرد، محصولات سرشار از آنتی‌اکسیدان (مانند سرم ویتامین سی) و استفاده از AHA (اسید لاکتیک و گلیکولیک) هستند.

این محصولات، از آسیب دیدگی پوست توسط عوامل محیطی و رادیکال‌های آزاد، جلوگیری می‌کنند. هردوی این محصولات، سلول‌های مرده‌ی پوستی را از بین می‌برند و باعث می‌شوند که بروز چین و چروک‌ به تعویق بیفتد. این محصولات،  قادر هستند که آسیب‌دیگی‌های فعلی را برطرف کنند و حیات دوباره‌ای به لایه‌‌های عمقی‌تر پوست ببخشند. محصولات AHA و آنتی‌اکسیدان غالباً تهاجمی نیستند. اغلب برای دریافت این محصولات احتیاحی به نسخه نیست. این محصولات، یک لایه‌ی دفاعی به پوست شما اضافه می‌کنند.

استفاده از رتینول و ترتینوئین

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 30 درصد از زنان زیر 35 سال، به طور منظم از محصولات ضدچروک استفاده می‌کنند. این درصد شامل یک نفر از هر پنج نفر زیر 24 سال نیز هست. مهم‌ترین دلیل آن، جبران یا کاهش روند کم شدن تولید کلاژن پوست است. ما در 30 تا 40 سالگی خود، علاوه بر از دست دادن کلاژن سازی، رطوبت و کشسانی پوست خود را نیز از دست می‌دهیم. این موضوع باعث نازک شدن پوست و در نتیجه، باعث بالا رفتن احتمال چین و چروک خواهد شد.‌ تزتینوئین، یک نوع رتینوئید و شکل فعال ویتامین A است. اگرچه در اصل از ترتینوئین برای درمان آکنه استفاده می‌شد و هنوز هم می‌شود. با این حال ترتینوئین، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و چرخه‌ی سلولی را تنظیم می‌کند.

تمرکز عمده‌ی ما در بیست سالگی، باید بر روی پیشگیری و تمرکز ما در بیست سالگی باید درباره‌ی حفظ شرایط باشد. ترتینوئین قادر به روشن کردن و پیشگیری از نشانه‌های پیری است. ترتینوئین می‌تواند خطوط صورت را از بین ببرد و کلاژن سازی را تقویت سازد و حتی احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهد. رتینول در واقع همان ترتینوئین ضعیف‌تر و بدون احتیاج به نسخه است. استفاده از رتینول تنها به افرادی توصیه می‌شود که پوست بسیار حساسی دارند و نمی‌توانند ترتینوئین را تحمل کنند.

  •  استفاده از بوتاکس برای پیشگیری از چین و چروک

تولید کلاژن با افزایش سن، کاهش می‌یابد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که زنان در سنین پایین‌تر (20درصد) نسبت به زنان مسن‌تر (11 درصد)، تمایل بیشتری دارند که از بوتاکس برای برطرف کردن نشانه‌های پیری استفاده کنند. افراد زیادی از بوتاکس در ناحیه‌ی بین ابروها، پیشانی و برای از بین بردن چروک‌های پنجه‌کلاغی استفاده می‌کنند. بوتاکس برای کاهش میزان خطوط اخم و چروک‌ها استفاده می‌شود. بوتاکس یا سم بوتولونیم از طریق فلج کردن ماهیچه‌های زیرین، عمل می‌کند. رعایت کردن این موارد را فراموش نکنید تا مجبور به استفاده‌ی زودهنگام از بوتاکس نشوید. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی تزریق بوتاکس با کارشناسان و پزشکان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.

 
ادامه خبر

عادات روزانه که باعث بروز نشانه‌های پیری دور چشم می‌شود.

با وجود مشغله‌های بیشمار دنیای مدرن، خواب کافی در شب، کار سختی است. به این مشغله‌ها، جاذبه، ژنتیک، استرس، خندیدن را اضافه کنید. چین‌های پنجه کلاغی اطراف چشم، پف زیر چشم و تیرگی دور چشم نتیجه‌ی این عادات روزانه‌ی ماست. این‌ها، عواملی هستند که سن ما را بیشتر نشان می‌دهند. اما تنها عوامل موثر نیستند. برخی از کارهای روزانه‌ی ما نیز در این پیری، سهیم هستند. برای برگرداندن برق جوانی به چهره‌ی خود با ما همراه باشید.

آرایش دور چشم را به درستی پاک کنید.

همه‌ی ما از اهمیت پاک کردن آرایش چشم، قبل از خواب آگاهیم. اما از آن‌جایی که پاک کردن ریمل‌های ضدآب و سایه‌های ماندگار، سخت است. شما کاری را انجام می‌دهید که هر فرد خواب‌آلوده‌ای انجام می‌دهد. فشار دادن شدید چشم‌ها برای پاک کردن آرایش. این کار به پوست ظریف اطراف چشم شما آسیب می‌رساند و باعث ایجاد تیرگی دور چشم و پارگی مویرگ‌ها می‌شود. برای این که مطمئن شوید به اطراف چشم خود آسیب نمی‌رسانید، از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که بر پایه‌ی روغن باشد. این پاک‌کننده‌ها، آرایش چشم شما را حل می‌کند. محلول‌های میسلار نیز می‌توانند این کار را انجام دهند و نیازی به شستشو ندارند.

از کرم دور چشم استفاده کنید.

متخصصین پوست به شما توصیه می‌کنند که از کرم دور چشم استفاده کنید. کرم دور چشم، بخش مهمی از روتین پوستی شما است. استفاده از کرم دور چشم، یکی از کارهایی است که غالباً از انجام آن غافل می‌شویم. پوست دور چشم، نازک‌ترین پوست در کل بدن است. به همین دلیل بسیار حساس و مستعد آسیب دیدن است و تعجبی ندارد که اولین نشانه‌های پیری دور چشم دیده می‌شود.

کرم دور چشم مناسبی را انتخاب کنید.

همه‌ی کرم‌های دور چشم، ویژگی‌های مشابهی ندارند. برای اینکه بدانید کدام کرم دور چشم مناسب شماست، به نکات زیر توجه کنید:

چروک‌های پنجه کلاغی یا خطوط ریز دور چشم

به دنبال کرم دور چشمی باشید که رتینول داشته باشد. رتینول، آنتی‌اکسیدانی قوی است که قادر به از بین بردن چروک‌های پنجه کلاغی و خطوط است. کرم‌های دور چشم با قدرت مرطوب‌کنندگی بالا نیز برای شما مناسب هستند. این کرم‌ها، به خصوص آن‌هایی که هیالورونیک اسید و روغن‌های بوتونیکال دارند، برای شما مناسبند. این کرم‌ها باعث می‌شوند که به اصطلاح آب زیر پوست شما برود و در نتیجه نسبت به چین و چروک، مقاومت بیشتری نشان دهد.

تیرگی دور چشم

کرم‌های دور چشمی که دارای عوامل روشن‌کننده مانند ویتامین سی، اسید کوجیک، نیاسین‌آمید هستند، برای شما مناسب هستند. رتینول و پپتید نیز به ضخامت پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که مویرگ‌های پاره‌شده کمتر دیده شوند. کرم‌های دور چشمی که ویتامین کا و آرنیکا دارند، برای کاهش تورم و بهبود تیرگی مناسب هستند.

پف زیر چشم

از مصرف الکل و غذاهای شور، بپرهیزید. به دنبال کرم دور چشمی باشید که کافئین داشته باشد. متخصصین بر این باورند که کافئین، باعث تسهیل گردش خون دور چشم می‌شود و باعث کاهش پف زیر چشم می‌شود.کافئین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان پوست را از آسیب نور خورشید، محافظت می‌کند.

از کرم دور چشم به درستی استفاده کنید.

پیدا کردن کرم دور چشم مناسب، 50 درصد مشکل را حل می‌کند. نحوه‌ی استفاده از کرم دور چشم، بسیار موثر است. بعد از شستن صورت و استفاده از آبرسان و سرم، به اندازه‌ی یک نخود از کرم دور چشم خود بردارید. سپس با استفاده از انگشت حلقه‌ی خود، آن را به صورت نقطه‌ای در زیر چشمان و استخوان ابروی خود قرار دهید. دقت کنید که پوست را نکشید و کرم را به صورت ضربه‌ای بزنید. از گوشه‌ی داخلی چشم به سمت گوشه‌ی بیرونی چشم بروید، تا زمانی که کرم جذب شود. چند دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب شود. سپس از ضدآفتاب یا مواد آرایشی خود استفاده کنید.

از کانسیلر مناسب استفاده کنید.

بیایید صادق باشیم. اگر هر شب بیدارید و سریال می‌بینید، بهترین کانسیلر دنیا هم قادر به پوشاندن اثرات آن نیست. با این حال، در صورت انتخاب کانسیلر مناسب، می‌توانید مطمئن باشید که حداقل کانسیلر چروک‌های زیر چشم شما را بیشتر نشان نمی‌دهد و زیرچشم شما نمی‌ماسد. برخی از کانسیلرهای خوب، قادر هستند تا از ناحیه‌ی چشمان شما در برابر آسیب‌های ناشی از افتاب، محافظت کنند

تغذیه‌ی مناسب داشته باشید

یک سبک زندگی سالم می‌تواند بهترین راه برای جلوگیری از بروز نشانه‌های پیری باشد. ویتامین کا یکی از عواملی است که تولید کلاژنو رشد سلول‌های جدید را تسهیل می‌کند. ویتامین سی پوست را روشن می‌کند و از آسیب های پوستی جلوگیری می‌کند. ویتامین ب تولید اسیدهای چرب را تقویت می‌‌کند که به افزایش خاصیت الاستیته‌ی پوست می‌انجامد.

فراموش نکنید که در کلینیک تندیس، بهترین متخصصین پوست و تغذیه حضور دارند که بهره‌گیری از تجارب ارزشمندشان به شما کمک خواهد کرد که به ظاهر دلخواه خود برسید.

ادامه خبر

همه‌ی آن‌چه که باید درباره‌ی میکروبلیدینگ ابروها بدانید

ابروها برای بسیاری از زنان، بخش مهمی از هویت آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به همین علت وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف برداشتن، بند انداختن، وکس کردن یا پر کردن آن ها می‌شود. بنابراین، برخی از افراد به دنبال روشی دائمی و همیشگی هستند. مشکل این مساله، این است که مدل‌های ابرو متنوع هستند و در بازه‌های زمانی مختلف، مدل‌های متفاوتی طرفدار دارد. در نتیجه، تاتوی دائمی ابروها، گزینه‌ی مناسبی نیست. به همین علت است که میکروبلیدینگ برای زنانی که به دنبال ابروهای خوش‌فرم و پر هستند، مناسب‌ترین گزینه‌ است. آیا میکرولیدینگ برای شما مناسب است؟ ما همه‌ی آنچه را که باید درباره‌ی میکروبلیدینگ بدانید، در اینجا جمع کرده‌ایم.

برای میکروبلیدینگ از تکنیکی مشابه تاتو با اندکی تفاوت، استفاده می‌شود.

میکروبلیدینگ مانند تاتو، از سوزن‌های ریزی برای قرار دادن پیگمنت و رنگدانه بر روی پوست استفاده می‌کند. میکروبلیدینگ یک تکنیک تاتوی دستی است که برای ایجاد هاشورهای شبیه به مو، استفاده می‌شود. برای این کار، از تعدادی سوزن ظریف تیغه‌مانند استفاده می‌شود. کار این سوزن‌ها، قرار دادن پیگمنت و رنگدانه در میان‌پوست بالایی پوست است که این کار را به پروسه‌ای نیمه دائمی تبدیل می‌کند.

تفاوت عمده‌ی بین میکروبلیدینگ و تاتوی سنتی، عمق قرارگیری رنگدانه‌هاست. عمق کار تاتوی سنتی بیشتر است. تاتوی سنتی با استفاده از دستگاه انجام می‌گیرد و ماندگاری آن بیشتر است. در حالی که میکروبلیدینگ از پیگمنت و رنگدانه‌ای استفاده می‌کند که در طول زمان کمرنگ می‌شود.

پروسه‌ی انجام میکروبلیدینگ دومرحله‌ای است.

جلسه‌ی اول، حدوداً دو ساعت به طول می‌انجامد. خود پروسه‌ی میکروبلیدینگ، 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. قبل از انجام این کار، درباره‌ی انتظارات و خواسته‌ی مراجع، سوال می‌شود. بهتر است مراجع، بعد از گذشت 6 الی 8 هفته، برای بررسی نتیجه‌ی نهایی به مجموعه برگردند. در این مرحله، می‌توان تغییرات را اعمال کرد. این جلسه، بین 1 ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد. توصیه می‌شود که برای حفظ نتیجه‌ی بهتر، یک بار در سال به مجموعه مراجعه کنند.

آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟

این پروسه عملاً دردی ندارد. با این حال، اندکی تورم و قرمزی بعد از انجام میکروبلیدینگ، طبیعی است. این تورم و قرمزی به حدی جزیی است که شاید حتی متوجه آن نشوید. بیشتر افراد برای انجام میکروبلیدینگ از کرم بی‌حسی استفاده می‌کنند. می توان 15 تا 30 دقیقه قبل از انجام پروسه، از کرم لیدوکائین 5 درصد استفاده کرد.

آیا میکروبلیدینگ برای همه‌ی افراد مناسب است؟

انجام میکروبلیدینگ برای همه‌ی افراد مناسب نیست. دوران بارداری یا شیردهی، زمان مناسبی برای انجام میکروبلیدینگ نیست. از سوی دیگر، در صورتی که فرد در حال گذراندن دوره‌ی شیمی‌درمانی است بهتر است تا پایان دوره صبر کند تا ریسک عفونت کاهش پیدا کند. در صورتی که از داروی رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا نوع پوست در نتیجه‌ی میکروبلیدینگ موثر است؟

میکروبلیدینگ برای برخی از انواع پوست، بهتر جواب می‌دهد. پس بهتر است که بهترین و مناسب‌ترین تکنیک را برای خود در نظر بگیرید. پوست‌های خشک، نتیجه‌ی بهتری نشان می ‌دهند. با این حال، این روش برای پوست‌های چرب نیز مناسب است.

آیا میکروبلیدینگ مانع از رشد طبیعی مو می‌شود؟

یکی از شایعات درباره‌ی میکروبلیدینگ این است که بر روی رشد طبیعی مو تاثیر می گذارد. اما این درست نیست. در صورتی که این کار به درستی انجام بگیرد، هیچ تاثیر منفی‌ای بر رشد طبیعی موها ندارد. بلکه حتی در برخی موارد، باعث تحریک رشد موها می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که انجام میکروبلیدینگ، یک کار برد-برد باشد.

مراقبت‌های بعد از انجام میکروبلیدینگ چیست؟

بهتر است در روزهای اولیه بعد از انجام میکروبلیدینگ از انجام ورزش‌هایی که تعریق زیادی به همراه دارند، بپرهیزید و  از محصولات آرایشی بر روی ابروهای خود، استفاده نکنید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

 

ادامه خبر

مراقبت از موها در تابستان

چه چیزی بهتر از هوای آفتابی و لباس‌های خنک و لیموناد و تابستتان وجود دارد؟ با این حال، ممکن است کف سر در این فصل چرب‌تر شود و حتی مو را در تماس با کلر، سبز کند (بله، گاهی چنین اتفاقی می افتد)! اما جای نگرانی وجود ندارد. در این متن به راه‌های مراقبت از موها در تابستان می‌پردازیم.

موهایتان را از گرما به دور نگه دارید.

اگر باید مدت زمان زیادی را در آفتاب سپری کنید، ما توصیه می‌کنیم که یا از یک حالت‌دهنده‌ی موی SPFدار استفاده کنید یا از کلاه غافل نشوید. یکی دیگر از راه‌های مراقبت از مو، پرهیز از خشک کردن و حالت دادن به مو با سشوار و اتو مو و ... است. شاید کار سختی به نظر برسد. اما بگذارید موهایتان می توانند نفس راحتی بکشند! روش‌های زیادی برای حالت دادن به مو وجود دارد که نیازی به استفاده از گرما ندارد.

مراقب کلر آب استخر باشید.

آیا می‌دانید که موهای برخی از شناگران به دلیل تماس بیش از حد با کلر، سبز می‌شود؟ بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق این است که قبل از شنا موهای خود را بپوشانید. موهای خشک مثل یک اسفنج عمل می‌کند. پس قبل از شنا، موهای خود را خیس کنید تا مو کلر کمتری به خود جذب کند. بعد از شنا، موهای خود را با آب و سرکه‌ی سیب بشورید تا از آسیب ناشی از کلر، در امان باشید.

از کراتین کمک بگیرید.

گرما و آفتاب، رنگ مو را اکسید می‌کند و موی ما را خشک می‌کند. استفاده از کراتین می‌تواند به احیا و هیدراته کردن مو کمک کند. محصولات طبیعی زیادی برای این کار وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند.

از زیاد شستن موها خودداری کنید.

آیا باید در تابستان، هرروز موهای خود را بشویید تا از چرب شدن کف سر جلوگیری کنید؟ خیر! شستن مکرر مو، باعث از بین رفتن روغن و چربی طبیعی سر خواهد شد. این امر موجب تولید روغن و چربی بیشتر می‌شود. راه حل این موضوع، کمتر شستن موها است. می توانید گاهی موهای خود را با آب سرد، آبکشی کنید. این کار باعث بسته شدن کوتیکول و حفظ رطوبت خواهد شد. برای کنترل ترشح چربی کف سر، یک راهکار خانگی وجود دارد. دو تا سه قاشق غذاخوری آب نارگیل را با آب یک لیمو ترکیب کنید. این ترکیب را روی  کف سر خود قرار دهید. 5 دقیقه این ترکیب را روی سر ماساژ دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید. برای حصول بهترین نتیجه و مراقبت از موها ، هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

زیاد آب بنوشید.

نوشیدن آب برای بدن و ذهن شما اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این در حفظ سلامت و ظاهر و مراقبت از موها در تابستان تاثیر شگرفی دارد. نوشیدن آب، باعث آبرسانی به مو و کف سر شما خواهد شد. هر روز بین 2 تا 3 لیتر آب بنوشید. فراموش نکنید که غداهایی را در رژیم غذایی خود بگنجانید که به رشد مو کمک می‌کنند.

موهای خود را کوتاه کنید

انتهای ساقه‌ی مو به علت قرار گرفتن در معرض آفتاب، گرما و باد، دو شاخه می‌شود. برای رها شدن از این موضوع، مرتباً موهای خود را نوک‌گیری کنید. انتهای مو را کوتاه کنید تا موی سالم‌تری داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سلامت موها با کارشناسان و پزشکان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.

ادامه خبر

چگونه در تابستان از پوست خود مراقبت کنیم؟

تابستان یادآور شنا، آفتاب، صندل و پوست برنزه است. با این حال نباید از خطرات قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب غافل شد. هیچ کس دلش نمی خواهد نشانه‌های پیری و کهولت سن، پیش از موعد روی صورتش دیده شود یا دچار آفتاب‌سوختگی شود. بنابراین همیشه به خاطر داشته باشید که از پوست خود در این فصل به خوبی مراقبت کنید.

همیشه ضدآفتاب بزنید

استفاده از ضدآفتاب به قدری ضروری و مهم است که حتی لازم نیست دلیل آن را گفت! بر اساس آمار بنیاد سرطان پوست، از هر پنج آمریکایی، یکی از آن‌ها در طول عمر خود به درجاتی از سرطان پوست مبتلا می‌شود. پس همیشه بیست دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب، ضدآفتاب بزنید. اینکار برای این است که پوست شما، ضدآفتاب را جذب کند. هر دو ساعت، یکبار یا هر زمان که احساس نیاز کردید، دوباره ضدآفتاب بزنید. به خاطر داشته باشید که داشتن SPF بالا، تنها شرط لازم برای یک ضدآفتاب خوب نیست. بلکه، ضدآفتاب خوب، باید قادر باشد تا در برابر اشعه‌های UVA و UVB از پوست شما محافظت کند.

از شوینده‌ای استفاده کنید که سالیسیلیک‌اسید یا گلیکولیک‌اسید داشته باشد

اینکار برای پوست‌های مختلط یا چرب است. این اسیدها به جدا شدن سلول‌های پوستی مرده و تحریک چرخه‌‌ی سلولی کمک می‌کنند. اگر پوست خشک یا حساسی دارید، از این شوینده‌ها استفاده نکنید. شوینده‌های ملایم‌تر کرمی برای شما مناسب‌تر خواهند بود. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده از این شوینده‌ها، حساسیت به آفتاب را افزایش می‌دهد. در شب از این شوینده‌ها استفاده کنید و در طول روز پوست خود را مرطوب نگه دارید.

از کرم دور چشم و لب خود غافل نشوید

قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند پوست را به تدریج نازک کند و باعث ایجاد چین و چروک در این نواحی شود. با استفاده از بالم لب و کرم‌های مناسب، از این نواحی حساس مراقبت کنید.

از محصولات پوستی سبک استفاده کنید.

کرم غلیظی که در زمستان از آن استفاده می‌کردید، برای تابستان چندان مناسب نیست. می‌توانید آن‌ها را برای زمستان نگه دارید یا برای قسمت‌های خیلی خشک بدنتان، مثل کف پاها استفاده کنید. بهتر است در سه ماه تابستان از محصولاتی استفاده کنید که به پوست شما اجازه‌ی نفس کشیدن بدهد. از لوسیون‌ها، کرم‌ها و سرم‌هایی استفاده کنید که سبک هستند. ضرر محصولاتی که منافذ پوست شما را می‌بندند، بیشتر از منفعتشان است.

میوه بخورید!

راه حل داشتن پوستی شفاف در یخچال شماست! از میوه‌هایی استفاده کنید که آب فراوانی دارند و باعث آبرسانی به بدن شما می‌شوند. هندوانه و توت‌فرنگی، از بهترین میوه‌هایی هستند که ‌می‌توانند به آبرسانی پوست شما کمک کنند. همچنین استفاده از لیمو و گوجه فرنگی برای سرحال نگه‌داشتن پوست شما بسیار موثر است. می توانید توت فرنگی را با حرکات دورانی به پوست خود بزنید.

از اسپری‌های آبرسان استفاده کنید.

اسپری‌های آبرسان، راه حلی ساده برای حفظ رطوبت سطح پوست شما در تابستان هستند. استفاده از این اسپری‌ها راحت است و می‌توانید از این اسپری‌ها در هنگام ورزش یا پس از شنا استفاده کنید.

از اسکراب‌ها و لایه‌بردارها استفاده کنید.

استفاده از اسکراب‌ها، در تابستان برای تمام انواع پوست مناسب است. این کار را یک یا دوبار در هفته انجام دهید. این‌که از چه اسکرابی استفاده می‌کنید به نوع پوست شما بستگی دارد. پس در انتخاب اسکراب خود، دقت کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های پوستی با کارشناسان کلینیک تندیس در تماس باشید.

ادامه خبر

درمان تعریق بیش از حد یا هایپرهیدروزیس

همه‌ی افراد درگیر تعریق هستند. مردها بیشتر از زن‌ها عرق‌ می‌کنند. با این حال، اگر تعریق بیش از حد دارید، شاید از هایپرهیدروزیس رنج می‌برید. هایپرهیدروزیس، تعریق بیش از حدی است که استفاده از دئودرانت آن را برطرف نمی کند. خوشبختانه، هایپرهیدروزیس مساله‌ای است که می‌توان آن را حل کرد. پروسه‌ی انجام این کار، فرآیندی غیرتهاجمی، ساده و سریع است. برای پرداختن به این مساله، باید درباره‌ی تعریق بیشتر توضیح دهیم.

هایپرهیدروزیس چیست؟

تعریق یکی از راه‌های تنظیم دمای بدن است. با این حال، تعریق تنها در هنگام گرما رخ نمی‌دهد. هیجانات ما بر روی غدد عرق ما تاثیر می‌گذارد. به همین علت است که هنگام عصبی بودن، عرق می کنیم. در کودکی تعریق کمتر است. در این دوران، سطح تعریق پسرها و دخترها برابر است. بعد از دوران بلوغ، هورمون‌های ما تمام غدد عرقی مردان را فعال می‌کنند و این یعنی 3 میلیون غده.

برخلاف باور عموم، عرق به خودی خود بوی چندانی ندارد. بلکه هنگامی که محتویات و پروتئین و چربی آن با باکتری روی پوست، ترکیب می‌شود، بو ایجاد می‌کند. این ترکیب است که باعث ایجاد بوی تند عرق می‌شود. به همین علت است که ضدتعریق‌های موضعی خوب، دارای عوامل ضدمیکروبی هستند. برای همین، عرق نواحی کشاله و زیربغل، بوی بیشتری دارد. غدد عرقی این نواحی نسبت به سایر نواحی، پروتئین و چربی بیشتری تولید می‌کنند.

نگران تعریق بیش از حد خود نباشید.

اگر به دنبال راهی برای متوقف کردن تعریق بیش از حد خود هستید، همیشه ضدعرق را به دئودرانت ترجیح دهید. ضدعرق‌ها، حاوی مواد فعالی مث نمک آلمینیوم است. ضدعرق‌ها قادر هستند روی پوست شما حالت ژلی پیدا کنند. این کار باعث بسته شدن راه غدد عرقی و کاهش میزان تعریق شما می‌شود.

اما دئودرانت‌ها به اندازه‌ی ضدعرق‌ها موثر نیستند. دئودرانت‌ها صرفاً مواد عطری دارند که بوی عرق را کمرنگ کند. به همین علت بهتر است هنگام خرید، برچسب محصول را چک کنید تا مطمئن شوید که دئودرانت ضدتعریق باشد. دئودرانت ضدتعریق، ماده‌ی ضدتعریقی است که مواد عطری نیز دارد.

 دلایل تعریق

در برخی ا ز موارد، تعریق به علت عملکرد هورمون‌ها اتفاق می‌افتد. هایپرهیدروزیس، یک مساله‌ی پزشکی اس. هایپرهیدروزیس با تعریق شدید و غیر قابل کنترل و اکثراً با احساس خجالت همراه است. هایپرهیدروزیس غالباً بر روی زیربغل‌ها، دست‌ها و پاها تاثیر می‌گذارد. با این حال، هر ناحیه‌ای از بدن که غدد عرقی دارد، ممکن است درگیر این مساله شود.

انواع هایپرهیدروزیس

دو نوع هایپرهیدروزیس وجود دارد. نوع اول آن وقتی است که شما بدون هیچ دلیلی، تعریق بیش از حد دارید. این موضوع، عمدتاً در دوران کودکی یا بلوغ اتفاق می‌افتد و به مسائل پزشکی مرتبط نیست. صرفاً غدد عرقی شما، بیش از حد فعالیت می‌کنند و علم پزشکی هنوز درباره‌ی علت این مساله، به قطعیت نرسیده است. گاهی اوقات این مساله بین تمام اعضای یک خانواده دیده می‌شود و در کمال تعجب، این افراد هنگام خواب، درگیر این تعریق بیش از حد نیستند.

نوع دوم هایپرهیدروزیس، هایپرهیدروزیس ثانویه نام دارد. در هایپرهیدروزیس ثانویه، تعریق به علت دیگری رخ می‌دهد. برای مثال، ممکن است این تعریق بیش از حد، جز عوارض جانبی دارویی باشد که شما مصرف می‌کنید. تعریق بیش از حد ممکن است یکی از علائم بیماری یا شرایط پزشکی دیگری باشد. این بیماری‌ها شامل اضطراب فراگیر، دیابت یا بیماری‌های دیگر است. این تعریق ممکن است به یک یا چند ناحیه از بدن شما، محدود باشد. اما در اکثر موارد، کل بدن را درگیر می‌کند و چه در هنگام خواب و چه در بیداری اتفاق می‌افتد.

درمان تعریق بیش از حد

برای درمان تعریق بیش از حد، ابتدا باید بدانید که تعریق شما چگونه است. برای این منظور، باید به پزشک مراجعه کنید. بعد از تشخیص پزشک، می‌توانید درمان تعریق را شروع کنید. برای درمان تعریق، چندین راه پیش روی شماست. این روش‌های درمانی از تجویز داروهای ضدتعریق شروع می‌شود و به جراحی برای برداشتن برخی از غدد تعریق ختم می‌شود. خوب است بدانید که برای درمان تعریق بیش از حد می‌توان از تزریق بوتاکس یا دیسپورت کمک گرفت.

تزریق بوتاکس به غدد عرقی شما، می‌تواند مانع از فعالیت برخی از انتقال دهنده‌های عصبی شود. این انتقال دهنده‌های عصبی غدد عرقی را فعال می‌کنند. به کارگیری بوتاکس برای غدد عرقی، بهترین راه‌حل برای افرادی است که نمی‌خواهند از روش‌های تهاجمی مانند جراحی استفاده کنند. این کار توسط پزشکان متخصص حاضر در کلینیک تندیس انجام می‌شود. با استفاده از این روش بی‌خطر و مطمئن، مشکل شما حل خواهد شد و دیگر لازم نیست که به خاطر بوی عرق بدن خود، نگران و یا خجالت‌زدگی باشید.

ادامه خبر

آیا لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب است؟

آیا پوست تیره‌ای دارید و به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد خود هستید؟ شاید شنیده باشید که لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب نیست. خوشبختانه این موضوع واقعیت ندارد.

در گذشته، انتخاب‌های ما برای لیزر موهای زائد محدود بود. رایج‌ترین شکل از بین بردن موهای زائد IPL بود و صدالبته که این روش برای پوست‌های تیره مناسب نیست. IPL از طریق از یافتن و بین بردن پیگمنت‌های تیره مثل فولیکول‌های مو عمل می‌کند. پس این روش وقتی جواب می‌دهد که اختلاف رنگ پوست و مو زیاد باشد. مثل وقتی که موی تیره و پوست روشنی داشته باشید. چراکه پیدا کردن اختلاف‌ بین این دو تناژ برای دستگاه لیزر، کار نسبتاً ساده‌تری است.

با این حال، اگر پوست تیره و موهای تیره‌ای دارید، دستگاه IPL ممکن است گیج شود. پس این احتمال وجود دارد که دستگاه نتواند موهای شما را پیدا کند و یا حتی پوست شما را با مو اشتباه گرفته و آن را بسوزاند!

بهترین دستگاه لیزر برای پوست تیره کدام است؟

در حالی که IPL برای پوست‌های تیره اصلاً گزینه‌ی مناسبی نیست. لیزرهای جدید و پیشرفته‌ی کلینیک تندیس دارای تنظیماتی هستند که در از بین بردن دائمی موهای زائد، بسیار موثر باشد. این لیزرها ملانین را هدف قرار می‌دهند. ملانین، رنگدانه و پیگمنتی است که رنگ پوست را تعیین ‌می‌کند ولی تا عمق مشخصی از پوست نفوذ می کند و باعث می‌شود که فولیکول‌های مو را هدف قرار دهد، نه پوست روی آن.

دستگاه‌های لیزر موجود در کلینیک تندیس، بدون درد بوده و شما می‌توانید به راحتی به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید.برای حصول بهترین نتیجه،  بین 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز است. فواصل جلسات لیزر بسته به نظر پزشک مربوطه تغییرمی‌کند و معمولاً بین 4 تا 6 هفته است.

بهترین زمان برای شروع انجام لیزر موهای زائد، زمستان است. چراکه لیزر موهای زائد می‌تواند اندکی باعث حساسیت پوست شود. با این حال در صورتی که مراقبت‌های لازم را انجام دهید، می توانید هر فصلی را برای لیزر موهای زائد در نظر بگیرید.

دستگاه‌های لیزر کلینیک تندیس

دستگاه‌های لیزر در کلینیک تندیس، به روزترین دستگاه‌های لیزر روز دنیا بوده و قادر هستند فارغ از رنگ پوست شما، بهترین نتیجه را به شما ارائه دهند. علاوه بر لیزر موهای زائد، انواع لیزر برای جوانسازی و یا از بین بردن جای تاتو و اسکار وجود دارد. علاوه بر این، این لیزرها قادر هستند ظاهر رنگدانه‌های پوستی را بهبود ببخشند. در آخر باید گفت که این موضوع که لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب نمی باشد، دروغی بیش نیست. تنها باید بدانید که از چه دستگاهی استفاده می‌کنید.

ادامه خبر