۸ فایده‌ی ویتامین سی برای پوست و مو که نمی‌‌دانید!

فواید ویتامین سی

فواید ویتامین سی، بسیاراست. هیچ ماده‌ای اندازه‌ی ویتامین سی به گردن ما حق ندارد! از آن جا که بیشتر ما با فواید ویتامین سی آشنا هستیم، این آنتی‌اکسیدان به یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده در محصولات مراقبتی پوست در سراسر دنیا، تبدیل شده است: از پاک‌کننده‌ها و سرم‌ها گرفته تا مرطوب‌کننده‌ها و ماسک‌های صورت. دکتر لیلی طلاکوب، متخصص پوست می‌گوید: این ماده، به علت «خواص گسترده و توانایی بازسازی پوست» اثر خود را بر گستره‌ی وسیعی از فرمول‌های ساخت مواد گذاشته است.

 مراقبت پوستی و ویتامین سی

وقتی صحبت از سلامتی به میان می‌آید، حتما باید از ویتامین سی یاد کرد. دکتر زنهاوسرن می‌گوید: ویتامین سی، نه تنها به علت سهمش در زیبایی، بلکه به خاطر سهم قابل توجهش در سلامتی ما، یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌هاست. دکتر جالیمان می گوید: ویتامین سی، ایمنی بدن را بالا می‌برد و از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری کرده یا آن را درمان می‌کند، به تشکیل کلاژن کمک کرده و به تسریع بهبود زخم‌ها کمک می‌کند و ریسک ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

در کنار مزایای فراوان ویتامین سی برای سلامتی، باید گفت که این ویتامین برای پوست نیز مفید است. ویتامین سی در مراقبت از پوست به علت از بین بردن نشانه‌های افزایش سن و پیری، شهرت دارد. با این حال، مساله فراتر از این است. دکتر دبرا جالیمان که در نیویورک متخصص پوست است، می‌گوید: ویتامین سی، ساخت کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن، بافت و کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد و باعث توقف عملکرد آنزیم تیروسیناز و هایپرپیگمنتیشن بیش از حد و ایجاد لکه‌های پوستی می‌شود. آنزیم تیروسیناز مسئول تبدیل تیروزین به ملانین است.

تحریک کلاژن سازی و جلوگیری ازهایپرپیگمنتیشن تنها قدرت‌های ویتنامین سی نیستند. ویتامین سی، سرطان‌هایی را که به علت آلودگی و آسیب‌های ناشی از آفتاب ایجاد می‌شوند، مورد هدف قرار می دهد. دکتر جالیمان می‌گوید: ویتامین سی، نه تنها به ترمیم آسیب‌های رادیکال صورت کمک می‌کند، بلکه پوست را روشن‌تر کرده و لکه‌های تیره را محو می کند. علاوه بر این، ویتامین سی قادر به افزایش سفتی پوست است که می‌تواند به جلوگیری از ایجاد خطوط کمک کند.

بهترین چیز درباره‌ی ویتامین سی _به غیر از فواید بی‌شمارش برای زیبایی_ این است که برخلاف سایر مواد تشکیل‌دهنده‌ی محصولات مراقبتی پوست، نیاز به احتیاط ندارد.ویتامین سی، بی‌خطر و موثر است.

مزایای ویتامین سی برای مو

مزایای ویتامین C برای مو نیز بسیار است چرا که این ماده برای سلامت مو، بسیار مهم است. وجود ویتامین سی برای تولید پروتئین کلاژن، ضروری است. دکتر زنهاوسرن می‌گوید: ویتامین C به جذب آهن غیرهم، کمک می‌کند. ماده‌ای که برای رشد مو ضروری است.

دکتر زنهاوسرن می گوید: بهتر است که از طریق رژیم غذایی خود، مقدار کافی ویتامین سی دریافت کنید. بیشترین فایده‌ی مکمل ویتامین سی در بیمارانی دیده می‌شود که کمبود ویتامین سی دارند. استفاده از برگ جعفری، کلم، بروکلی، توت فرنگی، کیوی و مرکبات در رژیم غذایی افرادی که کمبود ویتامین سی دارند، مفید است. چرا که استفاده از اینها یکی از بهترین روش‌های بهره مند شدن از مزایای ویتامین سی برای مو است.

استفاده از این محصولات ویتامین سی توصیه می‌شود

استفاده از این محصولات ویتامین C  توصیه می‌شود. ویتامین سی، جای خود را در محصولات مراقبتی پوست پیدا کرده است. با این حال، تمام فرمول‌ها یکی نیستند. دکتر جالیمان می گوید. ویتامین C هنگام استفاده در محصولاتی که به پوست نفوذ کرده و به آن آبرسانی می‌کند، به خوبی عمل می‌کند.

مزایای ویتامین سی

مزایای ویتامین سی به شرح زیر است:

 

  1. جلوگیری از رادیکال‌های آزاد
  2. آبرسانی
  3. کمک به دوام رنگ مو
  4. کاهش چروک‌ها و خطوط
  5. افزایش کلاژ‌ن‌سازی
  6. محافظت در برابر اشعه ماورابنفش
  7. کمک به از بین رفتن خستگی و افزایش سطح انرژی
  8. برطرف کردن تحریک پوستی

برای دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.