کلینیک تخصصی تندیس

10/14 1395
روش های کاشت مو ، نتایج، عوارض و هزینه آن همواره فطرت آدمی کمال طلب است و از این روست که برای زیبایی ظاهری خود ارزش قائل است. یکی از مواردی که به شدت بر زیبایی آدمی اثرگذار است، موهای سر است. متاسفانه در برخی از افراد به دلایل مختلف از جمله ارث موها در سنین خیلی کم شروع به ریزش کرده و موجب نگرانی افراد می‌شود. شاید تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید که چقدر ریزش مو می تواند در اعتماد به نفس، موقعیت کاری و به طور کلی زندگی فرد اثرگذار باشد. خوشبختانه همان طور که هر مشکلی راه حلی دارد، راه حل دائمی ریزش مو نیز کاشت دائمی مو است. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید، پیشنهاد ما این است که فرصت را از دست ندهید و در اولین فرصت به کلینیک زیبایی پوست و موی تندیس مراجعه کنید تا با کمترین قیمت و با استفاده از پیشرفته ترین متدها زیبایی و جوانی را به شما بازگردانند. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره روش‌های کاشت مو ، نتایج، عوارض و هزینه آن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

روش‌های کاشت مو

در کلینیک پوست، مو و زیبایی تندیس (طب آفتاب) کاشت مو به سه روش FUT ، FIT و ترکیبی صورت می‌گیرد. 1- روش FIT (Follicular Isolation Technique) یا تکنیک جداسازی فولیکول‌ها: در این شیوه فولیکول‎های مو به صورت مجزا برداشته شده و در نواحی مد نظر کاشته می‎شوند. 2- روش FUT (follicular unit transplantation) یا پیوند واحد فولیکولی: در این شیوه بخشی از پوست سر را همراه با فولیکول مو بر می‌دارند و سپس زیر میکروسکوپ جداسازی شده و در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شود. در این روش با کمک تکنولوژی های پیشرفته، می‎توان تعادل موهای پیوندی را تا 3500 عدد افزایش داد. این شیوه در سطح جهان بسیار معروف است، چرا که این توانایی را دارد که هر نوع مویی را با بدون هیچ عوارضی بازسازی و ترمیم کند. 3- روش ترکیبی: در این شیوه از هر دو روش کمک گرفته می‎شود تا تراکم مو چندین برابر دو روش قبل شود.

کاندیداهای مناسب برای کاشت مو

اکثر مردان کاندیداهای مناسبی برای انجام کاشت مو هستند، به جز مردانی که دچار ریزش مو از نوع منتشر هستند. زنانی که دچار ریزش موی ناشی از دلایل هورموني – ژنتيکي هستند و موهاي کم پشتی در ناحیه جلوي سر و بخش های مرکزي سر دارند اما تراکم موي آنان در قسمت پشت سر خوب است. محدوده سنی 18 تا 25 سال اصلا کاندیداهای مناسبی برای کاشت مو نیستند و علت آن هم روشن است زیرا از ریزش موی آنان مدت زیادی نگذشته است و هنوز برای پزشک معلوم نیست که تا کی این ریزش مو ادامه خواهد داشت و در صورت کاشت مو موجب نارضایتی متقاضی خواهد شد. از افراد دیگر که کاندیداهای مناسبی هستند، کسانی هستند که بخشی از موهای سر آنان بر اثر بیماری‌های پوستی، ضربه به سر، عمل جراحی و یا سوختگی کم پشت یا طاس شده است. هر چه موهای فرد زبر و ضخیم باشد، نتیجه بهتری از کاشت مو خواهد گرفت. افرادی نیز که دارای پوست سر شل هستند به این دلیل که امکان برداشتن موهای بیشتر وجود دارد و احتمال بروز زخم کمتر است، کاندیداهای خوبی برای کاشت مو هستند.از دیگر کاندیداهای مناسب برای عمل کاشت مو می توان به افرادی که قبلا روش هاي Flap ويا FUT را برای درمان کم پشتی و طاسی استفاده کرده و از نتیجه راضی نیستند، اشاره کرد. عوارض کاشت مو

نتایج کاشت و پیوند مو

نتایج عمل کاشت مو به طور فوری و سریع نمایان نمی‎شود. پس از انجام کاشت مو بیمار می‎تواند طرح کلی خط مو را ببیند. پس از گذشت چند هفته از کاشت مو، ریزش موی کاشته شده آغاز می‎شود، که جزء روال عادی درمان است. اما پس از ریزش، مجددا موهای سالم و قوی رشد خواهد کرد و به طور دائمی باقی می‎ماند. در مدت 4 الی 6 هفته بعد از درمان نتیجه مشخص خواهد شد و پس از شش ماه نتیجه کلی مشاهده خواهد شد.

عوارض کاشت مو

از عوارض کاشت مو می توان به خونریزی، عفونت، خارش، جوش، کشیده شدن پوست سر تاحدی که بی حس شود، درد، تورم سر و دور چشم، سکسکه، بقایای جای زخم در محل جاگذاری گرافت مو یا در ناحیه کاشت مو، رشد ضعیف و نامناسب گرافت‌های کاشته شده، غیرطبیعی به نظر رسیدن موها بعد از کاشت مو اشاره کرد.

هزینه کاشت مو

بی شک هزینه‎ای که برای کاشت موی طبیعی پرداخت خواهید کرد، با توجه به آن چه به دست خواهید آورد، بسیار کم و ناچیز است، چرا که کاشت مو جوانی و زیبایی را به شما بازگردانده و باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود که در موفقیت و پیشرفت در کار و زندگی موثر است. ما این اطمینان را به شما می دهیم، چنانچه عمل کاشت مو را در کلینیک تندیس انجام دهید، با ارائه بیشترین کیفیت، هزینه‌ای متناسب و منطقی پرداخت خواهید کرد.
دسته بندی: مقالات


امتیاز به این محصول
بازدیدها: 0 نظرات: 0 نویسنده: مدیر
تگ های مطلب :

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود