کلینیک تخصصی تندیس

08/20 1396

 پوست خود را با لیزر  دوباره جوان کنید

جوانسازی پوست در واقع رفع مشکلات پوستی است که در اثر بالا رفتن سن روی پوست به وجود می‌آید که عوامل زیادی را می‌توان نام برد. البته این روزها راه‌های مختلفی برای رفع این مشکلات وجود دارد که از بهترین و رایج‌ترین راه‌ها برای جوانسازی پوست صورت جوانسازی پوست با لیزر است.

نتیجه هر عمل زیبایی به تخصص فرد معالج بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود حتماً تمام عمل‌های زیبایی در مراکز و کلینیک‌های درمانی انجام شوند و از انجام آنها در سالن‌های زیبایی بپرهیزید.

کار لیزر استفاده از پرتوهای نور است. در این شیوه، متخصص پرتوهای نور را به طور ضربانی و نامنظم به سطح می‌تاباند. دستگاه‌های لیزر جوانسازی پوست را به طور دقیق انجام می‌دهند. لیزر جوانسازی مشکلات کمی را برای رنگدانه‌های زیرین پوست به وجود می‌آورد و با حذف لکه‌ها و آکنه‌ها رنگ پوست را روشن می‌کند.

جوانسازی پوست با لیزر

چه کارهایی با لیزر جوانسازی پوست می‌توان انجام داد؟

  • بر طرف کردن لکه‌های سوختگی در اثر نور خورشید
  • رفع تیرگی‌های زیر چشم
  • رفع انواع چین و چروک‌ها در قسمت‌های مختلف صورت
  • حذف کک و مک‌ها
  • رفع شلی پوست
  • درمان قرمزی و برافروختگی پوست
  • رفع انواع جای زخم
  • درمان ترک‌های پوستی
  • حذف خالکوبی و تاتو

پیش از انجام لیزر جوانسازی، پزشک متخصص سوابق پزشکی فرد را جمع آوری می‌کند. اگر مواردی مانند داشتن زخمی که درمان آن طول کشیده است، مشکلاتی مربوط به دلمه بستن زخم و داشتن بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت دارید، حتماً پزشک را در جریان بگذارید.

موفقیت هر شیوه درمانی، به تشخیص درست علت بروز مشکلات پوستی و درصد نفوذ آنها به پوست بستگی دارد.

بیمار باید تمام انتظارات خود را از انجام لیزر به پزشک بگوید. انتظارات او باید با شناخت کامل نسبت به درمان باشد. متخصص باید درباره تعداد جلسه‌های لازم و عوارض احتمالی برای بیمار توضیح می‌دهد. مهم‌ترین مسئله پیش از انجام لیزر این است که فرد آفتاب نگرفته باشد، زیرا لیزر بر روی پوست برنزه قابل انجام نیست.

جوانسازی پوست با لیزر

نتایج و عوارض انواع جوانسازی پوست با لیزر

این شیوه بسیار معتبر است و نسبت به دیگر شیوه‌های جوانسازی پوست عوارض کمتری دارد. اما با این حال عوارضی نیز دارد. رایج‌ترین عارضه جانبی آن تیره یا روشن شدن موقتی قسمتی از پوست است که مورد درمان قرار گرفته است. درصد ایجاد جای زخم بسیار در آن پایین است.

لیزر شیوه‌های مختلفی دارد که از جمله می‌توان لیزر ال پی ال و یا لیزر با آر اف فراکشنال را نام برد. در لیزر ال پی ال زخم واضحی ایجاد نمی‌شود، اما پوست قرمز و متورم می‌شود.

فرد حتماً باید به تمام توصیه‌های پزشک به دقت گوش دهد و آنها را انجام دهد تا نتیجه لازم را از درمان بگیرد. حفاظت نکردن از پوست در مقابل نور خورشید و مراقبت نکردن از زخم‌ها موجب ایجاد عوارضی می‌شود که ممکن است درمان را مختل کند.

درصد زیادی از چین و چروک‌ها در صورت و لک‌ها و آکنه‌ها با لیزر از بین می‌روند. در این شیوه پوست کمی سفت می‌شود. باید خاطر نشان کرد چین و چروک‌هایی که در اثر حرکات عضلات ایجاد می‌شوند، به تنهایی با لیزر قابل درمان نخواهند بود.

از بین رفتن چین و چروک‌ها و لکه‌ها و جای زخم‌ها می‌تواند دائمی باشد، اما این شیوه از پیر شدن مجدد پوست جلوگیری نمی‌کند و ممکن است در اثر گذر زمان دوباره لک‌ها و چین‌هایی ایجاد شوند که باز برای درمان آنها باید اقدام شود.

برای انجام هر گونه لیزر پوست با هدف جوانسازی می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و از نتایج فوق العاده آن بهره مند شوید. این کلینیک به دستگاه‌های مدرنی مجهز است و حتی اگر درمان مکملی مانند بوتاکس نیز برای فرد تجویز شود، در همین کلینیک قابل انجام خواهد بود.

 
دسته بندی: مقالات


امتیاز به این محصول
بازدیدها: 0 نظرات: 0 نویسنده: مدیر
تگ های مطلب :

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود