کلینیک تخصصی تندیس

08/21 1396

درباره لیزر موهای زائد اندام تناسلی چه میدانید؟

از بین بردن موهای زائد اندام تناسلی یکی از کارهایی است که تکرار آن بسیار مشکل است. روش‌هایی که شما را مجبور می‌کنند مدام این کار را انجام دهید یا برای انجام آن به یک مرکز مراجعه و برای آن هزینه کنید، دیگر در دنیای امروز طرف دار ندارند.

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای بدن به ویژه موهای اندام تناسلی لیزر است. در این شیوه، لیزر ملانین‌های داخل فولیکول‌ها را تخریب می‌کند. به این ترتیب این راه، یک شیوه دائمی از بین بردن موها است. همه افراد در هر جنس و سبک زندگی که در پی داشتن پوستی تمیز و تازه هستند، این راه می‌تواند آنها را به هدفشان برساند.

چگونگی عملکرد لیزر موهای زائد اندام تناسلی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، لیزر با تخریب فولیکول‌های مو با اشعه‌های قدرتمند موهای اندام تناسلی را برای همیشه از بین می‌برد. این کار کاملاً بدون آسیب انجام می‌شود. عملکرد لیزر به این شکل است که موجب کاهش موهای بدن می‌شود، ولی در بعضی موارد ممکن است موها دوباره بنا به دلایلی رشد کنند. برای انجام لیزر بنا به تشخیص متخصص باید چند جلسه مراجعه کنید. البته موها در هر جلسه مراجعه کمتر می‌شوند. اما درنهایت تا 90 درصد کاهش می‌یابند.

زمان مراجعه برای هر جلسه تنها 15 دقیقه است. به طور متوسط باید 8 جلسه برای هر فرد با فاصله 6 هفته در نظر گرفته شود. در لیزر موهایی که در پوست رفته‌اند و جوش‌هایی که در اثر استفاده از ژیلت ایجاد شده‌اند، قابل درمان هستند و از بین می‌روند.

لیزر موهای زائد اندام تناسلی بسیار ساده است و ناراحتی خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کند. در لیزر این ناحیه، قسمت اندام تناسلی کامل است و شامل خط بالایی مثلث و کناره پاها هم می‌شود. در لیزر اندام تناسلی که به آن لیزر کامل توسعه ‌یافته گفته می‌شود فراتر از ناحیه اندام تناسلی موزدایی می‌شود که البته تنها شامل قسمت جلوی بدن است. لیزر دیگر این قسمت از بدن که به آن ناحیه برزیلی گفته می‌شود، شامل همه موهای جلو، پشت و بین ناحیه تناسلی است. حساس‌ترین بخش منطقه بالای مثلث است.

 لیزر موهای زائد بیکینی

انواع دستگاه‌های مورد استفاده در لیزر موهای زائد اندام تناسلی

Nd:YAG از لیزرهای جامد است که با طول موج ۱۰۶۴ nm کار می‌کند. این دستگاه قابلیت زیادی برای تشخیص‌  رنگ‌دانه‌های پوست دارد. این لیزر پرتوهای طولانی‌ ایجاد می‌کند و برای انجام کار به پالس‌های کمتر نیاز دارد. به این ترتیب، جلسه‌های درمان کوتاه‌تر می‌شود، همچنین فرد درد کمتری تجربه می‌کند و عوارض نیز کاهش می‌یابد. این نوع لیزر در بیماران با پوست تیره‌تر مؤثر است و جای زخم، سوختگی و تغییر رنگی از خود به جا نخواهد گذاشت.

دستگاه الکساندرایت شدت و قدرت بالایی دارد و تأثیر زیادی در محو پیگمنت‌های رنگی و کاهش موهای زائد دارد. این دستگاه برای از بین بردن موهای زبر و خشن بسیار کارآمد است.

دستگاه سولاری طول‌ موج‌های گوناگون دارد و راهی مؤثر برای از بین بردن و کاهش موهای نازک و روشن است.

با توجه به تنوعی که در دستگاه‌های لیزر وجود دارد، پیش از انجام لیزر فرد باید توسط متخصصان راهنمایی شود تا بهترین انتخاب را برای خود داشته باشد.

لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض لیزر موهای زائد اندام تناسلی

قرمزی و تورم پس از لیزر بسیار رایج است که در مدت زمان یک ساعت به سرعت رفع می‌شوند. البته ممکن است قرمزی در برخی افراد تا 48 ادامه یابد که باز هم جای هیچ نگرانی نیست. سوزش پوست نیز به زودی رفع می‌شود.

بعد از لیزر فرد می‌تواند برای انجام کارهای روزانه خود اقدام کند و هیچ مشکلی نخواهد داشت. بهتر است روز اول انجام لیزر از حمام کردن خودداری شود.

توصیه می‌شود تا 24 ساعت ابتدایی بعد از لیزر از کار کردن در هوای آزاد که موجب تعریق می‌شود، امتناع شود. تمرینات ورزشی هم بهتر است به بعد موکول شوند.

 
دسته بندی: مقالات


امتیاز به این محصول
بازدیدها: 0 نظرات: 0 نویسنده: مدیر
تگ های مطلب :

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود