کلینیک تخصصی تندیس

08/24 1396

کاربردهای لیزر موهای زائد برای آقایان

موهای زائد نه تنها خانم‌ها، بلکه برخی از آقایان را نیز دچار دردسر می‌کند و آنها را مجبور می‌کند تا به دنبال راه‌های چاره‌ای باشند که برای همیشه بتوانند از شر موهای زائد خلاص شوند. شاید این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که این امکان وجود دارد که مردان نیز موهای نقاطی از بدن خود را لیزر کنند. اصلاً مراکز و کلینیک‌هایی هستند که چنین خدماتی را به آقایان نیز ارائه دهند. به جز لیزر بقیه روش‌ها برای مردان نیز موقتی هستند و نیاز به تکرار در دوره‌های مختلف دارند. تنها لیزر موهای زائد است که افراد را برای همیشه از مراجعه‌های مکرر و هزینه‌های همیشگی نجات می‌دهد.

در روش لیزر برای رفع موها از طول موجی از نور استفاده می‌شود که به وسیله رنگ‌ دانه‌های موجود در مو جذب می‌شود. این انرژی در پوست به گرما تبدیل می‌شود که موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو و در نهایت خود مو می‌شود. هر جلسه که برای لیزر مراجعه می‌شود، ممکن است بین 15 دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز باشد.

موارد مصرف لیزر موهای زائد برای مردان

مردان موهای زائد چه نواحی از بدن را می‌توانند لیزر کنند؟

  • صورت که می‌تواند شامل گونه‌ها، کنار ابروها و خط ریش باشد.
  • قسمت‌هایی از بدن که مردان در آن نواحی موی بیشتری دارند، مانند شکم، کمر و قفسه سینه.
  • قسمت‌هایی از صورت و بدن که به طور معمول نباید موی بلند و زیاد داشته باشند، مانند زیر چانه.

در روش‌های قدیمی دسترسی به برخی از قسمت‌های بدن خیلی راحت نبود، اما لیزر به طور کامل نواحی مورد نظر را خالی از مو می‌کند. افرادی که در صورت خود موهای زائد دارند یا به طور کل دوست دارند همیشه صورت تمیز و آراسته و بدون مو داشته باشند، لیزر می‌تواند این خواسته آنها را برآورده کند و از این که هر روز وقت زیادی را جلوی آینه بگذرانند نجات پیدا کنند.

همان طور که گفتیم دسترسی به نواحی از بدن برای حذف موها سخت است که یکی از این نواحی پشت کمر است. با انجام لیزر و از بین بردن موهای زائد این ناحیه این درگیری برای همیشه تمام خواهد شد. برخی از مردان نیز داوطلب برداشتن موهای شکم خود هستند.

برخی از مردان در ناحیه سینه موهای زیادی دارند. برخی از مراجعه کنندگان برای لیزر موهای سینه متقاضی برداشتن کل موها هستند و برخی دوست دارند موها تنها کمی کم پشت‌تر شوند که با دستگاه لیزر هر دو کار امکان پذیر است.

مردان برای از بین بردن موهای زائد با لیزر به چند جلسه نیاز دارند؟

تعداد جلسه‌هایی که ممکن است برای هر مرد نیاز باشد به عواملی مانند رنگ پوست، نوع مو و رنگ آن و همچنین قسمتی از پوست که تحت درمان قرار خواهد گرفت بستگی دارد.

موارد مصرف لیزر موهای زائد برای مردان

پزشک متخصص دستگاه لیزر بعد از ارزیابی پوست و موها، تعداد جلسات را برای هر فرد معین می‌کند. اما مردان برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به طور متوسط 6 تا 8 جلسه را برای خود در نظر داشته باشند. برای اینکه دیگر هیچ مویی باقی نماند بهتر است پس از پایان دوره درمان، هر سال یک بار انجام لیزر مراجعه شود.

مردان باید دست کم دو هفته پیش از انجام لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرند و 4 تا 6 پس از انجام نیز از کندن موها خودداری کنند. مردان با پوست برنزه نیز مانند زنان گزینه مناسبی برای انجام لیزر نیستند.

مردان متقاضی انجام لیزر موهای زائد می‌توانند به کلینیک پوست و مو تندیس مراجعه کنند و پیش از اقدام با متخصص لیزر مشورت کنند تا با معاینه و ارزیابی پوست آنها بهترین تشخیص را درباره آنها بدهد. اگر لیزر خطراتی احتمالی برای پوست داشته باشد، متخصص به طور قطع آنها را مطلع خواهد کرد.

 
دسته بندی: مقالات


امتیاز به این محصول
بازدیدها: 0 نظرات: 0 نویسنده: مدیر
تگ های مطلب :

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود