فیشیال

فیشیال

فیشیال چیست؟
فیشیال، مجموعه‌ای از مراقبت های پوستی شامل لایه برداری، پاکسازی عمقی و تغذیه ی پوست است. فیشیال به منظور پاک کردن پوست از آلودگی‌های محیطی، از بین بردن جو‌ش‌ها و لک‌ها، آبرسانی به پوست های خشک، رفع چروک و جوانسازی و آرامش دادن به پوست انجام می‌شود. در طی یک جلسه فیشیال، می‌توان کارهای متعددی روی پوست انجام داد. به طوری‌که پس از طی یک جلسه، به نتایج مطلوبی رسیده و نتایج چشمگیر فیشیال را مشاهده خواهید کرد.

فواید فیشیال
فواید فیشیال برای انواع مختلف پوست، بسیار است. پوست شما از هر نوع که باشد (خشک، چرب، مختلط، حساس)، از فیشیال برای درمان مشکلات پوستی بهره خواهد برد. پوست‌های سالم هم می‌توانند برای چندبرابر کردن طراوت و شادابی پوست و به تاخیر انداختن فرآیند پیری، غز انجام فیشیال بهره ببرند.

اولین گام برای حفظ و نگهداری از سلامت پوست، غیشیال است. چراکه برای انجام سایر مراقبت‌های پوستی، داشتن زمینه‌ی پوستی مناسب باعث گرفتن نتیجه‌ی موردنظر خواهد شد. در ساده‌ترین حالت، فیشیال باعث می‌شود که مواد آلوده و سمی از منافذ پوست شما خارج شوند. سلول‌های مرده از سطح پوست کنار زده شوند و پوست شما برای سایر مراقبت‌های پوستی آماده خواهد شد.

در طی درمان فیشیال، آلودگی‌ها و مواد آرایشی از منافذ پوست خارج شده و سلول‌های مرده‌ی سطح پوست، لایه‌برداری خواهند شد. این امر موجب شفاف و روشن شدن سطح پوست شده و پوستی صاف و یکدست را برای شما به ارمغان خواهد آورد.در برخی از موارد از فیشیال برای درمان میگرن یا رفع التهابات پوستی استفاده می‌شود.

مراحل فیشال
برای انجام فیشیال، قبل از هرکاری باید با پزشک خود، مشاوره کنید تا تعداد جلسات و مراحل مناسب برای پوست شما تعیین شود. به صورت کلی، فیشیال شامل ۵ مرحله‌ی زیر است:

تمیز کردن پوست
اولین کار در فیشیال، پاک کردن صورت از آلودگی‌ها، چربی یا بقایای آرایش است. شوینده نیز با استفاده از پد یا پارچه‌ی مناسب پاک می‌شود.

لایه‌برداری از سطح پوست
با استفاده از یک لایه‌بردار یا اسکراب، می‌توان سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین برد. می‌توان با استفاده از بخار آب، منافذ پوست را باز کرد.

استخراج آلودگی‌ها از منافذ
در این مرحله، منافذ پوستی تخلیه می‌شوند. تخلیه‌ی منافذ با ساتفاده از دست یا با استفاده از ابزار مخصوص پوستی انجام می‌شود. در صورت عدم تخلیه‌ی این منافذ، جوش و کمدون بر روی پوست ایجاد می‌شود.

ماساژ پوست
در این مرحله، نواحی دکلته، گردن و صورت ماساژ داده می شوند. این ماساژ به گردش مایع لنفاوی و سم‌زدایی از بدن کمک می کند.

گذاشتن ماسک
ماسک مناسب پوست شما، با توجه به نوع پوست شما تعیین می‌شود. ماسک‌های با پایه‌ی خاک رس برای پوست‌های چرب و ماسک‌های آبرسان برای از بین بردن خشکی پوست استفاده می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز فیشیال
تعداد جلسات مورد نیاز فیشیال برای افراد مختلف، با توجه به نیازشان و انواع فیشیال، متفاوت خواهد بود. تعداد جلساتی که یک فرد برای رسیدن به بهترین نتیجه و پوستی شاداب نیاز دارد با توجه به عوامل مختلف تعیین میشود و با دیگر افراد متفاوت است.

معمولا در مشاوره اولیه نوع پوست شما تعیین میشود و پس از آن درمورد تعداد جلسات مورد نیاز شما برای دستیابی به پوستی زیبا و سالم با متخصص فیشیال صحبت خواهید کرد. در جلسات بعدی با در نظر گرفتن شرایط سنی و نوع پوست شما، روش های تکمیلی و تخصصی به شما پیشنهاد داده خواهد شد. از دیگر خدمات مراقبتهای پوستی می توان به دستگاه های لیزر هایفو و یا میکرونیدلینگ اشاره کرد.

بیشتر متخصصان پوست و زیبایی، عقیده دارند که نیاز پوست با توجه به تغییرات آب و هوا در فصول مختلف سال تغییر خواهد کرد. بنابراین بهره گیری از فیشیال به صورت منظم و ماهی یکبار بهترین نتیجه را برای پوست شما به ارمغان می آورد. برای اطلاعات بیشتر و نوبت دهی می توانید با کلینیک در ارتباط باشید.