سابسیژن

سابسیژن

ضایعه‌های پوستی ناخوشایند مانند جوش، برآمدگی‌های عمقی و منافذ بسته شده‌ی پوست (اعم از سرسفید و سرسیاه)، آکنه نام دارند. در بسیاری از مواقع، آکنه‌ها، اسکار و جای زخم، به جا می‌گذارند. هرچه زودتر درمان آکنه شروع شود، نیاز به درمان جای آن، کمتر خواهد بود. با این حال، در صورت لزوم، می‌توان از برخی روش‌های درمانی برای از بین بردن اسکارهای ناشی از آکنه استفاده کرد. یکی از این روش‌های درمانی سابسیژن است.

سابسیژن چیست؟
ابتدا ناحیه‌ی موردنظر، علامت‌گذاری شده و سپس لیدوکائین آدرنالین را به موضع تزریق می‌کند. این کار از ایجاد کبودی و همچنین درد در حین درمان، جلوگیری می‌کند. سپس سوزن را در ناحیه جلو و عقب می‌برد تا نوارهایی که اسکار را به چربی زیر پوستی نگه‌داشته‌اند، از بین بروند. سابسیژن باعث ترمیم و بازسازی بافت زیر اسکار می‌شود. بنابراین فرورفتگی با بالاآمدن ناحیه‌ی زیرین پر می‌شود. درمان بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و مراجع بلافاصله به منزل باز می‌گردد.

سابسیژن برای چه افرادی مناسب است؟
در صورت داشتن جای آکنه و اسکارهای عمیق
خط خنده‌های عمیق
اسکارهای وسیع فرورفته‌ی آبله‌مرغان
چین و چروک‌های بسیار عمقی سنین بالا
عوارض سابسیژن چیست؟
سابسیژن، روشی ایمن برای برطرف کردن جای جوش صورت است. با این حال، اندکی درد و تورم طبیعی است. این تورم را می‌توان با استفاده از کمپرس سرد، برطرف کرد. در برخی از موارد اندکی کبودی در محل ایجاد می‌شود. پیشنهاد می‌شود که به منظور جلوگیری از ایجاد کبودی، از مصرف داروهایی مثل آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون پرهیز شود.

مزایای سابسیژن چیست؟
دوره‌ی نقاهت کوتاه .
می‌توان این درمان را در کلیه‌ی فصول انجام داد.
می‌توان از RF فرکشنال، CO2 فرکشنال، میکرودرم نیز در کنار سابسیژن بهره گرفت.
نتایج بسیار چمشگیر.
تصویر زیر، نتیجه یک جلسه سابسیژن است.

تعداد جلسات سابسیژن
تعداد جلسات درمان سابسیژن، برای هر فرد متفاوت است و با تشخیص پزشک تعیین می‌شود. تعداد جسات به توانایی پوست برای کلاژن سازی، نوع و عمق فرورفتگی ایجاد شده بستگی دارد. با این حال، به طور معمول این درمان حدود ۲ الی ۶ جلسه طول می‌کشد. فواصل این جلسات، به طور معمول یک ماه است.

مراقبت‌های بعد از سابسیژن
تا ۴۸ ساعت بعد از انجام درمان، از تماس دادن ناحیه با آب بپرهیزید و در صورت بروز ورم یا کبودی در ناحیه‌ی درمان شده، نگران نباشید و از پمادها استفاده کنید.

هزینه‌ی سابسیژن
این روش، درمان کم هزینه‌ و مقرون به صرفه‌ای است. هزینه‌ی دقیق انجام آن، به عوامل متعددی بستگی دارد و به تشخیص پزشک متخصص، تعیین می‌شود. برای اطلاع دقیقتر از هزینه و فرآیند درمان با کارشناسان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.