کلینیک تخصصی تندیس

آیا شوره‌ی سر مسری است؟

شوره‌ی سر یکی از رایج‌ترین مسائلی است که برای بسیاری از افراد به موضوعی آزاردهنده و خجالت‌آور بدل شده است. اگر مدتی است که بر روی لباس‌خای خود، دانه‌های سفید شوره را می‌بینید، خواندن این مطلب خالی از لطف نخواهد بود. در ادامه به بسیاری از سوالات شما درباره‌ی شوره‌ی سر از جمله علل ریشه‌ای شوره، عوارض جانبی احتمالی و نحوه‌ی کنترل آن پاسخ خواهیم گفت. شوره‌ی سر چیست؟ شوره شرایطی ناخوشایند است که با دانه‌های روی کف سر مشخص می‌شود. به جز خارش، دانه‌های شوره می‌توانند از کف سر جدا شده و بر روی لباس یا روی موهای شما مشخص شوند.دسته بندی: خبر / مو
تاریخ: 12 بهمن 1398 نظرات: 0 نویسنده: مدیر

چرا باید سلامت کبد را جدی بگیریم؟

چرا باید سلامت کبد را جدی بگیریم؟ کبد،عضوی با وزن یک تا یک ونیم کیلوگرم که وظیفه مهم و حیاتی را بر عهده دارد؛ از ذخیره سازی مواد معدنی و ویتامینهای گوناگون گرفته تا تولید صفرا برای هضم چربی‌ها و خنثی‌سازی آمونیاک که ماده بسیار سمی و مضر است. بنابراین بر خلاف وزن و اندازه کوچک، عضوی فوق‌العاده حیاتی است. بیماری‌های کبدی بسیار متفاوت است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به هپاتیت،سیروز کبدی،کبد چرب و انسداد مجاری صفراوی اشاره کرد. اگر تغذیه درست و سبک زندگی سالمی داشته باشید کبد می‌تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد.کلاژن چیست و برای بدن چه کارهایی انجام می‌دهد؟

کلاژن چیست و برای بدن چه کارهایی انجام می‌دهد؟ کلاژن چیست؟ کلاژن یکی از مهمترین پروتوئین‌های بدن‌ است. این ماده بخش اصلی بافت‌های پیوندی یا همان بافت‌های همبند بدن است که چندین بخش باز جمله تاندون‌ها، رباط‌ها،پوست و ماهیچه‌ها را تشکیل می‌دهد. از دیگر کارکردهای مهم کلاژن ساخت و تقویت استخوان و بافت پوست است. استفاده از مکمل‌ها و راه‌هایی که باعث ساخت کلاژن می‌شود در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و دلیل آن هم این است که در این روش‌ها کلاژن شکسته شده و جذب آن آسان می‌شود.آیا می‌دانید که در برخی از غذای کودکان مواد شیمیایی سمی وجود دارد؟

متخصصان بر این باورند که محصولات بر پایه‌ی برنج می‌توانند حاوی آرسنیک باشند. بنابراین بهتر است از برخی جایگزین‌های بدون خطر مانند جوپرک استفاده کنیم. بسیاری از مواد غذایی سمی در درون برخی از غذاهای کودکان دیده‌شده‌اند. آزمایشات انجام شده بر روی غذاهای کودک به فروش رسیده در ایالات متحده‌ نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از این محصولات حاوی یک یا بیشتر از یک ماده‌ی شیمایی سمی هستند که این مواد شیمایی شامل کادمیم، سرب، جیوه و آرسنیک می‌باشید.