عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو در یک نگاه

مانند هر تکنیک زیبایی دیگری، عوارض کاشت ابرو نیز از جمله نگرانی‌های اصلی متقاضیانی است که برای کاشت ابرو به کلینیک تندیس مراجعه می‌کنند. هدف از نوشتن این مقاله آشنا کردن هر چه بیشتر متقاضیان با عوارض احتمالی کاشت ابرو و راه‌های جلوگیری از ابتلا به آن و همچنین صحبت درباره احتمال ماندگاری عوارض کاشت ابرو و تاتو روی آن خواهد بود.

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

تجربه هر فرد در مورد عوارض خطرناک کاشت ابرو ممکن است با توجه به شرایط بدنی و و روش کاری پزشک و کلینیک هدف متفاوت باشد. شایع‌ترین عوارض کاشت ابرو عبارت‌اند از:

التهاب و عفونت:

بعد از کاشت، ممکن است التهاب و عفونت در محل انجام عملیات رخ دهد. این عارضه ممکن است باعث تورم، قرمزی، درد و ترشحات غیرطبیعی ابرو شود. رعایت دستورات پزشک ستفاده از مراقبت‌های بهداشتی مناسب می‌تواند خطر عفونت ابرو را کاهش دهد.

خونریزی:

مشاهده خونریزی در ابرو به عنوان یکی از عوارض کاشت ابرو معمولا تا چند روز پس از عمل طبیعی بوده و ادامه دارد. این مشکل بعد از گذشت حدود یک هفته بهبود می‌یابد در غیر این صورت حتما برای پیگیری جدی‌تر به پزشک مراجعه کنید.

تورم و ورم:

پس از کاشت، ممکن است ناحیه ابروها متورم شود. این وضعیت عموما موقتی بوده و در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.

خارش و حساسیت:

در برخی از افراد، ممکن است به علت واکنش بدن به مواد استفاده شده، خارش و حساسیت در محل کاشت رخ دهد. در صورت بروز این مشکل، به پزشک خود اطلاع دهید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

تغییرات ناخواسته در شکل و رنگ:

ممکن است پس از کاشت ابرو، شکل و رنگ ابروها تغییر کند. این مشکل به دلیل عواملی مانند انتخاب نامناسب رنگ یا شکل، نقص فنی در فرایند کار یا واکنش بدن به فرایند کاشت و مواد استفاده شده باشد.

عوارض کاشت ابرو روی تاتو

کاشت ابرو روی تاتو، روشی برای بهبود شکل و ظاهر ابروها است که باید برای پیشگیری از عوارض کاشت ابرو روی تاتو حتما با مشورت پزشک متخصص انجام شود. عوارض کاشت ابرو روی تتو بسته به واکنش پوستی و عملکرد کلینیک و پزشکان متخصص متفاوت خواهد بود.

اما به طور کلی تجربه نشان می‌دهد  نمی‌توان گفت این روش عوارض دردناک و غیر قابل بهبودی دارد. حتی ممکن است در مواردی تاثیر مثبتی بر فرآیند بهبود ابرو بعد از تاتو داشته باشد و از عوارض تاتو ابرو جلوگیری کند. فقط توجه داشته باشید که ممکن داروهای ضد التهاب‌ها یا ضد حساسیتی که پزشک معالج برای تکمیل فرآیند درمان شما تجویز کرده عوارض جانبی دیگری مانند: سردرد، خواب آلودگی و مواردی از این دست داشته باشند.

اینستاگرام-کلینیک-تندیس

عوارض کاشت ابرو ماندگار است؟

عوارض کاشت ابرو به طور معمول موقتی هستند و در عموما در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابند. اما در برخی موارد نادر، بعضی از عوارض ممکن است به صورت ماندگار باقی بمانند. به طور کلی، عوارض ماندگار کاشت بستگی به عوامل زیر دارد:

  • فن آوری و تکنیک کاشت:

استفاده از فن آوری و تکنیک‌های پیشرفته می‌تواند خطر عوارض کاشت ابرو را کاهش دهد. انتخاب یک متخصص ماهر و تجربه‌دار با تکنیک‌های صحیح می‌تواند بهبود هر چه سریع فرد را تضمین کند.

  • واکنش بدن: 

بدن هر فرد عوارض کاشت ابرو متفاوتی نشان می‌دهد. این واکنش در برخی افراد ممکن است به شکل نامنظمی در ابروها ظاهر شود و به عنوان یک عارضه ماندگار با فرد باقی بماند.

  • مراقبت‌های پس از عمل:

رعایت دستورات پس از عمل و مراقبت‌های صحیح پس از کاشت می‌تواند به کاهش و پیشگیری از عوارض خطرناک کاشت ابرو کمک بسزایی کند. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به استفاده از کرم‌ها و ابزار ضد آفتاب اشاره کرد.

راه‌های پیشگیری از عوارض کاشت ابرو

برای پیشگیری از درگیری با عوارض کاشت ابرو لازم است بعد از اتمام مراحل درمان مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

۱- نسبت به هرگونه علائم غیرطبیعی و نامطلوبی پس از کاشت ممکن است بروز کند، مانند: شامل قرمزی شدید، تورم نامعمول، درد شدید و علائم عفونت هوشیار باشد.

۲- در صورت بروز هرگونه علامت غیر عادی، برای ارزیابی و درمان آن به متخصص مراجعه کنید.

۳- رعایت دستورات پس از درمان و مراقبت‌های لازم برای بازدهی بهتر و کاهش خطر عوارض کاشت ابرو می‌تواند مفید باشد. برای مثال: استفاده از ضدعفونی‌ها، محدودیت تماس با آب یا مواد شیمیایی، و جلوگیری از خراشیدن یا فشار در ناحیه ابرو.

کلام پایانی

با مطالعه این مقاله تا اینجای کار متوجه شدید که احتمال درگیری با عوارض کاشت ابرو هم مانند هر عمل زیبایی دیگری دور از انتظار نیست اما آگاهی و شناخت از آن، در کنار مراجعه به یک کلینیک و پزشک متخصص معتبر و حرفه‌ای، ریسک ابتلا به این عوارض احتمالی را کاهش داده و یا حداقل از شدت دردناک بودن آن میکاهد.

در هر مرحله از فرآیند درمان اگر دچار مشکلی شدید حتما با کلینیک و پزشک متخصص خود ارتباط بگیرید. همچنین اگر در این مسیر نیاز به مشاوره تخصصی و راهنمایی بیشتر داشتید، تیم کلینیک تندیس همواره در خدمت شما خواهد بود.

سوالات متداول عوارض کاشت ابرو

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *