عوارض کاشت ابرو

بسیاری از افرادی که می‌خواهند کم پشت بودن موی ابروی خود را از بین ببرند، به دنبال عوارض کاشت ابرو هستند. ریزش ابرو یکی از پدیده‌‌های رایج است که در هر سنی رخ می‌دهد. دلایل متعددی وجود دارند که ریزش ابرو را در پی دارند. خدمات تتو ابرو و استفاده از خدمات نامطمئن کاشت از جمله این دلایل هستند. در برخی موارد نیز ضربه‌های شدید روحی و روانی باعث می‌شود که ابرو ریزش پیدا کند. اگرچه کاشت ابرو یک جراحی کم خطر است اما همواره عوارضی را هم به دنبال دارد.

عوارض کاشت ابرو

بسیاری از عوارض کاشت ابرو عوارضی احتمالی هستند. یعنی برای همه افراد اتفاق نمی‌افتند. با این حال قبل از کاشت ابرو باید به عوارض احتمالی یا غیر احتمالی آن توجه داشت. میزان مهارتی که پزشک دارد نقش زیادی در کاهش یا افزایش عوارض کاشت ابرو دارد. عوارضی که کاشت ابرو دارد باعث نگران شدن خیلی از افراد شده است. تورم، کبودی، انتخاب و ورم ابرو از جمله رایج‌ترین عوارضی هستند که کاشت ابرو دارد.

ممکن است پس از کاشت ابرو احساس درد داشته باشید. طبیعی است که پس از بین رفتن اثراتی که داروهای بی حسی دارند، درد در ابرو احساس شود. اگر شما بتوانید داروهای مسکن پس از عمل را به خوبی مصرف کنید، میزان عوارض کاشت ابرو و درد را به حداقل خواهید رساند. البته توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه این داروها به فولیکول‌های موی ابرو آسیب می‌رسانند و نتایج کاشت ابرو را از بین می‌برند. ممکن است پس از عمل متوجه غیر عادی بودن ابروهای خود بشوید. این امری طبیعی است. پس از کاشت ابرو، ابروهای شما  سد اولیه خود را نخواهند داشت و ظاهر اولیه هم نخواهند داشت. متقاضیانی که می‌خواهند ابروهای خود را کاشت بزنند، باید تا زمان تثبیت کامل ظاهر ابرو صبر کنند.

قرمزی پوست پس از کاشت ابرو

یکی از مهم‌ترین عوارض کاشت ابرو، قرمز شدن پوست است. قرمز شدن پوست با جوش زدن پوست و لکه‌های ریز همراه است. قرمز شدن پوست معمولا چند وقت پس از انجام جراحی از بین می‌رود اما در روزهای اوليه پس از عمل ممکن است خارش داشته باشد. عوارض کاشت ابرو عوارض چندان خطرزایی نیستند. افرادی که پس از مدتی متوجه شدند که ابروهایشان قرمزی دارد و این قرمزی کم نشده است، باید به پزشک خود مراجعه کنند. پزشک با تجویز داروهای مختلف قرمزی پوست را از بین می برد.

همچنین ممکن است در ناحیه اهدای مو یا ناحیه‌ای که ‌مو کاشته شده است، احساس بی حسی کنید. بی حس شدن ابرو چند وقت بعد از بین می‌رود. اگر پس ار چند روز این بی حسی برطرف نشود باید نگران بود. عوارض کاشت ابرو اگر به طور خود به خود از بین نروند باید تحت نظر پزشک درمان شوند.

ریزش ابروها پس از کاشت

ممکن است یکی از عوارض کاشت ابرو ریزش ابروها باشد. ریزش ابروها باعث دلسرد شدن متقاضیان کاشت ابرو می‌شود اما این ریزش دائمی نیست. طی چرخه سه مرحله‌ای کاشت ابرو، ریزش ابروها صورت خواهند گرفت. پس از پایان این چرخه و محکم شدن موی ابرو دیگر ابرو ریزش نخواهد داشت. به طور کلی حدود سه الی هفت ماه زمان نیاز است که افراد فرم طبیعی ابروهای خود را پس از کاشت ببینند.

یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو خونریزی‌هایی است که حین عمل و پس از عمل رخ می‌دهند. کاشت ابرو نیز مانند هر جراحی دیگری خونریزی دارد. البته خونریزی بعد از کاشت یک امر نادر است.  برای جلوگیری از بیشتر شدن خونریزی‌های پس از عمل توصیه می‌کنیم که ده روز قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون استفاده‌ کنید.‌ داروهایی مثل آسپرین و وارفارین از جمله داروهایی هستند که عوارض کاشت ابرو را کمتر می‌کنند.

ریزش ابرو

بروز عفونت پس از کاشت ابرو

یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو بروز عفونت است. عفونت‌هایی که پس از کاشت ابرو بیمار را تهدید می‌کنند بسیار خطرناک هستند. پزشکان قبل از این که جراحی کاشت ابرو را انجام دهند برای بیمار خود آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. استفاده از این آنتی بیوتیک‌ها باید سه روز ادامه داشته باشد. هر بیمار باید روزی یک مرتبه از این آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنند. البته با توجه به شرایط هر فردی میزان مصرف آنتی بیوتیک متفاوت است. بیماران باید توجه داشته باشند که هر آنتی بیوتیک را مطابق با دستور پزشک مصرف کنند.

در مواقعی ممکن است رنگ و ضخامت دو ابرو با یکدیگر متفاوت باشد. این عوارض نیز دائمی نیستند. پس از مدتی از بین می‌روند. در بروز این عارضه ویژگی‌های فردی یک فرد دارد بسیار مهم است. هر فردی بر اساس میزان رشد مویی که دارد و مقاومت بدنی خود با این جراحی سازگار می‌شوند. به طور کلی عوارض کاشت ابرو پس از مدتی از بین می‌روند.

عوارض کاشت ابرو به روش fut

ممکن است شما روش fut را برای کاشت ابرو برگزینید. این نوع از کاشت اگر زیر نظر یک جراح انجام شود، عوارض کاشت ابرو را به حداقل می‌رساند. این روش از کاشت ابرو یک روش کاملا ایمنی است. با این حال عوارضی برای این نوع از کاشت در نظر گرفته شده است. یکی از مهم‌ترین عوارض کاشت ابرو در روش fut ورم کردن ابرو یا ناحیه اهدایی است که با داروهایی که پزشک تجویز می‌کند از بین می‌رود. ممکن است در افرادی که پوست حساسی دارند، دور چشم‌ها کبود شود. در مواردی هم به پوست سر افراد آسیب می‌رسد.

در بیمارانی که حساسیت بدنی بالایی دارند ممکن است که افراد با عفونت‌ها و خونریزی‌هایی مواجه شوند. البته این عوارض کاشت ابرو پس از پایان دوره نقاهت افراد از بین می‌روند.

هزینه کاشت ابرو

پس از این که با عوارض کاشت ابرو آشنایی پیدا کردید لازم است که با میزان هزینه‌ کاشت ابرو آشنا شوید. اگر شما بتوانید زیر نظر یک پزشک متخصص جراحی خود را انجام دهید، عوارض کاشت ابرو به حداقل خواهند رسید. میزان هزینه‌های کاشت ابرو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این هزینه‌ها با توجه به میزان دستمزدی که پزشک در نظر دارد، میزان هزینه‌های کلینیک، تراکم ابرو و میزان کم پشتی ابرو متفاوت است.

شما باید با انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو میزان هزینه‌هایی که انجام این کار دارد را به حداقل برسانید. بهترین کلینیک کاشت ابرو کلینیکی است که میزان رضایتمندی مراجعین آن بالا باشد. تنها در این صورت می‌توان عوارض کاشت ابرو را به حداقل رساند.

کلینیک تندیس

کلینیک تندیس

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با مجوز رسمی از وزرات بهداشت درمان در دو مرکز شهرک غرب و فرمانیه آماده خدمت به شما زیباجویان عزیز هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...