Search
Close this search box.
لیزر اربیوم - کلینیک تندیس

لیزر اربیوم

زیبایی چهره و صورت در گرو زیبایی پوست است، به همین دلیل امروزه تقریباً در تمام خیابان‌ها و کوچه‌ها، مراکز ترمیم و زیباسازی پوست را می‌بینید. اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم تعداد مراکزی که کار خدمات زیبایی پوست و مو را ارائه می‌دهند، از تعداد بنگاه‌های املاک هم پیشی گرفته است. این موضوع به خودی خود، اهمیت مراقبت و رسیدگی‌های دوره‌ای به پوست را نشان می‌دهد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد یکی از لیزرهایی که در جوانسازی و زیبایی پوست از آن استفاده می‌شود، صحبت کنیم؛ جوانسازی با لیزر اربیوم. اگر شما هم در مورد روش جوانسازی با لیزر اربیوم با ابهام‌هایی روبرو بوده و علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : کاشت ریش

لیزر اربیوم چیست؟

روش‌ها، مکانیزم‌ها و ابزارهای بسیار زیاد و متنوعی برای زیباسازی و جوانسازی پوست وجود دارند که هرکدام مزایا، معایب و هزینه‌های مختص به خود را دارند. برخی از این روش‌ها تهاجمی بوده و برخی دیگر غیرتهاجمی هستند. روش‌های غیرتهاجمی طرفداران بیشتری دارند، چراکه:

 • روش‌های غیرتهاجمی درد کمتری دارند.
 • روش‌های غیرتهاجمی معمولاً به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند و به همین دلیل، هزینه کمتری دارند و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.
 • روش‌های غیرتهاجمی دوران نقاهت بعد از عمل کمتری داشته و نیاز به مراقبت کمتری دارند.

یکی از روش‌های بسیار کاربردی و البته غیرتهاجمی برای زیباسازی پوست که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، استفاده از انواع لیزرها برای جوانسازی پوست است. نوع لیزر انتخابی برای پوست شما با توجه به نوع پوست، نیاز پوست و تأثیر مورد انتظار لیزر روی پوست شما انتخاب می‌شود. یکی از این لیزرها، لیزر اربیوم است.

لیزر اربیوم یکی از لیزرهای پرکاربرد و محبوبی است که اثراتی مانند از بین بردن چین و چروک و بهبود ضایعات پوستی مانند آکنه و جای زخم دارد و به‌طور کلی برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل محبوبیت این لیزر، اثرگذاری بالاتر و عمیق‌تر در کنار عوارض کمتر است. در ادامه درباره کاربرد لیزر اربیوم بیشتر می‌خوانیم.

۰۰:۴۴
truncate dir-rtl

لیزر اربیوم

نحوه جوانسازی با لیزر اربیوم؛ اساس کار

هدف اصلی از به‌کارگیری این لیزر، مورد هدف قرار دادن لایه بیرونی پوست است. با برداشتن لایه بیرونی، تمام چین و چروک‌ها، رینوفیما، تجمع رنگدانه‌ها، جای زخم، آکنه و ضایعات دیگر پوستی محو شده و زیبایی، شفافیت و درخشندگی ازدست‌رفته‌ی پوست احیا می‌شود. اساس کار لیزر اربیوم تولید انرژی و حرارت کنترل‌شده و به‌کارگیری آن برای لایه‌برداری است.

نحوه کار لیزر اربیوم در این روش برای جوانسازی پوست، استفاده از انرژی لیزر و تبدیل آن به انرژی حرارتی است. انرژی حرارتی تولیدشده توسط لیزر به نواحی و نقاط آسیب‌دیده و آن نواحی از پوست صورت که نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند، تابانده شده و این حرارت کنترل‌شده و قابل تنظیم، عمل بازسازی و جوانسازی موردنیاز و مورد انتظار ما را انجام می‌دهد. طول موج این لیزر ۲۹۴۰ نانومتر است که عددی مناسب برای تبخیر کردن آب پوست است.

این روش لیزر با برداشتن یک لایه از پوست، مواردی مانند تیرگی‌ها، زگیل‌ها، لکه‌های پوستی و لک و پیس ناشی از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را برطرف می‌کند. همچنین کم‌رنگ‌تر کردن جای زخم، محو کردن خال‌های مادرزادی و روشن‌تر کردن پوست از دیگر کاربردهای جوانسازی با لیزر اربیوم است. نکته جالب و مهم ماجرا اینجا است که نتایج جوانسازی با این نوع لیزر، تا سال‌ها بر روی پوست ماندگاری دارد. عالی نیست؟

روش کار به این صورت است که لیزر، اشعه‌هایی تولید می‌کند که پالس‌های نوری از جنس فوتون را با انرژی بسیار بالا اما کنترل‌شده به سمت پوست بیمار شلیک می‌کند. این انرژی در برخورد با آب و مواد طبیعی موجود در سطح پوست، جذب می‌شود.

پس از جذب‌شدن نور توسط سلول‌های پوستی، نور به انرژی حرارتی تبدیل می‌شود و این گرما، سطح نازک بیرونی پوست را تبخیر می‌کند. پس از گذشت مدتی و طی‌شدن دوره نقاهت، لایه جدیدی روی پوست شما شکل می‌گیرد که جوان‌تر، روشن‌تر، شفاف‌تر و زیباتر از لایه قبلی است.

بیشتر بخوانید : تزریق بوتاکس

عوارض جوانسازی با لیزر اربیوم

همان‌طور که ذکر شد، لایه‌برداری و جوانسازی با این نوع لیزر، عوارض کمتری نسبت به روش‌های دیگر و روش‌های تهاجمی دارد؛ اما به‌طور قطع این روش نیز عوارضی از خود برجای می‌گذارد. البته دوران بهبود جوانسازی و ترمیم پوست با این نوع لیزر معمولاً حدود یک تا دو هفته بیشتر زمان نمی‌برد. برخی از عوارض لیزر از قرار زیر هستند:

 • تورم؛
 • قرمزی؛
 • کبودی مختصر که پس از چند روز برطرف می‌شود؛
 • پوسته پوسته شدن پوست؛
 • عفونت تبخالی (ویروس زخم سرد)؛
 • عفونت باکتریایی.

در طول مدت نقاهت که نهایتاً ۲ هفته به طول می‌انجامد، از دست‌زدن، خاراندن یا خراشیدن پوست خود اجتناب کنید، زیرا ممکن است به پوست آسیب رسانده و باعث ایجاد زخم و عفونت شوید.

مزایای جوانسازی با لیزر اربیوم، چه افرادی برای جوانسازی با لیزر اربیوم مناسب‌تر هستند؟

تمام افرادی که خواهان از بین بردن چین و چروک‌های سطحی و محو کردن خطوط نازک در قسمت‌های صورت، گردن، کمر، سینه و دست‌ها هستند، می‌توانند از مزایای استفاده از این نوع لیزر بهره‌مند شوند. جوانسازی پوست با این نوع لیزر برای افرادی بیشتر مورد توصیه است که به‌دنبال ایجاد تغییرات چشم‌گیر و تأثیرگذار روی پوست خود در مدت زمانی اندک هستند.

همچنین کسانی که به قیمت، هزینه‌های درمان، طول دوره درمان، روش درمان و معیارهای دیگر اهمیت نمی‌دهند و تنها ملاک آن‌ها بازدهی بیشتر و درصد موفقیت بالاتر است، می‌توانند جوانسازی با این نوع لیزر را به‌عنوان راه درمانی خود انتخاب کنند. این روش موفقیت بالایی در محو کردن خطوط سطحی و چین و چروک‌های عمیق دارد و این بازدهی بالا را در کنار احساس درد کمتر، عوارض جانبی کمتر و روند بهبودی سریع‎تر ارائه می‌کند.

به‌طور کلی، مزایای استفاده و کاربرد این لیزر شامل موارد زیر است:

 • جوانسازی پوست با این نوع لیزر یک روش دقیق، قابل اعتماد و کنترل‌شده است؛
 • این روش نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار با استفاده از بی‌حسی موضعی درمان می‌شود؛
 • عوارض جانبی بسیار کم، محدود و خفیف است؛
 • دوران نقاهت کوتاه و راحتی دارد؛
 • جوانسازی با لیزر بسیار زودبازده است و اثرات آن پس از ۲ الی ۳ هفته قابل رویت است؛
 • نتایج حاصل از به‌کارگیری لیزر روی پوست، ماندگاری بالایی دارد.

سخن آخر

استفاده از این نوع لیزر یکی از روش‌های بسیار قابل اعتماد است که هم هزینه کمتری نسبت به روش‌های جراحی دارد و هم دوران نقاهت کمتری را به بیمار تحمیل می‌کند. اگر خواهان رؤیت فوری نتیجه عمل روی پوست خود هستید اما تن به جراحی نمی‌دهید، پیشنها ما استفاده از لیزر اربیوم است. این روش دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد، نیازی به بیهوشی نداشته و روند درمان با بی‌حسی موضعی پیش می‌رود، زودبازده است، درد حین عمل ندارد و بسیار ایمن و تضمین‌شده است.

شاهده جشنواره ها و تخفیفات خدمات کلینیک زیباییتندیس

مطالب مرتبط

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

کاشت مو یکی از حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی است و برای داوطلبان این عمل، کاشت مو با ضمانت، بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی کاشت مو تضمینی در تهران می‌پردازیم……

کاشت ابرو طبیعی و دائمی

ریزش و کم‌پشت‌بودن ابرو می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد، زیرا به صورت مستقیم روی زیبایی چهره تأثیر دارد. کاشت ابرو یک روش عالی برای درمان کم‌پشتی ابروها است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *