مشاوره تغذیه

استفاده از مواد غذایی متنوع و رساندن تمام ویتامین ها و مواد معدنی به بدن یکی از عواملی است که موجب می شود تا بدن کمتر دچار ناهنجاری ها و بیماری ها شده و کیفیت زندگی بالا می رود. یکی از ویژگی هایی که رژیم های غذایی سالم دارند این است که در آن ها تمام گروه های غذایی وجود دارند اما کمیت آن ها بستگی به تاثیری که در سلامت دارند، خواهد داشت. تغذیه سالم همچنین موجب تناسب اندام می شود و تاثیرات شگرفی را بر روح انسان و اعتماد به نفس او دارد. راه های زیادی برای داشتن تغذیه سالم در زندگی وجود دارد و هر فرد با توجه به شرایط زندگی، سن و میزان فعالیت خود تعریف خاصی از یک خوراک و رژیم غذایی سالم دارد اما به طور کلی می توان گفت که با گنجاندن گروه سبزیجات و میوه ها، پروتئین، لبنیات و نشاسته ها در یک برنامه غذایی می توان رژیمی متعادل و سالم را برای فرد ساخت. یک برنامه غذایی مناسب و مشاوره تغذیه با ایجاد تعادل در میزان مواد معدنی، آلی و پروتئینی که بدن به آن ها نیاز دارد سلامت فرد را در طول زندگی تا حدود زیادی تامین می کند. البته زندگی ماشینی تا حدودی این تعادل را به هم زده و در این راستا ما نیازمندیم تا از متخصصین کمک های لازم را بگیریم.

همانطور که گفتیم با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و سالم و یک برنامه ورزشی منظم می توان به سلامت جسمی و روحی خوبی دست پیدا کرد. تمام این عوامل موجب می شوند تا فرد در نهایت به موفقیت های کاری و تحصیلی بیشتری در اجتماع به دست بیاورد و از حضور در جمع دیگران لذت ببرد.

مشاوره دهی تغذیه در کلینیک تندیس چگونه است؟

چگونه می توان تغذیه ای سالم داشت؟

برنامه های غذایی زیادی توسط پزشکان، متخصصین و حتی غیر متخصصین طراحی می شود که با توجه به تعداد آن ها، نباید به همه آن ها اعتماد کرد و باید با تحقیق و پیگیری و مشاوره با متخصصین امر در نهایت به رژیم غذایی متعادل و مناسب خود برسیم. همانطور که رژیم غذایی خوب و علمی می تواند ما را از شر بسیاری از مشکلاتی که در زمینه سلامتی پیدا می کنیم دور نگه دارد، یک رژیم بد و نا متعادل نیز می تواند برای سلامتی ما خطرناک باشد. گاهی تاثیرات این رژیم ها به حدی است که صدمات برگشت ناپذیری را به سلامت ما می زنند. به همین دلیل باید در انتخاب رژیم و متخصص تغذیه ای که برای این کار به او مراجعه می کنیم نهایت دقت را به کار ببریم و تنها به تبلیغات بی پایه و اساس توجه نکنیم.

در فرآیند این مشاوره های تغذیه، ابتدا قد و وزن فرد اندازه گیری می شود، توده های چربی بدن او سنجیده شده و سپس برنامه های غذایی متناسب با شرایط فرد داده می شود. این برنامه های تغذیه ای شخص را بدون تحمل گرسنگی و سختی به اندام و بدن ایده آل می رسانند در عین این که تمام مواد حیاتی بدن او را حفظ می کنند. در طول فرآیند این برنامه غذایی، متخصص با بررسی روند کاهش وزن و اندازه گیری مواد معدنی و ویتامین های بدن فرد، رژیمی با کم ترین عوارض را برای او تجویز می نماید.

مشاوره های تغذیه ای با رعایت اصول روانشناسی، کم ترین فشار روحی و آسیب را به افراد وارد کرده و نتایج بسیاری خوبی دارند، این برنامه های تغذیه ای نه تنها مشکلات اضافه وزن که در بسیاری موارد مسائل روزمره از جمله خستگی، بی حالی، کدر شدن پوست، جوش، لک و بسیاری دیگر از مشکلات را بر طرف می نمایند. برنامه های تغذیه ای که در کلینیک تندیس ارائه می شود تنها منحصر به برنامه های کاهش وزن نیست و خدماتی دیگر از جمله رژیم های تغذیه ای برای اضافه وزن، بارداری سالم، داشتن زندگی با کیفیت همراه با دیابت و رژیم های مخصوص دوران کهولت را نیز شامل می شود.

مشاوره دهی تغذیه در کلینیک تندیس چگونه است؟

کلینیک تندیس با داشتن متخصصین تغذیه حاذق و تکیه بر تکنیک های روز، شما را در داشتن رژیم غذایی متعادل و خوب که متضمن سلامتی و شادابی شما نیز است، یاری خواهد کرد. در این کلینیک متخصصین با رعایت به روز ترین تکنیک های تناسب اندام و سلامتی، بهترین و ایده آل ترین رژیم های غذایی را در اختیار شما خواهند گذاشت. کسب جوایز بی شمار در زمینه سلامت و زیبایی از سوی این کلینیک موید این امر است که تندیس در این زمینه ها حرف های زیادی برای گفتن دارد.

آرشیو مطالب

اخبار پزشکی
tandisclinic

آیا شوره‌ی سر مسری است؟

شوره‌ی سر یکی از رایج‌ترین مسائلی است که برای بسیاری از افراد به موضوعی آزاردهنده و خجالت‌آور بدل شده است. اگر مدتی است که بر

ادامه مطلب