کاشت مو پر تراکم در تهران - کلینیک تندیس

کاشت مو پر تراکم در تهران

کاشت مو با تراکم بالا شامل کاشت گرافت (مو) با تراکم بین ۵۰ تا ۶۰ گرافت در سانتی‌متر مربع است. نتیجه این تراکم مو چیزی شبیه به تراکم موی طبیعی خواهد بود. ما در کلینیک تندیس نمونه کاشت‌های متعددی داشته‌ایم که کاشت مو پر تراکم انجام داده و متقاضیان از نتیجه کار بسیار راضی بوده‌اند.

در اکثر جراحی‌های کاشت مو، مو با تراکم بین ۳۵ تا ۴۵ گرافت در سانتی‌متر مربع کاشته می‌شود. نتیجه این تراکم برای کاشت مو تقریبا نزدیک به موهای طبیعی است که البته با مدل‌های مختلف مو ترکیب می‌شود. گاهی اوقات یک بیمار و جراح ممکن است تصمیم بگیرد که کاشت مو پر تراکم انجام دهد، اما انتخاب آنقدرها هم ساده نیست. انجام کاشت مو پر تراکم به مسائل زیادی بستگی دارد.

کاشت مو با تراکم بالا می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشد، اما این نتایج برای همه یکسان نیست. بخش عمده‌ای از مشاوره‌های کلینیک تندیس شامل این است که بیمار را راهنمایی کند تا بداند هدف از کاشت مو چیست، ارزیابی کند سطح ریزش مو برای هر بیمار چقدر است و انتظارات آنها را برای کاشت مو مورد بررسی قرار دهد.

جراحی کاشت مو

جراحی کاشت مو عمل پیوند گرافت (مو) از پشت و کناره‌های سر به ناحیه‌ای است که کم‌پشت‌شده یا دچار طاسی است. ۲ تکنیک اصلی برای کاشتن مو وجود دارد:

  1. جراحی کاشت مو به روش FUE: این روش شامل برش دادن هر مو به صورت جداگانه است. در نهایت جای زخم‌ها به صورت نقطه مانند در پشت و کناره‌های پوست سر پخش می‌شوند. در این روش جای زخم حتی با موهای کوتاه پنهان و پوشیده می‌شود و قابل مشاهده نیست.
  2. جراحی کاشت مو به روش FUT: این روش شامل بریدن نواری از پوست پشت سر است که یک رد طولانی باقی می‌گذارد. برای پوشش دادن جای زخم در این روش موها باید بلندتر از روش قبلی باشد.

تراکم موی متوسط و جراحی کاشت مو (۳۵-۴۵ گرافت در سانتی‌متر مربع)

تراکم مو به تعداد مو پیوند شده شما در هر سانتی‌متر مربع اشاره دارد. در جراحی کاشت مو محدودیت فیزیکی برای نزدیکی موها به یکدیگر وجود دارد. اکثر بیماران ۳۵-۴۵ گرافت در هر سانتی‌متر مربع دریافت می‌کنند. کاشت این تعداد از گرافت نشان دهنده تراکم ۵۰ تا ۶۰ درصدی است. لازم به ذکر است اگر خواهان تراکم ۱۰۰%. هستید نتیجه طبیعی و خوبی دریافت نخواهید کرد.

در نهایت موهایی که کاشته‌اید و موهای طبیعی که از قبل داشته‌اید با هم ترکیب شده و یک موی طبیعی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. نتیجه نهایی کاشت مو اغلب به متغیرهای دیگری نیز بستگی دارد، مانند:

  • قطر ساقه مو
  • بافت مو
  • فر کردن مو
  • تضاد رنگ مو و پوست
  • ریزش موی مداوم

جراحی کاشت مو پر تراکم (۵۰-۶۰ گرافت در هر سانتی‌متر مربع)

گرافت‌ها را می‌توان با تراکم بالاتر کاشت. تراکم بالا عموما بین ۵۰-۶۰ گرافت در سانتی‌متر مربع است. کاشت این تعداد از گرافت نشان دهنده تراکم ۷۰ تا ۸۰ درصدی است و تقریبا می‌توان گفت که موهای طبیعی خودتان و موهای کاشته‌شده قابل‌تشخیص نخواهد بود.

تلاش برای کاشت بیش از این تراکم خطرناک است. به‌علاوه، در طول جراحی، از نظر فیزیکی هر مو می‌تواند به مقدار محدودی به گرافت کناری نزدیک باشد.

انجام کاشت مو با تراکم بالا

اینکه شما امکان کاشت مو پر تراکم را دارید یا خیر پزشکان تشخیص خواهند داد. آنها تصمیم می‌گیرند که چگونه برنامه جراحی شما و خطرات کاشت مو با تراکم بالا را تعدیل کنند.

بهترین گزینه‌ها برای کاشت مو پر تراکم کسانی هستند که ریزش موی خود را با دارو تثبیت کرده یا نیاز به کاشت خط مو و تاج کوچک دارند. در طول جراحی، موهای کاشته‌شده درست در جلوی خط مو، تراکم بیشتری نسبت به موهای کاشته شده در پشت دارند. این کار با هدف رسیدن به یک نتیجه طبیعی انجام می‌شود.

خطرات جراحی کاشت مو پر تراکم

اکثر بیماران واجد شرایط کاشت مو با تراکم بالا نیستند. کاشت موهایی که خیلی نزدیک به هم باشند، موجب بروز این خطر می‌شود که موهای تازه کاشته‌شده در هنگام رشد برای فضا “رقابت” کنند. این باعث می‌شود که موها اصلاً رشد نکنند.

از دیگر خطرات کاشت مو پر تراکم می‌توان به آسیب بیش از حد به پوست و در نتیجه نکروزه پوست (یا همان مرگ پوستی) اشاره کرد که این مورد هم باعث می‌شود پیوندهای کاشته شده رشد نکنند.

آیا امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد؟

سیگار کشیدن و جراحی کاشت مو پر تراکم

بیمارانی که سابقه مصرف دخانیات را دارند در معرض خطر مرگ پوستی قرار دارند و نباید جراحی کاشت مو با تراکم بالا انجام دهند، مگر اینکه با تشخیص پزشک برای فرد این تصمیم گرفته شود. سیگار کشیدن می‌تواند بهبود زخم را مختل کند و باعث شود که پیوند پوست و مو به درستی بهبود نیابد.

کاشت مو پر تراکم در تهران را با کلینیک تندیس تجربه کنید

کلینیک تندیس یک کلینیک مشهور کاشت مو پر تراکم در تهران و ایران است. اگر قصد انجام عمل کاشت مو را دارید، جهت گرفتن مشاوره با جراحان ما جلسه‌ای رزرو کنید. برای اینکار می‌توانید از طریق وب‌سایت ما اقدامات لازم را انجام دهید.

پزشکان و مشاوران ما تمام تلاش خود را جهت رضایت شما به کار می‌گیرند تا بهترین کیفیت کاشت مو و همچنین بهترین تراکم متناسب با شرایط شما را ارائه دهند.

کاشت مو با تراکم بالا چگونه انجام می‌شود؟

در کلینیک تندیس در تهران، ما عمدتاً کاشت مو پر تراکم را با استفاده از قلم‌های کاشت‌کننده انجا می‌دهیم. این وسیله به ما دقت و کنترل بیشتری بر جهت، زاویه و تراکم موهایی که کاشت می‌کنیم، می‌دهد. بیماران بسیاری در کلینیک تندیس از خدمات ما در زمینه کاشت مو پر تراکم بهره‌مند شده‌اند.

قلم‌های کاشت‌کننده یک کانال ایجاد نموده و همزمان موها را وارد می‌کنند. روش کاشت مستقیم مو (DHI) به وسیله قلم‌های کاشت‌کننده می‌تواند موها را در یک برش ازپیش‌ساخته‌شده قرار دهد. هر کدام از این روش‌ها را می‌توان برای رسیدن به کاشت مو با تراکم بالا استفاده کرد. جراحان ما در استفاده از یک یا هر دو تکنیک برای بیماران تخصص بالایی دارند.

این جراحی نسبت به کاشت موی معمولی و با تراکم متوسط، سخت‌تر است و از پیوندهای بیشتری استفاده می‌کند. برخی از بیماران ممکن است برای رسیدن به کاشت مو با تراکم بالا به ۲ جلسه جراحی به فاصله ۶ تا ۱۲ ماه نیاز داشته باشند. این مورد اغلب برای خطوط موی بزرگ جلویی یا جراحی‌های کاشت تاج مو استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

در آخر باید گفت تراکم کاشت مو با توجه به تعداد گرافت (مو) کاشته شده در هر سانتی‌متر مربع محاسبه می‌شود و کاشت مو پر تراکم عموما ۵۰الی ۶۰ گرافت در هر سانتی‌متر مربع است و پزشک با توجه به شرایط بیمار تصمیم می‌گیرد که آیا کاشت مو پر تراکم مناسب فرد هست یا خیر؟ زیرا گاهی اوقات کاشت مو پر تراکم می‌تواند نتایج معکوس داشته باشد و باعث ریزش موهای طبیعی خود شما شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *