یکی از شیوه‎های جوانسازی و زیبایی پوست که با هدف چاقی موضعی انجام می‎شود، تزریق چربی است. در این روش درمانی از چربی بدن بیمار که ماده‎ای طبیعی است، استفاده می‎شود. به این صورت که از بخشی از بدن بیمار نظیر شکم، کشاله ران یا باسن بافت چربی را برداشته و برای حجیم کردن و فرم دهی به باسن، بخش‎هایی از صورت و چانه و… استفاده می‎شود. تزریق چربی در هر سنی قابل انجام است.
این روش تضمینی و طبیعی است. زیرا چربی از بدن خود فرد گرفته شده و احتمال واکنش‌های آلرژیک عملا در این روش وجود ندارد. اما چون روند جذب چربی تزریق شده در مقایسه با ژل‎های تزریقی کندتر است، نتیجه تزریق چربی در طولانی مدت ظاهر خواهد شد. در این روش با یک تیر دو نشان خواهید زد، اکثرا افراد تمایل دارند بخش‌های از بدن آن‎ها کم حجم شده و در عوض قسمت‎های دیگر پر شود که روش تزریق چربی دقیقا هر دو هدف را برآورده می‎کند.
در این شیوه چون از ظرافت بالایی برخوردار است، باید در انتخاب متخصص برای انجام تزریق بسیار دقت کنید، چرا که میزان رضایتمندی شما از نتیجه تزریق چربی به شدت به میزان چربی برداشته شده و نیز تزریق شده وابسته است، به همین دلیل باید این کار توسط پزشک حاذق و هنرمند انجام شود. متخصصان تزریق چربی در کلینیک تندیس با سال‎ها تجربه در انجام این روش، با کمترین عوارض ممکن این عمل را انجام خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش می‎توانید مقالات مرتبط موجود در سایت را مطالعه کنید تا درباره روش انجام تزریق چربی، مزایا و معایب آن، عوارض، هزینه، کاندیداهای انجام تزریق چربی و… اطلاعاتی مفیدی کسب نمایید.