لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال یا لیزر کربن دی اکسید پیکسل، یکی از جدیدترین پیشرفت‌ها در درمان‌های غیر جراحی برای جوانسازی پوست است. از بین تمام لیزرهای موجود در بازار، لیزر CO2 بیشترین طول موج را دارد. تنظیمات این دستگاه به گونه‌ای تعبیه شده است که می‌تواند برای پوست‌های تیره‌تر استفاده شود. لیزر CO2 فرکشنال در درمان چروک‌های عمیق‌تر، تغییرات بافتی جدی‌تر ناشی از آفتاب‌سوختگی، اسکار آکنه، اسکار جراحی و لکه‌های پوستی به خوبی عمل می‌کند.

لیزر CO2 فرکشنال می‌تواند در نواحی حساسی مانند اطراف دهان و پوست ظریف پلک چشم استفاده شود. همچنین این روش، درمانی موثر برای است. می توان از این درمان برای بهبود لکه‌ها، چروک‌ها و بهبود وضعیت بافت روی گردن، سینه، بازوها و پاها استفاده کرد.

سوالات رایج درباره‌ی CO2 فرکشنال

 • تعداد جلسات موردنیاز برای انجام CO2 فرکشنال، چند جلسه است؟ تعداد جلسات به میزان آفتاب سوختگی، چین و چروک یا اسکارهای پوست و همچنین به میزان نقاهت متناسب با وضعیت شما، بستگی دارد. در صورتی که با ۷ روز دوره‌ی نقاهت مشکلی ندارید، معمولاً به یک یا دو جلسه درمان احتیاج دارید.
 • فواصل بین جلسات CO2 فرکشنال چقدر است؟۵-۶ هفته برای پوست‌های غیرآکنه‌ای و هر ۳ تا ۶ ماه برای پوست‌های آکنه‌ای
 • اهداف درمانی CO2 فرکشنال چیست؟ اسکارهای پوستی، چین و چروک‌های پوستی، آکنه و کومدون‌های سربسته‌، اختلالات رنگدانه‌ای، پوست شیشه‌ای
 • استفاده از لیزر CO2 برای چه کسانی مناسب نیست؟ استفاده از لیزر CO2 فرکشنال برای زنان باردار، افرادی که از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کنند، افرادی که اختلالات ایمنی دارند، برای جوش‌های کیستیک و فعال و افرادی که همیشه در معرض آفتاب قرار دارند، مناسب نیست. در صورت داشتن سابقه‌ی مشکل در ترمیم زخم‌ها، استفاده از راکوتان در یک سال گذشته و استفاده از برخی از داروهای ضدانعقادی، بهتر است از CO2 فرکشنال استفاده نکنید.
 • اثر CO2 فرکشنال چه مدت باقی می‌ماند؟ CO2 فرکشنال کلاژن‌سازی را تسهیل می‌کند.بنابراین می‌توان گفت که اثر CO2، تا زمان شروع مجدد چرخه‌ی پیری، دائمی و طولانی مدت است. ماندگاری اثر CO2 فرکشنال تا حد زیادی به نحوه‌ی مراقبت شما از پوستتان در برابر نور خورشید بستگی دارد. تغییرات چشمگیر در وزن، سیگار کشیدن و … می تواند در تسریع چرخه‌ی پیری موثر باشد. استفاده از کلاه لبه‌دار و ضدآفتاب باعث جفظ اثر CO2 خواهد شد.
 • مدت زمان هر جلسه‌ی CO2 فرکشنال چه قدر است؟ ۱ ساعت
 • آیا می‌توان بعد از انجام CO2 فرکشنال ورزش کرد؟ به مدت ۵ روز بعد از انجام CO2 فرکشنال، نمی‌توانید تعریق داشته باشید. چرا که ممکن است باعث عفونت پوست شود.
 • آیا می‌توان بعد از انجام CO2 فرکشنال از داروهای ضدالتهاب استفاده کرد؟ بله، استفاده از داروهای ضدالتهاب بعد یا قبل از انجام CO2 فرکشنال مجاز است.
 • دوران نقاهت CO2 به چه شکل است؟ امکان قرمزی پوست به مدت ۵ تا ۷ روز وجود دارد.
 • مراقبت‌های بعد از انجام CO2 فرکشنال به چه شکل است؟ استفاده از SPF90 در طول روز، توصیه می‌شود. صورت خود را هر صبح و هر شب، با فوم شوینده پاک کرده و بعد از پاک کردن صورت، از پماد استفاده کنید. ترجیحاً در دوران نقاهت، معرض آفتاب قرار نگیرید تا از تیره شدن و تغییر رنگ پوست خود، پیشگیری کنید.
 • نتایج CO2 فرکشنال چه زمانی دیده می‌شود؟ به خاطر داشته باشید که لیزر CO2 فرکشنال، می‌تواند برای اهداف متغیر تنظیم شود. درمان‌ها می‌توانند برای عمق بیشتر انجام شوند. در این صورت، زمان نقاهت و بهبودی طولانی‌تر خواهد شد. در صورتی که درمان سطحی‌تر انجام بگیرد، زمان نقاهت و بهبودی کوتاه‌تر خواهد بود. با این حال بدیهی است که در صورت عمیق‌تر بودن درمان انجام شده، نتیجه‌ی حاصله به تدریج بهتر و بهتر خواهد بود. با این حال، برخی مراجعین ترجیح می‌دهند که دو جلسه درمان با دوره‌ی نقاهت کمتر داشته باشند تا یک جلسه با دوره‌ی نقاهت طولانی.
 • آیا می‌توان بلافاصله بعد از انجام CO2 فرکشنال به محل کار و روتین روزانه بازگشت؟ به منظور قرار دادن کمپرس سرد و مراقبت از ناحیه‌ی موردنظر، بهتر است که باقی روز را مرخصی بگیرید و استراحت کنید. برای لیزر فرکشنال با درجه‌ی پایین، ۳ تا ۵ روز نقاهت توصیه می‌شود. برای درمان‌های عمیق تر، ۷ تا ۱۰ روز استراحت مناسب است.
 • عوارض جانبی لیزر CO2 فرکشنال چیست؟ برای پیشگیری از بروز هرگونه عوارض جانبی، لیزر CO2 فرکشنال را در کلینیک‌هایی انجام دهید که صلاحیت انجام این کار را داشته باشند. عوارض جانبی لیزر CO2 فرکشنال نادر است. برخی از عوارض نادر CO2 فرکشنال عبارتند از:

درد: برخی افراد در طی انجام CO2 فرکشنال، درد اندکی را احساس می‌کنند. در برخی موارد معدود، در روز اول بعد از انجام لیزر، فرد اندکی درد را تجربه می‌کند که استفاده از تایلنول برای برطرف کردن آن مفید است.

ترمیم زخم: لیزر CO2 فرکشنال، زخمی سطحی بر روی پوست ایجاد می‌کند که ترمیم آن حدود ۲ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. زخم سطحی لایه‌های بیرونی ممکن است منجر به تورم جزیی شود. در برخی از موارد پوسته‌ریزی اتفاق می‌افتد. بعد از ترمیم سطح پوست، حساسیت به نور خورشید ممکن است حدود ۴ تا ۶ هفته طول بکشد.

مراقبتهای بعد از انجام لیزر CO2 فرکشنال چیست؟ از قرار گرفنتن در معرض تابش مستقیم نور خورشد، بپرهیزید.

برای تسریع روند ترمیم زخم، پوست را خنک و مرطوب نگه‌دارید.

بعد از انجام CO2 فرکشنال:

مناطق درمان شده را طبق دستور پزشک با پماد/کرم پوشش دهید.

از خشکی و گرمای بیش از حد به دور باشید.

تا دو هفته از انجام ورزش‌های سنگین بپرهیزید.

قرمزی و احساس آفتاب‌سوختگی ظرف چند ساعت پس از انجام CO2 فرکشنال، از بین خواهد رفت

از کمپرس سرد استفاده کنید. هیچگاه یخ را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار ندهید.

در صورت نیاز، می‌توانید از مسکن‌هایی مانند استامینوفن یا ایبوبروفن استفاده کنید.

نوشیدن آب و خوردن غذاهای سالم و پرهیز از نوشیدن الکل ضروری است.

در طی روند بهبود، از محرک‌های محیطی به دور باشید. (گرد و غبار، خاک، مواد پاک کننده و …)

پوست به طور معمول، بین ۳ تا ۵ روز پوسته ریزی و قرمزی دارد.

شب اول: هنگام خواب، قدری سر خود را بالاتر قرار دهید.

برای جلوگیری از برخورد پماد/کرم با تخت، از دستمال حوله‌ای استفاده کنید.

در صورتی که چشم شما دچار تحریک شده است، از لوبریکانت چشم استفاده کنید.

روز اول (اولین روز بعد از درمان): در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرمای شدید قرار نگیرید.

شستن صورت خود با آب دمای اتاق و کتفیل را شروع کنید (۲ الی ۳ مرتبه در روز)

می‌توانید موهای خود را بشویید و دوش بگیرید اما از تماس با آب گرم بپرهیزید.

از مرطوب بودن مداوم پوست، اطمینان حاصل کنید. آکوافور را در ناحیه‌ی موردنظر استفاده کنید.

روز دوم: تورم، کاهش می‌یابد و پوست ممکن است برنز و زبر شود.

خارش (به خصوص در راستای خط فک) معمولاً در این روز آغاز می‌شود.

استفاده از پماد/کرم (و در صورت لزوم، استفاده از کمپرس سرد) را ادامه دهید.

در صورت خارش شدید، می‌توانید از پماد هیدروکورتیزون (OTC 1%) استفاده کنید. از خاراندن و تماس بیش از حد با زخم، خودداری کنید.

به شستن صورت با یک شوینده‌ی فومی و آب دمای اتاق ادامه دهید.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناس کلینیک تندیس در تماس باشید

آرشیو مطالب

اخبار پزشکی
tandisclinic

آیا شوره‌ی سر مسری است؟

شوره‌ی سر یکی از رایج‌ترین مسائلی است که برای بسیاری از افراد به موضوعی آزاردهنده و خجالت‌آور بدل شده است. اگر مدتی است که بر

ادامه مطلب

کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی تندیس
برای اطمینان خاطر برای عزیزانی که به تازگی قصد مراجعه به کلینیک ما و استفاده از خدمات پیشرفته کلینیک با کمترین قیمت ممکن را دارند، باید عرض کنیم که کلینیک تندیس در پنجمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری موفق به دریافت نشان رضایت‌مندی مشتری شده است.

هدیه تماس شما با تندیس، زیبایی وجذابیت ماندگار است.

______________________________________

نشانی کلینیک تندیس (شهرک غرب)

تهران.شهرک غرب، بلوار دادمان،روبروی پمپ بنزین دادمان ابتدای خیابان جهاد،طبقه2 واحد 6

شماره تماس 0217101409381111710

______________________________________

نشانی کلینیک تندیس (فرمانیه)

تهران . فرمانیه ، خیابان لواسانی غربی ، جنب مجتمع اداری و تجاری روشا ، پلاک 215 ، واحدهای 5 و 6

شماره تماس  02122720124 –09381111710

ساعات تماس
شنبه تا پنجشنبه   8.30صبح – 20 شب
جمعه و ایام تعطیل با هماهنگی قبلی

.Copy Right . All Right Recived 2020-2021 by Tandis Clinic