نحوه انجام مادلینگ صورت - کلینیک تندیس

۰
(۰)

در این مقاله می‌خواهیم در مورد نحوه ی انجام مادلینگ صورت یا همان فرم‌دهی و زاویه‌دار کردن صورت صحبت کنیم؛ روشی که با تازگی مد شده است و طرفداران بسیار زیادی را درسرتاسر جهان به سمت خود جذب کرده است. این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود، از تزریق ژل و چربی گرفته تا استفاده از نخ، فیلر و حتی عمل جراحی! روش‌هایی که موضوع اصلی مورد بحث ما در این مقاله را تشکیل خواهند داد.

کدام روش بهتر و پربازده‌تر است؟ کدام روش ماندگاری بیشتری دارد؟ کدام روش آسان‌تر است؟ اگر شما هم از این دست سوالات در ذهن خود دارید ما را تا انتها همراهی کنید.

مادلینگ صورت چیست؟

توجه و میل به زیبایی امری ذاتی و غریزی در انسان است. دقیقاً به همین دلیل است که عمل‌های جراحی زیبایی مختلف در صدر جراحی‌های انجام‌شده در سال‌های اخیر قرار می‌گیرند. یکی از این عمل‌های زیبایی، مادلینگ صورت یا همان زاویه دادن به صورت است که منجر به زیبایی بیشتر می‌شود.

تکنیک‌های مختلف آرایشی وجود دارند که می‌توانند صورت شما را زاویه‌دار و زیباتر نشان دهند؛ اما دائمی نیستند و با شسته شدن از بین خواهند رفت. افرادی که دارای شرایط و ویژگی‌های ظاهری زیر هستند، بهترین کاندیدا برای انجام دادن مادلینگ صورت به‌شمار می‌روند:

  • فک مربعی شکل
  • چانه دایره‌ای شکل
  • فک عریض و پهن
  • گونه‌‌های چاقی که بیش از حد برجسته هستند
  • گونه‌های لاغر و فروافتاده
  • فک یا چانه کوچک
  • عد وجود خط فک و چانه
  • وجود غبغب بزرگ و مشخص
  • صورت‌های کشیده
  • صورت‌های گرد و پهن
نحوه انجام مادلینگ صورت - کلینیک تندیس

روش‌های مادلینیگ صورت

روش‌های مختفی برای انجام مادلینگ صورت وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه با این روش‌ها آشنا خواهیم شد.

۱. مادلینگ صورت با تزریق ژل

با تزریق ژل به نقاط مشخصی از صورت می‌توان به زاویه دلخواه رسید و یک فرم صورت زیبا به شکل V ایجاد کرد. این روش برای افرادی که لاغراندام بوده و صورت کشیده‌ای دارند بسیار مناسب است. نتیجه کار در این روش در گرو مهارت پزشک، نوع و کیفیت ژل انتخابی و تجهیزاتی است که پزشک از آن استفاده می‌کند. ماندگاری این روش بین ۶ ماه تا ۱ سال خواهد بود.

۲. مادلینگ صورت با نخ

استفاده از نخ برای زاویه‌ دادن به صورت، یکی از روش‌های رایج در بین پزشکان است. این نخ‌ها در نقاط مختلفی از پوست صورت بنابر نظر و تشخیص پزشک به‌کار گرفته می‌شوند و با لیفت کردن پوست صورت، زاویه دلخواه و مناسب را ایجاد می‌کنند. میزان ماندگاری این روش بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است و توانایی نسبتاً محدودی در ایجاد زاویه دارد.

نحوه انجام مادلینگ صورت - کلینیک تندیس

۳. مادلینگ صورت با تزریق بوتاکس

بوتاکس را همه می‌شناسیم. استفاده از سم بوتولیوم برای فلج‌سازی موقت عضلات و اعصاب نقاط مختلف صورت را بوتاکس می‌گویند. بوتاکس در قالب ژل است و به نقاطی که مدنظر پزشک هستند تزریق می‌شود. از تأثیر بوتاکس می‌توان برای جمع کردن خط فک استفاده کرد.

با کوچک‌تر شدن خط فک، انتهای صورت فرم مربعی خود را با فرم مثلثی عوض کرده و زیباتر و زاویه‌دارتر به نظر خواهد رسید. این روش بسیار ایمن، کم‌تهاجم، بدون درد و بدون دوران نقاهت است و پس از ۲ الی ۸ هفته تأثیر خود را نمایان می‌کند. این روش باید هر ۶ ماه یک‌بار تمدید شود.

همچنین بخوانید….

مزایای انجام مادلینگ صورت

عمل زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل‌های زیبایی برای رفع عیوب چانه و حالت دادن به‌صورت است که توسط متخصصین پوست و مو انجام می‌شود. معیارهای زیبایی فک و چانه در جوامع مختلف متفاوت است. به همین علت نمی‌توان یک نوع و مدل چانه و زاویه صورت را به همه افراد تعمیم داد.

۴. مادلینگ صورت با بزرگ و برجسته کردن گونه

در این روش با تزریق ژل هیالورونیک‌اسید به گونه‌ها، آن‌ها را برجسته‌تر کرده و از فرم خطی و کشیده صورت می‌کاهند. با این کار، صورت شما زاویه گرفته و زیباتر به‌نظر می‌رسد. استفاده از این ژل بی‌خطر، بدون درد و ایمن است و به‌هیچ‌عنوان در بافت‌های بدن حل نمی‌شود. از عوارض این تزریق می‌توان به ایجاد کبودی، تورم، سرخی و کمی درد در ناحیه تزریق اشاره کرد که همگی موقت و گذرا هستند. نتایج درمان با این روش بلافاصله پس از تزریق ژل قابل مشاهده است.

۵. مادلینگ صورت با بهبود شکل بینی

بهبود فرم بینی یکی از روش‌هایی است که برای ایجاد تناسب بین اجزای چهره استفاده می‌شود و طرفداران زیادی هم دارد. اگر بینی شما صاف و گرد باشد، زیبایی چهره را کاهش خواهد داد. شما می‌توانید از ژل تزریقی هیالورونیک‌اسید برای تغییر فرم بینی خود استفاده کنید. در این روش، از چربی بدن خود فرد مانند چربی شکم استخراج شده و سپس به بینی تزریق می‌شود.
این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد. به‌عنوان مثال ممکن است در روزهای اول پس از تزریق، کمی جای سوزن قرمزی و کبودی داشته باشد که به‌مرور زمان از بین می‌رود.

نحوه انجام مادلینگ صورت - کلینیک تندیس

۶. مادلینگ صورت با پروتز چانه و فیلر

یکی از روش‌های مادلینگ صورت، بزرگ و برجسته‌کردن چانه با استفاده از پروتز چانه است. شما با استفاده از فیلر و پروتز چانه می‌توانید بین اجزای صورت خود تناسب برقرار کنید و صورتی V شکل داشته باشید. برای این روش معمولاً از ۱ الی ۲ سی سی پروتز چانه استفاده می‌شود. پروتز چانه انواع مختلفی دارد که با توجه به فرم صورت شما، پروتز مناسب انتخاب می‌شود. همچنین پروتز چانه عوارض جانبی زیادی ندارد و تنها عارضه آن، جای زخم کوچک روی چانه است که طی ۲ هفته بهبود می‌یابد.

۷. مادلینگ صورت با سفت کردن پوست

سفت‌کردن پوست یکی دیگر از روش‌های مادلینگ صورت است که به‌وسیله لیفت با نخ، افتادگی پوست را از بین می‌برد و صورت را باریک و کشیده نشان می‌دهد. افتادگی پوست صورت می‌تواند چهره را مربعی کرده و زیبایی شما را تحت تأثیر قرار دهد. با سفت‌کردن پوست می‌توانید صورتی Vشکل داشته باشید. این روش از طریق لیفت با نخ انجام می‌شود. به‌طور متوسط این روش با توجه به تعداد مناطق تحت درمان و نوع نخ‌های مورد استفاده می‌تواند بین ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت زمان ببرد. لیفت با نخ عوارض جانبی چندانی ندارد؛ اما اگر از نخ‌های آلوده برای این کار استفاده شود، ممکن است عفونت رخ دهد. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز عفونت و اطمینان از استفاده از نخ‌ها تمیز، بهتر است به یک کلینیک معتبر و تخصصی مراجعه کنید.

نحوه انجام مادلینگ صورت - کلینیک تندیس

سخن پایانی

در این مقاله در مورد نحوه ی انجام مادلینگ صورت صحبت کرده و با چگونگی انجام این کار آشنا شدیم. متوجه شدیم که مادلینگ صورت از طریق روش‌های مختلف و تکنیک‌های متفاوتی انجام می‌شود که هر کدام از این روش‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. همچنین اطلاعات مفیدی در مورد افراد مناسب برای استفاده از این روش و نیز مدت زمان ماندگاری هر کدام از روش‌های انجام مادلینگ صورت به‌دست آوردیم. اگر قصد انجام مادلینگ صور را دارید، می‌توانید در کلینیک تندیس با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش ممکن را برای پیاده‌سازی روی فرم صورت‌تان به شما پیشنهاد دهد.

کلینیک تندیس

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با مجوز رسمی از وزرات بهداشت درمان در دو مرکز شهرک غرب و فرمانیه آماده ارائه خدمات به شما زیباجویان عزیز هستیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران ۰ / ۵. تعداد رای ها: ۰

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهد

متاسفیم که این مقاله برای شما مفید نبود

به ما اجازه دهید مقاله را اپدیت کنیم

در ارتقا مقاله به ما کمک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.