چرا کاشت ابرو؟

ابروها در واقع ویترین زیبایی صورتمان هستند و تاثیر زیادی بر جلوه‌ی ظاهری ما دارند. ابروهای یک فرد از نظر زیبایی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند و این موضوع چند دلیل دارد ابروها نسبت به موهای سر در منطقه‌ی مهم‌تر و مرکزی‌تراز صورت قرار گرفته‌اند. دوم این که وظیفه‌ی ابروها ایجاد قابی برای چشم‌هاست که مهم‌ترین جزء صورت در زیبایی ظاهری میباشند
از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:
• بیماری‌های تیروئیدی
• بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
• آلوپسی آره‌تا
• سوختگی
• تاتو و هاشور ابرو
• عفونت
• کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
• اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی

دلیل ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر شیوه‌های مشابه می‌توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهتر کنند، ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان‌اند. در تمام روش‌های زیباسازی، طبیعی بودن نتایج برای همه‌ی متقاضیان اهمیت دارد. موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد.

تکنیک طلایی کاشت ابرو

به طور کلی ابرو را به سه بخش تقسیم می‌کنند که شامل سر، تنه و دم می‌شود که در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است. در تصویر پایین خط قرمز نشان‌دهنده‌ی بخش «سر»، خط آبی نشان‌دهنده‌ی «تنه» و خط سبز حدود «دم» ابرو را مشخص می‌کند.

بخش سر: این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ی ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند و به طور معمول نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.
بخش تنه: بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.
بخش دم: ۲ سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند.

کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد.

طراحی ابروها و انجام کاشت ، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.
کلینیک تندیس با 13 سال سابقه و تجربه هزاران پرونده موفق کاشت مو وابروعلاوه بر نگاه زیبایی و پزشکی دیدی هنری به مو موضوع کاشت ابرو دارد

سوالات متداول کاشت ابرو

این عمل (کاشت ابرو) چه مدت به ‌طول می‌انجامد ؟

مدت زمان این جراحی به میزان کاری بستگی دارد که قرار است برای هر بیمار انجام شود. اما معمولاً کاشت موی ابرو ممکن است 5 الی 6 ساعت طول بکشد.

موهای پیوندی از کدام قسمت بدن گرفته می‌شود؟

برای ریزش موی جزئی و یا کم پشتی یک ابرو، موی مورد نیاز برای پیوند، از آن ابروی دیگر برداشته می‌شود. برای زنان، موی پیوندی می‌تواند از پشت گوش و یا از ناحیه بالای ران گرفته شود. زیرا موهای این مناطق نازک هستند و ظاهر طبیعی‌تری به ابروی زنان می‌بخشند. برای مردان، موهای پیوندی می‌تواند از مناطق دیگر پوست گرفته شود، که بستگی به ضخامت ابروی اصلی آن‌ها خواهد داشت. مردان اغلب تمایل دارند که ابروهای ضخیم‌تر‌ و زمخت‌تری داشته باشند.

زمان استراحت برای کاشت موی ابرو چه مدت است؟

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک‌هایی با حداقل تهاجم انجام می‌شود، شما می‌توانید ظرف 48 ساعت به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. به شرطی که هیچ کدام از فعالیت‌های شدید جسمی و یا ورزش‌های پربرخورد را انجام ندهید.

چه مدت پس از کاشت ابرو می‌توان ورزش و یا کار کرد؟

معمولا بیماران بعد از عمل جراحی ابرو یا هیچگونه احساس ناراحتی نمی‌کنند و یا درد آنها بسیار خفیف خواهد بود لذا عموما افراد روز پس از کاشت ابرو می‌توانند به سر کار خود برگردند و فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرند اما بخاطر داشته باشید که از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند روز خودداری کنید تا میزان ورم به حداقل برسد.
معمولا بیماران بعد از عمل جراحی ابرو یا هیچگونه احساس ناراحتی نمی‌کنند و یا درد آنها بسیار خفیف خواهد بود لذا عموما افراد روز پس از کاشت ابرو می‌توانند به سر کار خود برگردند و فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرند اما بخاطر داشته باشید که از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند روز خودداری کنید تا میزان ورم به حداقل برسد.

+ - ایا عمل زیبایی کاشت ابرو دائمی است؟

بله کاشت ابرو فقط یک بار برای همیشه انجام میشه و و دائم العمر هستش.

+ - ایا بعداز کاشت ابرو ابروها قابل اصلاح و رنگ کردن هستن؟

بله ابروهای کاشته شده درست مثل ابروهای طبیعی خوددفرد قابل رنگ و اصلاح هستن.

+ - ایا کاشت ابرو دوره نقاهت خاصی دارد؟

بله ۲۴ ساعت اول نیاز به استراحت کامل دارین و بعدش میتونین یه زندگی روزمره بپردازین اما تا یک هفته تورم و کبودی دارین که کاملا طبیعیه.

+ - ایا کاشت ابرو درد دارد؟

خیر در حین کاشت ابرو از بی حسی موضعی استفاده میشه (بدون بیهوشی) و هیچ گونه احساس درد و ناراحتی رو احساس نمیکنید.

+ - ایا کاشت ابرو واقعا ارزشش را دارد؟

بله ۱۰۰ درصد چون واقعیت اینه که هیچی جای ابروی طبیعی رو نمیگیره نه تاتو نه هاشور نه مداد.