Laser hair removal

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد - کلینیک تندیس

رفع موهای زائد بدن همواره دردسرساز بوده و روش‌هایی مانند اپیلاسیون، تیغ، موبر، مومک و… نیز نتوانسته‌اند راه‌حل مناسبی برای این مشکل باشند، چون مدام در فواصل کوتاه تکرار شوند و همیشه باعث به‌وجودآمدن موهای زیرپوستی و جوش‌های دردناک می‌شوند. اما از وقتی تکنولوژی لیزر موهای زائد معرفی شده است، این مشکل تا حد زیادی حل شده و دیگر برای رفع موهای زائد بدن خود نیازی به انجام روش‌های دردسرساز قدیمی ندارید و کافی است برای رفع این موهای ناخواسته به مرکز لیزر موهای زائد مراجعه کنید. در این مطلب قصد داریم به بررسی موضوع لیزر موهای زائد بپردازیم و بهترین مرکز لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز علاقه‌مندید که درباره این موضوع اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

فرایند عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

دستگاه‌های لیزر موهای زائد امواجی با انرژی و طول موج مشخص را تولید می‌کنند و این امواج توسط فولیکول‌های مو به دلیل وجود رنگ‌دانه‌های تیره جذب می‌شوند و گرمای لازم برای ازبین‌رفتن موهای زائد ایجاد می‌شود. هر چه موهای زائد ضخیم‌تر باشند، گرمای تولیدشده برای ازبین‌رفتن فولیکول مو بیشتر می‌شود و نتیجه بهتری دریافت می‌شود. به همین منظور، همواره پیشنهاد می‌شود تا پیش از انجام لیزر موهای زائد به‌جای اپیلاسیون یا بند، از تیغ یا ژیلت استفاده کنید تا موها ریشه مو ضخیم‌تر شده و نتیجه بهتری به‌ دست آید.

لیزر موهای زائد - کلینیک تندیس

آیا تأثیر استفاده از دستگاه‌های لیزر موهای زائد دائمی است؟

همان‌طور که می‌دانید رویش موهای زائد در بدن انسان هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود و دستگاه‌های لیزر موهای زائد تنها آنها را از بین می‌برند و سرعت رویش آنها را کاهش می‌دهند. ضمناً فرایند رویش موهای زائد در بدن انسان، به‌صورت مرحله‌ای است، یعنی برخی از موها در مرحله رشد و برخی در مرحله استراحت هستند و بدون وقفه این فرایند رویش تکرار می‌شود. ممکن است زمانی که شما از دستگاه لیزر استفاده می‌کنید، برخی از موها در مرحله استراحت باشند و پس از انجام فرایند لیزر شاهد رویش آنها باشید؛ بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که لیزر موهای زائد نمی‌تواند رویش این موها را متوقف کند یا آنها را به‌صورت صددرصدی از بدن شما حذف کند. شما می‌بایست در دوره‌های مشخصی برای لیزر اقدام کنید و موهای زائد بدن خود را از بین ببرید، اما پس از چند دوره لیزر، این روند متوقف می‌شود و نتیجه دائمی خواهد بود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن هستند؟

در حالت کلی می‌توان گفت که محدودیت خاصی برای استفاده از خدمات لیزر وجود ندارد و تمامی افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز لیزر از این خدمات بهره‌مند شوند. اما باتوجه‌به فرایند کاری این دسته از دستگاه‌ها که در بخش‌های قبل به آن پرداختیم، کسانی که پوستی روشن و موهایی تیره‌تر دارند، نتیجه بهتری از لیزر دریافت می‌کنند، زیرا لیزر، موها و قسمت‌های تیره بدن فرد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اگر رنگ پوستتان تیره است، می‌بایست از دستگاه‌های لیزر خاص با فرکانس پرتو کمتر استفاده نمایید زیرا ممکن است با استفاده از دستگاه‌های معمول لیزر دچار عوارضی مانند سوختگی شوید. از همین رو، کسانی که از خدمات سولار استفاده می‌کنند، نباید از لیزر برای رفع موهای زائد بدن بهره بگیرند زیرا می‌تواند سوختگی را در پی داشته باشد.

پوست و جوانسازی

جوانسازی پوست امروزه به یکی از جنجالی‌ترین و مهم‌ترین مباحث در حوزه زیبایی تبدیل شده است. بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند به واسطه آن روند طبیعی افزایش سن را که باعث ایجاد چین و چروک و خطوط سطحی یا عمیق روی پوست می‌شود به تعویق بیندازند

چه کسانی نباید موهای زائد بدن خود را لیزر کنند؟

لیزر کردن موهای زائد هم برای زنان و هم برای مردان ممکن است و از این نظر، هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد. اما برخی از افراد باتوجه‌به شرایط فیزیکی خود نمی‌توانند از این خدمت درمانی – زیبایی استفاده کنند یا باید استفاده از این دستگاه را به تعویق بیندازند. برخی از این شرایط منع استفاده به شرح زیر است:

 • افراد مبتلا به اختلالات هورمونی
 • کسانی که از داروهایی مانند ایزوترتینوئین یا راکوتان استفاده می‌کنند.
 • وجود گوشت اضافه در محل مدنظر برای لیزر
 • وجود تبخال بر روی بدن
 • وجود خال یا تاتو در محل مدنظر برای لیزر
 • بانوانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری لوپوس
 • کسانی که از خدمات سولار استفاده کرده‌اند، نباید لیزر را در برنامه خود قرار دهند.

دوره استفاده از خدمات لیزر موهای زائد چند جلسه به طول می‌انجامد؟

تعداد جلسات و میزان تأثیرگذاری لیزر بر روی موهای زائد بدن به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ مو‌های زائد بدن، میزان موها، ضخامت موها، بخش‌های مدنظر برای لیزر و… بستگی دارد، اما به‌طورکلی، می‌توان گفت دوره استفاده از خدمات لیزر موهای زائد بدن بین ۶ تا ۸ جلسه به طول می‌انجامد و هر جلسه حدود ۴۵ دقیقه زمان خواهد برد.

ویژگی‌های لیزر موهای زائد بدن

 • استفاده از این روش برای تمامی نواحی بدن ممکن است.
 • میزان ماندگاری اثرات این روش طولانی است و پس از چند دوره می‌تواند دائمی شود.
 • این روش، بر روی میزان رشد موهای زائد بدن پس از دوره استفاده نیز تأثیر می‌گذارد.
 • به نسبت سایر روش‌ها مانند اپیلاسیون، درد کمتری را حس خواهید کرد.
 • کم بودن میزان عوارضی مانند سوختگی و سرعت انجام بالای این روش نسبت به سایر روش‌ها باعث محبوبیت روش لیزر شده است.

عوارض استفاده از روش لیزر برای رفع موهای زائد

 • ممکن است پس از استفاده از این دستگاه با عوارضی مانند قرمزی پوست، تورم، خشکی پوست، تاول، سوختگی و… مواجه شوید. اگر انجام این خدمت را به اپراتوری متخصص بسپارید، احتمال بروز چنین عوارضی کاهش می‌یابد.
 • اگر از چشم‌بند استفاده نکنید، ممکن است چشمان شما در اثر لیزر موهای زائد بدن آسیب ببیند؛ بنابراین، از اپراتور خود بخواهید تا چشمان شما را با چشم‌بند بپوشاند.
لیزر موهای زائد - کلینیک تندیس

دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن

دستگاه‌های متعددی برای لیزر موهای بدن وجود دارد و شما می‌بایست با مشورت پزشک و اپراتور خود، مناسب‌ترین دستگاه را برای لیزر موهای زائد بدن انتخاب کنید. ازجمله دستگاه‌های لیزر موهای بدن می‌توان به دستگاه الکساندرایت کندلا جنتل، دستگاه لیزر دایود وکتوس و دستگاه +Elite یا همان سایناشور اشاره کرد.

چند نکته در مورد استفاده از خدمات لیزر موهای زائد بدن

پیش، هنگام و پس از استفاده از خدمات لیزر تنها از ژیلت برای شیو کردن موهای زائد بدن استفاده نمایید.

 • اگر تحمل درد لیزر را ندارید، می‌توانید پیش از استفاده از این خدمت درمانی زیبایی از کرم‌های بی‌حسی پوستی بهره بگیرید. البته پیش از شروع فرایند لیزر، نباید اثری از وجود کرم بر روی پوست شما باقی ‌مانده باشد.
 • با پوستی تمیز برای لیزر به مرکز درمانی مراجعه کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، پیش از انجام لیزر این مورد را با پزشک در میان بگذارید.
لیزر موهای زائد - کلینیک تندیس

جمع بندی

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن انتخابی بسیار مناسب است و می‌تواند شما را از شر موهای زائد خلاص کند، اما باید بدانید که مراجعه به مراکز غیرمعتبر می‌تواند شما را با مشکلاتی مواجه کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود برای دریافت این خدمت درمانی – زیبایی به بهترین مرکز لیزر موهای زائد، کلینیک تندیس مراجعه کنید و لیزر موهای زائد بدن خود را تحت نظارت پزشک و اپراتور متخصص انجام دهید. این کلینیک در دو شعبه شهرک غرب و فرمانیه آماده ارائه انواع خدمات پوست و مو و لاغری است. برای اطلاع از شرایط کاری این کلینیک می‌توانید با شماره‌های موجود بر روی وب‌سایت این کلینیک تماس حاصل فرمایید.

کلینیک تندیس

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با مجوز رسمی از وزرات بهداشت درمان در دو مرکز شهرک غرب و فرمانیه آماده ارائه خدمات به شما زیباجویان عزیز هستیم.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فقط کافی است فرم زیر را پر کنید و یا با شماره های تماس کلینید در ارتباط باشید.

 • آدرس:تهران.شهرک غرب، بلوار دادمان،روبروی پمپ بنزین دادمان ابتدای خیابان جهاد،طبقه۲ واحد ۶

مشاهده جشنواره ها و تخفیفات خدمات کلینیک زیبایی تندیس

برای اطلاع رسانی از تخفیف ها، صفحه از صفحه جشنواره های کلینیک تندیس دیدن فرمایید و یا مارا در اینستاگرام فالو کنید