Search
Close this search box.
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر روی زیبایی پوست صورت و بدن تأثیر بسیار زیادی در جای می‌گذارد حذف موهای زائد می‌باشد؛ امروزه شما می‌توانید با استفاده از لیزر موهای زائد زیبایی را به بدنتان هدیه دهید. وجود موهای زائد بر روی پوست بدن علاوه بر آن ظاهری نامناسب دارد؛ بلکه باعث بروز جوش‌های چرکی و تحریک شدن مداوم پوست خواهد شد.

رفع موهای زائد بدن همواره دردسرساز بوده و روش‌هایی مانند اپیلاسیون، تیغ، موبر، مومک و… نیز نتوانسته‌اند راه‌حل مناسبی برای این مشکل باشند، چون مدام در فواصل کوتاه تکرار شوند و همیشه باعث به‌وجودآمدن موهای زیرپوستی و جوش‌های دردناک می‌شوند. اما از وقتی تکنولوژی لیزر موهای زائد معرفی شده است، این مشکل تا حد زیادی حل شده و دیگر برای رفع موهای زائد بدن خود نیازی به انجام روش‌های دردسرساز قدیمی ندارید و کافی است برای رفع این موهای ناخواسته به مرکز لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

شاید این سوال برای شما عزیزان پیش آمده باشد که نحوه عملکرد لیزر چگونه است و در حقیقت باید گفت که اشعه این دستگاه این امکان را دارد که تمام مو های تیره رنگ را از بین ببرد. برخی از مو های بدن شما در فاز استراحت و بعضی دیگر در فاز رشد هستند و دستگاه لیزر این امکان را دارد که مو های در حال رشد را بسوزاند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی موضوع لیزر موهای زائد بپردازیم و بهترین مرکز لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز علاقه‌مندید که درباره این موضوع اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

برخلاف روش‌های متنوعی که برای حذف موهای زائد تا به امروز وجود داشته است اعم از اپیلاسیون، اصلاح و وکس کردن، استفاده از لیزر موهای زائد به عنوان یک روش درمانی خاص برای موهای زائد در نظر گرفته شده است. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌هایی که این روش را نسبت به دیگر روش‌ها محبوب‌تر کرده است حذف موهای زائد به مدت طولانی‌تر می‌باشد. در جلسه اول از لیزر موهای زائد حجم موهای زائد کاهش خواهد داشت، علاوه بر این موضوع در جلسات بعدی موهای زائد نازک‌تر خود را نشان می‌دهند و در نهایت به صورت کامل از بین خواهند رفت. استفاده از این روش درمانی برای حذف موهای زائد خیال شما را از رشد مجدد موهای زائد راحت خواهد کرد.

دستگاه‌های لیزر موهای زائد امواجی با انرژی و طول موج مشخص را تولید می‌کنند و این امواج توسط فولیکول‌های مو به دلیل وجود رنگ‌دانه‌های تیره جذب می‌شوند و گرمای لازم برای ازبین‌رفتن موهای زائد ایجاد می‌شود. هر چه موهای زائد ضخیم‌تر باشند، گرمای تولیدشده برای ازبین‌رفتن فولیکول مو بیشتر می‌شود و نتیجه بهتری دریافت می‌شود. به همین منظور، همواره پیشنهاد می‌شود تا پیش از انجام لیزر موهای زائد به‌جای اپیلاسیون یا بند، از تیغ یا ژیلت استفاده کنید تا موها ریشه مو ضخیم‌تر شده و نتیجه بهتری به‌ دست آید.

در صورتی که نیاز به لیزر موهای زائد دارید و به دنبال بهترین کلینیک برای لیزر هستید، جهت رزرو نوبت مشاوره با شماره کلینیک تماس بگیرید (02171014) و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد. مشاوران در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.
پیام خود را مجدداً ارسال نمایید

ليزر چگونه باعث رفع موهاى زائد مى‌شود؟

در روش لیزر موهای زائد با استفاده از نورهای مرئی و نامرئی رنگ دانه‌های موهای زائد مورد هدف قرار می‌گیرند. این رنگ دانه‌ها در دنیای پزشک ملانین نام گرفته‌اند که در پوست و مو موجود هستند. در حقیقت ملانین در داخل ساقه مو و به مقدار بسیار زیادی در اطراف ریشه مو وجود دارند. ملانین‌های مو قابلیت جذب نور لیزر را دارند، این امر باعث می‌شود که با جذب نور لیزر و انرژی آن به سمت خود دمای آن‌ها افزایش داشته باشد. دمای بالا در ریشه مو دقیقاً همان چیزی است که باعث از بین رفتن ریشه موهای زائد می‌شود. بعد از آن که با استفاده از این لیزر ریشه موهای زائد تخریب شد، رشد مو دیگر متوقف می‌شود و بعد از 1 الی 2 هفته متقاضی شاهد ریزش مو خواهد بود و دیگر مویی در محل لیزر شده وجود نخواهد داشت.

عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت خواهد بود که نورهای موجود در این دستگاه بر روی ملانین‌های موجود در مو تمرکز خواهد کرد و با ایجاد حرارت منجر به نابودی ریشه مو خواهد شد. افرادی که پوست روشن به همراه موهای ضخیم و تیره دارند یکی از بهترین کاندیدها برای این روش درمانی هستند. به این نکته توجه داشته باشید طول موج نور و طول مدت پالس‌ها با توجه به نوع و رنگ پوست و مو توسط متخصص تعیین خواهد شد. هدف اصلی و نهایی استفاده از این روش آسیب رساندن به ریشه مو و از بین بردن آن بدون اثر گذاری بر روی بافت‌های اطراف می‌باشد.

لیزر پا

مزیت‌های لیزر موهای زائد برای شما چیست؟

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم لیزر موهای زائد با انتشار پالس‌هایی از نور تمامی تمرکز خود را بر روی ریشه موهای زائد می‌گذارد. ریشه مو با جذب گرما از لیزر از بین خواهند رفت. این روش امروزه به عنوان یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی برای از بین بردن کامل موهای زائد توسط بسیاری از متقاضیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد مزایا، معایب، عوارض و موارد منع استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن صحبت کنیم. استفاده از لیزرهای مختلف برای لیزردرمانی این روزها حسابی مورد توجه قرار گرفته است که دلیل آن، مزایای فوق‌العاده‌ای است که این روش درمانی در اختیار همه قرار داده است. اگر شما هم در مورد خطرات، عوارض و موارد منع استفاده از لیزر موهای زائد بدن کنجکاو هستید ما را تا انتها دنبال کنید.

 • دقت بالا

در لیزر موهای زائد، اشعه لیزر با دقت بسیار بالایی به سمت ریشه مو هدایت خواهد شد و در نتیجه آن را تخریب و نابود می‌کند. این امر به هیچ عنوان به بافت‌های مجاور آسیبی وارد نخواهد کرد.


 • سرعت درمان بالا

به این نکته توجه داشته باشید مدت زمان درمان در هر متقاضی با توجه به اندازه منطقه مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد. اما سرعت این روش درمانی بسیار بالاتر از دیگر روش‌ها می‌باشد. متقاضی در طی چند هفته اول بعد از استفاده از این روش می‌توانند نازک شدن و کاهش حجم موهای زائد خود را مشاهده کنند.


 • هزینه و قیمت

ممکن است در ابتدای کار مجبور به سرمایه گذاری بیشتری برای از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر باشید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که در دراز مدت استفاده از این روش درمانی برای شما به صرفه تر خواهد بود. لازم به ذکر است شما برای اپیلاسیون، کرم‌های اصلاح و یا ریش تراشی و… در طول فواصل زمانی کم و تا آخر عمر باید به صورت منظم باید هزینه آن‌ها را پرداخت کنید. استفاده از لیزر موهای زائد در دراز مدت بعد از اتمام جلساتی که پزشک برای شما تعیین می‌کند تنها کافی است هر چند ماه یکبار فقط آن را تمدید کنید.


 • درد کمی حس خواهید کرد

بعد از آن که روند از بین بردن موهای زائد با لیزر شروع شود دیگر شما احساس ناخوشایندی مانند آن چه در اپیلاسیون بروز می‌دهد را نخواهید داشت. در افراد مختلف شدت درد می‌تواند متفاوت باشد و در برخی نقاط ممکن است درد بیشتری را حس کنید. دردهای ناشی در روش‌های از بین بردن موهای زائد را در لیزر موهای زائد حس نخواهید کرد.


 • در تمام نواحی بدن می‌توان لیزر را انجام داد

شما می‌توانید لیزر موهای زائد را در تمامی نقاط بدن انجام دهید، به عنوان مثال صورت، پاها، پشت، زیر بغل، خط بیکینی یا هر جای دیگری که موهای زائد وجود دارد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه صورت می‌باشد؟

بعد از اولین درمان شما با استفاده از لیزر، 2 الی 3 هفته بعد از آن می‌توانید تفاوت قابل توجهی را مشاهده کنید. متقاضیان 6 الی 8 جلسه نیاز دارند تا بتوانند نتیجه نهایی را به صورت کامل مشاهده کنند. به این نکته توجه داشته باشید افرادی که موهای بلوندی دارند به جلسات بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود نیاز دارند. به طور کلی:

 • موهایی که در صورت رشد می‌کنند دارای رشد سریع‌تری هستند و هر 4 هفته نیاز به درمان دارند
 • موهای پا به آرامی رشد می‌کنند و ممکن است هر 12 هفته شما نیاز به لیزر درمانی دارید
 • دو منطقه منحصر به فرد نیز نیازمند به 8 هفته بین جلسات فاصله نیاز دارند.

به این نکته توجه داشته باشید برای درمان و از بین بردن کامل موهای زائد خود باید برای رفتن به جلسات لیزر نظم داشته باشید تا بتوانید مراحل مختلف چرخه رشد موهای زائد را هدف قرار دهید. هنگامی که شما متوجه شده‌اید که موهای زائد شما در چرخه رشد جدیدی ظاهر شده‌اند زمان آن رسیده است تا درمان و جلسه لیزر بعدی خود را انجام دهید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

لیزر موهای زائد امروزه تقریباً برای تمامی افراد امکان پذیر خواهد بود، با توجه به آن که روزبه‌روز تکنولوژی در حال پیشرفت می‌باشد دستگاه‌های لیزر جدیدی وارد عرصه شده‌اند؛ این دستگاه‌ها برای تمامی رنگ پوست و موها مناسب می‌باشند. ایده‌آل‌ترین کاندیدها برای انجام این روش درمانی به شرح زیر هستند:

ایده‌آل‌ترین کاندیدها :

 • پوست به نسبت روشن
 • موهای تیره و ضخیم
 • برای افرادی که دارای انواع موی ریز هستند

برای افراد زیر نیاز به جلسات بیشتری به نسبت بقیه وجود دارد:

 • موی قرمز
 • موی بلوند
 • موهای طلایی سرخ گون
 • موی سفید

بهترین دستگاه لیزر کدام است؟

در کل 3 طول موج استاندارد در بین بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد وجود دارد که شامل:

دستگاه‌های لیزر با طول موج الکساندرایت

به این نکته توجه داشته باشید الکساندرایت نام برند و یا نام دستگاه نمی‌باشد، البته در عموم مردم دستگاه لیزر الکساندرایت گفته می‌شود. در حقیقت این دستگاه‌ها، دستگاه‌هایی هستند که دارای طول موج الکساندرایت می‌باشند. این لیزر دارای طول موج 755 نانومتر است. قطر این لیزر بسیار بالا می‌باشد، همین امر نیز سرعت لیزر را نسبت به دیگر دستگاه‌ها بالاتر برده است و متقاضی وقت کمتری را در جلسات درمانی به سر خواهد برد.

لیزر الکساندرایت

برخی از مزایای این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای عملکرد فوق‌العاده در پوست‌های سفید و روشن
 • برای از بین بردن موهای نازک و کرکی بهتر از لیزرهای دیگر عمل می‌کند.
 • قدرت نفوذ بالا و سرعت مناسب برای پوشش نواحی بزرگ بدن

معایب این دستگاه به شرح زیرند:

 • برای پوست‌ها تیره و برنزه مناسب نیست و نیاز به جلسات بیشتری دارند.
 • ممکن است در مواقعی رنگ ‌دانه‌های پوست را تغییر دهد

بهترین برندهای دستگاه لیزر الکساندرایت شامل موارد زیر است:

 • کندلا جنتل مکس پرو (Candela GentleMax Pro)
 • سایناشور اپوجی پلاس (Cynosure Apogee)
 • اپی تاچ پلاس (EpiTouch Plus)

دستگاه‌های لیزر با طول موج دایود

این لیزر دارای طول موج 800 الی 810 نانومتر می‌باشد؛ این لیزر برای افرادی که پوست‌های تیره دارند مناسب در نظر گرفته شده است و نتیجه خوبی بر روی این رنگ پوست بر جای می‌گذارد. علاوه بر این موضوع با توجه به تحقیقات انجام شده این لیزر برای پوست و موهای افراد ایرانی بیشتر از دیگر دستگاه‌ها پاسخ دهی داشته است. اشعه این لیزر دارای عمق نفوذی بسیار بالایی است.

دستگاه‌های لیزر با طول موج دایود

برخی از مزایای این دستگاه عبارت‌اند از:

 • مناسب برای موهای ضخیم و زبر
 • تنظیم طول موج‌های مختلف و انعطاف پذیری بالا
 • دارای سرعت بالا در لیزر مو

معایب این دستگاه به شرح زیرند:

 • در مواقعی ممکن است باعث سوختگی پوست شود.
 • به علت جدید بودن این دستگاه هنوز مطالعات کامل‌تری روی آن انجام نگرفته است.

بهترین برندهای دستگاه لیزر دایود شامل موارد زیر است:

 • LightSheer
 • SLP 1000
 • LaserLite

لیزر ان دی یگ (Nd-YAG Laser)

این لیزر برای تمامی رنگ پوست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به ویژه پوست‌هایی که برنز، تیره و یا زرد هستند. لیزر ان دی یگ دارای فرکانس بالایی است که از نفوذ پذیری بالایی نیز دارد. طول موج این لیزر بین 532 الی 1064 می‌باشد.

برخی از اصلی‌ترین مزایای این دستگاه به شرح زیرند:

 • برای انواع رنگ پوست مناسب می‌باشد.
 • سرعت بالای لیزر

معایب این دستگاه عبارت‌اند از:

 • ممکن است نسبت به دستگاه‌های دیگر بیشتر درد باشد.
 • روی موهای نازک و کرکی تأثیر خوبی ندارد.

بهترین برندهای دستگاه لیزر ان دی یگ Nd:YAG شامل موارد زیر است:

 • کاتراکولگاید (Cutera CoolGlide)
 • سایناشور الیت (Cynosure Elite)
 • کندلا جنتل یگ پرو (Candela GentleYAG)

چه کسانی نباید موهای زائد بدن خود را لیزر کنند؟

لیزر کردن موهای زائد هم برای زنان و هم برای مردان ممکن است و از این نظر، هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد. اما برخی از افراد باتوجه‌به شرایط فیزیکی خود نمی‌توانند از این خدمت درمانی – زیبایی استفاده کنند یا باید استفاده از این دستگاه را به تعویق بیندازند. برخی از این شرایط منع استفاده به شرح زیر است:

 • افراد مبتلا به اختلالات هورمونی
 • کسانی که از داروهایی مانند ایزوترتینوئین یا راکوتان استفاده می‌کنند.
 • وجود گوشت اضافه در محل مدنظر برای لیزر
 • وجود تبخال بر روی بدن
 • وجود خال یا تاتو در محل مدنظر برای لیزر
 • بانوانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری لوپوس
 • کسانی که از خدمات سولار استفاده کرده‌اند، نباید لیزر را در برنامه خود قرار دهند.

عوارض استفاده از روش لیزر برای رفع موهای زائد

 • ممکن است پس از استفاده از این دستگاه با عوارضی مانند قرمزی پوست، تورم، خشکی پوست، تاول، سوختگی و… مواجه شوید. اگر انجام این خدمت را به اپراتوری متخصص بسپارید، احتمال بروز چنین عوارضی کاهش می‌یابد.
 • اگر از چشم‌بند استفاده نکنید، ممکن است چشمان شما در اثر لیزر موهای زائد بدن آسیب ببیند؛ بنابراین، از اپراتور خود بخواهید تا چشمان شما را با چشم‌بند بپوشاند.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *