لاغری با دستگاه کویتیشن

در برخی از موارد، رژیم غذایی و ورزش، کاهش وزن مطلوب شما را به همراه نمی‌آورد. از جمله روش‌هایی که می‌تواند در تسریع و تسهیل این روند موثر باشد، می‌توان به کویتیشن اشاره کرد. امواج اولتراساوند، با فرکانس‌هایی که ایجاد می‌کنند؛ باعث حرکت جربی‌های بدن می‌شوند. چربی‌های که سفت شده‌اند و با رژیم‌های غذایی از بین نمی‌روند، با کویتیشن شکسته شده و از بین خواهند رفت.

کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی جمع شد در سطوح بدن است که از امواج التراسوند با فرکانس صوتی استفاده می‌کند. این امواج که گوش انسان‌ها نمی‌تواند آن‌ را بشنود، تکان‌هایی در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند. این تکان‌ها آن‌قدر شدید است که سلول‌های چربی توانایی مقاومت با آن را ندارد. در نتیجه سلول‌های چربی شکسته می‌شود و به حالت مایع در می‌آیند. بدن سلول‌های چربی مایع را یا می‌سوزاند یا برای دفع شدن در کبد استفاده می‌کند.

کاربردها

  • از بین بردن سلولیت
  • از بین بردن چین و چروک و خطوط پوست
  • کاهش جربی موضعی در قسمت‌های مختلف بدن مانند شکم، پهلو، باسن، شانه و ران
  • از بین بردن خطوط زایمان
  • فرم دهی به بدن
  • کشیدگی و سفت کردن پوست صورت و بدن

موارد منع استفاده از کویتیشن

آیا کویتیشن برای همه‌ی افراد مناسب است؟ این پرسشی است که بسیاری از مراجع‌کنندگان از پزشکان کلینیک تندیس دارند. باید بدانیم که استفاده از کوییتیشن برای لاغری، به همه‌ی افراد خواهان اندام مناسب، توصیه نمی‌شود. در صورت وجود هریک از موارد زیر با پزشک حاضر در مجموعه مشورت کنید.

وجود بیماری قلبی-عروقی یا قرار داشتن وسایل الکترونیکی در بدن بارداری یا شیردهی بیماری‌های کبدی، کلیوی و دیابتی، سنگ کلیه و روده‌ی تحریک پذیر افسردگی شدید یا سایر اختلالات روان کلسترول بالا (بیش از ۳۰۰) فشار خون یا تری گلیسرید بالا وجود تاتو، عفونت یا سایر بیماری‌های پوستی در ناحیه‌ی موردنظر وجود قطعات فلزی در بدن، مانند ترکش، پروتز، IUD داشتن سنی کمتر از ۲۰ و بیشتر از ۵۵ مصرف بلندمدت داروهای مسکن و آسپرین داشتن بیماری‌های انعقاد خون یا آمبولی یا سایر مسائل فیزیکی مشابه

عوارض کویتیشن

استفاده از این دستگاه، عوارض خاصی را به دنبال ندارد.این درمان به بیهوشی احتیاجی نداشته و غیرتهاجمی است. بعد از استفاده از این دستگاه می‌توانید بلافاصله، فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر گیرید. آسان و بدون درد است. استفاده از کویتیشن برخلاف روش‌های لاغری جراحی، احتیاجی به برش و بخیه ندارد و در نتیجه اسکاری به جا نخواهد گذاشت. نباید از دستگاه کویتیشن در ناحیه پشت ، قفسه سینه و سر و گردن استفاده کرد. این کار ممکن است باعث ایجاد صدای قوی در گوش مراجع شود. در هنگام استفاده از کویتیشن، دستگاه‌هایی مانند موبایل و وسایل فلزی را از بدن دور کنید تا گرمای ایجاد شده باعث آسیب دیدن بدن یا موبایل نشود. در صورتی که در بدن خود IUD دارید، از دستگاه کویتیشن برای لاغری شکم خود استفاده نکنید. نوشیدن مقداری زیادی آب قبل و بعد از استفاده از این دستگاه موثر خواهد بود.

مزایای استفاده از کویتیشن

کویتیشن روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خطر و بدون نیاز به بیهوشی برای کاهش وزن است. با استفاده از کویتیشن قادر خواهید بود که چربی‌هایی که نسبت به رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند را از بین ببرید. کویتیشن سلولیت‌ها را نیز از بین می‌برد. به جز نوشیدن آب فراوان و داشتن سبک زندگی سالم، لازم نیست کار دیگری انجام دهید. چرا که این روش هیج اسکار و زخمی ایجاد نمی‌کند و عوارضی با خود همراه ندارد. نتایج کویتیشن به عینه قابل مشاهده هستند. به طور معمول گذراندن ۶ تا ۹ جلسه به مراجعین توصیه می‌شود. با این حال با گذشت سه روز از اولین روز درمان، تغییرات را خواهید دید. درمان کویتیشن زمان بر نیست و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. دفع چربی‌ها از طریق فرآیند کویتیشن طی فرآیندی طبیعی رخ می‌دهد و آسیبی به بافت‌های اطراف چربی وارد نمی‌کند.

تعداد جلسات کویتیشن

تعداد جلسات، بسته به میزان چربی و محل آن و مدت زمان وجود چربی در بدن متغیر است. با این حال، می‌توان گفت تعداد جلسات برای هر ناحیه، ۳ جلسه می‌باشد.

مراقبت های بعد از کار با دستگاه

بعد از کویتیشن، می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید. با این حال در هنگام گذراندن دوره‌ی کویتیشن از ورزش‌هایی چون وزنه‌برداری و کشتی بپرهیزید و حداقل سی دقیقه ورزش هوازی یا پیاده‌روی را جایگزین آن کنید. مصرف زیاد آب در طی انجام این درمان، می‌تواند موثر و مفید واقع شود. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

آرشیو مطالب

اخبار پزشکی
tandisclinic

آیا شوره‌ی سر مسری است؟

شوره‌ی سر یکی از رایج‌ترین مسائلی است که برای بسیاری از افراد به موضوعی آزاردهنده و خجالت‌آور بدل شده است. اگر مدتی است که بر

ادامه مطلب