ماندگاری تزریق چربی چقدر است

روش‌های انتقال چربی همان چیزی است که به نظر می‌رسد، یعنی برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن و پیوند آن به ناحیه دیگر. با این حال، تکنیک‌های این انتقال از گذشته تا کنون تغییرات زیادی کرده که ازجمله نتایج این تغییرات، ماندگاری چربی بیشتر بوده است.

تزریق چربی از گذشته تا اکنون

در گذشته، تزریق چربی شامل یک فرآیند استخراج زمان‌بر، با خطر بالاتر، آسیب بیشتر و نتایج غیرقابل اعتماد بود. سلول‌های چربی در طول فرآیند حذف آسیب می‌دیدند و نتایج پیوند هم غیرقابل ‌پیش‌بینی بود؛ به این معنی که پزشکان نمی‌توانستند میزان از بین رفتن چربی را پیش‌بینی کنند و اکثر بیماران، بیشتر چربی‌های منتقل‌شده را در سال اول از دست می‌دادند. علاوه بر این، بسیاری از بیماران با نتایج بدی مانند پرشدن بیش از حد، پرشدن کم‌تر از حد انتظار یا باقی‌ماندن چربی در مناطقی که نمی‌خواستند درگیر بودند.

اما اکنون سیستم‌های جدیدی ایجاد شده که صنعت زیبایی را متحول کرده است. با استفاده از روش‌های جدید، چربی استخراج‌شده یکنواخت‌تر و سالم‌تر است و میزان بقای بسیار بالاتری دارد؛ به این معنی که ماندگاری آن افزایش یافته و نتایج هم بیشتر مورد علاقه بیماران است.

به چه مناطقی می‌توان چربی را تزریق کرد؟

با تکنیک‌های جدید می‌توان تزریق چربی را در هر ناحیه از بدن یا صورت انجام داد. در صورت، سلول‌های جداشده چربی را می‌توان در شقیقه‌ها، چانه و زیر چشم‌ها تزریق کرد. همچنین می‌توان از آنها برای برجسته‌کردن گونه‌ها یا برای پرکردن خطوط خنده یا سایر نواحی صورت در صورت لزوم استفاده کرد. برای تزریق چربی به بدن، نواحی مختلفی را می‌توان در نظر گرفت. تزریق چربی به باسن، لیفت گردی را در این ناحیه ایجاد می‌کند. علاوه بر این، سایز سینه‌ها را می‌توان با تزریق چربی افزایش داد. با کمال تعجب، یکی از رایج‌ترین نواحی که بیماران می‌خواهند تحت درمان قرار گیرند، دست‌ها هستند. بسیاری از افراد دست‌های لاغر و استخوانی دارند و می‌خواهند با تزریق چربی ظاهر آنها را بهتر کنند.

ماندگاری چربی تزریق شده در نواحی مختلف

ماندگاری چربی تزریق‌شده تا حد زیادی وابسته به تکنیک تزریق چربی است. تکنیک‌های پیشرفته‌تر احتمال از دست‌رفتن چربی را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، وضعیت خود بیمار نقش تعیین‌کننده‌ای در ماندگاری چربی دارد. چربی معمولا در نواحی‌ای که بیشتر حرکت می‌کنند، مانند اطراف دهان، کمتر باقی می‌ماند. عامل دیگری که بر ماندگاری چربی اثرگذار است مهارت پزشک شماست؛ این‌که بتواند میزان زیادی از چربی‌ها را سالم نگه ‌دارد و با تکنیک درستی آنها را به پوست شما منتقل کند، در تضمین ماندگاری آن، موثر است.

زمانی که چربی به مناطقی با خون فراوان تزریق می‌گردد، بهترین ماندگاری چربی را شاهد خواهید بود. به همین دلیل است که انتقال چربی به صورت بسیار موفقیت‌آمیز است؛ زیرا صورت ما دارای عروقی است که به چربی اجازه می‌دهد تا زنده بماند و نتایج طولانی مدتی را به شما بدهد.

با این حال، این بدان معنا نیست که تمام چربی‌ها باقی می‌مانند، یا جوان‌سازی برای همیشه حفظ می‌شود. با گذشت زمان، ممکن است لازم باشد تزریقات بیشتری انجام شود.

در اینجا درباره پروسه تزریق چربی به اندام‌های مختلف و ماندگاری آنها صحبت می‌کنیم.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

چربی‌ای که برای تزریق استفاده می‌شود معمولاً از شکم، ران یا باسن برداشته می‌شود و برای حذف مایعات اضافی و سلول‌های چربی آسیب‌دیده پردازش می‌شود. سپس این چربی‌ها با استفاده از یک آمپول کوچک‌تر، درست زیر چین و چروک یا به صورت عمیق در داخل عضله (در برخی مناطق)، برای بازگرداندن حجم صورت تزریق می‌شوند.

ماندگاری چربی تزریق‌شده به پستان

در این روش نیز، مانند هر روش انتقال چربی دیگری، برخی از چربی‌های استخراج‌شده زنده نمی‌مانند. مرگ این سلول‌ها معمولاً در چند روز اول اتفاق می‌افتد و در چند هفته اول توسط بدن دفع می‌شوند. با این حال، به لطف فناوری‌های جدید، پیش‌بینی میزان زنده‌ماندن چربی بسیار آسان‌تر شده است و نتایج را قابل پیش‌بینی‌تر کرده است. به‌طورکلی، افراد می‌توانند انتظار داشته باشند که حدود 70 تا 80 درصد از سلول‌های چربی منتقل‌شده زنده بمانند؛ اگرچه این مقدار می‌تواند بر اساس شرایط بیمار و مهارت پزشک متفاوت باشد. برای اطمینان از بیشترین شانس بقای سلول‌های چربی، رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح ضروری است. این دستورات شامل خوابیدن به پشت برای حداقل شش‌هفته و اجتناب از فشار مستقیم به سینه‌ها است که می‌تواند باعث مرگ سلول‌های چربی شود.

ماندگاری چربی تزریق‌شده به صورت

همان‌طور که در بالا ذکر شد، انتقال چربی به صورت تقریبا دائمی است، بنابراین نتایج احتمالا تا چندین سال قابل توجه خواهد بود. با این حال، جراحی انتقال چربی، از شما در برابر پیری در آینده محافظت نمی‌کند و با افزایش سن، اغلب چربی‌های صورت را از دست می‌دهید. بنابراین با اینکه انتقال چربی می‌تواند علائم فعلی پیری شما را به حداقل برساند، باید انتظار داشته باشید که نتایج به‌دست‌آمده، به‌مرور زمان کاهش یابد.

ماندگاری چربی تزریق‌شده به باسن

بزرگ‌کردن باسن با پیوند چربی، به چندین هفته بهبودی نیاز دارد. میزان چربی باقیمانده در درجه اول به مراقبت‌های بعد از جراحی وابسته است؛ به این معنی که اقدامات شما در سه هفته اول به‌طور مستقیم بر نتایج لیفت باسن تأثیر می‌گذارد؛ برای مثال، لازم است از طولانی نشستن و چمباتمه‌زدن خودداری کنید. علاوه بر این، باید از هرگونه فعالیت شدید دوری کنید تا بتوانید در حد امکان فشار را بر روی باسن خود کم کنید.

با فناوری‌های جدید و درصورت مهارت بالای پزشک، بیشتر چربی‌ها پس از انتقال زنده می‌مانند. در طی سه یا چهار روز اول پس از لیفت، رگ‌های خونی تشکیل می‌شوند تا به بافت چربی جدید خون‌رسانی کنند و مواد مغذی را در اختیار آن بگذارند. بیشتر چربی‌های منتقل‌شده، با بافت‌های اطراف ادغام می‌شوند، اما بدن شما به‌طور طبیعی تا شش ‌هفته پس از عمل، مقداری از چربی را جذب می‌کند که اجتناب‌ناپذیر است. چربی‌هایی که زنده می‌مانند، مانند بافت‌های چربی موجود در باسن، دائمی هستند. با این حال حفظ این ظاهر جدید، به داشتن یک سبک زندگی سالم بستگی دارد.

باید توجه داشت که اندازه سلول‌های چربی می‌تواند در طول زمان تغییر کند، به‌خصوص درصورت تغییرات زیاد در وزن، اندازه‌ این سلول‌ها هم تغییرات محسوسی می‌کند. به همین دلیل است که معمولاً به بیماران توصیه می‌شود برای ماندگاری چربی، تا زمانی که به وزن ثابت نرسیده‌اند از تزریق چربی خودداری کنند. علاوه بر این، افزایش یا کاهش قابل توجه وزن مانند بارداری می‌تواند نتایج درازمدت را تحت تاثیر قرار دهد.

سخن آخر

تقریباً شش ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی پیوند چربی آشکار شود. با این حال، هنگامی که نتایج نهایی آشکار شد، تا آخر عمر باقی خواهند ماند. بدن شما سلول‌های چربی جدیدی را برای جایگزینی با سلول‌های خارج‌شده از ناحیه اهدا‌کننده ایجاد نمی‌کند. سلول‌های چربی که از فرآیند انتقال به ناحیه گیرنده جان‌سالم‌به‌در می‌برند، پس از اتصال به بافت‌های سالم و دریافت خون زنده می‌مانند.

با این حال باید در نظر بگیرید که تزریق چربی روند پیری را کند نمی‌کند. با مرور زمان و افزایش سن، چربی بدن تغییراتی کرده و از قسمت‌هایی به قسمت‌های دیگر منتقل می‌شود؛ برای مثال، چربی صورت با افزایش سن کم می‌شود؛ پس باید انتظار داشته باشید که با وجود تزریق چربی و ماندگاری چربی تزریق‌شده، نتایج به‌مرور زمان کمرنگ شوند. این مورد در بخش‌هایی از بدن مثل صورت بیشترخودش را نشان می‌دهد.

کلینیک تندیس

کلینیک تندیس

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با مجوز رسمی از وزرات بهداشت درمان در دو مرکز شهرک غرب و فرمانیه آماده خدمت به شما زیباجویان عزیز هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...