تاثیر فیشیال روی پوست - کلینیک تندیس

تاثیر فیشیال روی پوست

وقتی کف دستتان را روی صورتتان می‌کشید و پوست نرم و شیری‌رنگ را زیر آن احساس می‌کنید، آن‌قدر لذت‌بخش است که هیچ آرایشی را نمی‌توانید با آن مقایسه کنید. اکثر ما از یک روتین روزانه مراقبت از پوست در خانه پیروی می‌کنیم. ممکن است این روتین مفصل نباشد، اما حداقل کمک می‌کند پوست خود را سالم نگه داریم. اما هر چندوقت یک‌بار، خوب است اجازه دهید متخصصان به پوست شما رسیدگی کنند. بله، درست حدس زدید، می‌خواهیم درباره تاثیرات فیشیال روی پوست صورت صحبت کنیم. اما واقعا فیشیال چه تاثیری روی پوست میگذارد؟

اگر فکر می‌کنید که فیشیال یک کار بیهوده و خرج اضافه است، سخت در اشتباهید. فیشیال یک روش چند مرحله‌ای برای مراقبت 360 درجه از پوست شما است. چگونه؟ این چیزی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

چرا فیشیال؟

فیشیال یک روش مراقبت از پوست است که شامل لایه‌برداری و پاکسازی برای از بین‌بردن کثیفی، پوست مرده و ناخالصی‌ها است. این کار می‌تواند توسط یک متخصص زیبایی در یک کلینیک انجام شود. این روش معمولا دارای چند مرحله پاکسازی، بخاردهی، لایه‌برداری، استخراج، ماساژ و ماسک صورت است.

انجام فیشیال توسط یک متخصص آموزش‌دیده می‌تواند به حفظ سلامت پوست شما کمک کند؛ حتی اگر هیچ مشکل پوستی نداشته باشید. علاوه بر این، ماساژ صورت نه‌تنها باعث درخشندگی پوست شما می‌شود، بلکه استرس
را از بین می‌برد و به آرامش شما کمک می‌کند.

فیشیال چه تاثیری روی پوست میگذارد؟

اگر هنوز قانع نشده‌اید که به سراغ فیشیال بروید، در ادامه قرار است بیشتر بررسی کنیم که فیشیال چه تاثیری روی پوست میگذارد؟

1. کاهش استرس و تسکین ناراحتی‌های روانی

این ادعا بر اساس مطالعه‌ای است که در مجله Biomedical Research منتشر شده است. ماساژ صورت، سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می‌کند. فعالیت این سیستم سطح اضطراب شما را کاهش می‌دهد و خلق‌و‌خوی شما را بهتر می‌کند.

صدها نقطه فشار روی صورت شما وجود دارد که به سیستم‌های مختلف بدن متصل هستند. هنگامی که این نقاطِ فشار، ماساژ داده می‌شوند، بدن شما به آن پاسخ می دهد؛ پوست شما زیباتر می‌شود و سلامت به اندام‌های شما بازمی‌گردد.

2. پاکسازی پوست

یکی از تاثیرات فیشیال روی پوست صورت، پاک‌سازی عمیق آن است. این نوع پاکسازی در خانه امکان‌پذیر نیست. متخصص از بخار برای بازکردن منافذ و تمیزکردن کامل پوست شما استفاده می‌کند.

3. جلوگیری از پیری

ماساژ منظم صورت، بازسازی سلولی را تقویت‌ کرده و باعث ساخت کلاژن می‌شود. این کار به شما پوستی با ظاهر جوان‌تر می‌دهد.

4. ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون می‌شود

بهبود گردش خون در صورت به این معنی است که سلول‌های شما اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را که همراه با خون حمل می‌شوند، دریافت می‌کنند. این کار به ایجاد سلول‌های سالم‌تر و کارآمدتر و چهره‌ای درخشان‌تر می‌انجامد. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که فیشیال چه تاثیری روی پوست میگذارد؟ افزایش گردش خون، یکی از تاثیرات مهم فیشیال بر روی صورت است.

5. جوان‌شدن پوست

با افزایش سن، پوست شما درخشندگی خود را از دست می‌دهد. این موضوع طبیعی است. با این حال فیشال می‌تواند به جوان‌سازی پوست کمک کند. درمانگر یا متخصص از روش‌ها، محصولات و فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کند که به بهبود بافت پوست شما کمک می‌کند.

6. فیشیال به سم زدایی پوست کمک می‌کند

پوست شما باید به‌طور منظم از شر مواد زائدی که روی آن انباشته می‌شود خلاص شود. اگر این کار به‌درستی انجام نشود، منجر به شکستگی و پیری زودرس پوست می‌شود. به همین دلیل سم‌زدایی پوست ضروری است. درمانگران از موادی مانند کرم‌های غنی از آنتی‌اکسیدان، نمک‌ دریایی، عصاره‌های گیاهی و سایر روغن‌ها استفاده می‌کنند تا سموم را از صورت پاک کرده و تاثیر فیشیال را روی صورت شما کامل کنند.

فیشیال - کلینیک تندیس

7. درمان آکنه و علائم آکنه

هنگامی که یک جوش (یا آکنه) را فشار می‌دهید، ممکن است جای زخم یا اسکار ایجاد شود. آکنه می‌تواند سرسخت باشد، اما فیشیال می‌تواند به شما در درمان آکنه کمک کند. متخصصان زیبایی اغلب از محصولات حاوی اسیدسالیسیلیک برای درمان آکنه استفاده می‌کنند. یک مطالعه نشان می‌دهد که لایه‌برداری با اسید سالیسیلیک (که در فیشیال انجام می‌شود) به کاهش آکنه و اسکار‌های ناشی از آن کمک می‌کند.

8. از بین‌بردن جوش‌های سرسفید و سرسیاه

پاکسازی بخش مهمی از تاثیرات فیشیال بر روی صورت است. متخصص، از ابزار مخصوصی برای تخلیه جوش‌ها استفاده می‌کند تا تمام جوش‌های سرسفید و سرسیاه را بدون آسیب‌رساندن به پوست شما خارج کند. این کار در خانه امکان‌پذیر نیست. جوش‌های سرسیاه و سرسفید منافذ را می‌بندند و پوست شما را کدر می‌کنند.

9. فیشیال منافذ پوست را باز می‌کند

اجتناب از همه آلودگی‌ها و آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محیطی غیرممکن است. پوست شما روزانه با اشعه‌ماوراء بنفش و سایر مواد سمی بمباران می‌شود. این مواد روی سطح پوست جمع می‌شوند و منافذ را می‌بندند. در حین انجام فیشیال، متخصص از بخار برای بازکردن منافذ و ازبین‌بردن تمام سلول‌های مرده استفاده می‌کند. باز شدن منافذ یکی از تاثیرات فیشیال است که از آکنه هم پیشگیری می‌کند.

10. لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری فرآیندی است که در آن سلول‌های مرده پوست به‌آرامی از سطح پوست جدا می‌شوند. سلول‌هایی که می‌میرند روی سطح پوست انباشته می‌شوند و پوست را زبر و خشک می‌کنند. اگرچه می‌توانید با استفاده از اسکراب در خانه پوست خود را لایه‌برداری کنید، اما اگر می‌خواهید سلول‌های مرده پوست را به‌طور کامل از بین ببرید، بهترین گزینه انجام فیشیال است. در این پروسه از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده می‌شود که به‌طور کامل سطح پوست را تمیز می‌کنند. یکی از مهم‌ترین تاثیرات فیشیال بر پوست صورت، لایه‌برداری است.

11. سفت‌کردن پوست

با افزایش سن، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد؛ زیرا تولید کلاژن کاهش می‌یابد. در طول فیشیال، متخصصان از لایه‌بردارهای شیمیایی، ماسک‌ها، لوسیون‌ها و کرم‌هایی استفاده می‌کنند که با عصاره‌های
گیاهی غنی شده‌اند و تولید کلاژن را تحریک ‌کرده و علائم پیری را کاهش می‌دهند.

12. از بین بردن پف زیر چشم و حلقه‌های تیره

پوست زیر چشم شما نیاز به توجه ویژه‌ای دارد، زیرا بسیار نازک‌تر از پوست بقیه قسمت‌های صورت است. اگر به روش صحیح با آن رفتار نکنید، دچار پف زیر چشم، تیرگی و مواردی از این قبیل می‌شوید. متخصصان زیبایی می‌دانند که چگونه ناحیه ظریف زیر چشم را زیباتر کنند. کرم‌های دور چشمی که توسط آن‌ها در فیشیال استفاده می‌شود، به‌طور ویژه برای درمان پوست حساس اطراف چشم تهیه شده و دارای مزایای ضد پیری است.

13. ماسک های فیشیال، پوست شما را نرم و درخشان می‌کنند

متخصص زیبایی در هنگام فیشیال، ماسکی را تهیه می‌کند که مخصوص نوع پوست شما طراحی شده است، پوست را آبرسانی می‌کند و منافذ پوست را باز می‌کند. همچنین حاوی موادی است که هایپرپیگمانتاسیون را کاهش داده و پوست شما را محکم و روشن می‌کند.

سخن آخر

اگر می‌خواهید پوست صاف، یک‌دست و تمیزی داشته باشید، فیشیال صورت یکی از اقداماتی است که حتما باید انجام دهید. با این کار فوائد زیادی نصیب شما می‌شود. تاثیرات فیشیال بر پوست صورت بسیار عمیق است و آن را جوان، صاف و درخشنده می‌کند. از این‌که در مقاله « فیشیال چه تاثیری روی پوست میگذارد؟» با ما همراه بودید متشکریم.

کلینیک تندیس

کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس با مجوز رسمی از وزرات بهداشت درمان در دو مرکز شهرک غرب و فرمانیه آماده ارائه خدمات به شما زیباجویان عزیز هستیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *